Hipokratova zakletva

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1398
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Re:Hipokratova zakletva

Порукаод nevenkagaragic » 17 Апр 2014, 17:35

NEVIDJENA? Pa nije bas, bilo je xxx slicnih slucajeva...

NEVIĐENA LJEKARSKA POGREŠKA: Muškarac se bori za život nakon što mu je doktor ostavio hirurške makaze u trbuhu

Nedjelja | 13.04.2014.

Nije važno tko je liječnik koji je pogriješio. Krivi smo mi kao ustanova, poručuju iz sisačke bolnice

Слика

Omer Sušić na četvrtak 17. svibnja imat će punih 55 godina. Umjesto u krugu obitelji, supruge, kćeri, sina, unuka, rođendan će obilježiti na krevetu Odjela intenzivne skrbi Opće bolnice Dr. Ivo Pedišić u Sisku, gdje se bori za život.

Od 16. siječnja ove godine Omer Sušić, radnik Elektre Križ, žrtva je cijelog niza bizarnih nesreća koje su mu donijele velike boli i patnju i ugrozile život. Sve je počelo u četvrtak 16. siječnja. Omer je u korpi kamionske dizalice radio uz cestu, kada je na njegovo vozilo s kranom i korpom u zraku u kojoj je bio Omer, naletio kamion. On je pao s velike visine, zadobio je teške ozljede i hitno je prevezen u bolnicu u Sisak.

Osim ozljeda glave i puknuća zdjelice, utvrđene su mu teške ozljede u abdomenu te je žurno operiran. Puknuo mu je ošit, morali su mu odstraniti dio želuca, debelog crijeva i mjehura. Dva tjedna kasnije, 30. siječnja, Omer je pušten iz bolnice kući. Napisali su da mu je bitno bolje i da može na kućnu njegu. No, umjesto da mu svakog dana bude bolje, njemu je bilo sve gore i gore, kaže nam njegova supruga Marija koju smo posjetili u njezinoj kući u Selištu, selu kod Kutine.

U kući je Marija sama, tuguje, nepekidno plače i pita se kako se takvo što moglo dogoditi. Naime, nakon silnih muka njezina supruga, bezboj kontrola, pregleda, vožnji na hitnu u Kutinu, Sisak i Zagreb, pregleda u privatnoj internističkoj ordinaciji u Kutini, tek je na novoj operaciji, koju je izveo dr. Željko Obradović, utvrđen razlog agonije Omera Sušića.

Dr. Obradović iz trbušne šupljine nesretnog čovjeka izvadio je veliku špatulu, medicinski instrument koji se koristi za odmicanje tkiva tijekom operacije. U tijelu ga je Omer imao 67 dana.

- Gospodin Sušić sada je stabilno i nadam se da će tako i ostati, rekao nam je dr. Obradović. Dodao je kako se na žalost takve greške liječnika, da se zaborave instrumenti, tuferi, komadi gaze, događaju jako često. Pojasnio je da je to moguće iako se svi instrumenti i sva oprema broje prije i poslije operacije.

Na žalost, nitko nije vidio da manjka jedna velika špatula. Sušića su nakon operacije svi liječili protiv uplate prostate i mokraćnog mjehura te mu govorili da ga boli jer stvari u njegovoj trbušnoj šupljini još nisu sjele na svoje mejsto.

- Moj muž je od bolova jaukao, nije mogao živjeti, nije mogao mokriti, jesti, pričati, imao je temperaturu preko 39 stupnjeva, išli smo stalno na kontrole, na hitne intervencije. Kćer i zet vozili su ga i na hitnu urološku amulantu bolnice Sveti Duh u Zagrebu, kada mu je pozlilo od bolova kod njih u Ivanićgradu.

Слика
Marija Sušić

I tamo su liječnici postavili dijagnozu prostatitis, te mu prepisali citeral, urološki čaj i obilnu hidraciju. Slično su postupali i drugi doktori u Kutini i Sisku, šopali su ga antibioticima i lijekovima za prostatu. No, nitko se nije sjetio poslati ga na rendgen. Sada mi kažu da bi rendgen odmah razotkrio što je uzrok problema, kaže Marija Sušić.

Sanacijski upravitelj sisačke bolnice dr. Damir Pahić nije htio reći ime 'zaboravljivog' liječnika.

- Mi, bolnica smo krivi, kod nas se dogodio incident. Nije odgovornost samo na kirurgu, nego na svim ljudima koji su bili u operacijskoj dvorani - rekao je dr. Pahić.

(jutarnji.hr/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)

Opet Sisak...
STRASNO! STRASNO, sta god da je uzrok "rutiskog" zahvata...

TRAGEDIJA U SISKU Maloljetni mladić umro prilikom rutinske operacije krajnika - Što se dogodilo u operacijskoj dvorani i što je uzrok prerane Ivanove smrti pokazat će obdukcija... U Općoj bolnici dr. Ivan Pedišić Sisak nisu objasnili kako je izgledao tijek operacije krajnika i što je po njihovom sudu dovelo do tragedije...

Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 13 Нов 2014, 23:28, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 18 Апр 2014, 23:49

Bravo Muhamede Pivicu!
Istina je, ziva istina da "živimo u društvu lako stečenih ili kupljenih diploma prema kojima i mesar ili poslastičar postane specijalista ginekolog ili pak kriminalac vještak, visoki policajac, tužilac i sudija."
Nazalost, UKC Tuzla je svojevrsna KUCA MRAKA u kojoj NIKADA NECE priznati gresku, ma koliko ocita bila (mozda samo u 4 oka kao u slucaju strasne tragedije mog sina Denisa!).
Takav je to profil ove "slavne" klinike i njihovih "strucnjaka" punih sebe, oholih, bahatih, nezainteresovanih diletanata. Steta sto nema njihovim imena, ali doci ce i to na red, sve se otkrije kad-tad!
Cast retkim, ali zaista retkim izuzecima u ovoj "prestiznoj" i na glasu (hmmm!) klinici.
Ipak, TREBA se boriti i dokazati im koji su jadnici, lazljivci i nazovi strucnjaci.
Njihova "strucnost" se godinama zataskava cvrstom spregom sa vestacima i tuzlanskim tuziocima - "fino" drustvance, sve se to zna u Tuzli! Primera je bezbroj, a tuzbe se redaju - konacno se i gradjane BUDE...

Kolumne objavljene na portalu Dnevno BiH

petak, 18. travnja 2014.

A toliko je vjerovala ljekarima i bijelom mantilu!

- A toliko je vjerovala ljekarima i bijelom mantilu! Prije nesmotrenog slučaja, za nju je to bila zakletva no nije znala da to mogu biti Hipokratovi krivokletnici.

Слика

"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!“ Biti ljekar, ne znači nužno biti i pametan, isto kao što i biti novinar ne znači da si novinar. Nisam ni jedno ni drugo, ali ne zbog tog' što se pravim pametan ili što sam pak ova budala iz Andrićevog citata no, progovorio sam zato što me sistem na to natjerao. Sistem koji mi nije dao i još uvijek neda da radim, odnosno ne plaća kvalitetno ono za šta sam se školovao. S toga, kao i svatko drugi krenuo sam u borbu za opstanak i one radove koje nikada do sad nisam radio. Zbog tog nekvalitnog plaćanja od strane poslodavaca, koji su širom BiH identični, radio sam i na crno, pisao kolumne ali i volontirao.

Nedavno sam u jednoj od kolumni pisao kako „njihovu stručnost plaćamo životima“! te kako je sve manje poštenih ljudi koji žele da se bave politikom dok je sve više „pokvarenih“ koji ulaskom u politiku misle samo na to kako će uticati na tok događaja u skladu s ličnim interesima. Međutim, iako se sve više ljekara odlučuje baviti politikom umjesto stručnim usavršavanjem i cjeloživotnim učenjem, sve više je i pacijenata koji svojim životom ili pak oštećenjima sa trajnim posljedicama plaćaju njihovu "stručnost".

Slučaj silovanja kirurškim putem, odnosno oduzimanja nevinosti 35-godišnjoj Tuzlanki prilikom ginekološkog pregleda najbolji je pokazatelj koliko su stručni i obrazovani i koliko im je stalo do posla kojim se bave, baš kao i novinarima kojima se žrtva obraćala nakon što joj se desio nesretni slučaj.

Po uputi neuropsihijatra, dobrog kolege, žrtva je otišla u „dnevni avaz“ da ispriča priču tog „ginekološkog slučaja“ sa nn inicijalima, nisu je htjeli objaviti. „Kao razlog naveli su „eto kao, naškodit ćete sami sebi. Prvo su htjeli da sve razaberu, a onda opet: eto, ne bi to baš bilo dobro zbog vas, iskrenuće priču pa će vam još više naškoditi, kao oni se tobože još brinu za mene“, ističe žrtva u konverzaciji koju smo imali.

A toliko je vjerovala ljekarima i bijelom mantilu! Prije nesmotrenog slučaja, za nju je to bila zakletva no nije znala da to mogu biti Hipokratovi krivokletnici.

Слика

Obzirom da su zaposlenici na Klinici ginekologije postali svjesni učinjene greške, odmah su se organizovali ne dozvoljavajući žrtvi da uradi dodatne preglede i dokaze kako bi joj se jasno konstatovali rascjepi himena od čvrstog predmeta. Gdje god je došla, sve te zdravstvene institucije u Tuzlanskom kantonu i Domovi zdravlja, a posebno UKC Tuzla, znali su za grešku tako da je uspjela dobiti dva djelimično različita nalaza. Jedan od UKC-a Tuzla a drugi od Specijalističke ginekološke ambulante Bijeljina koji UKC Tuzla pokušava pobiti spominjući Bijeljinu sa velikim nipodaštavanjem, što je nepojmljivo sa stajališta ljekarskog profesionalizma.

Tuzlanka, visokoškolovana osoba, sa visoko razvijenim moralnim karakteristikama i crtama ličnosti i savjesnošću u nedostatku energije, volje, elana za život i aktivnosti kao ranije trebala je pomoć, mnogi su je odbili. Nastavila je živjeti ,ali ostale su posljedice po zdravlje.

Osim fizičkih bolova, preživjela je i strah koji i danas traje zbog nepovjerenja prema medicinskom osoblju. Povrijeđena joj je čast i ugled obzirom da je djevičanstvo svačije pravo i izbor te u psihološkom i emocionalnom smislu ima specifičan značaj za svakoga posebno. Pogotovo iz razloga što je došlo do uništenja odnosno rascjepa na himenu čvrstim predmetom, odnosno medicinskim instrumentom i to od strane „priznatog ljekara specijaliste“ a koja u konkretnom slučaju nije obraćala pažnju na upozorenja žrtve da je nevina i da ima bolove nastavila „uguravanje“ spekuluma, odnosno nastavila sa NEPOTREBNIM postupkom koji je ostavio trajne posljedice na žrtvu.

Elem, tzv. priznati ljekari specijalisti nisu uzeli za ozbiljno ili nisu vjerovali upozorenju žrtve da je djevica, te stoga nisu ni zabilježili, iako je to dio redovne ginekologijske procedure ispitivanja pacijenata. I umjesto običnog rutinskog ginekološkog pregleda pristupljeno je a bez ikakvih indikacija da je to potrebno, izvođenju INVAZIVNE METODE sa najvećim spekulumom nad djevicom a koja se metoda ne sprovodi djevicama, nego samo seksualno aktivnim ženama. Dakle, apsolutna neodgovornost, nepropisan rad koji nije u skladu sa važećim ginekologijskim procedurama, neprofesionalizam i bahatost medicinskog osoblja, te neozbiljno shvatanje upozoravajuće činjenice da postoje ženske osobe „in virgo“ a što je dovelo do štete i trajnih posljedica po žrtvu.

Šta reći? Možda bi u najmanju ruku mogli reći da živimo u društvu lako stečenih ili kupljenih diploma prema kojima i mesar ili poslastičar postane specijalista ginekolog ili pak kriminalac vještak, visoki policajac, tužilac i sudija.

Bilo kako bilo, navedeni slučaj je završio na sudu, no ukoliko se desi da je zaista kriminalac kupio sudsku diplomu, ishod tužbe je unaprijed poznat. Do kad ćemo nijemo posmatrati i trpiti iživljavanje i zlostavljanje manjine nad većinom zavisi od nas samih.

