Hipokratova zakletva

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1245
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 28 Феб 2013, 19:20

"Slavno" tuzlansko pravosudje uz "slavni" UKC...POZNATO GODINAMA, nista novo nazalost!
JA TO ZNAM, a i jos mnogi...

STRANA 51

STRANA 52

A "krasnog" li drustvanceta u ovom tekstu...
POZNATIH je tu ihaha... od tuzilaca (da dodam i ja bar dvojicu - Ivo Iveljic, Slaven Koval) do Hipokratovih sledbenika (u negativnom smislu naravno)...
A sto se tice pisma Goranu Salihovicu, e gospodjo Jasminka Halilovic... i to ce "pojesti maca", po uzoru na drugara mu Sesenama Cosica dok je bio GLAVNI kantonalni tuzilac...

To sto ce (toboze) "SIPA BiH sankcionisati svakoga ko je počinio krivično djelo, a da se također mogu desiti hapšenja političara, ministara, direktora i inspektora..." moze se komotno okaciti macku o rep! Pogotovo kad je u pitanju Goran Salihovic, tuzlanski kadar, a i drugar mu predsednik VSTV-a Milorad Novkovic isto bivsi tuzlanski kadar pored kojeg sve prolazi kao pored "turskog groblja". Kad ON (Novkovic) ne bi ODOBRAVAO ovakvo ponasanje tuzilaca - njihov NERAD i ZATASKAVANJA, ovakvih sramotnih krsenja ljudskih prava ne bi ni bilo, niti bi sud u Strazburu bio zatrpan tuzbama BH gradjana protiv vlastite drzave!
Gradjanima je inace poznata cinjenica da su tuzlanski tuzioci u CVRSTOJ SPREZI sa UKC-om, oni STITE njihov dugogodisnji kriminal, a VSTV-e to "aminuje"!

Nadam se da ce i tome uskoro doci kraj, bez obzira sto se UKC okruzio bedemom pravnika koji su cak osnovali i Udruzenje pravnika u zdravstvu FBiH - sta mislite zasto?
NICIJA nije do zore, pa nece ni njihova!

Neprofesionalno i protivzakonito ponašanje prisutno i u Kantonalnom tužilaštvu Tuzla
Subota, 23 Februar 2013 14:25 | Ažurirano Subota, 23 Februar 2013 23:53 | Autor Azra Bećirović |
Слика

Činjenica da je doza kriminala iz dana u dan sve veća, dokaz je pismo upućeno Goranu Salihoviću, glavnom tužiocu Tužilaštva BiH. Naime, gospodja Jasminka Halilović poslala je pismo gospodinu Goranu Salihoviću u nadi da će on reagovati na neprofesionalno i protivzakonito ponašanje Kantonalnog tužilastva u Tuzli. Ista smatra da jedino gospodin Goran može učiniti nešto po pitanju ignorisanja postupaka pokrenutih protiv počinitelja krivičnih dijela.

Obzirom da je na titlovanoj traci RTV SLON EXTRA bila obavijest da će od 18.02.2013.godine, SIPA BiH sankcionisati svakoga ko je počinio krivično djelo, a da se također mogu desiti hapšenja političara, ministara, direktora i inspektora gospodja Halilović Jasminka prijavila je imena osoba za koje smatra da su počinitelji određenih krivičnih dijela. Ista sebe navodi kao žrtvu neočekivanih prevarnih situacija i protivzakonitih postupaka od strane počinilaca krivičnih dijela.

Pismo upućeno Goranu Salihovicu te imena osoba za koje gospođa smatra da trebaju biti krivično gonjeni možete pročitati u nastavku teksta.

GOSPODINU GORANU SALIHOVIĆU, GLAVNOM TUŽIOCU

POŠTOVANI,

OČIGLEDNO STE VI I SIPA BIH POSLJEDNJE INSTANCE, KOJE BI MOGLE "NEŠTO" UČINITI U SPRJEČAVANJU OHOLOG PONAŠANJA TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA, U POKRETANJU SANKCIJA ZBOG NJIHOVOG EVIDENTNOG NERADA I NJIHOVOG IGNORISANJA POKRETANJA POSTUPAKA PROTIV UČINILACA KRIVIČNIH DJELA, KOJA POJEDINI TUŽIOCI TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA PRIKRIVAJU I ŠTITE, TIME POSTAJUĆI I SAMI UČINIOCI KRIVIČNIH DJELA, ZA KOJA IH NIKO I NE OPOMINJE.

ZA SVE PRIJAVE, ZA SVE NAVODE , ZA INDICIJE U PRIRODNU SMRT MOJE MAME, ZA ŠTO SUMNJIČIM DŽAMBIĆ LEJLU, UPOSLENICU JZU UKC TUZLA, ČIJI JE MOTIV ZA ZLOČIN PROTIV ČOVJEKA BILO PROTIVZAKONITO OTUĐIVANJE VEĆINSKOG DIJELA MAMINE IMOVINE, IMAM NEPOBITNE DOKAZE, KOJE SAM PODNOSILA UZALUDNO TUZLANSKOM TUŽILAŠTVU. MEĐUTIM, TO TUŽILAŠTVO ZATAŠKAVA SVE SLUČAJEVE, ČAK SE OGLUŠAVA I NA NALOGE FEDERALNOG TUŽILAŠTVA.

STOGA, JAVLJAM I VAMA O NEPROFESIONALNOM I PROTIVZAKONITOM PONAŠANJU TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA, O ČEMU SAM JAVILA I SIPI BIH PUTEM E-MAILA, IZ KOJEG ĆETE DOPISA SAZNATI O DETALJIMA PRIJAVLJIVANJA.

S POŠTOVANJEM!

Imena i razlozi zašto se smatra da su počinitelji određenih krivičnih dijela

1. MEMIĆ EKREM, ZK referent ZK ureda u Lukavcu Općinskog suda u Tuzli: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, KRIVOTVORENJE POTPISA I ISPRAVA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

EXPERTIZOM prof. DANE BRANKOVIĆ, dipl. graf. ing., broj: 28-03/12 od 18.07.2012.godine, potvrđeno je da je MEMIĆ EKREM krivotvorio moj potpis, kako bi falsifikovao dokumentaciju potrebnu saučesnici DŽAMBIĆ LEJLI iz Tuzle i njenom advokatu SEADU SARIHODŽIĆU iz Tuzle, u protivzakonitom sačinjavanju prividnog ugovora, kojim se prikriva drugi ugovor, tj. ugovor o poklonu, koji je za tu priliku protivzakonito raskinut, a kompletnu dokumentaciju o tome krivotvorio je Memić Ekrem, skrivajući je 5 i po godina.

2. MAŠIĆ SEJNA, ZK referent ZK ureda u Tuzli Općinskog suda u Tuzli: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, PROTIVZAKONITA UKNJIŽBA.

Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE iz Tuzle.

