Hipokratova zakletva

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1398
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Re:Hipokratova zakletva

Порукаод nevenkagaragic » 22 Нов 2010, 22:45

Sve je isto...i tamo i ovamo i tamo...itd...i tako to ide sve dok im se moze.
I naravno, po obicaju tvrde "nije bilo propusta"...
Zao mi ja samo sto se i moji lece u Osijeku, no kako rekoh - SVE JE ISTO (na Balkanu).

Drugi pišu: Moj sin Arijan umalo je umro od upale slijepog crijeva!

objavljeno: 22. 11. 2010
Слика

Arijan Vračić (21) iz Osijeka četiri dana trpio je strašne bolove u trbuhu. Nije mogao hodati, jesti ni piti, stalno je povraćao. Hitna je dolazila tri puta. Nisu ga htjeli voziti u bolnicu. Mislili su da je stanje prolazno. Davali su mu injekcije protiv bolova.

Roditelji su ga dan za danom vozili u bolnicu na preglede. Četvrti dan bio je kritično. Liječnici su rekli da će umrijeti jer mu otkazuju organi.

To je bilo lani u svibnju, a i danas se tresem od užasa. Umalo sam izgubila sina jer liječnici osječke bolnice nisu prepoznali da mu je puknulo slijepo crijevo. Seljakali su ga od odjela do odjela. Dobio je tešku sepsu. Ruke i noge su mu poplavjele. Krvna slika bila je veoma loša. Liječnici su rekli da ima virusnu infekciju – rekla je Arijanova mama Sanja Vračić, inače rođena Tuzlanka.

Слика

Nasreću, u bolnici su naletjeli na prijatelja anesteziologa, koji je, vidjevši Arijanove nalaze, pozvao kolegu dr. Aleksandra Križana. On je operirao mladića i, tvrdi majka, otvorivši ga, vidio da mu je puknulo slijepo crijevo.

- Nije bilo propusta. Pacijentu je pomoć pružena 5., 6. i 7. svibnja i upućen je na daljnje obrade, rekao je ravnatelj dr. Berislav Pašalić.

Osječka bolnica posljednjih je godina zbog nemara prikupila mnogo tužbi. U rujnu im je pacijent umro jer nisu otkrili da ima upalu slijepog crijeva. (24sata.info)
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/11/drug ... g-crijeva/

24sata.hr :
Majka: Moj sin Arijan umalo je umro od upale slijepog crijeva
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 00:10, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 23 Нов 2010, 22:55

Nazalost, poverenje u STRUCNOST i PREDANOST svom poslu platila sam najskuplje sto se moze i zamisliti - zivotom svog sina Denisa. Nikada, nikada vise im necu verovati (3 ekipe, 4 doktora za 3 dana, kako su se smenjivali, uz to im je receno TESKI kardioloski slucaj). Svaki dan vracam film, analiziram, izjedam se...

Uporedjujem : izuzetno cenim nedavno preminulog dr Desu Mesica. Operisao je i mog supruga i mene, divan i plemenit covek, veliki strucnjak.

Zaboli nepravda, zabole dupli arsini, diskriminacija...dr Deso je odmah transportovan dalje iz UKC-a (na VMA), jer mu nisu mogli - znali pomoci...
I treba! Za svakog pacijenta se treba boriti, zar ne mislite?

A moj Denis? Denisa su drzali 3 dana na PRIJEMU Interne klinike (sa pogresno procenjenom dijagnozom) sve dok nije pukla aorta - aneurizma. Nikada, nikada sebi necemo oprostiti sto poverovasmo DILETANTIMA!
Da, diletantima...necu ih ostaviti na miru do kraja...
Proci cu sve procedure, sudjenja, sve do Strazbura. Trazicu i cekacu pravdu do kraja zivota.

Nedavni slucaj smrti sestomesecne bebe u Lukavcu ponovo me potakao na ista razmisljanja, iste dileme : spregu UKC-a, sudskih vestaka i Kantonalnog tuzilastva TK...
Tačan uzrok smrti bebe iz Lukavca nije utvrđen

U clanku se kaze, izmedju ostalog :
..."U izvještaju tima vještaka s UKC-a Tuzla o patohistološkoj analizi uzoraka tkiva šestomjesečne bebe iz Lukavca, koja je preminula u srijedu, 10. novembra, konstatovano je da je beba umrla prirodnom smrću sa obilježjima sindroma iznenadne smrti dojenčeta, ali da tačan i neposredan uzrok nastanka ove iznenadne smrti dojenčeta nije bilo moguće sa sigurnošću ustanoviti."...