Naježim se kada neki likovi ističu kako su nezaposleni demobilisani borci, kako su visoko školovani a još uvijek na biroima za zapošljavanje isl. Ne, vi niste borci, niti ovi drugi školovani. Vi ste samo jedan broj, statistički podatak, jedan od iskorištenih jadnika koji nemaju osnovnih uslova za život....

Sloboda narodu!

autor: Muhamed Pivić

tridesetdrugivijecnik.blogspot.com
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 13 Нов 2014, 23:32, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 20 Апр 2014, 23:35

Sta reci nego BRAVO za Gorana Radosavljevića! Kamo srece da se tako svi gradjani ponasaju, tek onda ce se iskoreniti korupcija...
A cuj "molio da ga ne hapse. Rekao je da je čuveni hirurg, da je pisao knjige..." - znaci cuvenima je sve dozvoljeno? I onima sto su pisali knjige...

Ispovest Gorana Radosavljevića (43) koji je prijavio ortopeda za mito
Doktor uzeo 400 evra i pitao: Samo toliko?!

Tamara M. Subota | 19. 04. 2014. - 09:09h izmena vesti 10:21h | Foto: V. Lalić, D. Goll | Komentara: 1019

"Doktor Velimir Vlašić bez blama je tražio 2.000 evra da mojoj slepoj majci operiše kuk". Ovo je u ispovesti „Blicu” ispričao Goran Radosavljević (43) koji je policiji prijavio hirurga Velimira Vlašića (51), uhapšenog u sredu uveče zbog primanja mita.

Слика

- Moja majka Živodarka je slepa. Prošle srede je pala, a tek sutradan smo posumnjali da je polomila kuk. Sestra i ja smo pozvali Hitnu pomoć, koja je majku prevezla u KBC “Bežanijska kosa”. Dežurni je bio doktor Vlašić. Pregledao je majku i konstatovao da je polomila kuk i da mora da joj se ugradi veštački - priča Radosavljević. Isto veče on i sestra bili su pozvani u ambulantu doktora Vlašića.

- Rekao nam je da veštačkih kukova nema i da smislimo kako ćemo da rešimo situaciju. Dao nam je rok do ujutru. Bilo nam je jasno da očekuje novac, ali ga nije direktno tražio - priča Radosavljević. Ujutru je ponovo došao u ambulantu.
- Rekao mi je da imaju dva kuka za hitne slučajeve i da će mi izaći u susret da jedan ugradi mojoj majci - nastavlja Radosavljević.

U ponedeljak je Živodarka operisana.
- Posle operacije sam otišao u posetu. Majka mi je rekla da je doktor Vlašić bio kod nje, pitao je za decu, ko su, čime se bave, u kakvim je odnosima sa nama i na kraju tražio moj broj telefona. Istog dana me je i pozvao. Bio sam u automobilu, sa mnom je bio i moj prijatelj, doktor iz Kliničkog centra Srbije. Uključio sam spikerfon. Vlašić se predstavio i rekao da je moja majka operisana iako na to nije imala pravo, ali da je on tu pomogao, da operacija košta 2.000 evra i da bi sada bio red da ga počastim. Tražio je da mu čast donesem sutra kad dođem u posetu uz uslov da „niko ne vidi kad mu budem davao” - priča Radosavljević.

Kaže da su i on i doktor koji je slušao razgovor bili zgranuti direktnim traženjem novca.
- Znam da obično upućuju na privatne klinike, ali da neko direktno traži novac... Naježio sam se - priča Radosavljević.

Слика
Na delu: KBC „Bežanijska kosa“, gde je lekar uzeo pare

Strahovao je za majčino lečenje, svestan da može doći do problema, ali nije želeo da postane žrtva ucenjivanja. Odlučio je da pozove policiju. Sutradan se suočio s pretnjom dr Vlašića.

- Otišao sam u posetu, ali ne i do doktora, koji je čekao novac. Sat vremena kasnije me je pozvao i pitao zašto nisam došao do njega. Odgovorio sam da nisam uspeo da ga nađem. Na to mi je rekao: „Odlično. Kako vi mene niste našli, tako će i vama biti”, nastavlja Radosavljević, i navodi da je tada dogovorena isplata u 19 sati.

U međuvremenu od policije je dobio koverat sa 400 evra u obeleženim novčanicama.
- Dao sam mu koverat u ambulanti. Pitao je koliko ima unutra. Rekao sam. Odgovorio je: „Samo 400, ali operacija košta 2.000 evra.” Napomenuo sam da ćemo sakupiti još i da će majka dolaziti na kontrolu... Stavio je koverat u džep i rekao: „Od ovoga živim.” Izašao sam, a onda je ušla policija...
- kaže Radosavljević.

Molio da ga ne hapse jer je čuven

Uhapšenom doktoru Vlašiću policija je odredila zadržavanje, a danas će biti odveden na saslušanje kod sudije.
- Policajce je u ambulanti molio da ga ne hapse. Rekao je da je čuveni hirurg, da je pisao knjige... - kažu u policiji.
Inače, prosečna plata lekara specijaliste je oko 75.000 dinara.

* Oduzete samo dve licence - Lekarska komora Srbije oduzela je licencu samo dvojici lekara koji su pravosnažno osuđeni zbog primanja mita.

* 10 lekara godišnje u proseku dobije krivičnu prijavu zbog primanja mita.

blic.rs
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 13 Нов 2014, 23:34, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Апр 2014, 18:46

Nisam ni sumnjala...
Kada je to ova "KUCA MRAKA", kako je zovem, priznala gresku svojih diletanata?
"UKC Tuzla odlučno demantuje insinuacije..."
Da, da... isto tako 9 godina oni "odlucno demantuju" odgovornost za smrt mog sina Denisa...

Слика

"Gresiti je ljudski...", naravno da jeste, to znamo! Ali malo ko zna istinitost nastavka ove latinske poslovice:
"...ali u greskama ustrajati obelezje je ludaka"!
Ne odustajte od dokazivanja greske, ne odustajte ni po koju cenu!
Pita li se iko zasto je ova pacijentica morala ici u RS po nalaz?
Ja znam zasto, iz iskustva s njima - SPREGA u Tuzlanskom kantonu je cudo jedno... ne samo medicinskih radnika.

21.04.2014. u 16:48

UKC Tuzla odbacuje optužbe o silovanju pacijentice medicinskim predmetom

U Općinskom sudu Tuzla održana su dva ročišta po tužbi 35- godišnje Tuzlanke koja od UKC-a Tuzla traži naknadu štete nastale kao posljedica povrede u toku njenog ginekološkog pregleda.

Слика
UKC Tuzla

Naime, 35- godišnja Tuzlanka izvadila je nalaz u zdravstvenoj ustanovi na području Republike Srpske, koji je temelj njene tužbe protiv UKC-a Tuzla, a u kojoj se navodi kako nakon neadekvatnog tretmana u toj zdravstvenoj ustanovi ima ozbiljne traume, odnosno da joj je nanesena psihička i fizička bol.

U medijskim napisima navedeno je kako je ona prije pregleda upozoravala uposlenike UKC-a Tuzla da je djevica, ali da je oni nisu najozbiljnije shvatili.

Navedeno je kako je do defloracije navodno došlo zbog greške zaposlenika UKC-a Tuzla, koji su tokom pregleda primijenili neadekvatnu metodu. Zbog toga je 35- godišnja Tuzlanka podnijela tužbu zbog, kako je navela, silovanja medicinskim predmetom u vrijeme ginekološkog pregleda.

Tim povodom danas se oglasio i menadžment UKC Tuzla, koji je potvrdio kako se u Općinskom sudu vodi parnični postupak protiv UKC-a Tuzla i dva zaposlenika te ustanove.

"UKC Tuzla odlučno demantuje insinuacije o navodnom silovanju tužiteljice medicinskim predmetom, a koje su se proteklih dana pojavile u medijima. Sudski postupak je u toku i mi ne želimo dalje komentarisati ovaj slučaj“, saopšteno je iz Službe za komunikacije UKC-a Tuzla.

Informaciju o navodnom silovanju 35- godišnje Tuzlanke medicinskim predmetom prenijela je većina domaćih i regionalnih medija. Konačan sud o tome bit će poznat uskoro kada Sudsko vijeće Općinskog suda donese presudu.

(Klix.ba)
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 13 Нов 2014, 23:37, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Апр 2014, 18:58

nevenkagaragic пише:"Krasno", zar ne? Krivi, a kao i da nisu!
To je pravosudje BiH...
Tako se sudi doktorima u BiH - trenutno se radi o Mostaru:
"KRIVI SU Ginekolozi Knežević, Bušić i Bošković krivi za smrt bebe"
Ako su krivi, kakva je to kazna?
Zanimljive su olaksavajuce okolnosti:
- NISU kaznjavani (kao ni sada),
- Porodicni su ljudi (?) i
- RODITELJI su (zaboga!)...
Znaci - roditelji njihovih ZRTAVA NISU isti, pravi roditelji kao oni?
Doktori su malo veci i vazniji roditelji?
Neka gradjani znaju... o pravosudju i "zasticenoj vrsti" u BiH!...i po tome se ravnaju!!!

KRIVI SU Ginekolozi Knežević, Bušić i Bošković krivi za smrt bebe

Objavljeno Četvrtak, 13 Veljača 2014 10:21

Слика

Na Općinskom sudu u Mostaru jutros je izrečeno osam mjeseci zatvora za ginekologa Darku Kneževića, šest za ginekologa Ivana Bušića i četiri za ginekologinju Anu Bošković zbog nesavjesnog liječenja trudnice Ane Šego iz Međugorja.

Svi osuđeni liječnici zaposlenici su Sveučilišne kliničke bolnice Mostar, a proglašeni su krivima za nesavjesno liječenje, odnosno neprikladno postupanje s pacijenticom, što je rezultiralo smrću bebe.

Prvooptuženi dr. Knežević nije nazočio izricanju presude, a dr. Bušić je izjavio: "Da se mene pitalo, porod bi bio obavljen, žena bi rodila u roku sat vremena i sve bi bilo u redu. Međutim, ja nisam imao podršku od kolega kao ni od same pacijentice koja je govorila da se osjeća dobro i odbijala me poslušati iako sam joj kazao da CT zapis nije u redu i da se mora poroditi".

Slučajno ili ne presuda je izrečena točno na datum kada je Šego izgubila svoje prvo dijete.

Radi se o uvjetnoj zatvorskoj kazni koja neće biti izvršena ukoliko dr. Knežević ne počini isto kazneno djelo u roku tri godine, dr. Bušić u roku dvije godine, a dr. Bošković u roku godinu i pol.

U obrazloženju presude sudac Dominik Krasić je rekao da je liječnicima, kao olakotna okolnost, uzeta činjenica da nisu kažnjavani da su obiteljski ljudi te da su roditelji - doktor Bušić četvoro djece, doktor Knežević dvoje(od čega jedno malodobno), a doktorica Bošković jednog malodobnog djeteta.

Kao otežavajuća okolnost uzeta je činjenica da su počinili djelo koje im se stavlja na teret. Izricanjem presude nazočili su dr. Ivan Bušić i dr. Ana Bošković dok Kneževića nije bilo.

Слика

Vidno potresen osuđujućom presudom, dr. Bušić je rekao da se ne osjeća krivim.
"Da se mene pitalo, porod bi bio obavljen, žena bi rodila u roku sat vremena i sve bi bilo u redu. Međutim, ja nisam imao podršku od kolega, kao ni od same pacijentice koja je govorila da se osjeća dobro i odbijala me poslušati iako sam joj kazao da CT zapis nije u redu i da se mora poroditi. Nije mogla vjerovati da njezina beba nije dobro", rekao je dr. Bušić dodavši da je se tada osjećao poraženim.

"Dalje sam bio u rađaoni, imao sam posla, porodio još dvije žene, bio zauzet na svom odjelu. Šego je bila na Patologiji trudnoće, gdje je bila dežurna doktorica Bošković. Knežević je naložio da dr. Ana Bošković završi porod ako se žena aktivira, a mene je isključio", kazao je Bušić ponovivši da se ne osjeća krivim.

Upitan hoće li se žaliti na presudu, Bušić je rekao da će o tome odlučiti u dogovoru sa svojim odvjetnicima.