3. MEŠANOVIĆ DARINKA, sudija Općinskog suda u Tuzli: NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

4. TEŠIĆ MARICA, bankovni službenik NLB BANKE TUZLA: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

5. MUJANOVIĆ HAJRUDIN, kantonalni tužilac Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, SPREČAVANJE DOKAZIVANJA, IZNOŠENJE NEISTINITIH ČINJENIČNIH TVRDNJI, SVJESNO PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

6.ČEJVANOVIĆ DŽEVAD, kantonalni tužilac Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, IZNOŠENJE NEISTINITIH ČINJENIČNIH TVRDNJI, PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

7. GORDANA TADIĆ, zamjenik glavnog tužioca Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

8. DŽAMBIĆ JASMIN iz Tuzle, Maršala Tita 66, sin DŽAMBIĆ LEJLE, unuk umrle HALILOVIĆ DEVLETE. Po nagovoru DŽAMBIĆ LEJLE, a kao nepodobno lice, protivzakonito potpisao OBAVIJEST O SMRTI I OBDUKCIJI umrle, kako bi smišljeno spriječili moje zakonito potpisivanje tog važnog dokumenta koji se odnosi na moju mamu. Dao LAŽNU IZJAVU i iznio KLEVETU.

Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE, uposlenice JZU UKC Tuzla i ELMIRA ČIČKUŠIĆA direktora JZU UKC Tuzla.

9. DŽAMBIĆ LEJLA iz Tuzle, Maršala Tita 66, uposlenica JZU UKC Tuzla, anesteziolog-reanimatolog na hirurškom odjeljenju navedene ustanove: NESAVJESNO LIJEČENJE MAME DEVLETE HALILOVIĆ, te osnovana sumnja da je doprinjela ranijem maminom odlasku iz ovog života uz motiv protivzakonitog beskrupuloznog otuđenja gotovo kompletne mamine imovine; NAVOĐENJE, PODSTREKAVANJE na protivzakonito potpisivanje važnog akta OBAVIJEST O SMRTI I OBDUKCIJI mame DEVLETE HALILOVIĆ od strane DŽAMBIĆ JASMINA, sina DŽAMBIĆ LEJLE, čime je ona smišljeno spriječila moje izjašnjavanje u datom momentu, kada je obdukcija i bila neophodna s obzirom na sumnjive okolnosti u toku jednoipomjesečne hospitalizacije na neadekvatnom odjeljenju, odjeljenju na kojem radi DŽAMBIĆ LEJLA, zatim neracionalne jednostrane odluke o bespogovornom hitnom sahranjivanju čiji je inicijator bila DŽAMBIĆ LEJLA, kao i sumnjivog SKRNAVLJENJA MIRA POKOJNIKA 6-7mjeseci nakon sahrane; CILJANO "organizovanje" bolničkih posjeta mami, isključivo noćnih, čime je spriječila moje zadnje kontakte s mamom, što karakterišem kao SMIŠLJENI zločin protiv ljudskosti i sebično onemogućavanje susreta s budnom mamom u toku dana, te zbog takvog njenog samovoljnog određivanja ja nisam zaticala mamu budnu, čime je namjerno spriječila moje zadnje kontakte s mamom; SAMOINICIJATIVNA ZABRANA BOLNIČKIH POSJETA mojoj djeci POD IZGOVOROM DA JE TO "NJENO ODJELJENJE"; LAŽNI ISKAZI; NAVOĐENJE, PODSTREKAVANJE na protivzakonito falsifikovanje dokumenata od strane ZK referenta MEMIĆA EKREMA za potrebe DŽAMBIĆ LEJLE tj. za njeno lažiranje dokumenta nastalog na osnovu tih falsifikovanih dokumenata; OTUĐIVANJE, odnosno ODNOŠENJE maminih bankovnih knjižica iz maminog stana, četvrti dan mamine jednoipomjesečne hospitalizacije, i to u mom prisustvu, da bi kasnije LAŽNO IZJAVLJIVALA da sam se ja pojavila tek na dan mamine sahrane, a i tu izjavu je promijenila, dajući priznanje o tom neistinitom podatku, o čemu postoji dokaz; podizanje sveukupnog maminog novca(mamina mjesečna penzija iznosila je 1.800,00KM plus i nezanemarljivi novčani dodaci)- PODMUKLO PODMETANJE; KLEVETE; PRISVAJANJE NEPRIPADAJUĆE DOBITI.

10. ELMIR ČIČKUŠIĆ, direktor JZU UKC Tuzla: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE iz Tuzle.

Protiv svih lica su podnesene krivične prijave, sa svim materijalnim dokazima.

Međutim, Tužilaštvo Tuzlanskog kantona prvo ignoriše prijave, zatim ih neopravdano i nezakonito odbacuje. Postupajući po nalogu Federalnog tužilaštva za obnavljanje postupka, Tuzlansko tužilaštvo ponovo zataškava postupke i djela prijavljenih počinilaca.

Na ponovni nalog Federalnog tužilaštva Tuzlansko tužilaštvo se i ne oglašava, zatim povodom nepobitnog dokaza: pomenute EXPERTIZE, takođe, se ne izjašnjava, niti obnavlja istragu. Pri telefonskim pozivima Tuzlansko tužilaštvo nebulozno objašnjava odsustvo traženog tužioca/ tužilaca, odbija mogućnost direktnog razgovora, objašnjavajući to nepotrebnim, itd. itd. Moja nastojanja da se prijavljene osobe sankcionišu za učinjena krivična djela, podsjećaju na Sizifov sindrom. Iako je Federalno tužilaštvo postupilo prema svojim nadležnostima i ukazalo Tuzlanskom tužilaštvu na propuste, to tužilaštvo jednostavno je zaćutalo. Iz kojeg razloga štiti počinioce? Od njihovih pravilnih i zakonitih odluka zavise ishodi mnogih sudskih procesa. Ali, oni odluke NE DONOSE!

STOGA, BUDUĆI DA POSJEDUJEM SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU U SMISLU NEPOBITNIH DOKAZA PROTIV SVIH PRIJAVLJENIH LICA, NAROČITO PROTIV DŽAMBIĆ LEJLE, INICIJATORA SVIH KRIVIČNIH D;JELA, UČINJENIH ZA NJEN INTERES I NJENE POTREBE, PRI ČEMU JE ONA SAUČESTVOVALA, PODSTREKAVAJUĆI DRUGE NA UČINJENJA, NE LIBEĆI SE DA U PROTIVZAKONITE RADNJE UVUČE I SVOG SINA DŽAMBIĆ JASMINA, UČINIĆU VAM DOSTUPNOM SVU DOKUMENTACIJU, NA OSNOVU KOJE TRAŽIM DA PREDUZMETE SVE NEOPHODNE RADNJE U RAZOTKRIVANJU POČINILACA KRIVIČNIH DJELA, KOJI I DANAS NESMETANO RADE NA SVOJIM SLUŽBENIM POLOŽAJIMA, UGROŽAVAJUĆI LEGALISTIČKI SISTEM, A NAROČITO DŽAMBIĆ LEJLA, "HIPOKRATOV ZAKLETNIK", KOJA I DALJE, BEZ IKAKVIH OGRANIČENJA, OBAVLJA SVOJ POSAO U JAVNOJ ZDRAVSTVENOJ USTANOVI UKC TUZLA.

dosije.ba

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 28 Феб 2013, 19:44

nevenkagaragic пише:Pratim slucaj nesrecne Marijane Puketa, pogotovo sto je ISTI, potpuno isti slucaju mog Denisa od pre 6,5 godina!
Da, da - 6,5 godina se borim jos uvek za istinu i pravdu...
SRAMOTA za doktore-klinike, SRAMOTA za BH pravosudje!