Da li se bas "nije moglo utvrditi" u danasnje vreme, sa savremenim metodama, opremom..?
A onda, naravno, sumnja u objektivnost i dobre namere sudskog vestaka, posebno sto je iz UKC-a (opet iz licnog iskustva).
Evo kako o iznenadnoj smrti moga sina Denisa, sudski vestak Zdenko Cihlarz (penzioner UKC-a i "desna ruka" tuzioca Ive Iveljica i Koval Slavena) ZNA i ono sto NIKO ne moze znati (iako ne verujem u boga, on ga ocito glumi) :

"...vještak je konstatovao da sprovedeni medicinski postupci su bili adekvatni težini stanja oštećenog, provedeni su po pravilima struke i nauke, ali je zatečeno stanje oboljenja aorte bilo takvih karakteristika da je, i u periodu od 23-25.07.2005. godine, dijagnostikovano kao takvo bi se završilo smrtnim ishodom...."

22.08.2007.SAOPĆENJE ZA MEDIJE

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 23 Нов 2010, 22:56

"Rutinski"... ??

Слика
http://s26.postimg.cc/45q4j7bqx/60_2_Av ... e_noge.jpg

"Dnevni avaz", 23.11.2010.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 00:15, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 24 Нов 2010, 06:53

nevenkagaragic пише:Sudjenje "DOKTORKI SMRT" Amili Cvijetic-Koldzo u Sarajevu, "okoncano" je sto se tice Opstinskog suda...

.....
Dnevnik FTV 10.07.2009.

http://www.youtube.com/watch?v=AaHv9qCqhmQ

Po meni, ovde je najjasnija novinarka priloga!

Vise od godinu dana je proslo od sudjenja (poslednjeg rocista) "doktorki smrt", kako su je novinari prozvali, Amili Cvijetic-Koldzo" za smrt mlade Sarajke Svjetlane-Cece Zukic.
Epilog : sudija Opstinskog suda u Sarajevu NIJE doneo presudu jer nije u pitanju nesavesno lecenje, vec tesko krivicno delo za koje Opstinski sud nije nadlezan. Dakle, sve se vraca na pocetak?

Kantonalni sud potvrdio presudu-Dnevnik FTV (29.10.2010)
http://www.youtube.com/watch?v=zAMo7j8tpRs

Detaljnije na blogu Svjetlanine sestre :
http://gordanasi.blogger.ba/

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 27 Нов 2010, 21:21

Jel` ovo nesto STIDLJIVO krenulo od Krajisnika?
Izgleda da su poceli sa borbom protiv mita i korupcije.
Ne samo sa optuznicama, vec i presudama (dok se ne umesaju politicari i VSTV i ukore ih sto rade svoj posao)...

Слика
"Dnevni avaz", 27.11.2010.

A kako se TO (radi usporedbe pravosudja) radi van BiH? Istina, oni su opet druga krajnost - 278 godina???!

Слика
"Dnevni avaz", 25.11.2010.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 00:18, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 29 Нов 2010, 21:19

Ko je u pravu? Da li je osveta u pitanju? Hoce li tuzioci odraditi svoj deo posla profesionalno - ni po babu, ni po stricevima ?

Smrt četiri pacijenta pod lupom tužilaštva

Maja Rener - 28.11.2010 16:14
Слика

FOJNICA - Zbog nesavjesnog liječenja najmanje šest pacijenata od kojih su četiri umrla podnesena je prijava protiv doktorice Nade Sušić-Sijerčić, aktuelne direktorice Zavoda za zbrinjavanje mentalno-invalidnih osoba «Bakovići» Fojnica.

Navode iz prijave koju je podnio Nikica Markija provjerava Tužilaštvo Srednjebosanskog kantona koje će, kako su rekli, otvoriti istragu ukoliko bude utvrđena osnova sumnje u nesavjesno liječenje.