Слика

Najveću uvjetnu zatvorsku kaznu dobio je dr. Knežević koji nije bio prisutan u bolnici, a koji je telefonom, a što je na sudu i posvjedočeno i dokazano, dao instrukcije da se žena ne porađa, odnosno, kazao da "ako Bušić dirne tu ženu, svi će na disciplinsku".
Knežević je na Odjelu i nadređeni, što samo govori o snazi te njegove instrukcije.

Inače, u Tužiteljstvu HNŽ-a su kazali da su zadovoljni što su ginekolozi proglašeni krivima, te naveli da će o eventualnoj žalbi odlučiti kada presudu dobiju pismeno.

Dodajmo još i to da će ginekolozi zajedno platiti i troškove suđenja u iznosu od 1300 maraka.

Inače, ni odvjetnici s više desetljeća odvjetničke prakse ne pamte ovakvu presudu u Mostaru. Presuda je zapravo pokazala da nitko nije nedodirljiv te da i liječnici moraju snositi odgovornost za svaki svoj postupak.

Današnja presuda do sada je najjači udar na ugled Sveučilišne kliničke bolnice do sada, gdje zbog ovog slučaja ni do sada uopće nije pokrenut disciplinski postupak.

Pitanje koje se nameće je hoće li nakon ovakve presude "pasti" i ostavke odgovornih?

Слика

Svi liječnici i dalje obavljaju svoj posao, a Knežević im je nadređeni, po nadležnosti odmah ispod doktorice Vajdane Tomić, koja je voditeljica Odjela.

Podsjetimo, u dokaznom postupku županijskog Tužiteljstva svjedočili su sudski vještak dr. Zdenko Cihlarž i specijalista ginekologije i akušerstva Zlatan Fatušić, obadvojica iz Tuzle.

Uz njih svjedočili su i primalja s Porodiljinog odjela SKB-a Mostar i krim inspektor, kao i voditeljica Odjela Vajdana Tomić i ginekolog Marinko Mišić.

Međutim, najupečatljivija su bila mišljenja vještaka koji su izrazili stajalište da je beba imala sve predizpozicije da živi. Naveli su da je bila teška 4,5 kilograma, duga 58 centimetara i bila apsolutno sposobna za život.

Kako obdukcija nije rađena, ne zna se je li čedo imalo ikakve anomalije, no Cihrlaž je istaknuo da je po iskustvenom razmišljanju duboko uvjeren da anomalija nije ni bilo, jer bebe te težine i dužine, odnosno parametara ne umiru na porodu već eventualno nakon toga.

Dalje su naveli da je u trenutku poroda koji je odlagan čedo bilo mrtvo, što samo po sebi govori da porod nije obavljen na vrijeme. Naime, trudnica A.Š je iz rodilišta prebačena u običnu sobu.

"U konkretnom slučaju nije bilo opravdano da se Šego prebaci na Odjel patologije trudnoće gdje neće biti intenzivno praćena, nego je njezino stanje trebalo intenzivno pratiti u rađaonici putem kontinuiranog CTG snimka ili redovnu askultaciju srčane reakcije ploda", nalaz je vještaka.

Naveli su da se od 22 sata 12. veljače do 5 sati 13. veljače razvila intrauterinarna patnja ploda što je rezultiralo smrću čeda prije njegovog rođenja.

Dr. Bušić je kazao da je njegovo naređenje da se žena hitno prebaci u rađaonu i rodi, dr. Knežević nije imao komentara, dok je dr. Bošković kazala da je CTG oštećene pokazivao trudove, no da ona nije imala bolova.

"Ja i sestra Angela smo joj rekle da nas zove ako nešto osjeti. Ona je spavala, neke stvari su sudbonosnog tijeka", kazala je dr. Bošković koja je kobne noći bila dežurna na odjelu patologije, dok je Bušić bio dežurni u rađaonici.

Treba dodati da je svu potrebnu dokumentaciju za sudski proces dostavila glavna sestra Porodilišta Kliničke bolnice u Mostaru Olivera Perić, čime je zapravo spriječila pretres svog odjela naložen od strane Tužiteljstva.

Podsjetimo, gore spomenuti liječnici na sada već davnom ročištu o izjašnjenju krivnje izjasnili su se da nisu krivi. Doktora Kneževića, koji je dopredsjednik Liječničke komore Hercegovačko-neretvanske županije, liječnik Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru, a ima i privatnu praksu u Mostaru zastupa odvjetnik Nenad Rebac.

Doktora Bušića koji je liječnik Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru, a ima i privatnu praksu u Posušju zastupa Ivan Brekalo, dok ginekologinju Bošković zastupa odvjetnik Bojan Krešić.

Optužnicu protiv spomenutih liječnika u srpnju 2011. podiglo je Županijsko tužiteljstvo HNŽ-a zbog krivičnog djela „nesavjesno liječenje“ , a u istom mjesecu ju je i potvrdio Općinski sud u Mostaru.

OPTUŽNICA:

U optužnici koju je magazinu Republika ustupio Općinski sud u Mostaru, a koju je u procesu zastupala tužiteljica Danijela Dalipagić-Rizvanović, navodi se da su spomenuti liječnici u „vremenskom razdoblju od 12. do. 13. veljače 2011. u Mostaru postupili suprotno zdravstvenim propisima, odnosno svojim postupcima ugrozili život i zdravlje ljudi, u ovom slučaju trudnice i njezina nerođenog djeteta.

U optužnici se navodi da je Šego zaprimljena na Odjel za ginekologiju i porodništvo Sveučilišne kliničke bolnice Mostar 12. veljače 2011. oko 14:30 sati.

Primljena je zbog sumnjivog CTG zapisa sa živim plodom, bez kontrakcija, sa dilatacijom 2 cm, a što je ustanovljeno po prethodnom pregledu od strane dr. Ivana Bušića.

„U CTG zapisu koji slijedi istoga dana oko 19:30 registrirala se srčana reakcija ploda sa mogućim znacima intrauterine patnje ploda, te pravilnim kontrakcijama u razmacima od 5 do 6 minuta, što govori u prilog započinjanja porođaja.

U CTG snimak uvid vrše dr. Ana Bošković i dr. Ivan Bušić koji su tog dana bili na poslu, te konstatiraju suženu undulaciju i kontrakcije, pa s obzirom na zadržano stanje na CTG-u dr. Bušić Šego upućuje u rađaonicu oko 21:45 sati radi porođaja“, opisuje se dalje u optužnici.

Dodaje se da je trudnici oko 21:55 sati ponovno urađen CTG zapis koji ponovno govori u prilog patnje ploda sa kontrakcijama maternice na svake 2 minute. Potom slijedi poziv dr. Kneževića.

„Na telefon odjela zove dr. Darko Knežević, koji je inače vodio trudnoću Ane Šego, te je od strane njezina supruga informiran da je radi poroda prebačena u rađaonicu.

Isti sestri s kojom je razgovarao, a nakon što ga je i ona informirala da je Šego prebačena u rađaonicu radi poroda s obzirom na zabilježeno stanje na CTG-u, koristeći se okolnošću da je Šego vodio trudnoću, pa joj je nesvjestan mogućnosti zabranjene posljedice, iako je prema okolnostima i osobnim svojstvima liječnika specijaliste bio dužan i mogao biti svjestan te mogućnosti, rekao telefonski u vidu davanja dijagnoze i medicinskih uputa, da je „taj CTG takav mjesec dana i da Šego vrate iz rađaonice, te ako dr. Bušić dirne tu ženu svi će na disciplinsku, a da ako se žena aktivira, neka porod dovrši dr. Ana Bošković“.

Dalje se u optužnici navodi da Bušić i Bošković ponovno zajedno vrše uvid u CTG zapis, a s obzirom na ovaj poziv dr. Kneževića i njegove izričite upute, svjesni da zbog njihovih radnji može nastupiti zabranjena posljedica, ali olako držeći da neće nastupiti, ili da će je moći spriječiti, odlučuju trudnicu vratiti u sobu oko 22:30 sati na Odjel patologije trudnoće, i ako je po principima medicinske struke i nauke bilo opravdano pacijenticu intenzivno pratiti u rađaonici uz kontinuirani CTG zapis ili redovnu askultaciju srčane reakcije ploda, te pristupiti aktu porođaja.

Oni pak odlučuju da se CTG ponovno obavi tek u 6 sati kako određuje dr. Bušić, odnosno u 5 sati kako određuje dr. Bošković, i to dana 13. veljače, da bi uslijed vraćanja pacijentice na Odjel patologije dok je čedo bilo još živo, došlo do pogoršanja stanja čeda, što je utvrđeno na ponovno urađenom CTG snimku dana 13. veljače oko 5 sati, kada je utvrđena smrt čeda. (K.S.P/republikainfo.com)

republikainfo.com

A sta misle gradjani o ovoj sudskoj smejuriji? Komentari ovde:

Mostarski ginekolozi proglašeni krivim za smrt bebe - Općinski sud u Mostaru danas je nepravomoćnom presudom proglasio krivima mostarske ginekologe Darku Kneževića, Ivana Bušića i Anu Bošković za nesavjesno liječenje i pogrešno postupanje prema trudnici A. Š. iz Međugorja zbog čega su ugrozili njezin život, a nerođena beba je umrla...

Dakle, za SMRT, neodgovorni lekari dobiju USLOVNU kaznu!!!
Doduse, u Tuzli NIKAKVU, tuzlanski tuzioci Ivo Iveljic i Slaven Koval, podrzani od VSTV-a (Branka Perica i Milorada Novkovica) nisu smatrali ni da istragu treba sprovesti. Naravno, po "sjajnom" Cihlarzovom "iskustvenom razmišljanju" i "dubokoumnom" uverenju da MORA zastititi lekare UKC-a, a ne pacijenta. To im je "zajednicki poduhvat!

Uslovne zatvorske kazne za troje ginekologa u Mostaru - Općinski sud u Mostaru nepravosnažno je osudio troje ginekologa Sveučilišne kliničke bolnice Mostar na uslovne kazne zbog nesavjesnog liječenja trudnice, što je dovelo do smrti nerođene bebe.

Ko bi rekao da je i VSTV-e NESTO pocelo raditi, jesu li ih protesti pogurali?
"Vijeće je usvojilo zaključak da je potrebno što hitnije razmotriti izvještaje o radu svih pravosudnih institucija za 2013. godinu, uz analizu za svaki sud i tužilaštvo pojedinačno."

(Sarajevo, 13. februar 2014.) – Tokom sjednice Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine (Vijeće) koja se održava u periodu od 12. do 13. februara 2014. godine, članovi Vijeća su prvog dana sjednice povodom aktualne situacije usvojili sljedeće zaključke:... Vijeće je usvojilo zaključak kojim je zadužilo predsjednika Vijeća Milorada Novkovića da posjeti pravosudne institucije Tuzlanskog kantona.

DODATAK 14.02.2014, neka na jednom mestu... a i tuzilastvo je ZADOVOLJNO!

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.cc/ivjqjcoc9/128_2_ ... _osudj.jpg
"Dnevni avaz", 14.02.2014.

I treba da se zali, iako me to cudi... doduse, nije to tuzlansko i sarajevsko tuzilastvo.

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.cc/lnv13sc3d/131_2_ ... gineko.jpg
"Dnevni avaz", 21.04.2014.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 22 Апр 2014, 21:42

Svaka cast Muhamede Pivicu...

21.04.14 u 18:19

DETALJI O TUZLANKI KOJA JE SILOVANA TOKOM GINEKOLOŠKOG PREGLEDA: A toliko je vjerovala ljekarima i bijelom mantilu!

"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!“ Biti ljekar, ne znači nužno biti i pametan, isto kao što i biti novinar ne znači da si novinar. Nisam ni jedno ni drugo, ali ne zbog tog' što se pravim pametan ili što sam pak ova budala iz Andrićevog citata no, progovorio sam zato što me sistem na to natjerao. Sistem koji mi nije dao i još uvijek neda da radim, odnosno ne plaća kvalitetno ono za šta sam se školovao. S toga, kao i svatko drugi krenuo sam u borbu za opstanak i one radove koje nikada do sad nisam radio. Zbog tog nekvalitnog plaćanja od strane poslodavaca, koji su širom BiH identični, radio sam i na crno, pisao kolumne ali i volontirao."

