Hipokratova zakletva

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1219
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 08 Јан 2016, 10:33

nevenkagaragic пише:Ovako se to radi u BiH 8verujem i na celom Balkanu - isti je to mentalitet):

Слика
Grafički prikaz originalnog recepta koji je prepravljen u apoteci. (Ilustracija: CIN)

Recept za korupciju - Preko lažnih i prepravljenih recepata pojedini ljekari i apotekari izvlače novac iz Zavoda zdravstvenog osiguranja USK-a.
Preko lažnih i prepravljenih recepata pojedini ljekari i apotekari izvlače novac iz Zavoda zdravstvenog osiguranja USK-a.
Haris Hadžalić je prije dvije godine dobio poziv iz Doma zdravlja „Cazin“. Direktor ustanove Muris Halkić ga je pitao kako je moguće da je za mjesec dana potrošio deset kutija Loprila H, lijeka za visok pritisak. Hadžalić je bio iznenađen pitanjem:
„Rekao sam da ne koristim tu vrstu terapije“.
Novinarima Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) kaže da nikada nije bolovao od visokog pritiska i da je shvatio da su njegovi lični podaci zloupotrijebljeni.
Interna istraga ovog doma zdravlja je pokazala da je dr. Senad Selimović za mjesec dana prepisao oko 600 lažnih recepata i da su svi realizovani u jednoj apoteci.
„Dešavalo se u tom mjesecu da je po jednom pacijentu propisao čak i po 18 pakovanja Loprila“, kazao je direktor Halkić novinarima CIN-a...
...Kontrola ostalih domova zdravlja na području USK-a tek slijedi.
Na osnovu rada komisija koje je formirao Zavod ne može se tačno utvrditi koliko novca građana USK-a je izgubljeno zbog ovih zloupotreba,“ali je to dovoljno da se vidi da je tu bilo kriminalnih radnji i malverzacija. (…) Neka se istražni organi pozabave s tim. I mislim da će se to i uraditi, jer ovo ne može ovako. Ovo je poprimilo tolike razmjere da se sad ne smije stati na ovome“, kaže Aida Dervišević.

Hmmm... ko bi to rekao...

Слика ... Слика

Doktori sankcionisani zbog zloupotrebe recepata
Doktorima Amiru Ceriću, Mehmedu Hukiću, Hajrudinu Omeroviću i Refiki Purić-Sarajlija Zavod zdravstvenog osiguranja USK je oduzeo ovlaštenja za propisivanje lijekova sa esencijalne liste zbog zloupotrebe recepata.

Doktorima Doma zdravlja Bihać Amiru Ceriću, Mehmedu Hukiću i Hajrudinu Omeroviću te doktorici Doma zdravlja Velika Kladuša Refiki Purić-Sarajlija Zavod zdravstvenog osiguranja Unsko-sanskog kantona (ZZO USK) je na mjesec dana oduzeo ovlaštenja za propisivanje recepata.
Odluku je prije dva dana donio direktor Zavoda Almin Handanagić, nakon provedene kontrole u prošloj godini, kada je utvrđeno da su ovi ljekari prekršili pravilnike o propisivanju i izdavanju recepata.
„Direktor ima po zakonu pravo da oduzme šifru ljekara na trideset dana do konačne odluke“, kazao je Handanagić novinarima Centra za istraživačko novinarstvo (CIN)...

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 10 Јан 2016, 22:37

nevenkagaragic пише:Ha, ha, ha... bas u SOK SOBI!

VLADA U „ŠOK SOBI": Bolnica u centru grada (II) - Kabinet premijera Novalića treba smjestiti u odjeljenje za urgentnu medicinu! - ... Naime, nije nikakva tajna da Vlada FBiH, na čelu sa premijerom Fadilom Novalićem, ima namjeru preseliti se u zgradu Opće bolnice čim ista izgubi status zdravstvene ustanove. Inspirisani namjerama Vlade FBiH, ljekari Opće bolnice prave „raspored“ ministarstava, odnosno na kojem odjeljenju Opće bolnice će biti smješteno koje ministarstvo...

Po "hitnom" postupku... nema cekanja!

POTVRĐENO PISANJE SB: Sebija Izetbegović izabrana za direktoricu UKCS-a! - Na današnjoj sjednici Upravnog odbora Univerzitetskog kliničkog centra u Sarajevu za direktoricu te ustanove izabrana je Sebija Izetbegović, o čemu je Slobodna Bosna već pisal tokom nekoliko proteklih sedmicaa.

Слика

SEBI JA se konacno dokopala TRONA, po HITNOM postupku - "bravo" drzavo!
Neka SAMO NJIMA! Uvek im malo...

Kadrovske mahinacije - SLAVLJE NA DVORU: Sebija Izetbegović je nova direktorica Univerzitetskog kliničkog centra Sarajevo! - Sebija Izetbegović, supruga člana Predsjedništva BiH i predsjednika SDA Bakira Izetbegovića, konačno je ostvarila svoju želju – imenovana je generalnom direktoricom Univerzitetskog kliničkog centra Sarajevo. - Nije mnogo vremena trebalo Upravnom odboru KCUS-a da izabere pravog kandidata - Sebija Izetbegović je nova direktorica Kliničkog centra. Nije teško biti pravi kada je izbor sužen, jer gospođa Izetbegović je bila jedina kandidatkinja. Da je imenovanje bilo odavno dogovoreno svjedoči i njeno prisustvo u centru od jutarnjih sati, kako ništa ne bi bilo prepušteno slučaju i pojavi nekog evenutalno „odmetnutog“ člana Upravnog odbora tokom glasanja. Zanimljivo, kod njenog imenovanja je napravljen presedan, barem kada je kadar SDA u pitanju. Kadrovska komisija ove stranke nije se uopšte izjašnjavala o ovom imenovanju, iako je to pravilo važilo za sva imenovanja na upravljačke pozicije ispred SDA na području FBiH. Očito je zaključak prve dame SDA da bi mišljenje kadrovske komisije o davno riješenom izboru bilo suvišno...