Podjoh citati komentare na ovu vest "Avaz"-a i naleteh na strani 4. na komentar 36-ti koji je dao Almin Zolota:

Слика

Ovaj link slike koju je dao Almin Zolota je ova clanak koji sam pre 2,5 godine skenirala i postavljala na forume i blog :

Слика
http://s26.postimg.org/xw0e2hqgp/81_2_S ... 9_1000.jpg

Napisala sam to u komentaru 39-om, a u 40-om dala link za 3 slucaja kao opomenu svima :
DENIS, CECA, MARIJANA… KO JE SLEDECI?

Ma nije proslo par minuta, moj komentar je obrisan...proverite :

Suprug ne odustaje: Puketa oblijepio Sarajevo plakatima

Želim da javnost zna šta se desilo s mojom ženom, a osim toga, želim da upozorim i ostale građane, kaže Darko Puketa...
Слика
http://s26.postimg.org/gl9zagyt5/81_4_A ... vo_pla.jpg
"Dnevni avaz", 21.01.2012.

Sinoc na FTV-u sturo, sturo, cini mi se tek reda radi?
VIDEO:

Sarajevo oblijepljeno plakatima s pitanjem Ko je sljedeći?
Ulice Sarajeva oblijepljene su plakatima sa natpisom KO JE SLJEDEĆI? Plakate je postavio Darko Puketa, suprug 33-godišnje Sarajke koja je umrla zbog, kako kaže, nemara ljekara u Kliničkom centru univerziteta u Sarajevu.
Tvrdi da je u više navrata dovodio sprugu u bolnicu zbog visokog pritiska, a tek treći put i nakon molbi ožalošćenog supruga Marijana je primljena. Osoblje KCUS-a im je objasnilo da će pretrage biti izvršene tek u ponedjeljak, s obzirom na to da je vikend. Istog dana, poslijepodne, javili su mu telefonom da je Marijana umrla. Klinički centar pokrenuo je postupak kako bi bile ustanovljene eventualne nepravilnosti u radu uposlenika Kliničkog centra pri liječenju umrle pacijentice, a izrečene su i mjere za učinjene povrede radne obaveze određenom broju zaposlenika.

Vrlo zanimljivo, rasprotranjeno u celoj BiH, a NAROCITO kad su u pitanju (eventualne) greske lekara
(i politicari, naravno).
Ovaj tekst to potvrdjuje, samo sto se moze primeniti na kompletnu BiH, ne samo TK.[/i]

Avdić: ˝U Tužilaštvu TK postoji ˝debela˝ korupcija˝

Nadam se da ce istraga o iznenadnoj smrti mlade Sarajke Marijane Puketa zavrsiti OPTUZNICOM!
Neka svako ODGOVARA za zvoje greske, pa cak (u BiH do sada nezamislivo) i DOKTORI!
Muka mi je od ovih njihovih reci "...nije nista strasno."
FUJ, SRAM IH BILO!!!
Sram ih bilo i za smrt mog sina Denisa!
Sram i za smrt mlade Sarajke Svjetlane-Cece Zukic!
I jos mnogih - DOKLE???
Tekst od pre 14 meseci:

Слика
http://s26.postimg.org/5fi0lxdtl/106_1_ ... ate_tr.jpg
"Dnevni avaz", 20.12.2011.

Konacno! U Sarajevu bar istrazuju, u tuzlanskom UKC-u su se obezbedili cvrstom spregom sa tuziocima i vestakom Cihlarz Zdenkom, no puci ce i ta veza jednog dana, na bilo koji nacin, obecavam im...

Слика
http://s26.postimg.org/8c51m7jnd/106_3_ ... ta_800.jpg
"Dnevni avaz", 27.02.2013.

Nekoliko linkova na kojima su gradjani ostavili svoja misljenja i iskustva.
Kuda ide ova drzava?

MOJA SUPRUGA JE UMRLA JER SARAJEVSKI DOKTORI NISU BILI RASPOLOŽENI DA JE PREGLEDAJU: Napokon otvorena istraga protiv odgovornih za smrt 33-godišnjakinje! - Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu otvorilo je i formalnu istragu zbog sumnje na nesavjesno liječenje usljed čega je 3. 12. 2011. godine umrla 33-godišnja Marijana Puketa iz Sarajeva. Tužiteljica Meliha Bungur zaprimila je predmet po prijavi Darka Pukete, supruga umrle pacijentice, a pokrenuta je istraga protiv S. M. (35), Š. S. (56), I. F. (58) i D. M. (39), koji se terete za teško krivično djelo protiv zdravlja ljudi. Uskoro će se znati hoće li biti podignuta i optužnica

SAMO PISITE, PISITE!

Istraga: Moja supruga je umrla jer ljekari nisu bili raspoloženi da je pregledaju - Vesna Lozo, šefica Klinike za bolesti srca i reumatizma, Darki je kazala da su napravljeni propusti na KUM-u...

“Moja supruga je umrla jer doktori nisu bili raspoloženi da je pregledaju”

«Moja supruga je umrla jer doktori nisu bili raspoloženi da je pregledaju»

U Tuzli posebno njihovi zlocini ostaju (godinama) nekaznjeni jer su im zastitnici, pa tako i saucesnici upravo TUZIOCI! Po zakonima KRIVICNU odgovornost mogu samo oni traziti. U tome im zdusno pomaze onaj jad i cemer od VSTV-a (Milorad Novkovic) i podredjeni mu tzv. disciplinski tuzioci. Tako, u odnosu na Sarajevo gde ipak nesto rade, Tuzlaci su o ovakvim slucajevima gradjani DRUGOG reda u FBiH. Zar zakoni nisu isti u Tuzlanskom kantonu i Kantonu Sarajevo? Sta kaze Milorad Novkovic, "veliki" sef tuziocima?

Isto, potpuno isto sto su doktori ucinili Marijani Puketa, ucinili su (bolje reci NEucinili) tuzlanski DILETANTI mom sinu Denisu , cak su i vrsnjaci Marijana i Denis. Razlika je u tome sto je Denis vracen 1 put, a onda je (drugi put) u toku noci 23.07.2005.godine primljen u prijemno odelenje Interne klinike u Tuzli (dezurni Mario Krizic i Salih Azabagic), ali "strucnjaci" nisu uvazili misljenje kolege (naseg komsije) koji je rekao da je u pitanju "teski kardioloski slucaj", vec su ova dva "strucnjaka" "strucno" ocenili da je u pitanju droga, te svoju ofrlje dijagnozu prenose sledecem dezurnom (nedelja 24.07.) samiri Hasic koja nastavlja "strucno" posmatranje umiruceg mladica...
Denisa uopste nisu pregledali kardioloski, obzirom na bol u prsima o kojoj tek kasnije saznajem da je ta bol u stvari skolski simptom aneurizme.
Treci dan (ponedeljak), 25.07.2005. kazu "nije mu nista, ide kuci", ali umesto da Denisa povedemo kuci samo smo mogli poljubiti jos toplo telo naseg sina. Umro je u 26-oj godini zbog opake bahatosti, sujete i nemarnosti Hipokratvih sramotnih sledbenika. Do danas se borim za istinu i pravdu, bez obzira sto su tuzlanski tuzioci Ivo Iveljic i Slaven Koval odbili sprovesti istragu na osnovu misljenja "vestaka" Cihlarz Zdenka koji je utvrdio da bi Denis SVAKAKO UMRO! NECE PROCI, ima Denis jos uvek mamu koja mu je na grobu cvrsto obecala...
NECE PROCI!!!