Autor: Muhamed Pivić

Nedavno sam u jednoj od kolumni pisao kako „njihovu stručnost plaćamo životima“! te kako je sve manje poštenih ljudi koji žele da se bave politikom dok je sve više „pokvarenih“ koji ulaskom u politiku misle samo na to kako će uticati na tok događaja u skladu s ličnim interesima. Međutim, iako se sve više ljekara odlučuje baviti politikom umjesto stručnim usavršavanjem i cjeloživotnim učenjem, sve više je i pacijenata koji svojim životom ili pak oštećenjima sa trajnim posljedicama plaćaju njihovu "stručnost".

Slučaj silovanja kirurškim putem, odnosno oduzimanja nevinosti 35-godišnjoj Tuzlanki prilikom ginekološkog pregleda najbolji je pokazatelj koliko su stručni i obrazovani i koliko im je stalo do posla kojim se bave, baš kao i novinarima kojima se žrtva obraćala nakon što joj se desio nesretni slučaj.

Po uputi neuropsihijatra, dobrog kolege, žrtva je otišla u „dnevni avaz“ da ispriča priču tog „ginekološkog slučaja“ sa nn inicijalima, nisu je htjeli objaviti. „Kao razlog naveli su „eto kao, naškodit ćete sami sebi. Prvo su htjeli da sve razaberu, a onda opet: eto, ne bi to baš bilo dobro zbog vas, iskrenuće priču pa će vam još više naškoditi, kao oni se tobože još brinu za mene“, ističe žrtva u konverzaciji koju smo imali.

A toliko je vjerovala ljekarima i bijelom mantilu! Prije nesmotrenog slučaja, za nju je to bila zakletva no nije znala da to mogu biti Hipokratovi krivokletnici.
Obzirom da su zaposlenici na Klinici ginekologije postali svjesni učinjene greške, odmah su se organizovali ne dozvoljavajući žrtvi da uradi dodatne preglede i dokaze kako bi joj se jasno konstatovali rascjepi himena od čvrstog predmeta. Gdje god je došla, sve te zdravstvene institucije u Tuzlanskom kantonu i Domovi zdravlja, a posebno UKC Tuzla, znali su za grešku tako da je uspjela dobiti dva djelimično različita nalaza. Jedan od UKC-a Tuzla a drugi od Specijalističke ginekološke ambulante Bijeljina koji UKC Tuzla pokušava pobiti spominjući Bijeljinu sa velikim nipodaštavanjem, što je nepojmljivo sa stajališta ljekarskog profesionalizma.

Tuzlanka, visokoškolovana osoba, sa visoko razvijenim moralnim karakteristikama i crtama ličnosti i savjesnošću u nedostatku energije, volje, elana za život i aktivnosti kao ranije trebala je pomoć, mnogi su je odbili. Nastavila je živjeti ,ali ostale su posljedice po zdravlje.

Osim fizičkih bolova, preživjela je i strah koji i danas traje zbog nepovjerenja prema medicinskom osoblju. Povrijeđena joj je čast i ugled obzirom da je djevičanstvo svačije pravo i izbor te u psihološkom i emocionalnom smislu ima specifičan značaj za svakoga posebno. Pogotovo iz razloga što je došlo do uništenja odnosno rascjepa na himenu čvrstim predmetom, odnosno medicinskim instrumentom i to od strane „priznatog ljekara specijaliste“ a koja u konkretnom slučaju nije obraćala pažnju na upozorenja žrtve da je nevina i da ima bolove nastavila „uguravanje“ spekuluma, odnosno nastavila sa NEPOTREBNIM postupkom koji je ostavio trajne posljedice na žrtvu.

Elem, tkz. priznati ljekari specijalisti nisu uzeli za ozbiljno ili nisu vjerovali upozorenju žrtve da je djevica, te stoga nisu ni zabilježili, iako je to dio redovne ginekologijske procedure ispitivanja pacijenata. I umjesto običnog rutinskog ginekološkog pregleda pristupljeno je a bez ikakvih indikacija da je to potrebno, izvođenju INVAZIVNE METODE sa najvećim spekulumom nad djevicom a koja se metoda ne sprovodi djevicama, nego samo seksualno aktivnim ženama. Dakle, apsolutna neodgovornost, nepropisan rad koji nije u skladu sa važećim ginekologijskim procedurama, neprofesionalizam i bahatost medicinskog osoblja, te neozbiljno shvatanje upozoravajuće činjenice da postoje ženske osobe „in virgo“ a što je dovelo do štete i trajnih posljedica po žrtvu.

Šta reći? Možda bi u najmanju ruku mogli reći da živimo u društvu lako stečenih ili kupljenih diploma prema kojima i mesar ili poslastičar postane specijalista ginekolog ili pak kriminalac vještak, visoki policajac, tužilac i sudija.
Bilo kako bilo, navedeni slučaj je završio na sudu, no ukoliko se desi da je zaista kriminalac kupio sudsku diplomu, ishod tužbe je unaprijed poznat. Do kad ćemo nijemo posmatrati i trpiti iživljavanje i zlostavljanje manjine nad većinom zavisi od nas samih.

Naježim se kada neki likovi ističu kako su nezaposleni demobilisani borci, kako su visoko školovani a još uvijek na biroima za zapošljavanje isl. Ne, vi niste borci, niti ovi drugi školovani. Vi ste samo jedan broj, statistički podatak, jedan od iskorištenih jadnika koji nemaju osnovnih uslova za život....

Sloboda narodu!

ekskluziva.ba

Dojadilo mi je više da im ćutim i klimam glavom!

A toliko je vjerovala ljekarima i bijelom mantilu!

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 22 Апр 2014, 21:49

"Nezvanično saznajemo da iste osobe optužuju UKC za smrt njihovog supruga i oca, tvrdeći da je njegova smrt nastupila kao posljedica povrede na poslu, te da u to ime zahtjevaju da im se isplati odšteta od nekoliko miliona maraka. U UKC-u, zbog poštovanja prema njihovom rano preminulom kolegi, nisu željeli komentirati ovaj slučaj."
UKC Tuzla i "Avaz" - bas pristaju, rame uz rame...
Znam licno o kome i cemu se radi i NIJE TACNO!
"Avaz" slucajno ili ZLOnamerno dodaje jos TRI NULE... , k`o vele ionako je nezvanicno, pa sta fali napisati milione???!
Almasa, Almasa... (A.Hadzic-pisac redova)

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.cc/cve2g3qyh/132_2_ ... antuje.jpg
"Dnevni avaz", 22.04.2014.

Da, da, zataskavanje je odlika UKC-a i tuzlanskog pravosudja...

"Taj nalaz UKC Tuzla pokušava pobiti spominjući Bijeljinu s velikim obezvrjeđivanjem, što je nepojmljivo sa stajališta liječničkog profesionalizma”, tvrdi Pivić. Do sada je, kako se moglo čuti, u ovom slučaju održano i nekoliko sudskih ročišta, a Pivić tvrdi da se već očekivala i sudska presuda, ali je još nema jer se krenulo u zataškavanje slučaja, koji je, govori Pivić;“kao obično kod nas, zagubljen u ladici". Navodno je jučer u Tuzlu krenuo Duško Tomić, koji je odlučio preuzeti ženin slučaj čim je u medijima čuo za njega, jer se dosad žrtva zastupala sama pred Sudom.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 23 Апр 2014, 22:24

kameleon.ba - Samo pisite, pisite, ohrabrite i druge zrtve UKC-ovih "humanista"...

srijeda, 23. travnja 2014.

Za Tuzlanskog hirurga koji je preminuo od povrede na radu, tvrdili da je od alkohola!

- Supruga preminulog hirurga: "U najgorem slučaju idemo do suda u Strazburu!"

Слика

O ovome slučaju nismo mislili pisati ali iritirana jučerašnjim (22.04.2014. god.) pisanjem dnevnog avaza o staroj tužbi protiv „Univerzitetsko kliničkog centra“ Tuzla, u kojoj stoji da iste osobe optužuju UKC za svog oca i supruga tvrdeći da je njegova smrt nastupila kao posljedica povrede na poslu te da u to ime zahtijevaju da im se isplati milionska odšteta moramo iznijeti slijedeće činjenice.

Navodne insinuacije novinara dnevnog avaza da se radi o milionskom iznosu su u stvari navođenje čitaoca na krive zaključke, jednostavno radi se o traženju samo onog što bi dobio u slučaju dokazivanja povrede na radu koja je završila smrtnim ishodom, dakle prava koja ga pripadaju po zakonu. U tom smislu u prilogu teksta je i dokument koji pokazuje koliko je porodica zaista tražila.

Слика
https://s26.postimg.cc/jpod5sjll/132_untitled_2_2.jpg

S obzirom da su iz Javne zdravstvene ustanove „Univerzitetsko kliničkog centra“ Tuzla na sve načine zataškavali istinu i manipulirali s porodicom umrlog ljekara, uglednog hirurga, period saznavanja istine trajao je toliko dugo tako da je to bio ujedno i ključni momenat za ne donošenje presude Općinskog suda Tuzla u korist porodice.

Međutim, konačan ishod tužbenog zahtjeva prema riječima supruge preminulog ljekara, zavisit će od Odluke Kantonalnog, Državnog ili u najgorem slučaju suda u Strazburu.

Teško im je bilo naći advokata koji bi zastupao slučaj, a kada su ga napokon pronašli, poslije navodno doživljenog pritiska, advokat daje otkaz i tada porodica ostaje bez advokata.

Dakle, slučaj Tuzlanskog hirurga koji je preminuo u avgustu 2002 od posljedica ranijeg „nesretnog slučaja, povrede na radu“ kontaminiranim skalpelom bolesnika koji je u to vrijeme bio inficiran virusom Hepatitisa B također završio je na sudu protiv UKC Tuzla radi retogradnog priznanja profesionale etiologije bolesti.

Слика
https://s26.postimg.cc/ybfdu1ge1/132_untitled_3_2.jpg

S obzirom da inkubacija virusnog hepatitisa B traje od 6 sedmica do 6 mjeseci i potpuno se uklapa u epidemiološku anamezu bolesti i nalaze, neosporno je da se radi o povredi na radu koju „odgovorni“ nisu ispoštovali, odnosno nisu ispoštovali proceduru prijavljivanja povrede na radu te su samim tim iz UKC-a Tuzla uskratili prava po osnovu povređivanja na radu, što potvrđuje i tim ljekara specijalista u sastavu od 3 člana.

Слика
https://s26.postimg.cc/nra1p71a1/132_untitled_4_2.jpg

Nakon što mi je dostavila dokumentaciju, očajničkim upitnim pogledom upitala me za slučaj, odnosno dali bi tu šta mogao napisati da ih natjeramo da rade svoj posao jer u njegovom slučaju su 100% dokazi a klinika kao cijeli sustav i mehanizam je zakazala i zataškala slučaj. Njoj je jako stalo DO TOG SLUČAJA jer od njega potiče svo zlo i sve se nadovezuje na njega!

Слика
https://s26.postimg.cc/fbkh7oyex/132_untitled_5_2.jpg

Prema riječima supruge, iznešenih u završnoj riječi na Glavnom ročištu u novembru 2013.godine, osim što su zataškali slučaj, nakon tri dana od smrti njenog muža, dok je još uvijek bila u žalosti, iz Službe zaštite na radu UKC-a, rekli su joj da joj je muž bio veliki konzument alkohola, pušač itd, i da je preminuo usljed trovanja jetre.

Zbunjena i istovremeno ožalošćena nije puno razmišljala mada je znala da doktor u stvari i nije pio, da je alkohol konzumirao samo prilikom godišnjice braka, i to samo po jednu čašu vina, a u posljednje 4 godine svog života nikako jer se posvetio vjeri.