Zivo me zanima KONACAN ishod najnovije politicke TRAKAVICE!
A sta ce nam drzavne institucije, ministarstva, parlameni, zakoni - poklonite drzavu DRUSTVU JEDNOG (ili 3) LICA i da znamo gde zivotarimo!

Слика

Aha... tastature rade?

HILJADE GRAĐANA DIŽU GLAS: Ne damo da se zatvori Opća bolnica! - Grupa građana Sarajeva jučer je pokrenula online peticiju protiv gašenja Opće bolnice „Prim.dr.Abdulah Nakaš“ u Sarajevu; najavljuju se i protesti na ulicama

Da... navika je cudo jedno... a bas vas je "impozantan" broj.

Građani ispred Opće bolnice: Zatvaranje ove bolnice je skrivena pljačka i ustaljena šema vlasti - Nekoliko građana i građanki Sarajeva okupilo se danas ispred Opće bolnice "Prim dr. Abdulah Nakaš" kako bi izrazili protest protiv zatvaranja ove bolnice i njenog preseljenja na Univerzitetski klinički centar na Koševu.

Слика

MI (NE) BRINEMO O VAŠEM ZDRAVLJU: Zašto šuti Sebija Izetbegović? - Ovakva „reforma zdravstva“ i spajanje dvije sarajevske bolnice koje se odvija daleko od očiju javnosti više podsjeća na političku samovolju kakva vlada jedino u diktatorskim režimima i u suprotnosti je sa svim zakonima i načelima demokratske prakse - Iz resornih ministarstava do sada su se oglasili tek sa nekoliko šturih izjava u kojima uvjeravaju građane kako će nam planirana reforma zdravstva svima donijeti boljitak. Pri tome, javnost još nema nikakve zvanične, detaljne informacije o tome na koji će se tačno način ta reforma provesti, što i jeste izazvalo revolt većine Sarajlija...

BRAVO za slicice "Slobodna Bosna!
"(Kao ilustracije uz ovaj tekst, objavljujemo nekoliko najnovijih fotomontaža čiji su autori građani Sarajeva)"

Слика - Слика - Слика

Ha, ha, ha - KAKO li ih nadje?
Kao onu "molbu"?
"Dr Izetbegovic dosla je na bazi struke"

Слика
"Dnevni avaz", 10.01.2016.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 10 Јан 2016, 22:49

Ne mogu propustiti da ovde postavim ovaj tekst Marka Tomasa, koji je vezan za nedavnu uzasnu tragediju mladog Tuzlaka - Sarajlije, a koji jasno oslikava stanje u drzavi BiH i njenu brigu za gradjane. Na pravosudnom forumu sam otvorila posebnu temu o strasnom slucaju koji je potresao SVE normalne ljude u BiH i sire:

"MAHIROV ZAKON" ili ZLOCIN I KAZNA

Upravo TAKO - bravo Marko Tomas - TO je danasnja Bosna i Hercegovina, zovu je drzavom, samo ne znam cijom...
"Ti njihovi mali privatni posjedi su upravo ovaj izbjegli�ki logor u kojem mi poku�avamo �ivjeti i koji od milja nazivamo Bosnom i Hercegovinom, a ponekad i pretenciozno dr�avom."

�itaonica �urnal
MALA HORROR PRI�A: Nevidljiva ruka koja dje�ake gura u smrt

Objavljeno: 10.01.2016. - 11:27

Pri�a o malom Mahiru i pri�a o supruzi su bliske da bli�e ne mogu biti. One su, zapravo, jedna ista horor pri�a o nevidljivoj ruci smrti koja razara i vjeru u budu�nost i ono malo �to je ostalo od �asnog �ivota na ovim prostorima

Слика
Pi�e: Marko Toma�

SUDBINA

Trebao je ovo biti dnevni�ki o novogodi�njem putovanju. Ali jedina sudbina koju je mogao do�ivjeti ovaj zapis jeste da postane dnevnik o povratku u horor. Horor zvani Bosna i Hercegovina. Doga�a se to tako nedu�nim namjerama. Negdje po putu, presjedaju�i s vlaka na autobus putovanje se pretvara u mu�ninu, a ljepota �ivljenja u Bosnu i Hercegovinu.

ZA�TO SMO SE BORILI

Danas je valjda svima jasno. Nadam se da je svima kona�no jasno ono �to smo, da smo imali pameti i htjeli razmi�ljati, mogli shvatiti i prije nego smo se upustili u avanturu gra�enja novog feudalizma na ostacima na�ih vlastitih �ivota i kostima na�ih najbli�ih.

Da, shvatili ste, na�i su o�evi, daid�e, stri�evi, sinovi ubijani, na�e su �ene silovane i klane kako bi obitelj Izetbegovi� mogla stvoriti vlastiti emirat, da bi Milorad Dodik imao privatnu guberniju, da bi Dragan �ovi� imao svoju malu poreznu oazu. Ti njihovi mali privatni posjedi su upravo ovaj izbjegli�ki logor u kojem mi poku�avamo �ivjeti i koji od milja nazivamo Bosnom i Hercegovinom, a ponekad i pretenciozno dr�avom.

NIJE TE�KO RASPLAKATI SE

Nitko se normalan nije mogao suzdr�ati a da ne zapla�e dok je slu�ao ispovijest roditelja �ijeg je sina neka nevidljiva ruka gurnula sa sedmog kata. Plakao sam i ja, jer sam po tko zna koji put suo�en sa u�asom koji nas okru�uje i za koji svi skupa snosimo dio odgovornosti jer od izbora do izbora potpisujemo lojalnost istim onim politi�kim snagama koje su ovu zemlju odvele u rat pa u divlja�ku tranziciju u kojoj je nasilje najra�ireniji oblik izra�avanja.