Markija tvrdi da se prijava odnosi na nesavjesno liječenje tokom 2008. godine i ranije, mahom štićenika «Bakovića» koji je imao ugovor sa Domom zdravlja u Fojnici u kom je radila Sijerčićeva.

Prijava je podnesena zbog, kako se navodi, nesavjesnog liječenja Ane Šušnjare koja je umrla od tumora na mozgu, Julije Jukić kojoj doktorica pola godine nije znala prepoznati upalu pluća i pukla joj je plućna maramica, te je dugo u bolnici liječena zbog zapuštenosti.

«Julija mi je rekla da joj je osoblje bolnice savjetovalo da tuži doktoricu, ali se ona boji da to uradi. Takođe, kumče mojih roditelja Slavicu Martinović poslala je u bolnicu tek nakon deset mjeseci konstantnog kašlja zbog tuberkuloze. U prijavi sam dostavio podatke iz dosjea o liječenju umrlih Brune Čuljka koji je imao tuberkulozu i Frane Sušca koji je imao problem sa jetrom i umro nakon moždanog udara. Dosjee sam dobio iz arhive 'Bakovića'. Svi osim Šušnjare i Jukićeve bili su štićenici zavoda», dodao je Markija.

Dragan Šušnjara, suprug pokojne Ane, rekao je da su on i njegov otac spremni uvijek svjedočiti protiv Sijerčićeve kako se nikome ne bi desilo ono što se desilo njemu, te da nije mogao podnijeti tužbu jer je sav novac potrošio na Anino liječenje u Hrvatskoj i na sahranu.

«Ana je imala glavobolje, nesvjestice, epileptične napade. Doktorica Nada je rekla da glumi i poslala ju je na psihijatriju gdje je tretirana steroidima. Drugi ljekar u domu zdravlja je posumnjao na tumor mozga i preporučio CT, ali je to doktorica Nada drsko odbila. Ana je zbog steroida dobila duplu kilažu i potpuno se izobličila. To je trajalo godinu. O svom trošku sam kod privatnika uradio CT i potvrđen je tumor. Ana je liječena u Splitu i Zagrebu gde su rekli da bi bukvalno pukla od steroida da nisam došao», ispričao je Šušnjara čije je supruga Ana umrla 2005. u 33. godini života.

«Da se tumor na vrijeme otkrio mogao je biti otklonjen», dodao je Šušnjara.

Istakao je da je Sijerčićeva i njegovoj kćerki mjesecima davala sirupe zbog upale grla, a zapravo je imala upalu pluća, te da je njegovom ocu rekla da je samo podbio noge kada je pao. Tvrdi da je, zbog iskustva sa ovom doktoricom, tražio pregled drugog ljekara koji je odmah utvrdio da je čovjek slomio kuk.

Nikica Markija kaže da da je tek sada dobio informacije i dokumentaciju koja, tvrdi, dokazuje neodgovoran i nestručan odnos prema pacijentima, zbog čega je tek podnio prijavu, te da nije tražio saglasnosti porodica preminulih prije nego što se obratio Tužilaštvu.

«U zavodu ima još osoba oboljelih o tuberkuloze što sam i naveo u prijavi i zato sam zatražio da vještak sudske medicine izvještači ispravnost liječenja svih», rekao je Markija.

«Osveta zbog imenovanja»

Direktorica Zavoda «Bakovići» Nada Sušić-Sijerčić tvrdi da je pozadina prijave protiv nje to što je ona, a ne brat Nikice Markije, imenovana za direktoricu ove ustanove.

«Bilo je krivičnih prijava zbog mog imenovanja i sudske presude su donesene u moju korist. Ovo je prvi put da je podnesena prijava zbog liječenja. Postoji dokumentacija, kartoni i sve je dostupno nadležnim organima. Nemam čega da se plašim. Liječnik sam 14 i po godina. Nikica Markija nema veze sa ovom ustanovom ni sa zdravstvom. Nema veze ni sa ljudima koje pominje u prijavi. Klevete i takve stvari ugrožavaju moj ugled», dodala je Sušić-Sijerčićeva.