Слика
https://s26.postimg.cc/jahoqin21/132_untitled_6_2.jpg

Neformalna i usmena objašnjenja uposlenika UKC-a su trajala sve dok tim ljekara svojim stručnim i profesionalnim nalazom nisu utvrdili da je uzrok smrti povreda na radu na radnom mjestu u operacionoj sali i to na način što se povrijedio prilikom operacije zaraženom iglom, šavnim materijalom operišući pacijenta dana 29.03.2002 godine.
Njegova kćerka u istoj parnici u završnoj riječi tvrdi kako je zakazao cijeli mehanizam sustav odgovornosti UKC kao cjeline, gdje kao prvo nije blagovremeno temeljito i savjesno uspostavljena dijagnoza, umrlom djelatniku – kolegi, kako bi mu se pružila prva pomoć,odnosno dala šansa da preživi, a što je tada zahtjevalo transport na adekvatniju kliniku koja bi se mogla nositi sa takvom vrstom specifičnog profesionalnog oboljenja hirurga, pod nazivom fulminantni, odnosno gorući hepatis B, kako bi se to zataškalo, potrebno je bilo sakriti, sve materijalno pravne dokaze vezano za stvarni uzrok smrti djelatnika , te ga proglasiti umrlim prirodnom smrću što je i učinjeno iako su ptice na grani znale da nije tako.

Elem, tako dok je familija bila u žalosti dobre, brižne kolege su sakrile podatke.

Kad rudar pogine u rudniku zna se da je poginuo a na UKC-u se krije i još se narušava čast i ugled preminulog kolege i porodice kako bi se izbjegla odgovornost i prikrila greška, ističe na kraju kćerka preminulog ljekara.

Objavio/la Muhamed Pivić u 07:00

"...dobre, brižne kolege su sakrile podatke. Kad rudar pogine u rudniku zna se da je poginuo a na UKC-u se krije i još se narušava čast i ugled preminulog kolege i porodice kako bi se izbjegla odgovornost i prikrila greška, ističe na kraju kćerka preminulog ljekara."
Vrlo dobro razumem sve ovo sto rade ovoj porodici, nazalost ZNAM!
Kad je ova "slavna" klinika u stanju tako nesto uciniti svom kolegi - doktoru, onda uopste ne cudi sto su godinama brizno krili Izvestaj NJIHOVOG strucnog tima (prof.dr Abdulah Smajić, prof.dr Ekrem Dizdarević i prof.dr Milivoj Subakov), a po nasem zahtevu od 20.09.2005.godine da sprovedu internu istragu kako mi pravdu ne bi trazili na drugom mestu. Oglusili su se takozvani humanisti!
Iako je izvestaj sacinjen 25.10.2005.godine, tek na PISMENI zahtev Opstinskog sudakonacno su ga 2012.godine dostavili!
ZNA SE I ZASTO SU KRILI - nikako im nije odgovaralo ono sto je tamo pisalo...

Слика

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 28 Апр 2014, 22:21

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 28 Апр 2014, 22:23

A sta reci sto vec ne znamo? Tuga, jad i cemer u zdravstvu, kao i u celoj drzavi u kojoj zivimo, odnosno u kojoj vecina jedva prezivljava! A o "serijkoj proizvodnji" ovih kolica? Mozda samo: bolje ista, nego nista!

OVE FOTOGRAFIJE SU SNIMLJENE U BOLNICI U ZENICI: Nije nikakva šala, nije fotomontaža!

28.04.2014. - 12:30:49
Слика

Kada pogledate ove fotografije možda ćete pomisliti da je riječ o nekoj šali ili fotomontaži, ali ovo je živa istina!

Nije dakle riječ ni o kakvom Internet memeu, ali vrlo je moguće da će se nakon objave na našem portalu početi širiti. Doduše, i trebaju ovo ljudi vidjeti, ali je šteta što fotografije ustvari upozoravaju na nešto ozbiljno i vrlo tužno.

Svi znamo da stanje u bosanskohercegovačkom zdravstvu, slično kao i u zdravstvu većine zemalja u regiji, nije blistavo. Ali, ovo? Šta reći, kakvu poruku poslati…

Na slikama možemo vidjeti kako se, vjerovatno neki dovitiljivi majstor, dosjetio da osposobi kolica za prevoz pacijenata. Iskoristio je jeftinu plastičnu vrtnu stolicu i jednostavno je prikalemio na okvir.

Nije riječ o jednim kolicima, kako također možete vidjeti, riječ je o “serijskoj proizvodnji”. Mjesto događaja je Kantonalna bolnica u Zenici.

Ovakva kolica su (nova ili dobro očuvana) naravno skupa, vjerovatno je onaj ko ih je napravio želio najbolje i vjerovatno ista i koriste u nedostatku nečeg boljeg. Slično kao i šperploča na podu, koju također možete vidjeti na jednoj od fotografija, a koja se nalazi iznad sobe za ortopedske pacijente.

Слика

Слика

(Doznajemo.com)
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 22 Нов 2014, 00:27, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 28 Апр 2014, 22:24

Последње учитавање од nevenkagaragic дана 22 Нов 2014, 00:28, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 29 Апр 2014, 23:54

nevenkagaragic пише:NEVIDJENA? Pa nije bas, bilo je xxx slicnih slucajeva...

NEVIĐENA LJEKARSKA POGREŠKA: Muškarac se bori za život nakon što mu je doktor ostavio hirurške makaze u trbuhu

Nedjelja | 13.04.2014.

Nije važno tko je liječnik koji je pogriješio. Krivi smo mi kao ustanova, poručuju iz sisačke bolnice

Слика

Omer Sušić na četvrtak 17. svibnja imat će punih 55 godina. Umjesto u krugu obitelji, supruge, kćeri, sina, unuka, rođendan će obilježiti na krevetu Odjela intenzivne skrbi Opće bolnice Dr. Ivo Pedišić u Sisku, gdje se bori za život.

Od 16. siječnja ove godine Omer Sušić, radnik Elektre Križ, žrtva je cijelog niza bizarnih nesreća koje su mu donijele velike boli i patnju i ugrozile život. Sve je počelo u četvrtak 16. siječnja. Omer je u korpi kamionske dizalice radio uz cestu, kada je na njegovo vozilo s kranom i korpom u zraku u kojoj je bio Omer, naletio kamion. On je pao s velike visine, zadobio je teške ozljede i hitno je prevezen u bolnicu u Sisak.

Osim ozljeda glave i puknuća zdjelice, utvrđene su mu teške ozljede u abdomenu te je žurno operiran. Puknuo mu je ošit, morali su mu odstraniti dio želuca, debelog crijeva i mjehura. Dva tjedna kasnije, 30. siječnja, Omer je pušten iz bolnice kući. Napisali su da mu je bitno bolje i da može na kućnu njegu. No, umjesto da mu svakog dana bude bolje, njemu je bilo sve gore i gore, kaže nam njegova supruga Marija koju smo posjetili u njezinoj kući u Selištu, selu kod Kutine.

U kući je Marija sama, tuguje, nepekidno plače i pita se kako se takvo što moglo dogoditi. Naime, nakon silnih muka njezina supruga, bezboj kontrola, pregleda, vožnji na hitnu u Kutinu, Sisak i Zagreb, pregleda u privatnoj internističkoj ordinaciji u Kutini, tek je na novoj operaciji, koju je izveo dr. Željko Obradović, utvrđen razlog agonije Omera Sušića.

Dr. Obradović iz trbušne šupljine nesretnog čovjeka izvadio je veliku špatulu, medicinski instrument koji se koristi za odmicanje tkiva tijekom operacije. U tijelu ga je Omer imao 67 dana.

- Gospodin Sušić sada je stabilno i nadam se da će tako i ostati, rekao nam je dr. Obradović. Dodao je kako se na žalost takve greške liječnika, da se zaborave instrumenti, tuferi, komadi gaze, događaju jako često. Pojasnio je da je to moguće iako se svi instrumenti i sva oprema broje prije i poslije operacije.

Na žalost, nitko nije vidio da manjka jedna velika špatula. Sušića su nakon operacije svi liječili protiv uplate prostate i mokraćnog mjehura te mu govorili da ga boli jer stvari u njegovoj trbušnoj šupljini još nisu sjele na svoje mejsto.

- Moj muž je od bolova jaukao, nije mogao živjeti, nije mogao mokriti, jesti, pričati, imao je temperaturu preko 39 stupnjeva, išli smo stalno na kontrole, na hitne intervencije. Kćer i zet vozili su ga i na hitnu urološku amulantu bolnice Sveti Duh u Zagrebu, kada mu je pozlilo od bolova kod njih u Ivanićgradu.

Слика
Marija Sušić

I tamo su liječnici postavili dijagnozu prostatitis, te mu prepisali citeral, urološki čaj i obilnu hidraciju. Slično su postupali i drugi doktori u Kutini i Sisku, šopali su ga antibioticima i lijekovima za prostatu. No, nitko se nije sjetio poslati ga na rendgen. Sada mi kažu da bi rendgen odmah razotkrio što je uzrok problema, kaže Marija Sušić.

Sanacijski upravitelj sisačke bolnice dr. Damir Pahić nije htio reći ime 'zaboravljivog' liječnika.

- Mi, bolnica smo krivi, kod nas se dogodio incident. Nije odgovornost samo na kirurgu, nego na svim ljudima koji su bili u operacijskoj dvorani - rekao je dr. Pahić.

(jutarnji.hr/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)

Opet Sisak...
STRASNO! STRASNO, sta god da je uzrok "rutiskog" zahvata...

TRAGEDIJA U SISKU Maloljetni mladić umro prilikom rutinske operacije krajnika - Što se dogodilo u operacijskoj dvorani i što je uzrok prerane Ivanove smrti pokazat će obdukcija... U Općoj bolnici dr. Ivan Pedišić Sisak nisu objasnili kako je izgledao tijek operacije krajnika i što je po njihovom sudu dovelo do tragedije...

Слика

Strasno... Zar nije to trebalo biti obavljeno odmah, ili je NEKO pokusavao zataskati slucaj GRESKE LEKARA?

Prekinuli sprovod: "Nisu nam dopustili da pokopamo tatu"

Umjesto da lijes spuste u raku na Gradskom groblju u Kutini, grobari su tijelo Omera Sušića (55) odnijeli u kombi koji ga je prevezao na obdukciju u Zagreb

Utorak, 29. 4. 2014. u 19:26, zadnja izmjena prije 2 sata i 52 minute Piše: Željko Grgurinović , Helena Kraljev
Слика

Obitelj, prijatelji i poznanici, njih oko 300, okupilo se u utorak u 13.30 sati na Gradskom groblju Kutina kako bi ispratili Omera Sušića (55).

Podsjetimo, on je preminuo u subotu u sisačkoj bolnici uslijed komplikacija nakon što su mu liječnici u trbuhu ostavili rastezaljku. Na kratkom dirljivom obredu od Sušića su se oprostili i njegovi kolege s posla.

- Bio je dobar, vrijedan i pouzdan radnik. Sve radne zadatke izvršavao je bez pogovora i kvalitetno, na njega smo se uvijek mogli osloniti - jedva susprežući suze govorio je njegov kolega.

- Bio je izvrstan član kojeg nikad nije trebalo pitati može li se nešto napraviti. On bi se odmah primio posla i napravio šta treba - kazali su iz Udruge uzgajivača malih životinja u čijem je bio upravnom odboru.

Obitelji zabranili da ga pokopaju

Mnogi su se iznenadili kada su grobari nakon obreda njegov lijes umjesto u raku odnijeli u kombi kojim će ga prevesti u Zagreb. Kako doznajemo, zamjenik državnog odvjetnika koji radi na slučaju naložio je još jednu obdukciju u Zagrebu.

Obitelji su, pričaju upućeni, zabranili da ga pokopaju te su njegovo tijelo prevezli na Zavod za sudsku medicinu na Šalati.

Sušićeva kalvarija počela je u siječnju nakon što je kamion naletio na njegov kran dok je postavljao plakate u Kutini. Imao je puknuće ošita, teški potres mozga, unutarnje krvarenje glave i puknuće zdjelične kosti. Nakon operacije liječnici su rekli obitelji da je stabilno. No,on je imao sve jače bolove, a počeli su i problemi s mokrenjem. Tek krajem ožujka u bolnici su utvrdili da mu je u trbuhu ostao medicinski instrument, rastezač dug 20-26 centimetara. Uslijedila je borba za njegov život. Potpuno onemoćao u subotu se oprostio od supruge. Samo mu je suza kliznula niz lice i posljednji je put zatvorio oči.

Vezani članci:

Neizdrživi bolovi: Liječnici su mu u trbuhu ostavili - škare

Umro zbog greške: 'Trebali su ga spasiti, a upropastili su ga'

pametnakuna.com
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 22 Нов 2014, 00:36, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 01 Мај 2014, 08:40

Zalosno da ne moze biti zalosnije...
Hipokrate, Hipokrate, jesu li culi za tebe na "brdovitom Balkanu? Nazalost, izgleda da ga je Hipokrat zaobisao (ne samo BiH)...