MI SMO TAOCI

Osim �to smo svi skupa izbjeglice mi smo taoci i �ekamo na odstrijel. �ekamo da nas sve gurne u ponor ista ona nevidljiva ruka koja dje�ake tjera u smrt i privatizira bolnice.

Da, to je ista ruka. Te dvije pri�e su proizvod istog sustava.

Pri�a o malom Mahiru i pri�a o supruzi su bliske da bli�e ne mogu biti. One su, zapravo, jedna ista horor pri�a o nevidljivoj ruci smrti koja razara i vjeru u budu�nost i ono malo �to je ostalo od �asnog �ivota na ovim prostorima. Budu�nost je gurnuta sa sedmog kata, a �astan �ivot se izgubio na hodnicima privatne bolnice.

Zato pla�i Bosno i Hercegovino jer mo�da se tvoje suze pretvore u rijeku �ija �e bujica odnijeti sav ovaj u�as koji danas prekriva ulice tvojih gradova i zbog kojeg i na�e planine drhte pred �ovjekom kakav smo postali.

(zurnal.info)
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 02 Јун 2016, 20:27, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 12 Јан 2016, 20:49

nevenkagaragic пише:
nevenkagaragic пише:Da covek ne poveruje - pa dokle vise???

Užas u Sarajevu: Pacijent preminuo nakon vađenja zuba - Kako saznaju Vijesti.ba, intervenciju je uradila stažistkinja Azra Sarić iako je dežurni ljekar bio Edin Imamović. Spomenuti ljekar nije se pojavio ni nakon poziva Azre Sarić da je pacijent ugrožen. Dr Sarić , koja inače radi za jednu farmaceutsku kuću, je otpustila pacijenta koji se nakon značajnog gubitka krvi javio na Otorinolaringologiju gdje je i preminuo.
Postavlja se pitanje, zašto je rađena intervencija ako je pacijent imao bolest koja može prouzrokovati krvarenje, zašto je to radila stažistkinja, a ne ljekar i zašto ljekar nije bio u smjeni...

GRAD U ŠOKU, MISTERIOZNA SMRT U SARAJEVSKOJ BOLNICI: Pacijent preminuo nakon vađenja zuba?!

22/12/2015
Слика

U ponedjeljak, 21.12.2015. godine, u 49. godini života u Sarajevu je preminuo Sabahudin (Seid) Hukara, kojeg su oni koji su ga bolje poznavali zvali i po nadimku Šundo.

osljednji ispraćaj treba biti obavljen u srijedu 23.12. na mezarju Nišan-Jarčedoli, kada bi svi oni koji to žele na dženazi trebali imati priliku da ispune svoju posljednju ovozemaljsku obavezu prema ovom čovjeku.

Kako se navodi u šturoj obavijesti o smrti, iza Hukare su ostali otac Seid, majka Munevera, supruga Aida, kćerke Džejna, Mejrema i Dalila, unuk Seid, braća Muhamed i Meho, sestra Jasmina…

No, pravi šok u Sarajevu je izazvala informacija koju su prenijeli neki mediji da je Hukara preminuo nakon vađenja zuba!?

Pacijent Maksilofacijalne hirurgije na Kliničkom centru UNSA Sabahudin Hukara je jučer preminuo nakon što je primljen poslije ekstrakcije zuba na gore navedenu kliniku da mu se pruži pomoć zbog krvarenja iz ekstrakcione rane. Nakon intervencije, pacijent je dobio naglo krvarenje iz nosa, a zatim i analno koje se nije moglo zaustaviti. Nakon toga je preminuo – navode tako Vijesti.ba.

Isti izvor tvrdi kako je intervenciju navodno uradila stažistkinja A.S. iako je dežurni ljekar bio E.I. Po navodima istog izvora, spomenuti doktor nije se pojavio ni nakon poziva A.S. da je pacijent ugrožen. Pacijent se onda nakon značajnog gubitka krvi javio na Otorinolaringologiju, gdje je i preminuo.

Povezani sadržaj:

STRAVA U SARAJEVSKOJ BOLNICI TOKOM NOĆI: Pacijenti u sobi satima ležali pored leša?!

ŠTA KAŽU IZ UKCS? Univerzitetski klinički centar Sarajevo (UKCS) se povodom ovog slučaja obratio porukom za javnost koje prenosimo u cijelosti:

– Pacijent inicijala S.H. primljen je na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju, 22.12. (ponedjeljak) u 23.00 sati s krvarenjem iz rane nakon vađenja zuba, a u pratnji doktora sa Klinike za bolesti uha, grla i nosa, koji je uradio tamponadu.

Pacijent je pregledan od strane maksilofacijalnog hirurga, nakon čega je izvršeno šivanje rane. S obzirom da se kod pacijenta ponovo javilo krvarenje iz nosa i probavne cijevi, konsultovan je hematolog i pacijent je hospitaliziran na Klinici za bolesti uha, grla i nosa.

Pacijent je imao primarno oboljenje, o kojem iz etičkih razloga ne možemo govoriti.

Tokom boravka na Klinici za bolesti uha, grla i nosa, poduzete su sve mjere liječenja, ali je i uprkos svim naporima ljekara pacijent, nažalost, preminuo u 05.15h. Porodica preminulog pacijenta je odbila predloženu obdukciju, navodi se.

SLUČAJ SRPSKE MANEKENKE. Iako rijetko, ekstrakcije, pa i popravci zuba mogu se zakomplicirati, pa dovesti i do smrtnog ishoda. Prije nekoliko godina dosta se pisalo o smrti poznate srpske manekenke Tijane Milošević, koja je dobila trovanje krvi nakon popravke zuba i četiri dana kasnije preminula. Ipak, medicinski izvori su tvrdili da je ključni razlog koji je doveo do smrti bila bolest lupusa.

(Doznajemo.com)

Hmmm... sad svakakvih prica... a coveka NEMA...
A obdukcija? Zasto nije izvrsena?
Sta to pise "Slobodna Bosna"???