(Nezaisne novine)
Smrt četiri pacijenta pod lupom tužilaštva
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 00:19, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 02 Дец 2010, 22:22

PODOBNI (umesto SPOSOBNIH) ce sigurno doprineti "uspesnosti" UKC-a, tuzlanske crne rupe.
Cickusic se "trudi" da ovu JAVNU ustanovu pretvori u privatnu prciju, naravno u sprezi za "mocnicima".
Ja tebi - ti meni uvek funkcionise na obostrano zadovoljstvo.
A pacijenti? Sa podobnim lekarima mogu samo ocekivati jos vise primera "uspesnosti" Hipokratovih krivokletnika.

Слика
http://s26.postimg.cc/qbetn8r3t/62_2_Av ... _UKC_u.jpg
"Dnevni avaz", 02.12.2010.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 00:21, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 13 Дец 2010, 19:15

Cesto se susrecemo sa nelogicnostima ...
Da li je nelogično "da se neko, ko je bio 90 ili 100 posto invalid, revizijom proglašava invalidom 60 ili 70 posto"?
Nije samo nelogicno, vec drsko, bezobrazno, neprofesionalno i neeticno!
Neka vlasti rade (a ne rade) SVOJ posao, a komisije (struka) SVOJ.

Da li se procenat invalidnosti umanjuje pod pritiskom vlasti

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 29 Дец 2010, 11:13

Pre desetak dana , negde pre ponoci, zvali smo Hitnu u Tuzli jer je komsinica bila jako lose. Padala je u nesvest ucestalo, povracala sve sto bi malo pojela.
Zivi sama, malena, sitna, kao pahuljica, suprug joj je bio teski bolesnik (godinama je 3 puta sedmicno isao na dijalizu), umro je pre 4 godine, dece nisu imali, a ona ima SVE moguce bolesti : epilepsiju, srcani aparat (operisala srce pre nepune 2 godine jer joj je radilo samo 25%), zelucanu herniju i cir i jos kojesta, creva losa - ne znam kako prezivljava od hleba, mleka i nesto voca (vecinu hrane NE SME jesti).

Eh, u Hitnoj kazu neka dodje taksijem, ukljucicemo je na aparat i posmatrati (zena koja pada stalno u nesvest, i to u pola noci???).

Nista, sedeli smo muz i ja kod nje, ona u fotelji gubila se i dolazila k sebi ...

Nakon izvesnog vremena (pola sata ili vise, zovu iz Hitne i pitaju da li je krenula. Kazemo ne, nije, a oni - eto MI krecemo.
Malo mi je bilo cudno sto su se parkirali tacno ispod njenog balkona, iako smo rekli SAMO IME I NASELJE, ne i broj zgrade!

Pregledali su je, uradili EKG, cudili se svim mogucim bolestima koje ima (citajuci njenu medicinsku dokumentaciju) i mlada doktorica je zakljucila da joj zelucana hernija pravi problem i da ima lagane, ali ucestale napade epilepsije (rekla sam joj da nije imala one jake napade od operacije srca).

Zasto ovo pisem?
Pre 2-3 dana muz mi rece da je susreo u naselju vozaca kola Hitne pomoci (zivi tu u istom naselju-znaju se) koji ga je pitao da li je on bio neku noc kod komsinice i zvao Hitnu? A evo zasto ga je pitao : ON, VOZAC, je cuo prezime i rekao doktorima :

"SEVAP JE OTICI, TA ZENA JE STVARNO BOLESNA"!!!

Onda mi je bilo jasno otkud kola Hitne ispod balkona, a nismo rekli adresu! Dakle, IMALI su kola na raspolaganju, ali im se NIJE ISLO!!!

Onda se ne treba cuditi ovakvim situacijama i komentarima tipa "bacaju grah iza šaltera da vide kome idu a kome ne idu" :
Razbio šaltersko staklo i fizički nasrnuo na vozača SHMP-a

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 29 Дец 2010, 11:14

Ovde bar "traju" (istina predugo), a u BiH lekarske greske ne mogu ni stici do sudjenja - to tuzioci po hitnom postupku "resavaju" - odbacuju...
Sto bi se mucili tolike godine iznalazeci sve moguce i nemoguce nacine da zastite Hipokratove krivokletnike.