01/05/2014 - 00:17

SKANDAL: Dete udario auto ispred Doma zdravlja, lekari nisu izašli da pomognu!

Lekari Doma zdravlja "Novi Beograd" odbili su da izađu i pomognu dečaku koga su udarila kola praktično ispred ulaza u tu ustanovu

Слика

Jedanaestogodišnje dete povređeno je oko 15 sati u saobraćajnoj nesreći u Ulici Goce Delčeva, na dvadesetak metara od ulaza Doma zdravlja “Novi Beograd”. Međutim, lekari ove ustanove odbili su ne samo da mu pomognu, već i da izađu isred zgrade kako bi pogledali o čemu se radi.

Iako su prema rečima čitateljke Telegrafa, i sestre, a i lekar od koga je pokušala da potraži pomoć, imali savršen pogled na nemilu scenu koja se događa praktično njima ispred nosa, ni to ih nije nateralo da izađu ispred zgrade.

Dete je, nakon što ga je udario automobil marke “kia”, ostalo da leži polusvesno na ulici. Nekoliko građana prišlo je da mu pomogne, pozvali su i Hitnu pomoć, a čitateljka je otrčala do Doma zdravlja kako bi pokušala da pronađe nekog od lekara ko bi u međuvremenu pomogao detetu.

Слика

- Ja otrčavam u Dom zdravlja Novi Beograd udaljen 30 do 50 metara od mesta nesreće, sa odličnim pogledom na istu. Prilazim sestrama na šalteru, molim da zovu lekara, da je dete polusvesno, povređene glave. Njih tri horski odgovaraju da one ne izlaze na teren i da zovem Hitnu – priča čitateljka Telegrafa Slađana.

Nakon što su sestre odbile da dalje razgovaraju sa njom, pacijenti je upućuju na ordinaciju broj 3.

- Ulazim kod doktora čiji prozor direktno gleda na raskrsnicu, objašnjavam mu i pokazujem scenu, on ustaje pa se predomisli. Seda i kaže da mora dežurni lekar da izađe, ne može on. Šalje me u ordinaciju 12 – nastavlja ona.

Слика

Iako za njom juri obezbeđenje, ona otrčava u ordinaciju i tamo pronalazi još jednog lekara koji joj govori da mora da pronađe pedijatra.

- Ja sad već histerišem da tamo polusvesno leži nečije dete i kako bi se osećala da je njeno i da je ona lekar, ali valjda i čovek. Ona nevoljno kreće za mnom, govori sestri da nađe pedijatra, izlazi iz zgrade i kad vidi da ja odlazim, okreće se i ulazi nazad u Dom zdravlja – dodaje Slađana.

Ona objašnjava kako je nakon izlaska iz Doma zdravlja primetila da sestre kojima se prvo obratila, prate celu situaciju kroz prozor. Tada dolazi i Hitna pomoć.

- Ja nemam prave reči da vam opišem šta mislim, šta osećam. Zvaću koga god: lekarsku komoru, zdravstvene inspekcije, medije, ali da li ću naći ljude koji su voljni da pomognu, kad ih ne nađoh među tolikim zdravstvenim radnicima koji su položili Hipokratovu zakletvu, ne znam, nisam optimista. Planiram da podnesem zvanične prijave protiv zdravstvenih radnika koji su odbili da pruže pomoć dečaku – zaključuje ona.

Слика

U Hitnoj pomoći potvrdili su za Telegraf da su intervenisali danas u 15 sati, i da je dečak (11) prevezen u Urgentni centar. Kako kažu u policiji, dečak ima povrede glave.

U Domu zdravlja “Novi Beograd” večeras se niko nije javljao kako bi prokomentarisao sve što se dogodilo.

- Zaštitnik pacijenata mi je objasnio da zdravsvena lica ne smeju da intervenišu van svog radnog mesta. Pitanje je da li treba dete ostaviti bez pomoći dok ne stigne Hitna pomoć, a ne zna se koliko su kritične njegove povrede. Mogli su bar da ga obezbede do dolaska Hitne službe – kaže Slađana.

(Telegraf.rs)

Komentari:

"MisterQ 01.05.2014 - 01:07
Prvi put čujem da nisu smeli da intervenisu van ustanove pa juce sam gledao kako u Osnovnoj skoli gde su se deca otrovala hranom zajedno ekipa hitne pomoci i lekar sa sestrom iz obliznjeg doma zdravlja pregledaju decu dok nisu dosle jos dve ili tri ekipe iz grada…ima razlicitih ljudi u zdravstvu verovatno svako tumaci etiku rada na svoj nacin."
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 22 Нов 2014, 00:40, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 03 Мај 2014, 21:05

Hmmm... neistinito, a lekari pod suspenzijom?

Suspendovani lekari koji su optuženi da nisu pomogli dečaku kog su udarila kola

A.Vušović Marković | 01. 05. 2014. - 16:02h izmena vesti 09:01h | Foto: N. Marković | Komentara: 551

Povodom vesti da su lekari Doma zdravlja „Novi Beograd“ odbili da pruže pomoć dečaku koga je juče udario automobil u Ulici Goce Delčeva, dr Radomir Kovačević, vd direktora DZ „Novi Beograd“ navodi da će ispitati slučaj, a dok se ne utvrde svi detalji dvoje lekara koji su juče bili u smeni biće suspendovani.

Слика

- Apsolutno su neistinite tvrdnje iznete u medijima da su lekari uskratili pomoć povređenom detetu. Istina je da je žena o nesreći obavestila dežurnog doktora Doma zdravlja „Novi Beograd“. Naš lekar je prvo pozvao Hitnu pomoć, a potom i doktorku koja je bila šef smene i njih dvoje su zajedno krenuli da pruže pomoć detetu. Međutim, u tom trenutku je već stigla Hitna pomoć na mesto nesreće – kaže dr Radomir Kovačević, vd direktora DZ „Novi Beograd“.

On dodaje da će lekari pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću dati izjave o navedenom slučaju, a dok se ceo slučaj ne ispita oni će biti pod suspenzijom.

Direktor je doneo odluku da do daljeg suspenduje dvoje lekara koji su juče bili u smeni. Suspenzija će biti na snazi sve dok se ne utvrde svi relevantni detalji ovog nemilog događaja.

On apeluje na medije “da profesionalno pristupe izveštavanju, posebno kod ovako osetljivih tema i uzdrže se od senzacionalističkog pristupa i teških kleveta kojima se lekari optužuju za nesavestan rad i kršenje Hipokratove zakletve, bez prethodne provere svih činjenica.”

Pročitajte još:

SKANDAL Lekari Doma zdravlja odbili da pomognu detetu kog su udarila kola

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 03 Мај 2014, 21:20

nevenkagaragic пише:
nevenkagaragic пише:"Slavno" tuzlansko pravosudje uz "slavni" UKC...POZNATO GODINAMA, nista novo nazalost!
JA TO ZNAM, a i jos mnogi...

STRANA 51

STRANA 52

A "krasnog" li drustvanceta u ovom tekstu...
POZNATIH je tu ihaha... od tuzilaca (da dodam i ja bar dvojicu - Ivo Iveljic, Slaven Koval) do Hipokratovih sledbenika (u negativnom smislu naravno)...
A sto se tice pisma Goranu Salihovicu, e gospodjo Jasminka Halilovic... i to ce "pojesti maca", po uzoru na drugara mu Sesenama Cosica dok je bio GLAVNI kantonalni tuzilac...

To sto ce (toboze) "SIPA BiH sankcionisati svakoga ko je počinio krivično djelo, a da se također mogu desiti hapšenja političara, ministara, direktora i inspektora..." moze se komotno okaciti macku o rep! Pogotovo kad je u pitanju Goran Salihovic, tuzlanski kadar, a i drugar mu predsednik VSTV-a Milorad Novkovic isto bivsi tuzlanski kadar pored kojeg sve prolazi kao pored "turskog groblja". Kad ON (Novkovic) ne bi ODOBRAVAO ovakvo ponasanje tuzilaca - njihov NERAD i ZATASKAVANJA, ovakvih sramotnih krsenja ljudskih prava ne bi ni bilo, niti bi sud u Strazburu bio zatrpan tuzbama BH gradjana protiv vlastite drzave!
Gradjanima je inace poznata cinjenica da su tuzlanski tuzioci u CVRSTOJ SPREZI sa UKC-om, oni STITE njihov dugogodisnji kriminal, a VSTV-e to "aminuje"!

Nadam se da ce i tome uskoro doci kraj, bez obzira sto se UKC okruzio bedemom pravnika koji su cak osnovali i Udruzenje pravnika u zdravstvu FBiH - sta mislite zasto?
NICIJA nije do zore, pa nece ni njihova!

Neprofesionalno i protivzakonito ponašanje prisutno i u Kantonalnom tužilaštvu Tuzla
Subota, 23 Februar 2013 14:25 | Ažurirano Subota, 23 Februar 2013 23:53 | Autor Azra Bećirović |
Слика

Činjenica da je doza kriminala iz dana u dan sve veća, dokaz je pismo upućeno Goranu Salihoviću, glavnom tužiocu Tužilaštva BiH. Naime, gospodja Jasminka Halilović poslala je pismo gospodinu Goranu Salihoviću u nadi da će on reagovati na neprofesionalno i protivzakonito ponašanje Kantonalnog tužilastva u Tuzli. Ista smatra da jedino gospodin Goran može učiniti nešto po pitanju ignorisanja postupaka pokrenutih protiv počinitelja krivičnih dijela.

Obzirom da je na titlovanoj traci RTV SLON EXTRA bila obavijest da će od 18.02.2013.godine, SIPA BiH sankcionisati svakoga ko je počinio krivično djelo, a da se također mogu desiti hapšenja političara, ministara, direktora i inspektora gospodja Halilović Jasminka prijavila je imena osoba za koje smatra da su počinitelji određenih krivičnih dijela. Ista sebe navodi kao žrtvu neočekivanih prevarnih situacija i protivzakonitih postupaka od strane počinilaca krivičnih dijela.

Pismo upućeno Goranu Salihovicu te imena osoba za koje gospođa smatra da trebaju biti krivično gonjeni možete pročitati u nastavku teksta.

GOSPODINU GORANU SALIHOVIĆU, GLAVNOM TUŽIOCU

POŠTOVANI,

OČIGLEDNO STE VI I SIPA BIH POSLJEDNJE INSTANCE, KOJE BI MOGLE "NEŠTO" UČINITI U SPRJEČAVANJU OHOLOG PONAŠANJA TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA, U POKRETANJU SANKCIJA ZBOG NJIHOVOG EVIDENTNOG NERADA I NJIHOVOG IGNORISANJA POKRETANJA POSTUPAKA PROTIV UČINILACA KRIVIČNIH DJELA, KOJA POJEDINI TUŽIOCI TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA PRIKRIVAJU I ŠTITE, TIME POSTAJUĆI I SAMI UČINIOCI KRIVIČNIH DJELA, ZA KOJA IH NIKO I NE OPOMINJE.

ZA SVE PRIJAVE, ZA SVE NAVODE , ZA INDICIJE U PRIRODNU SMRT MOJE MAME, ZA ŠTO SUMNJIČIM DŽAMBIĆ LEJLU, UPOSLENICU JZU UKC TUZLA, ČIJI JE MOTIV ZA ZLOČIN PROTIV ČOVJEKA BILO PROTIVZAKONITO OTUĐIVANJE VEĆINSKOG DIJELA MAMINE IMOVINE, IMAM NEPOBITNE DOKAZE, KOJE SAM PODNOSILA UZALUDNO TUZLANSKOM TUŽILAŠTVU. MEĐUTIM, TO TUŽILAŠTVO ZATAŠKAVA SVE SLUČAJEVE, ČAK SE OGLUŠAVA I NA NALOGE FEDERALNOG TUŽILAŠTVA.

STOGA, JAVLJAM I VAMA O NEPROFESIONALNOM I PROTIVZAKONITOM PONAŠANJU TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA, O ČEMU SAM JAVILA I SIPI BIH PUTEM E-MAILA, IZ KOJEG ĆETE DOPISA SAZNATI O DETALJIMA PRIJAVLJIVANJA.