TJEDNA HEFTARICA: Još jednu rundu za Šundu

Svaka obdukcija, koja naravno još nije urađena, pokazat će da je Šundo umro od viška pive u jetri a ne od vađenja zuba, kako tvrde mediji pod Radončićevom kontrolom.

Senadov Avaz Prije 19 sati
Слика

UTORAK, 22. DECEMBAR

Pola broja mi je malo da bih ispričao sve šege koje sam u 25 godina prošao sa SABAHUDINOM HUKAROM zvanim ŠUNDO. Kvalitetan čaršijski besposličar i beskrajno zabavan lik iz sfere urbanog folklora.

Jedanput smo, prije pet-šest godina, Šundo i ja, uz podršku ČOMBETA, ni imena ni prezimena mu, nažalost, ne znam, al' ga zna cijeli grad, raspravljali da li je drug Tito na Sutjesci zavalio psa REXA ili je bilo obrnuto.

Šundo ima milijardu anegdota, manje-više tačnih, kako je, recimo, svom šuri SAKIBU PUŠKI, komandantu jedne od najslavnijih brigada, popio kanister rakije, a on, šura, dočekivao DRAGANA VIKIĆA.

Dok bi Šundo došao s Alipašina do Čaršije bar bi pet kvalitetnih provaljetina pokupio.

Jedan dan mi je rekao: «Buraz, znaš kakva je situacija na Alipašinom? Roditelji djecu puštaju na daljinski da ih neko ne bi oteo.»

Postoji i priča koja još nije demantovana pa je samim tim iz dana u dan sve tačnija, da mu je bivši kantonalni ministar policije PREDRAG KURTEŠ dao sto maraka da kupi hrvatski tjednik Globus, u kojem su napadnuti on, njegov stranački šef Lagumdžija i Rusmir Mesihović, pa se Šundo vratio za pola sata, kupio globus original za 85 maraka. «Ovo je najjeftinije što sam našao kod Šahinpašića», zavrtio je Šundo globus oko osovine.

Šundo je dakle umro i manje-više svima koji su ga znali jasno je od čega je umro - od toga što kad krene od Alipašina pa dođe do svog jarana, čaršijskog poduzetnika Emira Travljanina, popije 15 piva. Avaz i portali koji podržavaju tu medijsku platformu, međutim, otkrivaju da je S.H. dakle Šundo, bio žrtva nestručnosti zubarke Azre Sarić. Sve bi to super izgledalo, korektno i čitljivo, da nije jedne sitnice - doktorica Azra Sarić koja je navodno suodgovorna za smrt Sabahudina Hukare Šunde bila je ljubavnica Ramiza Delalića Ćele. Svaka obdukcija, koja naravno još nije urađena, pokazat će da je Šundo umro od viška pive u jetri a ne od vađenja zuba, kako tvrde mediji pod Radončićevom kontrolom.

Cilj je dakle jasan, kompromitirati zubarku, prethodno mafijaški isprepadanu i ucijenjenu, u procesu koji se vodi protiv Nasera Kelmendija u Prištini.

Siroti Šundo u cijeloj toj mafijaškoj basni okončao je kao kolateralna šteta.

slobodna-bosna.ba

SVASTA!
Covek umro, tek sahranjen... a pricama i demantijima nema kraja...
Cak se (vec)oglasio i Predrag Kurtes???

"Volio je popiti, prije pola godine je bio u bolnici, ne mislim da je umro od vađenja zuba"

24.12.2015. 12:50
Слика

Pacijent S.H. ipak nije umro od posljedica vađenja zuba.

Ovih dana objavljena je informacija da je osoba S. H. umrla nakon vađenja zuba, usljed krvarenja. S obzirom da okolnosti ovog slučaja nisu ispričane detaljno, nastala je panika među stanovništvom.

Kako saznajemo, pacijent je bolovao od trombocitopenije koja uzrokuje slabo zgrušavanje krvi, kao i od ciroze jetre.

"Pacijent inicijala S.H. primljen je na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju, 20.decembra (nedjelja) u 23.00h, sa krvarenjem iz rane nakon vađenja zuba, a u pratnji doktora sa Klinike za bolesti uha, grla i nosa, koji je uradio tamponadu. Pacijent je pregledan od strane maksilofacijalnog hirurga, nakon čega je izvršeno šivanje rane. S obzirom da se kod pacijenta ponovo javilo krvarenje iz nosa i probavne cijevi, konsultovan je hematolog i pacijent je hospitaliziran na Klinici za bolesti uha, grla i nosa. Pacijent je imao primarno oboljenje, o kojem iz etičkih razloga ne možemo govoriti. Tokom boravka na Klinici za bolesti uha, grla i nosa, poduzete su sve mjere liječenja, ali je i uprkos svim naporima ljekara pacijent, nažalost, preminuo 21.decembra (ponedjeljak) u 05.15h. Porodica preminulog pacijenta je odbila predloženu obdukciju ", kazali su iz KCUS-a.

Istraživanjem ovog slučaja saznali smo da je Sabahudin Hukara volio alkohol. Šundo, kako su ga poznanici zvali, bio je dio čaršijske raje, koja je voljela sjesti, opustiti se i popiti koju rakiju.

"To je krasan jedan čovjek. Živio je sa ocem i majkom. Imao je dva braka iz sebe i djecu iz oba braka. Volio je popiti i zajedno smo znali sjesti i opustiti se, ali nije bio baš toliki alkoholičar, veći sam ja. Da je znao popiti petnaest piva dok dođe do moje radnje to su laži. Popije par piva i koju rakijicu i normalno sjedne u auto i ode kući", kaže nam Emir Travljanin, Sabahudinov prijatelj koji ima radnju na Bašačaršiji.