DENIS, CECA, MARIJANA… KO JE SLEDECI?
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 21 Нов 2014, 08:50, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 28 Феб 2013, 23:56

Zar je ovo ZDRAVSTVENA institucija koju zdusno stite tuzioci u Tuzli i zataskavaju njihove ZLOCINE dok se oni gloze oko fotelja? Cuj ti Mirsade Praso: “Ako mi stanete na put, uništiću vas kao što sam uništila Midu Tabakovića”!
Hej doktori, doktori na kakve ste niske grane spali... i nije vas stid?
Kako ste jadni i CRNI ispod tih belih mantija!
Steta sto vam koji tuzilac ne padne saka da oseti sta znaci traziti spas u vasoj kuci mraka!

U pravu je ovaj komentator:

"Sudija 28. 02. 2013 u 00:30 Reagujte
Pa vrijeme je da i Tužilaštvo zaviri u UKC, ima posla na pretek. Mada mislim da i žene nekih tužilaca rade u UKC pa se ovi ne žele baviti problemima koji im mogu stvoriti bračne nesuglasice"

UKC Tuzla: Dr. Mirsada Prašo prijetila dr. Ademiru Odobašiću!?

27. 02. 2013

Policija u Tuzli je sredinom prošlog mjeseca zaprimila prijavu jednog hirurga iz UKC Tuzla koji je, kako nezvanično doznajemo, prijavio svoju kolegicu zbog navodnih verbalnih prijetnji.

Слика

Tragom te informacije jedan naš kolega uputio je Odjelu za informiranje MUP-a TK službeni zahtjev za provjeru spomenute informacije. Dobio je odgovor i sistemom kolegijalne razmjene ustupio ga je i našem portalu.

U policijskom dopisu je navedeno:

“Dana 21.01.2013. godine, PU Tuzla-PS Istok zaprimila je prijavu od O.A. iz Tuzle koji je tom prilikom prijavio P.M. iz Tuzle da mu je verbalno prijetila dana 14. januara 2013. godine. Službenici policije PS Istok su, na navedene okolnosti, obavili razgovore sa podnosiocem prijave i prijavljenom osobom, kojom prilikom nisu došli do pouzdanih saznanja da je u navedenom slučaju bilo elemenata vršenja od krivičnih djela, tako da su stranke upozorene da nastale probleme po pitanju radnog pravnog statusa rješavaju putem nadležnih Službi u ustanovi gdju su zaposleni”, navedeno je u odgovoru Pres službe MUP-a TK.

Prema nezvaničnim informacijama, međutim, policija ni desetak dana nakon prijave nije obavila informativni razgovor sa optuženom osobom, nego je djelovala tek nakon što se O.A. zainteresovao za sudbinu svoje prijave. Dakako, policija nije navela detalje o kojima bruji UKC Tuzla, a navodno se radi o slijedećem.

Prije nego što je imenovana za vršioca dužnosti medicinskog direktora ustanove, dr. P. M. (Prašo Mirsada – op. tl) verbalno je napala O.A. (dr. Odobašić Ademir), brata člana UO UKC-a dr. Amera Odobašića, zato što je tražio poništenje odluka o postavljenju određenih rukovodilaca UKC-a, smatrajući da se radi o kršenju odluka UO i Statuta ustanove. Navodno je dr. Amer Odobašić osporio i validnost kandidature za medicinskog direktora dr. Mirsade Prašo.

Prema onome što se može čuti u kuloarima UKC-a, osoba P.M. iz policijske zabilješke, kazala je dr.O.A. slijedeće:

“Ako mi stanete na put, uništiću vas kao što sam uništila Midu Tabakovića”!

Na ovo nije reagovao nijedan nadležni organ UKC Tuzla. Ne znamo, doduše, da li je dr. O.A. slučaj prijavio nekom etičkom ili bilo kojem drugom tijelu ustanove ili samo policiji, ali je poznato da je dr. M. P. postavljena za v.d. medicinskog direktora UKC-a, i to zahvaljujući članstvu u BPS-u, dok je dr. Ameru Odobašiću prestalo članstvo u UO UKC.

Imenovanje dr. Prašo, kao i postavljenje dr. Nešada Hotića na mjesto v.d. direktora UKC, mnogi “bijeli mantili” smatraju nedovoljno kvalitetnim izborom za kuću opterećenu sa oko 110 miliona maraka duga. Prema informacijama objavljenim u medijima, dr. Hotić ne ispunjava tražene uslove za imenovanje, jer nije univerzitetski nastavnik, a slično važi i za dr. Mirsadu Prašo.

Osim toga, zna se da je dr. Prašo i narušenog zdravlja i da je pred penzionisanjem, pa se njeno postavljenje za medicinskog direktora smatra lošom porukom mlađim i stručnijim kadrovima. Ovih dana pojavila se informacija da će pojedine stranke, koje se bore za vlast u Skupštini TK, za direktora UKC nominovati dr. Envera Zerema, što upućuje na zaključak o tome da se pojačavaju političke konfrontacije u ustanovi vezane za imenovanje rukovodnih kadrova kuće.

Opšta je ocjena u javnosti da je ova borba za fotelje u Univerzitetskom kliničkom centru, po svemu sudeći, potisnula u drugi plan brigu o pacijentima. Takav se utisak stiče i nakon više anonimnih prijava o kršenju zakonitosti, aljkavosti, nestručnosti, mitu i korupciji u nekada uglednom centru, koje su upućene ovdašnjim medijima, među kojima i našem.

U službenoj komunikaciji gotovo je nemoguće provjeriti glasine o familijarnosti prilikom zapošljavanja, i to mimo uobičajene procedure, zatim, informacije o povećanoj smrtnosti, ne samo operiranih, nego i pacijenata koji čekaju na operacije. Posljednjih nekoliko slučajeva transplantacija završilo je kobno za primatelje organa, a istovremeno Ministarstvo zdravlja TK nastoji ishoditi za UKC status referentnog centra države za transplant program, mada vlada mišljenje da UKC u ovom trenutku, pogotovo nakon smrti dr. Deše Mešića, ne raspolaže kvalitetnim timovima za transplantacije, izuzev bubrega i rožnjače.

Svakako bi bilo dobro da menadžment i zvanični organi UKC prozbore javno o ovim problemima, kako bi se smanjile glasine o poremećenim međuljudskim odnosima i brojnim drugim negativnostima, što itekako zanima javnost i pacijente, a ujedno nanosi štetu stručnim, primjernim i kvalitetnim kadrovima kojima UKC nesporno raspolaže. (s.a., tl, pr)

tuzlalive.ba

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 28 Феб 2013, 23:57

A STA RECI ZA OVAJ APSURD???
NAOPAKO SVE U OVOJ DRZAVI!
SAVESNE I PREDANE bi kaznjavali ("sram" ih bilo kako smeju spasavati zivote!), a bahati diletanti se jos uvek sepure u belim mantijama jer se za nekaznjavanje njihovih ZLOCINA brinu drugovi tuzioci!