S POŠTOVANJEM!

Imena i razlozi zašto se smatra da su počinitelji određenih krivičnih dijela

1. MEMIĆ EKREM, ZK referent ZK ureda u Lukavcu Općinskog suda u Tuzli: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, KRIVOTVORENJE POTPISA I ISPRAVA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

EXPERTIZOM prof. DANE BRANKOVIĆ, dipl. graf. ing., broj: 28-03/12 od 18.07.2012.godine, potvrđeno je da je MEMIĆ EKREM krivotvorio moj potpis, kako bi falsifikovao dokumentaciju potrebnu saučesnici DŽAMBIĆ LEJLI iz Tuzle i njenom advokatu SEADU SARIHODŽIĆU iz Tuzle, u protivzakonitom sačinjavanju prividnog ugovora, kojim se prikriva drugi ugovor, tj. ugovor o poklonu, koji je za tu priliku protivzakonito raskinut, a kompletnu dokumentaciju o tome krivotvorio je Memić Ekrem, skrivajući je 5 i po godina.

2. MAŠIĆ SEJNA, ZK referent ZK ureda u Tuzli Općinskog suda u Tuzli: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, PROTIVZAKONITA UKNJIŽBA.

Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE iz Tuzle.

3. MEŠANOVIĆ DARINKA, sudija Općinskog suda u Tuzli: NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

4. TEŠIĆ MARICA, bankovni službenik NLB BANKE TUZLA: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

5. MUJANOVIĆ HAJRUDIN, kantonalni tužilac Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, SPREČAVANJE DOKAZIVANJA, IZNOŠENJE NEISTINITIH ČINJENIČNIH TVRDNJI, SVJESNO PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

6.ČEJVANOVIĆ DŽEVAD, kantonalni tužilac Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, IZNOŠENJE NEISTINITIH ČINJENIČNIH TVRDNJI, PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

7. GORDANA TADIĆ, zamjenik glavnog tužioca Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

8. DŽAMBIĆ JASMIN iz Tuzle, Maršala Tita 66, sin DŽAMBIĆ LEJLE, unuk umrle HALILOVIĆ DEVLETE. Po nagovoru DŽAMBIĆ LEJLE, a kao nepodobno lice, protivzakonito potpisao OBAVIJEST O SMRTI I OBDUKCIJI umrle, kako bi smišljeno spriječili moje zakonito potpisivanje tog važnog dokumenta koji se odnosi na moju mamu. Dao LAŽNU IZJAVU i iznio KLEVETU.

Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE, uposlenice JZU UKC Tuzla i ELMIRA ČIČKUŠIĆA direktora JZU UKC Tuzla.

9. DŽAMBIĆ LEJLA iz Tuzle, Maršala Tita 66, uposlenica JZU UKC Tuzla, anesteziolog-reanimatolog na hirurškom odjeljenju navedene ustanove: NESAVJESNO LIJEČENJE MAME DEVLETE HALILOVIĆ, te osnovana sumnja da je doprinjela ranijem maminom odlasku iz ovog života uz motiv protivzakonitog beskrupuloznog otuđenja gotovo kompletne mamine imovine; NAVOĐENJE, PODSTREKAVANJE na protivzakonito potpisivanje važnog akta OBAVIJEST O SMRTI I OBDUKCIJI mame DEVLETE HALILOVIĆ od strane DŽAMBIĆ JASMINA, sina DŽAMBIĆ LEJLE, čime je ona smišljeno spriječila moje izjašnjavanje u datom momentu, kada je obdukcija i bila neophodna s obzirom na sumnjive okolnosti u toku jednoipomjesečne hospitalizacije na neadekvatnom odjeljenju, odjeljenju na kojem radi DŽAMBIĆ LEJLA, zatim neracionalne jednostrane odluke o bespogovornom hitnom sahranjivanju čiji je inicijator bila DŽAMBIĆ LEJLA, kao i sumnjivog SKRNAVLJENJA MIRA POKOJNIKA 6-7mjeseci nakon sahrane; CILJANO "organizovanje" bolničkih posjeta mami, isključivo noćnih, čime je spriječila moje zadnje kontakte s mamom, što karakterišem kao SMIŠLJENI zločin protiv ljudskosti i sebično onemogućavanje susreta s budnom mamom u toku dana, te zbog takvog njenog samovoljnog određivanja ja nisam zaticala mamu budnu, čime je namjerno spriječila moje zadnje kontakte s mamom; SAMOINICIJATIVNA ZABRANA BOLNIČKIH POSJETA mojoj djeci POD IZGOVOROM DA JE TO "NJENO ODJELJENJE"; LAŽNI ISKAZI; NAVOĐENJE, PODSTREKAVANJE na protivzakonito falsifikovanje dokumenata od strane ZK referenta MEMIĆA EKREMA za potrebe DŽAMBIĆ LEJLE tj. za njeno lažiranje dokumenta nastalog na osnovu tih falsifikovanih dokumenata; OTUĐIVANJE, odnosno ODNOŠENJE maminih bankovnih knjižica iz maminog stana, četvrti dan mamine jednoipomjesečne hospitalizacije, i to u mom prisustvu, da bi kasnije LAŽNO IZJAVLJIVALA da sam se ja pojavila tek na dan mamine sahrane, a i tu izjavu je promijenila, dajući priznanje o tom neistinitom podatku, o čemu postoji dokaz; podizanje sveukupnog maminog novca(mamina mjesečna penzija iznosila je 1.800,00KM plus i nezanemarljivi novčani dodaci)- PODMUKLO PODMETANJE; KLEVETE; PRISVAJANJE NEPRIPADAJUĆE DOBITI.

10. ELMIR ČIČKUŠIĆ, direktor JZU UKC Tuzla: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE iz Tuzle.

Protiv svih lica su podnesene krivične prijave, sa svim materijalnim dokazima.

Međutim, Tužilaštvo Tuzlanskog kantona prvo ignoriše prijave, zatim ih neopravdano i nezakonito odbacuje. Postupajući po nalogu Federalnog tužilaštva za obnavljanje postupka, Tuzlansko tužilaštvo ponovo zataškava postupke i djela prijavljenih počinilaca.

Na ponovni nalog Federalnog tužilaštva Tuzlansko tužilaštvo se i ne oglašava, zatim povodom nepobitnog dokaza: pomenute EXPERTIZE, takođe, se ne izjašnjava, niti obnavlja istragu. Pri telefonskim pozivima Tuzlansko tužilaštvo nebulozno objašnjava odsustvo traženog tužioca/ tužilaca, odbija mogućnost direktnog razgovora, objašnjavajući to nepotrebnim, itd. itd. Moja nastojanja da se prijavljene osobe sankcionišu za učinjena krivična djela, podsjećaju na Sizifov sindrom. Iako je Federalno tužilaštvo postupilo prema svojim nadležnostima i ukazalo Tuzlanskom tužilaštvu na propuste, to tužilaštvo jednostavno je zaćutalo. Iz kojeg razloga štiti počinioce? Od njihovih pravilnih i zakonitih odluka zavise ishodi mnogih sudskih procesa. Ali, oni odluke NE DONOSE!

STOGA, BUDUĆI DA POSJEDUJEM SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU U SMISLU NEPOBITNIH DOKAZA PROTIV SVIH PRIJAVLJENIH LICA, NAROČITO PROTIV DŽAMBIĆ LEJLE, INICIJATORA SVIH KRIVIČNIH D;JELA, UČINJENIH ZA NJEN INTERES I NJENE POTREBE, PRI ČEMU JE ONA SAUČESTVOVALA, PODSTREKAVAJUĆI DRUGE NA UČINJENJA, NE LIBEĆI SE DA U PROTIVZAKONITE RADNJE UVUČE I SVOG SINA DŽAMBIĆ JASMINA, UČINIĆU VAM DOSTUPNOM SVU DOKUMENTACIJU, NA OSNOVU KOJE TRAŽIM DA PREDUZMETE SVE NEOPHODNE RADNJE U RAZOTKRIVANJU POČINILACA KRIVIČNIH DJELA, KOJI I DANAS NESMETANO RADE NA SVOJIM SLUŽBENIM POLOŽAJIMA, UGROŽAVAJUĆI LEGALISTIČKI SISTEM, A NAROČITO DŽAMBIĆ LEJLA, "HIPOKRATOV ZAKLETNIK", KOJA I DALJE, BEZ IKAKVIH OGRANIČENJA, OBAVLJA SVOJ POSAO U JAVNOJ ZDRAVSTVENOJ USTANOVI UKC TUZLA.

dosije.ba

Ah, cuj "SOKANTNO"...
NErad u ovoj kuci SRAMA - Kantonalnom tuzilastvu TK - ne moze biti nesto sokantno, vec UOBICAJENO ili REDOVNO, zar ne?
Kantonalno tuzilastvo TK je "lider" BH tuzilastava...
Cudno je to - kako se samo skupise svi na jednom mestu? Kao da ih je neko birao (gori od goreg - ko bi rekao). "Slag" im je bio onaj nesretluk zvani Sesenam Cosic...
Doduse kakav bi i mogao biti GLAVNI tuzilac, sef jednom Ivi Iveljicu, Koval Slavenu i masi drugih istog kova?
Nista nije "SOKANTNO", sve je to "normala" u ovoj kuci SRAMA koju podupire ista takva kuca ("Iver ne pada daleko od klade") VSTV-e sa Miloradom Novkovicem, opet tuzlanski (bivsi) kadar ("ispekao" ovde zanat?).
O, pa kad su ONI svoju kolegicu Dijanu Milic sikanirali do smrti i prakticno oterali u smrt, cemu se ima nadati "obicni" gradjanin Tuzle?
No, sve ima svoj kraj... doci ce i njihova "zuta minuta"...
Kaze narod : "nicija nije do zore gorela", pa nece ni njihova, prevrsili su svaku meru, pogotovo u zajednickim "pothvatima" sa UKC-om i UKC-ovim takozvanim vestakom (po narudzbi kazu Tuzlaci) - Cihlarz Zdenkom.
Sve ce doci na svoje jednog dana... SVE!
Jasminka Halilovic nije jedina u MORU sokantnih postupaka i nerada tuzilaca iz ove tuzlanske kuce SRAMA, nazalost.
Koliko li je tek onih koji cute? A DOKLE?
Dok nekome ne padne "mrak na oci"?

Posted 01/07/2013

Šokantno: Pogledajte tvrdnje građana o prikrivanju ubistava od strane Tužilaštva TK

Prije ne tako dugo vremena Tuzla je bila oblijepljena plakatima na kojima je Jasminka Halilović tvrdila da je njenu majku ubila sestra Lejla Džambić, poznati anesteziolog na UKC Tuzla. Naš portal takođe je pisao o nelogičnostima i mogućem prikrivanju ubistva Danijele Aranđelović, a za istinu o njenoj tragediji njena majka Spasenija Aranđelović bori se i danas.

Danas su ispred zgrade Tužilaštva TK Jasminka Halilović i Spasenija Aranđelović mirno prosvjedovali. Lejla Džambić i Tužilaštvo TK na sve navode i dalje ćute, što ostavlja prostor za sumnju u stvarnu umiješanost u prikrivanje mogućih ubistava. Šta su rekle Jasminka i Spasenija pogledajte u našem video prilogu. (Azra Bećirović)

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nhig8iP4ln4[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=Nhig8iP4ln4

Dosije.ba - Protest građana zbog prikrivanja mogućih ubistava od strane Tužilaštva TK...
Dosije BA·104 videos

dosije.ba

Dosije ide dalje... svaka cast, samo napred!
O ovoj kuci SRAMA moze se knjiga napisati (jednu i sama pripremam).

KO je od njih (u Kantonalnom tuzilastvu TK) odgovarao ili bar bio saslusan u vezi iznenadne smrti NJIHOVE kolegice Dijane Milic?
KO je bio kaznjen za neverovatnu sex-profesorsko-pravosudnu "sapunicu" zvanu "Pravni fakultet"?