Mnoge anegdote su vezane za ovog čovjeka. Postoji i priča da mu je bivši kantonalni ministar policije Predrag Kurteš dao novac da kupi hrvatski magazin Globus, pa se Šundo vratio sa kupljenim geografskim globusom, koji je vrtio.

Слика

"Poznajem ga, dolazio je u kafanu gdje sam i ja navraćao. Anegdota da sam ga poslao po list "Globus" nije vezana za njega. Ma ne morate ništa pisati, poznajem ga i eto, o mrtvima sve najbolje. Da li je mogao umrijeti od posljedica vađenja zuba to zaista ne znam, imaju doktori i to će se ustanoviti. Jeste ranije imao zdravstvenih problema ali ne znam zaista o čemu se radilo", kaže Predrag Kurteš.

Po svemu sudeći Hukara je od ranije bio narušenog zdravstvenog stanja, ali se ne zna tačno da li je to bila posljedica alkohola.

"Bio je prije pola godine u bolnici, nešto je vezano za stomak, išao sam mu u posjetu ali šta tačno ne znam. Da je imao problem sa jetrom to ne znam. Da je umro od posljedica vađenja zuba ne vjerujwm u to. Mislim da niko ne može umrijeti od vađenja zuba. Šta se desilo zaista ne znam. Uglavnom, Šundo je bio gradska raja, kojeg su svi voljeli", navodi Šundin prijatelj Emir Travljanin.

Pravi uzroci smrti Hukare nisu poznati, barem javnosti, ali navode da smrt nije nastupila zbog vađenja zuba.

Razne priče su vezane za ovaj slučaj, a najviše pažnje privlači ona koju je objavila Slobodna Bosna. Prema njima cilj ove priče je taj, da Avaz i portali koji podržavaju tu medijsku platformu žele kompromitirati zubarku Azra Sarić, prethodno isprepadanu i ucijenjenu u procesu koji se vodi protiv Nasera Kelmendija u Prištini, a koja je bila ljubavnica Ramiza Delalića Ćele.

Na kraju se navodi da je svima poznato od čega je Šundo umro i kakv je život živ
io, tako da doktorica nije kriva za njegovu smrt.

(Alen Avdić)

source.ba

U svom ovom haosu oko iznenadne smrti coveka (manipulacijama, namestaljkama, pretpostavkama i izvrdavanjima-cini se), izgleda JEDINO tuzilac Dalida Burzic RADI SVOJ posao kako treba (osim neuradjene obdukcije???)...

Na gradskom groblju Jarčedoli jučer klanjana dženaza-namaz Sabahudinu Hukari
SLUČAJ PACIJENTA KOJI JE IZVADIO ZUB I UMRO Porodica u šoku i traži istragu o Hukarinoj smrti

Objavljeno: 24. 12. 2015 - 09:27
Autori: K. Kešmer - E. Trako

Brojna rodbina i prijatelji jučer su na gradskom groblju Jarčedoli klanjali dženaza-namaz Sabahudinu Hukari (49), koji je nakon vađenja zuba, a vjerovatno slijedom ljekarskog nemara, umro na Klinici za bolesti uha, grla i nosa Univerzitetskog kliničkog centra Sarajevo (UKCS).

Слика
Hukara: Smrt pod nerazjašnjenim okolnostima

Šta se desilo

Hukara je, prema do sada dostupnim informacijama, umro pod nerazjašnjenim okolnostima.

Kako su već objavili mediji, njega je na Odjelu za maksilofacijalnu hirurgiju u nedjelju navečer primila stažistica Azra Sarić (zaposlenica "Farmavite"), i to bez nadzora dežurnog ljekara, zbog krvarenja iz rane nastale nakon vađenja zuba. Poslije obavljene intervencije, prema navodima medija, Sarić je otpustila pacijenta. Iz UKCS-a u saopćenju su kasnije pojasnili da je pacijentu tada rana sašivena.

Izvjesno vrijeme nakon otpuštanja, Hukara je dobio obilno krvarenje iz nosa te analno, pa je po pomoć otišao na Kliniku za bolesti uha, grla i nosa. Uprkos naporima ljekara, krvarenje je bilo nemoguće zaustaviti i Hukara je umro u ponedjeljak rano ujutro.

Posjetili smo Hukarinu porodicu - bivšu suprugu Rusmiru Kapetanović i njihovu kćerku Dalilu. Rusmira ističe da se već dva dana raspituje o okolnostima Hukarine smrti, za koje smatra da su vrlo čudne. Naglašava da traži da se sve razjasni iako je Sabahudin bio njen bivši muž, jer joj je stalo do porodice.

Слика
Kćerka Dalila s majkom Rusmirom: Sve je obavijeno velom misterije

- On je bio bolestan. Imao je možda čak i hepatitis C, ali nam to nije htio reći. Mnoge su se čudne stvari s njim u bolnici dešavale. Najprije, on se vodio kao da leži u bolnici, a nije ležao. Dolazio je često kod mene da vidi kćerku i unuče. Sad se pitam ko ga je puštao iz bolnice i na osnovu čega kada je bio tako bolestan – govori Kapetanović.

Kapetanović, kako nam je ispričala, smatra sumnjivim okolnosti pod kojima je Hukara primljen u UKCS, navodeći da posebno taj segment treba detaljno ispitati.

- Zašto se ne ispita ko ga je primio na kliniku? Da li je to bila stažistica Azra Sarić, koja je na obuci? Koliko znam, ona ne može bez doktora raditi nikakve intervencije. Da li ga je ta stažistica pitala za historiju bolesti, pa da na osnovu toga procijeni koji zahvat može raditi? Sve je obavijeno velom misterije - kaže nam Kapetanović.

Još se pita zbog čega nadležni organi nisu zahtijevali da se uradi obdukcija.

- Naša zajednička kćerka Dalila i ja tražimo da se sve ispita. Od toga kako je mogao biti upisan kao pacijent na klinici, odnosno da leži u bolnici, a ne leži, pa do toga šta se precizno dešavalo dana kada je preminuo – zaključila je Kapetanović.