Kardiolog Dobrijević oslobođen odgovornosti

Srna - 26.02.2013 18:34
Слика

BANJALUKA - Odlukom prvostepene disciplinske komisije Kliničkog centra Banjaluka kardiolog Neno Dobrijević oslobođen je odgovornosti, potvrdio je njegov advokat Milan Romanić.

"Ova odluka je bila očekivana. Ispostavilo se da u Klinici za kardiologiju nije bila praksa da se u hitnim slučajevima obavještava dežurni ljekar o potrebi operacije", istakao je Romanić.

On je podsjetio da je prije 15 dana doktor Dobrijević udaljen iz operacione sale zato što je obavio dvije hitne operacije, a da o tome nije obavijestio dežurnog ljekara.

"Dobrijević radi 55 odsto operacija od četiri doktora koji rade na istoj klinici, zbog čega je ovakva odluka disciplinske komisije bila očekivana", zaključio je Romanić.

Rukovodioci Klinike za kardiovaskularne bolesti Kliničkog centra Banjaluka suspendovali su ranije jedinog interventnog kardiologa u Republici Srpskoj Nenu Dobrijevića.

Dobrijeviću su zabranili da u naredne četiri sedmice radi operacije kateterizacije srca, jer je, kako tvrde, bez dopuštenja načelnika Odjeljenja interventne kardiologije Svetozara Srdića ili načelnika ove klinike Tamare Kovačević Preradović operisao dvojicu pacijenta u hitnom stanju.

Nezavisne novine

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Апр 2013, 17:38

A u Tuzli CETIRI doktorice osudjene zbog kleveta svog sefa Zlatana Fatusica... BLJAK!!!

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Апр 2013, 18:12

nevenkagaragic пише:
nevenkagaragic пише:Слика
"Dnevni avaz", 22.01.2011.

Pokusava li ovo Admir Arnautovic, portparol Kantonalnog tuzilastva TK opravdati (oprati) strucnost njihovog glavnog saradnika Zdenka Cihlarza?
Kao, Cihlarz nije imao "dokaze koji su naknadno prikupljeni..." ccc providno, providno Admire.
Kako portparol Tuzilastva TK ZNA da su nalazi iz Novog Sada "apsolutno pouzdani"?
Kako veliki strucnjak Cihlarz nije video "lom vratne kicme"?
Ali je zato znao napisati da bi moj Denis svakako umro, cak i da doktori nisu pogresili dijagnozu...
Cihlarzu, Cihlarzu, u normalnim i pravNim drzavama ostao bi bez licence...da, normalnim i pravNim!
Istina, ovde cuvate ledja jedni drugima (UKC-sudski vestak-Tuzilastvo TK), jako, jako i odavno poznata tuzlanska prica.

06.12.2008.
SRAMNA REAKCIJA TUZILASTVA TK

Treba li sta dodati? Svaka cast udruzenju, svaka cast roditeljima!
Konacno da neko digne glas i kaze da nismo mi gradjani bas tolike budale da progutamo sve njihove gluposti.
Dokle ca nas obmanjivati, potcenjivati i praviti od nas nepismenim i nedoraslim za njihove konstrukcije i racunice?
Koje li su to bahate, nezainteresovane, drske i prodate duse!
Cihlarzu, Cihlarzu, nadam se da ce i tebe konacno "procitati", a Tuzilastvo TK je vec davno na samom dnu!

Povodom smrti bebe
Reagovanje na Saopštenje Kantonalnog tužilaštva TK
Autor: Dino O. 23. Januar 14:23

Udruženje roditelja teško bolesne djece u BiH je od Kantonalnog tužilaštva Tuzla zatražilo nadvještačenje nalaza bočica i nalaza vještaka iz Novog Sada u slučaju smrti šestomjesečne bebe E.B. iz Lukavca.

Udruženje roditelja teško bolesne djece u BiH je od Kantonalnog tužilaštva Tuzla zatražilo nadvještačenje nalaza bočica i nalaza vještaka iz Novog Sada u slučaju smrti šestomjesečne bebe E.B. iz Lukavca.

Nadvještačenje je zatraženo jer je Agencija za kontrolu lijekova BiH povrijedila princip nepristrasnosti u istražnom postupku. Naime, pristrasnost i zaštitnički stav Agencije prema proizvođačima vakcina se ogleda u tome što je uzorke dvije vakcine poslala na analizu u zemlje porijekla, što nigdje u svijetu nije praksa u istražnom postupku zbog mogućeg sukoba interesa . Pristrasnost se ogleda i u tome što je Agencija javnosti prećutala da su obje bočice iz kojih je E.B. primila vakcinu bačene i da se uopšte ne može vršiti laboratorijska analiza otvorenih bočica već analiza zatvorenih bočica iz iste serije, što je puno manje relevantno za sagledavanje problema. Pristrasnost se ogleda i u tome što Agencija nije reagovala na nalaz Centra za sudsku medicine i toksikologiju iz Novog Sada koji uopšte nije sadržavao toksikološke činjenice, pa je preuranjeno i ishitreno dao konačno mišljenje o nepostojanju uzročno- posledične veze između vakcinacije i smrti. Ovim se Agencija posebno ogriješila o sopstvenu ulogu kontrolora farmaceutskih preparata na BH tržištu. Pristrasnost Agencije se još vidi i u tome što je prećutala da se lošom organizacijom epidemiološke službe, odnosno neupisivanjem broja bočice u zdravstvenu knjižicu beba i davanjem dvije različite vakcine istovremeno direktno onemogućava praćenje i registrovanje post vakcinalnih reakcija, što je takođe zakonska obaveza u sektoru javnog zdravstva. Tako i da su iz kante za smeće sa pedijatrije u Lukavcu izvađene sve bačene bočice uopšte se ne bi znalo koje od njih su pripadale bebi E.T. jer broj bočica nigdje nije bio upisan.

Nadvještačenje je takođe zatraženo zbog javno izrečene saglasnosti u nalazima vještaka iz Tuzle i Novog Sada koja je samo prividna a ne i suštinska jer počiva na potpuno oprečnim činjenicama. Tuzlanski vještaci su prvo tvrdili da se radi o novorođenačkoj smrti bez razloga a da nisu bili u stanju da vide ili da daju nekom drugom da utvrdi smanjen dotok krvi u moždano stablo kao uzrok smrti. Drugo, ostaje nejasan izvor energije za bebino okretanje sa leđa na stomak kad iz prve policijske zabilješke rezultira da su joj glavica, rukice i nogice bile mlitave i polijegale prema dole. Treće, ostaje potpuno neobjašnjen uticaj tzv imunološkog “udara” pet istovremeno ubačenih antigena na bebin kardio vaskularni system koji je takođe mogao izazvati smanjen dotok krvi prema glavi. Bebi E.T. je 10. 11. 2010 godine u organizam ubačeni virusi i bakterije koji su trebali vještački izazvati pet paralelnih bolesti, difteriju, veliki kašalj, poliomielitis, tetanus i hemofilus influenca b i izgraditi imunitet u slučaju da beba nekad dođe u kontakt sa ovim bolestima. Nalaz iz Novog Sada javnosti u BiH takođe nije prikazao brojčane vrijednosti iz rezultata analize uzoraka na osnovu kojih je donešen sud o smanjenom dotoku krvi u moždano stablo. Isto tako nedostaje i objašnjenje da li se dobijene brojčane vrijednosti kreću u referentnim granicama i da li imaju statističku značajnost.