KO je od njih ikada sproveo ISTRAGU (a kamoli podigao optuznicu) vezano za smrtne slucajeve u UKC-u i to MLADIH ljudi medju kojima je i moj sin Denis?
Ah, pa kako ce kad UKC (Interna klinika) zaposljava njihove kceri (jel´tako Ivo Iveljicu?)?
Zar ZATO "nema" elemenata krivicne odgovornosti?
Ima, ima, dokazacu to! Dokazacu da kuca srama (tuzilastvo TK) stiti kucu mraka (UKC)!
A nadam se da ce dokazati i Spasenija Arandjelovic i Jasminka Halilovic i jos mnogi koje znam.
Pozdravljam KONACNO pisanje o stanovnicima ove kuce srama - Kantonalnog tuzilastva TK!

Posted 02/07/2013

Otvaramo dosije: Tužilaštvo TK skriva ubistva?

Слика

U narednim danima otvaramo dosije o pojedinim tužiocima Tužilaštva TK, koji ćemo objavljivati svake sedmice u nastavcima. Tako ćete moći saznati:

- Ko je tužiteljica Danica Arapović – Kovačević?

- Kako je tužiteljica Kovačević umiješana u sumnjivu saobraćajnu nesreću sa smrtnim ishodom?

- Kako je tužiteljica Kovačević od svjedoka na licu mjesta dobila predmet kao tužitelj?

- Da li je u spornu nezgodu upleteno pola obitelji tužiteljice Kovačević?

- Da li je tužiteljica žrtvu nesreće zaljevala rakijom?

- Kako zamjenica glavnog tužitelja Tužilaštva TK slučajeve rješava gledanjem u tarot?

i još mnogo detalja, moći ćete pročitati na našem portalu od narednog ponedjeljka.

dosije.ba

Slikala sam ih i ja u sredu - treci dan protesta ispred Kantonalnog tuzilastva TK.

Слика

Tuzlanka Jasminka Halilovic ne odustaje...

subota, 3. svibnja 2014.

Optužbe na adresu UKC-a Tuzla: odriče se rođene sestre zbog smrti majke!

Слика

Autor pisma Jasminka Halilović se zbog ljutnje i ogorčenosti odlučila obračunati sa svojom rođenom sestrom Lejlom Džambić uposlenicom UKC-a Tuzla, zbog smrti majke pozivajući se na nezakonito potpisivanje medicinskog dokumenta, potvrde o smrti majke.

U pismu se između ostalog navodi da se iza svega krije njena pohlepa na imovinu, odnosno ostavština umrle Devlete Halilović, inače rođene Zeničanke sa posljednjim prebivalištem iz mjesta Tuzla.

Inače, krajem marta prošle godine ulice Tuzle su osvanule oblijepljene plakatima/pismima PAŽNJA – DA LI ZNATE PORED KOGA ŽIVITE? sa popratnim tekstom o odricanju sestre zbog pohlepnog pohoda na majčinu imovinu: 2(dva) stana, vikend kuća(?), novac u velikom iznosima”.

Pismo prenosim u cjelosti bez izmjena:

UKC-u TUZLA, UGLEDNOM i SLAVNOM Prepoznatljiva skraćenica sa epitetima UGLEDAN i SLAVAN!? A u pozadini zastrašujuća realnost! Šta i koga si sve iznjedrio, UKCeu „UGLEDNI“?

Dr. Džambić Imerović Lejlu, anesteziologa na hirurškom odjeljenju, Dr. Mirsadu Prašo, anesteziologa na hirurškom odjeljenju, Dr. Hadžimešić Muneveru, anesteziologa na hirurškom odjeljenju, Dr. Elmira Čičkušića, Dr. Narhelu Mujačić, Dr. Erminu Iljazović, Dr. Hariza Hadžagića i NN lica, kojima je poznato kakav je tretman primjenjen na pacijentu, mojoj mami, Halilović Devleti, smještenoj u vrijeme hospitalizacije na HIRURŠKO odjeljenje - INTENZIVNE NJEGE, iako NIJE OPERISANA ni u jednom momentu bolničkog tretmana.

Moja mama je rodila dvije kćerke, jedna sam ja, a druga je, UKCeu, Tvoja zaposlenica, Džambić Imerović Lejla. Da li si me, UKCeu, vidio da dolazim u posjetu svojoj obožavanoj mami? NE, UKCeu. Kako bi me mogao vidjeti, kada mi je Tvoja zaposlenica, dr.Džambić Imerović Lejla,samovoljno odredila isključivo noćne posjete i to u kasnim noćnim satima.

Bukvalno sam, UKCeu, a po uputstvima Tvoje zaposlenice, utrčavala i istrčavala iz prostora maminog bolničkog smještaja. Znaš li Ti, UKCeu, a ja tada nisam bila toga svjesna, jer sam beskrajno vjerovala Tvojoj zaposlenici, da je ona, Tvoja zaposlenica, dr.Džambić Imerović Lejla, SMIŠLJENO meni odredila isključivo noćne posjete, a ishod toga je bio: JA SE, „slavni“ UKCeu, NISAM OPROSTILA OD SVOJE MAME. NISAM TE NIKADA HTJELA, niti namjeravala prozvati ZA SMRT moje mame, jer kriva je ONA, Tvoja zaposlenica, dr.Džambić Imerović Lejla! Ali, „slavni“ UKCeu, KRIV si i TI.

Ti si dopustio da u Tvojim redovima funkcioniše takva zaposlenica, koja se samovoljno ponaša, a Ti je, UKCeu, ne kontrolišeš i ne sankcionišeš njene neetičke, antihipokratske i nezakonite radnje. Jer, dopustio si, „slavni“ UKCeu, da Tvoja zaposlenica, dr.Džambić Imerović Lejla, smjesti našu mamu na neodgovarajuće odjeljenje, „liječi“ je samostalno i nesavjesno, sprječava posjete i zabranjuje ih, nagovara svoje kolege da u vezi sa posjetama našoj mami upućuju isključivo na nju, „uspavljuje“ mamu pri svakoj meni smišljeno određenoj noćnoj posjeti, ne informiše o maminom zdravstvenom stanju, nakon mamine smrti preuzima ulogu administrativnog radnika prilikom pripreme važne medicinske dokumentacije, koja je bez kontrole,a neispravna, zvanično puštena u javni promet, odlučuje o HITNOJ sahrani bez razloga i u zakonski upitnim vremenskim okvirima, poziva svog sina, Džambića Jasmina, da nezakonito potpiše medicinski dokument moje, naše mame, a mene niti poziva, niti me obavještava o tom potpisivanju.

Tako se njen sin izjasnio da se obdukcija neće provoditi, a očigledno je bila neophodna, s obzirom na veoma čudnovato ponašanje Tvoje zaposlenice, „slavni“UKCeu, kao i Tvoje čudnovato odobravanje takvog ponašanja, „slavni“ UKCeu.Tada je funkciju Tvog direktora vršio dr.Elmir Čičkušić. On je dopustio da se u javni promet pusti neispravno potpisana Obavijest o smrti i obdukciji, na kojoj se potpisao sin Tvoje zaposlenice, a unuk moje mame, što znači da je u pitanju neka smutna radnja, budući da ni u jednom članu zakona takvu obavijest nije predviđeno da potpisuje UNUK.Kako je todirektoru, „slavnog“ UKC-a, promaklo, kad je on, po Zakonu o zdravstvenoj zaštiti FBiH odgovoran za ispravnost navedenog medicinskog dokumenta?

Kakvu tek lakrdiju predstavlja neispravno popunjena, a puštena u javni promet kao ispravna, Potvrda o smrti, bez ključnih podataka u njoj.

Слика

Nema podatka o licu koje je utvrdilo smrt, gdje se predviđa podatak o liječniku mrtvozorniku. Nema predviđenog potpisa lica koje je ustanovilo smrt, nego je na tom mjestu, predviđenom za potpis, samo navedeno ime jednog medicinskog radnika bez njegovogpotpisa.U ovjeri dokumenta stavljen je pečat doktora, sa potpisom ZA, tj. neko se drugi potpisuje umjesto imenovanog doktora? Naknadno, „slavni“ UKCeu, navodiš, da je smrt konstatovao jedan medicinski radnik, odnosno dr. Hadžagić Hariz. Ali, priznaj, „slavni“UKCeu, koji, uzgred, nikada nisi priznao svoje greške, a pravio si ih bezbroj, da je taj novi naknadni podatak poprilično sumnjiv i da se, takođe, pribraja brojnim sumnjamau maminu prirodnu smrt. Kakvom je to brzinom popunjavan taj važan dokument i zbog čega je popunjavan takvom nemarnošću da je učinjena kardinalna greška u navođenju podatka o datumu rođenja, po kojem je mama rođena 16 dana prije smrti?

Слика

Sumnjam, „slavni“UKCeu, u Tvoje ispravno ponašanje, i u Tvoje zakonito postupanje u vrijeme mamine hospitalizacije, što potkrepljuju materijalni dokazi.

Poteze svoje zaposlenice, „slavni“ UKCeu, dr. Džambić Imerović Lejle, nisi provjeravao, zato si saučesnik u zločinu svoje zaposlenice, jer je ona Tvoju inferiornost iskoristila premudro „POMOGAVŠI“ našoj mami da ranije napusti ovaj svijet.

Zašto? Tek je odgovor na to zapanjujući! Zbog pohlepe i gramzivosti za maminim novcem, maminom imovinom. Zar to nije nižerazredno ponašanje,koje je uzok činjenju njenih krivičnih djela, od kojih prvog i najtežeg krivičnog djela: UBISTVO SVOJE MAME SA PREDUMIŠLJAJEM, u čemu si , „slavni“UKCeu, pomogao Tvojoj zaposlenici, dr. Džambić Imerović Lejli, i naveo je na monstruozni zločin, zbog čega si nesumnjivo odgovoran.

Tvoja zaposlenica, u sadejstvu s Tobom, „slavni“ UKCeu, dr. Džambić Imerović Lejla, nije ubila samo našu mamu, Devletu Halilović, već je „ubila“ i svoju sestru i našu porodicu, pogazila je brutalno sve ono nad čime je naša mama čitav život brižno bdjela, a sve to iz svojih najnižih pobuda u cilju ostvarenja svoje bezgranične pohlepe.

Znam, „slavni“ UKCeu, da Ti djeluje idiotski moje slijepo vjerovanje u poštenost i iskrenost Tvoje zaposlenice, od nje neljudski i šokantno iznevjereno, pa si zbog toga odbacivao svoju odgovornost za smrt moje mame, prebacujući lopticu na neposredne sudionike ovog slučaja, prvenstveno, a nepravedno, na autora ovog pisma, pominjući uvredljivo „nesređene porodične odnose“, o kojima „slavni“ UKCeu, nisi mogao znati, osim iz eventualne iskrivljene interpretacije svoje zaposlenice, stoga, „slavni“ UKCeu, mnogo si neargumentovano vrijeđao, mnogo si gazio ljudsko dostojanstvo i neprocjenjivu vrijednost onoga što se naziva ljudskošću. Zašto, UKCeu, skrnaviš ono što je duboko privatno, jer, svojevremeno, naši porodični odnosi su služili za primjer skladnih odnosa?

Kako si Ti, „slavni“ UKCeu, pošteđen zakonski, te ne moraš odgovoriti na zahtjeve za pristup informacijama, koji su postavljeni shodno odredbama Zakona o slobodi pristupa informacijama u Federaciji BiH? Dok, u vezi s tim, u informaciji za Etički komitet bahato i ironično odgovaraš na samo 6 od bezbrojnih mojih pitanja, na koje lično nisam dobila odgovor.

Vjerujem u ljude, vjerujem u istinu, vjerujem u pravdu, vjerujem da ćeš za ono što si učinio, „slavni“UKCeu, u sadejstvu sa svojom zaposlenicom dr Džambić Imerović Lejlom, snositi odgovarajuće zakonske sankcije. Za sada ti pogoduje neprikosnovena,a nepravedna zaštita nekih poltronskih „osoba“ iz pravosudnih organa, tj. nekih sudija pojedinaca, kao i nekih kantonalnih tužilaca, a, jasno je, da te neke, ne krasi pošten, niti profesionalan odnos prema radu.

Do pobjede istine i pravde!

Autor pisma: Halilović Jasminka
Objavio/la Muhamed Pivić u 09:23

NOVI SKANDAL: Nakon smrti majke Jasminka Halilović se odrekla vlastite sestre!
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 22 Нов 2014, 00:44, учитано 1 пут укупно.