Vesti Hronika Suđenja za lekarske greške predugo traju

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 04 Јан 2011, 18:02

Nema srece za gradjane i zdravlja za pacijente dok se ovakvi ne pocnu kaznjavati i to upravo ovako kako je krenulo u Srbiji!
U BiH ce jos dosta vode ispod mosta proteci...

Prvi slučaj oduzimanja licence lekaru

Doktoru Eugenu Slaviku privremeno oduzeta dozvola za rad

Tanjug | 04. 01. 2011. - 13:19h

BEOGRAD - Doktoru Eugenu Slaviku sa Instituta za neurohirurgiju, koji je osuđen za primanje mita, biće privremeno oduzeta dozvola za rad u trajanju od šest godina, što je prvi slučaj oduzimanja licence lekaru koji je u sudskom postupku pravosnažno osuđen za to delo, izjavila je danas direktorka Lekarske komore Srbije Tanja Radosavljević.

Слика
Doktor Eugen Slavik

Radosavljević je Tanjugu rekla da će najverovatnije sledeće nedelje biti napisano rešenje, na osnovu čega će Slaviku biti oduzeta licenca.
Prema njenim rečima, zabrana bavljenja profesijom ne odnosi se na period koji on provodi u zatvoru.

"Mi ćemo po nalogu suda oduzeti licencu u određenom trajanju, počev od dana pravosnažnosti presude", objasnila je direktorka Lekarske komore navodeći da se radi o delu korupcije koje čini lekara nedostojnim za obavljanje lekarske profesije.
Radosavljević je podsetila da je sud doneo pravosnažnu sudsku presudu da, pored zatvorske kazne, postoji i mera zabrane bavljenja delatnošću, što podrazumeva i oduzimanje licence.

Ona je najavila da će u narednom periodu inicirati sastanak sa Ministarstvom pravde, kako bi se napravio dogovor u pogledu dostavljanja pravosnažnih sudskih presuda, koje se odnose na dela koje lekara čine nedostojnim lekarske profesije i dela protiv zdravlja ljudi.

Apelacioni sud u Beogradu povećao je krajem jula prošle godine kaznu zatvora za osam meseci neurohirurgu Kliničkog centra Srbije Slaviku i osudio ga na četiri godine zatvora zbog primanja mita radi operacije jedanaestogodišnjeg deteta.

Slavik je osuđen jer je u periodu od 8. decembra 2008. godine do 8. januara 2009. na Institutu za neurohirurgiju KCS kao odgovorno lice - načelnik odeljenja operacionog bloka, u više navrata od Žarka Miloševića zahtevao poklon za operaciju kičmene moždine njegovog maloletnog sina.

Posle prijema njegovog sina na lečenje, u svom kabinetu 8. januara 2009. godine primio je deo traženog novca u iznosu od 300 evra, dok je ostatak zahtevanog novca od 200 evra, Milošević trebalo da donese nakon operacije.
Odmah pošto je primio mito od 300 evra od Miloševića, u Slavikov kabinet ušla je policija i uhapsila ga, a u pritvoru je boravio do 30. januara.
Po nalaženju Apelacionog suda, sve okolnosti slučaja opravdavaju povećanje krivične sankcije koju je sud izrekao Slaviku.

Za krivično delo primanja mita zaprećena je kazna zatrvora od dve do osam godina.

(Blic)
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/227449 ... ola-za-rad
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 00:22, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 05 Јан 2011, 07:50

Pravda jeste spora, ali je ipak dostizna...(za sada samo u Srbiji).
"Lekari imaju veliku prednost: kad naprave grešku, oni je pokopaju"
Ipak, mic po mic sve ce doci "na svoje"...
Juce PRVI, danas drugi...neka je bar neko POCEO da radi.

Dva osuđena lekara ostaju bez licence

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 05 Јан 2011, 08:50

Zanimljivo...sa blog-a Vedrane Rudan.

“Nuspojava: smrt”

Izdvajam jedan komentar :

ziggy says:
23:42 on Jan 4th, 2011

"Zdravstevana politika je dio državne politike. Državna politika je zaštita ekonomskih interesa države, a ekonomija je zasnovana na proizvodnji sredstava za život. Jedino ljudski rad može nesto da proizvede. Da bi narod radio i stvarao dobra bez kojih nema života (hrana, energenti, sklonište) mora da bude zdrav tj. radno sposoban. Zato stara rimljanska poslovica kaže: Sani divitibus ditiores – Zdravi su bogatiji od bogataša.