Obzirom na to da niti jedna od dvije primljene vakcine u konzervansu ne sadrži živu, nema razloga za preveliku uznemirenost roditelja, posebno ako bi insistrirali da se njihovoj djeci ove dvije vakcine ne daju isti dan.

Roditelji koji se žele konsultovati o postvakcinalnim reakcijama mogu se obratiti na mail adresu Udruženja:
bolesna.djeca@yahoo.com

Udruženje roditelja teško bolesne djece u BiH
mob. 065 341 298

(Sodalive.ba)
Reagovanje na Saopštenje Kantonalnog tužilaštva TK

Evo jos jednom tog (vrlo "strucnog", "preciznog", bas na "visini") saopstenja Tuzilastva TK :
Beba iz Lukavca umrla zbog loma vratne kičme

STRASNO!!!

Tisuće beba u BiH umrlo zbog cjepiva, a Hrvatska taji da ga ispituje na vlastitoj djeci! - Bosanska aktivistica razotkriva mračne tajne UNICEF-a, Svjetske zdravstvene organizacije i Bill Gatesa, progovara o potkupljivim bosanskim državnim dužnosnicima i novinarima, te o njihovom nastojanju da zaborave i iz pamćenja izbrišu 2249 malih grobova. Godinama skrivana prestrašna tajna o tisućama beba umrlih od posljedica cijepljenja neprovjerenim cjepivom protiv hepatitisa B u susjednoj Bosni i Hercegovini pomalo ipak izbija u javnost. Budući da se i u Hrvatskoj skrivaju mnoge informacije u vezi s nedavno provedenim testiranjem novog Novartisovog cjepiva na djeci, te budući da je cjepivo koje je, po svemu sudeći, izazvalo pravi pomor novorođenčadi u BiH, za mandata dr. Andrije Hebranga nuđeno i Hrvatskoj (Hebrang ga je odbio), tema se itekako tiče i građana Hrvatske. Tim povodom razgovarali smo s Jagodom Savić, bosanskom aktivisticom i predsjednicom Odbora Udruge roditelja teško bolesne djece BiH...
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 21 Нов 2014, 08:55, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Апр 2013, 18:25

nevenkagaragic пише:Koja je to banda nezainteresovana i u Kantonalnoj bolnici Zenica i u privatnoj klinici "Sunce"!
U sta su oni gledali? Nevideti nepostojanje ruku??? Toliko doktora mesecima?
Nije ni UZ aparat za svakoga...

Слика
"Dnevni avaz", 28.05.2012.

"Profesionalci"... ko im dade diplome? Nadam se da je bar sudija sa pravom diplomom.

Слика
Veci format:
http://s26.postimg.org/4xmv62o8p/107_2_ ... karima.jpg
"Dnevni avaz", 16.04.2013.

Sta je gore: "jer su znali, a nisu rekli" ili "nisu radili svoj posao pa nisu ni vidjeli"... i jedno i drugo je KATASTROFA Hipokratovih (nazovi)sledbenika!

Слика
Veci format:
http://s26.postimg.org/ouxdsrwhl/107_4_ ... inekol.jpg
"Dnevni avaz", 18.04.2013.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 21 Нов 2014, 09:03, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 11 Мај 2013, 22:16

Koja je ovo lazljiva djubradija!
I ovi se zovu humanistima? I ovi su polozili Hipokratovu zakletvu? FUJ!
I ovi "spasavaju" zivote? Cije? Svoje, odnosno svoja radna (pisljiva im) mesta...
Zar nisu u stanju PRIZNATI gresku, , dogadja se... gde im je POSTENJE i LJUDSKOST da jednostavno PRIZNAJU, pa dogadjaju se greske idioti jedni pokvareni!
Istina uvek izadje na videlo…
SVE na kraju dodje tamo gde treba...
A kako tek u tuzlanskom UKC-u lazu i skrivaju dokaze… a SVI ZNAJU da su KRIVI za smrt mog sina Denisa… ZNAJU i opet lazu.
I ne samo u Tuzli, imamo niz primera u BiH i regionu.
Ja bih LAZLJIVCE najstroze kaznjavala da im vise ne padne na pamet - sutra ce opet isto ponoviti!
ZATVOR je za njih, kakva odsteta!
Sreca da ova majka nije poverovala u njihove lazi.
SVAKODNEVNO se STRASNE stvari dogadjaju (i kriju maksimalno!), a osteceni gradjani se godinama bore s lazljivim vetrenjacama u raznobojnim togama.

HOROR U ZAGREBAČKOJ BOLNICI: Medicinari otkinuli bebi uho, a onda lagali majci…

Novosti | 11.05.2013. - 15:24:09

Слика

Djelatnici Klinike za ženske bolesti i porode u Petrovoj otkinuli su uho zdravoj bebi šest dana nakon poroda te lagali majku da je rekavši joj da djetetu odumire tkivo.

Četiri dana poslije ozlijede majci su rekli da mališan mora na operaciju pod opštom anestezijom, piše Jutarnji.hr.Majka je potpisala pristanak na operaciju, no ni dalje joj niko nije objasnio što se dogodilo. Danima je strepila i strahovala za dijete, pokušavajući na sve načine doznati što je izazvalo takvu ozljedu. Pretrpljeni strah počeo joj je uticati i na organizam, pa je izgubila mlijeko i nije više mogla dojiti.

Na kraju je dobila objašnjenje: ‘Gospođo, takve stvari se događaju, tkivo odumire’. Majka, nasreću, nije povjerovala.

Podignula je tužbu protiv KBC Zagreb na Opštinskom sudu u Zagrebu. Sudski spis u slučaju ove male bebe razotkriva skandalozan pokušaj zataškavanja u najuglednijoj bolnici za porode, u Petrovoj ulici. Doktori i medicinske sestre lagali su i pokušali prevariti majku, uvjeravajući je nerazumljivim medicinskim terminima kako nisu oni krivi nego je – njeno dijete bolesno.

Službeno opravdanje bolnice bilo je da se kod novorođenčeta radi o mogućoj komplikaciji – nekrozi, odnosno odumiranju tkiva. Dijete je 22. januara, tri dana nakon ozljede, s takvom dijagnozom prebačeno na Zavod za dječju hirurgiju na Rebru. S obzirom na to da je prošlo tri dana a da liječnici u Petrovoj nisu ništa preduzeli, rana se zagnojila, a infekcija širila! Liječnici na Rebru djetetu su operacijom prišili uho i sanirali ranu. Rubovi rane bili su upaljeni i skoreni.