Слика
Sarić: Radi u "Farmaviti", stažira na UKCS

Dolazila policija

Inače, vezano uz moguću Hukarinu bolest, treba podsjetiti da mnogi koji su ranjeni tokom agresije na BiH imaju hepatitis C, ali i danas žive normalno uz odgovarajuću terapiju i ljekarske kontrole. Stoga, mnogi ljekari procjenjuju da ta navodna dijagnoza nema direktne veze s tragičnom Sabahudinovom smrću.

Kako „Avaz“ saznaje, pripadnici policije MUP-a KS proveli su jučer nekoliko sati u UKCS-u. Pretpostavlja se da se vrši istraga o tome postoji li ljekarska greška u slučaju Sabahudina Hukare i čija. Vjerovatno se provjerava je li bilo nehata, zloupotrebe položaja ili klasične ljekarske greške sa smrtnim ishodom.

Htio u Švicarsku

Mnogi Hukarini prijatelji koji su došli na dženazu čudili su se njegovoj iznenadnoj smrti. Kako su govorili, za nedjelju je rezervirao let u Švicarsku, gdje je često boravio kod prijatelja.

Unuk mu promijenio život

Kapetanović nam priča da se Sabahudin znatno nabolje promijenio nakon što je dobio unuka.

- Imao je nekih problema. Međutim, nakon što je dobio unuka, sve se promijenilo. Govorio je da je njegovim rođenjem konačno dobio smisao života. Dolazio nam je skoro svaki dan – kaže Kapetanović.

Tužiteljica Burzić naredila istragu

Glavna tužiteljica Tužilaštva Kantona Sarajevo Dalida Burzić otvorila je po službenoj dužnosti istragu povodom ovog slučaja.

- Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu izvršit će provjeru da li u ovom slučaju postoje elementi krivičnog djela – saopćili su jučer iz Tužilaštva KS.

Služba za odnose s javnošću ispravila saopćenje

Iz UKCS-a jučer je poslana ispravka saopćenja za javnost od utorka u kojoj se navodi:

- U saopćenju za javnost poslanom 22. decembra, a koje se odnosi na smrt pacijenta S. H., došlo je do tehničke pogreške, koju ovim putem želimo ispraviti. Naime, pacijent je primljen na pregled i intervenciju na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju UKCS/KCUS, 20. decembra (nedjelja). Pacijent je 21. decembra (ponedjeljak), u ranim jutarnjim satima, egzitirao (preminuo) na Klinici za bolesti uha, grla i nosa UKCS/KCUS, gdje je bio hospitaliziran.

Autor: K. K/E. T.
avaz.ba

BIVŠA ŽENA TVRDI: “ČUDNE STVARI SU SE S NJIM DEŠAVALE” Pokopan pacijent koji je preminuo nakon vađenja zuba! - ... Još se pita zbog čega nadležni organi nisu zahtijevali da se uradi obdukcija...

Na kraju ce biti NIKO, odnosno "kriv je onaj koga nema"
Ili ce to biti specijalizantica Azra Saric (zanimljiva osoba)?
Prethodni tekstovi:
Strana 43

Strana 44

"Slucaj Sabahudina Hukare, koji je umro nakon vadjenja zuba"

Слика
Kompletan tekst:
Слика
"Dnevni avaz", 11.01.2016.

A sta se iza "brda valja" kad je u pitanju specijalizantica Azru Saric (da covek ne poveruje!) pogledajte:
OVDE - strana 264
da ne uzurpiram prostor BH pravosudno-politicko-medicinskim trakavicama...

EDIT - DODATAK 15.01.2016.

Jos malo bljezgarija:
STRANA 265
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 15 Јан 2016, 16:38, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 12 Јан 2016, 21:05

Nikada se nece saznati, a oni ce po obicaju tvrditi da je uradjeno SVE po propisima, procedurama...
Nazalost, cesto im i vestaci pomazu (kao u Tuzli kad sudski vestak Zdenko Cihlarz kaze kako bi pacijent svakako umro-tipicni primer Hipokratovog krivokletnika)!

DA LI JE KORAĆ MORAO DA UMRE? Udovica komentatora uverena da je njen muž pogrešno lečen

Ana Vušović Marković | 09. 01. 2016 - 19:42h izmena vesti 23:58h
| Komentara: 294

Lečili su mog muža na pogrešnom odeljenju. Da nije bilo tako, možda bi danas bio živ, priča za „Blic“ Vesna Korać, udovica komentatora Duška Koraća.

Слика
Foto: Dušan Milenković / RAS Srbija
Neutešna:Vesna Korać

Velikan srpskog sportskog novinarstva preminuo je 4. januara u Urgentnom centru. Srce mu je stalo dva dana nakon što se onesvestio u svom stanu.

- Nemoguće je za smrt kriviti njegovo srce. Jedini zdravstveni problem koji je imao bilo je to što je loše spavao. Ljuta sam na lekare jer su ga pogrešno lečili i što nije bio smešten na pravom odeljenju. Kada je pao, imao je moždani udar. Pošto je povredio i kičmu, u Urgentnom centru su ga smestili na ortopediju - priča Vesna koja kaže da je Duško tokom decembra često padao, „što je sigurno bila posledica slabijih moždanih udara“.

Слика
Foto: RTV / screenshot
Duško i Vesna Korać

Ipak, kaže, nikome od lekara nije palo na pamet da ga pošalje na pregled glave.

- Povreda kičme nije bila primarna. To je bila posledica moždanog udara. Lečili su posledicu umesto uzroka. Kada sam jedinu doktorku neurologa tamo pitala zašto ga šalju na ortopediju, odbrusila je da se ne mešam u njihov posao. Davali su mu lekove za kičmu, a on je imao epi-napade koje su zanemarili. Da su ga prebacili na neurologiju i uradili magnetnu rezonancu glave, videli bi šta je u pitanju. Onda bi ga pravilno lečili i danas bi možda bio živ - priča Vesna jedva zadržavajući suze.