Ali, današnja društvena zajednica koja počiva na novcu kao “vrijednosti” morala je i ovo da promijeni. Zato se od doktora danas očekuje da prave novac, a ne da lječe ljude. Tako je i globalna politika u oblasti zdravstva (koja se nameće i Hrvatskoj) – da se od doktora naprave dileri lijekova, a od zdravih ljudi – pacijenti (potrošači). Novac je tako postao vrijedniji od života pa je ogroman broj ljudi širom svijeta postao biološki višak. Njegovu redukciju danas nameće globalna svijetska oligarhija i to treba da sprovedu oni od kojih se to najmanje očekuje – doktori. Nevidljivi neprijatelj je najefikasniji. Doktori su danas tako postali najveće ubice i masovni egzekutori.

KAKO SE ODBRANITI?

Priroda je ipak jača od ljudskog zla i jedan biološki mehanizam je voljom Kreatora ugrađen u tijelo svakog zdravog čoveka. Zato, ukoliko prilikom odlaska kod doktora osjetite STRAH – znajte da vam to Kreator šalje signal o opasnosti. To osjeti i svako dijete čim ugleda doktora. Da li ste se nekada pitali zašto? Sada znate. Ovaj prirodni signal isti medicinsko-korporativni klan nazvao je ijatrofobijom i promoviše ga kao bolest. Zato će vam “stručno” preporučiti da se javite psihijatru.

Na vama je da sami odlučite šta ćete činiti."

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 10 Јан 2011, 10:36

Za neprofesionalno ponasanje lekara i primanje mita svakako da deo krivice snose i sami gradjani - neprijavljivanjem.
Kako da prijave lekara za mito i korupciju kad i sami ucestvuju u tom kriminalu?! Tako se krug zatvara...
Evo sta kaze ministar zdravstva Kantona Sarajevo Mustafa Cuplov :

"San" - 10-01-2011 02:00
Građani se najviše žale na neljubaznost osoblja, mito i korupciju

Teško je sada nekoga natjerati da upre prstom u ljekara ili nekog drugog i kaže «e on mi je uzeo pare». A, očekuju da se stane mitu i korupciji u kraj. Uvijek imaju u podsvijesti ono «ako se žalim na njih, neće me htjeti sutra pregledati»

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Re: Hipokratova zakletva i farmaceutska mafija

Порукаод nevenkagaragic » 11 Јан 2011, 21:01

nevenkagaragic пише:Слика

Mafija VLADA drzavom BiH. Na svim nivoima, pa tako i u medicinskim JAVNIM ustanovama. Po svemu sudecu “kolo” vodi, a ko bi drugi nego “slavni” UKC Tuzla!

Vec cetvrtu godinu tvrdim da je tuzlanski UKC CRNA RUPA!
Ovih dana, navodno, SIPA "ceprka" po UKC-u i "uvazenim" doktorima zbog kojih bi se casni Hipokrat prevrnuo u grobu!

Zanimljivi tekstovi su se pojavili u "Slobodnoj Bosni" 29.01. i 02.04.2009.godine.

Bojim se ipak da ce sve, po ustaljenom obicaju u BiH, na kraju "pojesti maca".

"Slobodna Bosna" 29.01.2009.godine:
1.
Слика

2.
Слика

3.
Слика

4.
Слика

"Slobodna Bosna" 02.04.2009.godine:

СликаСлика

Koja je to ljudska i profesionalna BEDA. FUJ!

Farmaceutska mafija...ima je i u BiH, ali je ostala samo na novinarskim clancima, naravno...
I...? Sta bi od pocetka 2009.godine? NISTA, po obicaju! Pojela maca, kako i rekoh...

Koji su ovo monstrumi...nadam se da ce biti primereno kaznjeni!

Najveće provizije uzimao načelnik dečijeg odeljenja Onkološkog instituta

Usput, dobro je procitati i ovo, pa "uzmite" koliko hocete... :

HEMOTERAPIJA -NAJSUROVIJA MEDICINSKA PREVARA?
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 00:27, учитано 1 пут укупно.