‘Liječnicima na Rebru nije bilo jasno zašto su s takvom ranom u Petrovoj čekali četiri dana da nešto učine, pogotovo jer je riječ o tako malenom djetetu’, ispričala je majka na sudu.

Sve bi možda prošlo bez suda da je majka povjerovala u liječničku verziju prema kojoj se takve stvari, eto, događaju. No, majka je u Petrovoj načula razgovor medicinskih sestara, nakon kojeg je postalo jasno da mališan ne boluje ni od kakve, manje ili više objašnjive, bolesti nego da je ozljeda nastala mehanički.

‘Sestre su pričale kako im je moja beba ispala iz ruke pa su je, da je uhvate, primili za uho i umalo ga otkinuli’, posvjedočila je majka pred sudom. U sudskom procesu svjedočio je i sudski vještak za dječju hirurgiju, dr. Joško Filipušić, koji je potvrdio da takva ozljeda može nastati isključivo mehaničkim putem.

Nakon toga se dogodio obrat u sudskom procesu. Kada su na sud pozvane dvije medicinske sestre i liječnica koje su tog dana radile na odjelu, bolnica je promijenila priču. Njihova advokatica u zapisnik je izjavila da bolnica priznaje odgovornost za nastalu ozljedu. No, nije rečeno ništa o tome kako je ozljeda nastala, a medicinske sestre i liječnica nisu se odazvale pozivu da svjedoče. Kada je bolnica službeno priznala krivicu, odlučeno je da i ne moraju svjedočiti jer je spor riješen. Roditelji nesrećne bebice zagorska su porodica slabijeg imovinskog stanja. Od bolnice su tražili 46.000 kuna zbog ozljeda i pretrpljenog straha, a bolnica je, priznajući svoju odgovornost, ponudila tek 18.000 kuna.

doznajemo.com

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 12 Мај 2013, 23:05

Svaka cast, cestitke hitrim doktorima PROFESIONALCIMA!
KO kaze da cuda ne postoje?
A BH doktori...
Zdenko Cihlarz kaze za mladog coveka (mog sina) kako bi SVAKAKO umro!!???
A direktorica Interne klinike UKC-a Tuzla Nada Pavlovic Calic (i to u kameru) za isti slucaj (NJIHOVE greske) smeskajuci se kaze kako svako od necega mora umreti!!???
Jesu li NORMALNI i znaju li sta govore?
Nazalost, NISU svi doktori DOKTORI ... niti humanisti kako ih zovu…
Srecom ima i onih pravih, istinskih humanista predanih profesiji za koji su se opredelili.
Drago mi je za ovu majku i njenog sincica, mogu samo zamisliti srecu u porodici.

Žena oživjela nakon što se porodila carskim rezom: I DOKTORI PRIZNAJU DA JE RIJEČ O “NAUČNOM ČUDU”

Novosti | 12.05.2013. - 20:49:44
Слика

Trudnica koja je proglašena mrtvom neposredno prije poroda u jednoj bolnici u Kuvajtu, vratila se u život nakon što je njeno dijete rođeno, potvrdili su doktori u ovoj zemlji.

36-godišnja majka porijekoom sa Filipina primljena je u bolnicu u petak zbog izuzetno povišenog krvnog pritiska, kazao je za Gulf News upravitelj bolnice Dr. Humoud Al Zobi.

Žena, čije ime nije objavljeno, pretrpjela je srčani udar i ubrzo nakon toga srce joj je prestalo kucati i nije disala. Proglašena je klinički mrtvom, jer nije bilo pulsa niti respiratornih aktivnosti.

Doktori su zatim izveli hitni carski rez i iz majčinog trbuha izvadili zdravog dječaka. U tom trenutku majka je ponovo počela disati.

- Na svim nivoima, ovo je naučno čudo – kazao je Dr. Mohammad Hassan, koji je nadzirao operaciju.

Oboje, i majka i dijete, sada su u stabilnom stanju. (Doznajemo.com/Foto: ilustracija)

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 14 Мај 2013, 14:55

16.05.2013. godine, s početkom u 9,00 sati na Vrhovnom sudu FBiH konacno JAVNA sednica u krivicnom predmetu protiv AMILE CVIJETIC - KOLDZO optuzene za smrt mlade majke Svjetlane Zukic....

Jos malo, jos samo malo i zatvorska vrata za "DOKTORKU SMRT" ce se otvoriti... predugo traje ovo odugovlacenje, cini se ne slucajno, ali PRAVDA uvek na kraju mora pobediti!

NAPOKON!!! ... Ako neko zna šta je pravda neka mi kaže. Ja nisam baš sigurna šta je to? Znam samo da je spora... jako spora... i jako "skupa"... preskupa...

Слика

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 17 Мај 2013, 10:38

Za 15 dana bi trebala biti presuda, nadam se PRAVEDNA - kako je i "zasluzila "DOKTORKA SMRT" Amila Cvijetic-Koldzo!

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.org/68z7sa989/108_2 ... Koldzo.jpg
"Dnevni avaz", 17.05.2013.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 17 Мај 2013, 19:58

Osuditi "doktorku smrt" na robiju zbog zataskavanja greske (probijanja ovojnice) koja se MOGLA ispraviti da je na vreme trazila pomoc kolega i pretpostavljenih!
Sujetu i oholost Amile Cvijetic Koldzo zivotom je platila jedna mlada zena, iza koje je ostalo dvoje male dece bez majke i starija sestra bez svoje jedine sestre i jedinog clana uze porodice...
Nadam se da ce dobiti odgovarajucu kaznu za ovaj zlocin (3,5 godine je malo!), te da ce se nastaviti sa kaznjavanjem i ostalih zlocina Hipokratovih krivokletnika (a mnogo ih je).

Nastavljen sudski postupak protiv doktorice Amile Cvijetić-Koldžo

Vrhovni sud FBiH će odlučiti da li je doktorica kriva za smrt pacijentice Svjetlane Zukić.

Piše: Centar za istraživačko novinarstvo
Слика

Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) će najkasnije za dvije sedmice donijeti pravosnažnu odluku o tome da li je dr. Amila Cvijetić-Koldžo, anesteziolog iz Sarajeva, kriva za nesavjesno liječenje zbog kojeg je umrla Svjetlana Zukić.

Predsjedavajući Sudskog vijeća Vrhovnog suda FBiH Ignjacije Dodik danas je saslušao optuženu i njezinog advokata Mithata Koču te federalnog tužitelja Vladu Miškovića.

Odbrana je uložila žalbu na prvostepenu presudu Kantonalnog suda u Sarajevu, izrečenu početkom prošle godine, kojom je Cvijetić-Koldžo proglašena krivom za nesavjesno liječenje. Osuđena je na zatvorsku kaznu u trajanju od 3,5 godine.

Odbrana traži ukidanje prvostepene presude prema kojoj je doktorica sredinom 2007. godine na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu Svjetlani Zukić probila ovojnicu kičmenog stupa, dajući joj epiduralnu anesteziju. Prema navodima iz prvostepene presude, doktorica o probijanju ovojnice nije informisala ni svog pretpostavljenog ni dežurnog ljekara, kao ni ostale kolege. Zukić je puštena iz bolnice, iako je zbog takve povrede u bolnici trebala ostati najmanje 24 sata. Doktorica je pacijenticu u njezinoj kući nastavila liječiti u narednih mjesec dana i o tome nije nikoga obavijestila.