Koraćeva udovica smatra da je nesreća bila to što je njen muž u Urgentni centar primljen za vikend, u vreme praznika.

- Radio je samo jedan neurolog u smeni - tvrdi Vesna.

Iz Urgentnog centra odgovaraju da imaju dovoljno lekara, ali da će u ponedeljak ipak doneti odluku o sprovođenju unutrašnjeg nadzora zbog smrti Koraća.

- Stvar će biti temeljno ispitana. Ako je neko od lekara napravio grešku, to ćemo utvrditi. Odabraćemo tri lekara koji će izvršiti nadzor - kaže za „Blic“ dr Dušan Jovanović, zamenik direktora Urgentnog centra.

Osećao je da će se nešto desiti

„Iako je Dušku pozlilo samo dan pre snimanja novogodišnje emisije, u Košutnjak je došao prvi i sve nas je dočekivao“, rekla je na komemoraciji Koraću urednica zabavnog programa RTS Olivera Kovačević.

Poslednjem odavanju počasti legendarnom komentatoru juče je u Galeriji RTS prisustvovao veliki broj njegovih prijatelja i kolega.

- Poslednjih mesec dana kao da je osećao da će se nešto desiti. Čekao je sneg i snimanje „Belih staza“, ali nas je zauvek naspustio dolaskom prvog snega - dodala je Olivera Kovačević.

Duškove kolege ne mire se sa činjenicom da ga više nema.

- Rekao si mi „Zbogom, drugarice“ poslednji put kada smo se videli. Isto si rekao i ostalim kolegama. Niko ti nije verovao. Bio si mi oslonac u privatnom životu. Prvi si mi čestitao rođenje dva sina. Izjedalo te to što će naša deca živeti u nesređenoj zemlji - suznih očiju je rekla Tamara Rakić, sportska novinarka RTS. Kremacija Duška Koraća održana je u subotu na Novom groblju u Beogradu.

Ostavili su ga gladnog i žednog

Vesna Korać tvrdi da je Duško čekao posetu da bi dobio čašu vode.

- Kada smo došli da ga vidimo u nedelju, bio je toliko žedan da je jedva dočekao da mu donesemo vode. Nisu mu nudili da pije, a nije ni jeo, jer, kažu lekari, nije hteo. To je izgleda bilo dovoljno da odustanu i ostave ga gladnog. Mog muža nema i neću da idem okolo da se žalim i da tužakam. Krivim najviše sebe što nismo ranije reagovali - kaže Vesna.

Слика
Foto: Oliver Bunić / RAS Srbija
Dušan Jovanović

U ponedeljak ćemo doneti odluku o sprovođenju unutrašnjeg nadzora. Ako je neko od lekara napravio grešku u ovom slučaju, to ćemo utvrditi
Dušan Jovanović, zamenik direktora Urgentnog centra

blic.rs

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 15 Јан 2016, 16:44

STRAHOTA!

Slučajno otkriveno: Klinika u Grazu zamijenila bebe prije 25 godina

15.1.2016 u 08:57
Слика

Njemački mediji pišu kako je u periodu između 15. oktobra i 20. novembra 1990. godine na Univerzitetskoj klinici u Grazu došlo do zamjene beba.

Jedna majka je nakon 25 godina ustanovila da dijete o kojem se brinula dvije i po decenije nije njena kćerka, već da je došlo do zamjene beba u bolnici u kojoj se porađala. To je utvrđeno kada je jednom prilikom odlučila dobrovoljno dati krvi.

Majka i njena porodica optužile su Univerzitetsku kliniku u Grazu od koje traže da pronađu njihovo rođeno dijete. Oni su podnijeli i krivičnu prijavu tužilaštvu, a postupak je odbačen, uz obrazloženje da je slučaj zastario.

"Nije dokazano da se to desilo kod nas. Mi smo sa porodicom u kontaktu i trudimo se da rasvijetlimo slučaj. Ako se zamjena dogodila kod nas želim se, u ime klinike, izviniti pogođenima", kazao je direktor bolnice.

Iz Klinike ističu da je u periodu kada je došlo do navodne zamjene rođeno 200 djevojčica i da bi bilo nepohodno da svih 200 žena pristane na DNK testiranje kako bi se slučaj riješio.

Bolnica je formirala poseban tim koji će svim ženama koje to žele omogućiti dobrovoljni DNK test.

klix.ba

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 18 Јан 2016, 18:52

I jos malo o politicko-pravosudnoj trakavici (jednoj od trenutnih)...

DR. EDO JAGANJAC, RATNI HIRURG: Ne pravdajte se "viškom" kreveta, nego recite gdje je novac za zdravstvo? - Doktor Edo Jaganjac, sarajevski hirurg koji je tokom rata radio u Vojnoj bolnici, a danas živi i radi u Pragu, napisao je otvoreno pismo povodom planiranog spajanja Opće bolnice "Prim.dr.Abdulah Nakaš" sa UKCS-om. Prenosimo dio njegovog pisma...

Joooj drzave majko mila! Ma kakav "evropski put Bih"?
Necu gubiti vreme da kopiram tekst, samo cu dati link - FUJ!