U prvostepenoj presudi je navedeno da je doktorica primjenjivala neprikladan način liječenja. Kod kuće joj je davala lijek koji se može davati samo u zdravstvenim institucijama, a u vrijeme svoje dežure na Klinici za anesteziologiju i reanimaciju liječila ju je bez znanja drugih ljekara.

Advokat Kočo je rekao da su u ovom slučaju prekršena načela postupka. On smatra da je time što se Općinski sud u Sarajevu proglasio nenadležnim za ovaj slučaj doktorici već suđeno. Advokat je rekao i da sadržaj želuca preminule pacijentice nikad nije analiziran, pa nije poznato ni šta je ona konzumirala te da je do stanja u kojem se pacijentica nalazila mogla dovesti i veća količina paracetamola.

Uzrok smrti Svjetlane Zukić je razvoj jetreno-bubrežnog sindroma koji je, kako je navedeno u optužnici, nastao kao posljedica propadanja jetre zbog toksičnog djelovanja lijekova i teškog oštećenja bubrega. Tužilac Mišković je danas ponovio da je Zukić postupno umirala pred očima doktorice koja joj nije dala priliku da preživi.
Objavljeno 16.5.2013. godine

CIN

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 19 Јун 2013, 18:41

KONACNO!!!
Da li se to pravosudje BiH "probudilo" i pocinje RADITI svoj posao?
Istina, presuda je najavljena za 15-ak dana (od 16.05.2013.), a proslo je vec vise od mesec… znaci li to da su se “lomili” pod pritiskom urgencija?
Ne bi me cudilo... kazu kako je “doktorka smrt” Amila Cvijetic-Koldzo vidjena u Drveniku pre 10-ak dana… gospodja bila sigurna da ce joj (pored ostalih) i suze pomoci?

Kaze jedna latinska izreka:
“GRESITI JE LJUDSKI, ALI U GRESKAMA USTRAJATI OBELEZJE JE LUDAKA.”
Krajnje je vreme je da se LUDACI sklone iz zivota NORMALNIH i NEVINIH ljudi.
Bravo (konacno) i za Vrhovni sud FBiH... jedino im zameram smanjenje kazne za pola godine, umesto da joj povecaju. Zasluzila je... a i za PRIMER ostalima (mnogima) koji cekaju “u redu”... u Sarajevu, Tuzli, Zenici... sirom BiH...
Krajnje je vreme da se sa zasticene "vrste" skine sramotni "imunitet"!

DOSAD NAJVEĆA KAZNA ZA DOKTORSKU GREŠKU U BiH: Tri godine zatvora, jer je nesavjesnim liječenjem uzrokovala smrt Svjetlane Zukić

19.06.2013. - 15:25:14

Слика

U Vrhovnom sudu Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu dr. Amili Cvijetić-Koldžo presuđeno je tri godine zatvora, doznaje Agencija Fena u tom sudu.

Povezani sadržaj:

DA LI JE OVA MLADA ŽENA UMRLA, jer sarajevska doktorica zbog sujete nije željela da prizna svoju grešku?

Prilikom provestepene presude, kada su u Kantonalnom sudu u Sarajevu 1. februara prošle godine ovoj doktorici dosuđene tri i po godine, rečeno je da se radi o prvom slučaju u kojem je za spomenuto krivično djelo izrečena osuđujuća presuda, odnosno o presedanu u praksi Kantonalnog suda.

U provostepenom postupku, dr. Cvijetić-Koldžo oglašena je krivom za djelo protiv zdravlja ljudi a u vezi s nesavjesnim liječenjem, koje je uzrokovalo smrt pacijentice Svjetlane Zukić 17. augusta 2007. godine.

Doktorica Amila Cvijetić-Koldžo, kao zaposlenica u Klinici za anesteziju i reanimaciju Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, sredinom jula 2007. godine je kod pacijentice Zukić primijenila tzv. epiduralnu analgeziju da bi joj omogućila bezbolan porođaj, nakon čega je došlo do probijanja ovojnice kičmenog stuba.

Prema inkriminacijama koje je Kantonalni sud smatrao dokazanim, Zukić je otpuštena s Klinike za ginekologiju i akušerstvo na kućno liječenje iako je zbog spomenute komplikacije morala biti zadržana u bolnici duže od 24 sata.

Cvijetić-Koldžo je potom u više navrata samoinicijativno liječila pacijenticu u njenom stanu, bez konsultacije s nadređenima i liječnicima drugih specijalnosti te primjenjivala neprikladna sredstva i metode liječenja.

Primala je pacijenticu u vrijeme dežurstva na klinici te joj davala tzv. krvnu zakrpu i otpuštala je kući uprkos tegobama i pogoršanju zdravstvenog stanja kod pacijentice kojoj je bio potreban bolnički tretman, rečeno je tokom postupka.

Kako je rečeno Feni, Tužilaštvo Kantona Sarajevo je zadovoljno ovom drugostepenom presudom.

(Doznajemo.com/Fena)

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 19 Јун 2013, 18:45

Ne verujem u boga, ali se slazem da PRAVDA ipak na kraju pobedi...
Slazem se s komentatorom BolnoRealan:

"BolnoRealan
19.06.2013. u 14:28
Poznavao sam Svjetlanu, laka joj zemlja.
Izanje je ostalo dvoje djece koja ce cijeli zivot ispastati zbog
GREŠKE I KORUMPIRANOSTI DOKTORICE Amile.
Ovu cu recenicu završiti kratkim zakljuckom. IMA BOGA ."

Tri godine zatvora dr. Amili Cvijetić-Koldžo

Слика

Komentari na portalu avaz.ba:

"Veselin-Pajo Pajić
E SVAKA ČAST SUDU ,A NE LEKARI ZAŠTIĆENI KO BELI MEDVEDI,POLA IH NA ROBIJU PO KRATKOM POSTUPKU DA DOĐU PAMETI,OSEĆAJNIJI SU VETERINARI."

"Mia Šaković
Samo tri godine i to ti je nas sud! Grozno !!!"

"Hemed Forcakovic
PREMA OVOM TEKSTU OVA DOKTORICA JE NEURACUNJIVA OSOBA"

Слика

Hronologija zlocina:

DOKTORKA SMRT

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 05 Јул 2013, 13:02

Da li ce "doktorka smrt" Amila Cvijetic-Koldzo ODLEZATI ovu (zaista minimalnu) kaznu?
Ili ce je pomilovati, kako se to inace radi u BiH?
Nadam se da ce se konacno i njene kolege sirom BiH zamisliti nad zlocinima koje su ucinili i koje i dalje cine i to NEKAZNJENO!

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.org/n4iy514c9/109_2 ... o_3_go.jpg
"Dnevni avaz", 20.06.2013.

Kada "UDJE U ZATVOR"?
Dakle OSUDJENA "doktorka smrt" ce i dalje raditi, kao sto je i radila sve ove godine (6 godina)?

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.org/h654usldl/110_2 ... udjena.jpg
"Dnevni avaz", 26.06.2013.

Повратак на “Zdravlje”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 1 гост