Слика

POLITIČKA ANALIZA BH. ŠIZOFRENIJE - Da li su posljednja hapšenja diverzija za javnost, da bi se zaboravilo kako prva bošnjačka dama zasjeda na čelo UKCS-a? - Tačnije, pitanje iz naslova treba da glasi: Da li su posljednja hapšenja klasična diverzija za javnost, kako bi narod zaboravio da prva bošnjačka dama samovoljno gasi Opću bolnicu “Abdulah Nakaš” i po dekretu muža zasjeda na čelo “ujedinjenog” UKCS-a? - Taman kada su građani pomislili da je država nakon dugogodišnje neučinkovite vladavine, obilježene stalnim političkim krizama, promjenama parlamentarnih većina i ozbiljnim narušavanjem međunacionalnih odnosa između Bošnjaka i Hrvata, konačno okrenula stranicu i polako se vratila na “evropske tračnice”, taman kada je nova parlamentarna većina predvođena SDA-om i SBB-om, prema ekonomskim pokazateljima i mišljenju međunarodne zajednice, u kratkom periodu pokazala političku stabilnost i jednu novu vrstu entuzijazma u sprovođenju neophodnih obaveza iz reformske agende, potpuno neočekivano, kao grom iz vedra neba, pokrenute su određene aktivnosti, sa nejasnim i krajnje zbunjujućim intencijama, te ponovno eventualnim štetnim za politički život zajednicie i evropski put BiH...

Dr. Bakir Nakaš pojasnio: Evo šta je za Opću bolnicu uradila Sebija Izetbegović - Nije ovo prvi napad na integritet Opće bolnice “Prim. Dr. Abdulah Nakaš”, od 1992. bilo ih je više

Ha, ha, ha, kako se gospodja SEBI JA kocoperi! Naravno... obecano joj 100% s vrha drzave (sistem ja tebi-ti meni), po obicaju.
Samo SEBI JA, SEBI MI...
Ovaj "STAV" niti kupujem, niti imam nameru citati, ali naleteh na naslovnicu sa "prorocanskim" recima SEB JA-e...

Слика

STAV broj 45 u prodaji-Sebija Izetbegović: Što me brutalnije napadaju, uvjerenija sam da sam u pravu! - Novi, 45. broj sedmičnog magazina STAV od četvrtka, 14. januara, možete naći na kioscima u Sarajevu, a od petka širom Bosne i Hercegovine.

Nit` sam cekala niti me zanima - dovoljno znam... o vlasnicima drzave. Ah, nista bez bozije pomoci... "blago" gradjanima!

INTERVJU NA KOJI SE ČEKALO - Sebija Izetbegović: Što me brutalnije napadaju, uvjerenija sam da sam u pravu... Uz Božiju pomoć, rezultat neće izostati - Nakon medijskih osuda, ali i javnog bunta brojih građana Sarajeva protiv spajanja dvije gradske bolnice, oglasila se i nova direktorica UKCS-a Sebija Izetbegović... 'Ono što sam uradila u Općoj bolnici primijenit ću na puno veći sistem Univerzitetskog kliničkog centra. Uz Božiju pomoć, veliki trud, i pomoć svih koji žele dobro, rezultat neće izostati...

Слика

SAMOhvalospev po obicaju... SEBI JA (kao da je iz UKC Tuzla):

Uradila sam dobar posao - Poređenja radi koliko su naučne reference Sebije Izetbegović i više nego skromne može se vidjeti na primjeru sadašnjeg predsjednika Hrvatskog sabora Prof. dr. Željka Reinera, inače bivšeg direktora KBC (Kliničko-bolničkog centra) Zagreb, koji je najveći klinički centar u Hrvatskoj i pandam je UKC Sarajevo. Reiner u bazi Google Scholar citiran sa spektakularnih 26.538 citata, što možete pogledati

OVDJE.

Auuuu... ma nije moguce? GROM iz vedra neba:
Zaokret u planovima: Nema spajanja Opće bolnice i UKCS-a!
Sad je gospodja SEBI JA direktorica SAMO KCUS - a valjda joj je to (za sada) dovoljno?
No, nece oni lako odustati, samo su primorani ici korak po korak umesto na prepad!
Do sledeceg "napada" privatluka na drzavnu imovinu?!

Слика

Nakon sastanka o reformi zdravstva u KS: Do daljnjeg nema spajanja bolnica - Do daljnjeg nema spajanja dviju bolnica u Sarajevu, zaključeno je na današnjem sastanku o reformi zdravstva KS. - Sastanku su prisustvovali premijer Elmedin Konaković, ministrica zdravstva KS Zilha Ademaj, v. d. direktora Opće bolnice Sead Bašić i direktorica UKCS Sebija Izetbegović, predsjednici ljekarskih komora KS i FBiH te predstavnici Zavoda za zadravstveno osiguranje KS i Zavoda za javno zdravstvo KS. Dogovoreno je nekoliko zaključaka. Prvo je obavljena vrlo konstruktivna rasprava i jednoglasno je zaključeno da je sveobuhvatna reforma zdravstva potrebna. [b]Dr. Dragan Stevanović, predsjednik Upravnog odbora Ljekarske komore KS, u obraćanju medijima nakon sastanka rekao je da su danas mnogo dalje od spajanja Opće bolnice i UKCS-a... O dugu koji ima UKCS nije se raspravljalo kao i o mogućim nezakonitim radnjama u ovoj instituciji u prethodnom periodu nije se razgovaralo nakon informacije premijera Konakovića da to rade nadležne pravosudne institucije.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 18 Јан 2016, 19:07

Bas sam na FB stranici Buke komentarisala (uz link ove teme):
Hipokrat je umro vec stotinama puta na klinikama sirom BiH, a tek u UKC-u Tuzla... dzelata u belom nam ne manjka!
Forumi Tvorca Grada - Hipokratova zakletva

ŽABOKREČINA ZDRAVSTVA
Iskustvo porođaja u Banjaluci: O povratku mog djeteta u ruke dželata, nema ni govora

Piše: Buka / Objavljeno: 18.01.2016. u 15:55h
Слика

Prenosimo vam komentar majke čija je beba bila na respiratoru u Kliničkom centru Banjaluka, za koji je ustanovljeno da je neispravan.

Komentar je objavljen na Fejsbuk stranici "Iskustvo porođaja u Banjaluci", a mi vam ga prenosimo u cijelosti:

"Molila bih Vas da objavite u cijelosti moj komentar u vezi sa kvarom respiratora u Klinickom centru Banja Luka. Unaprijed zahvalna!

Ja sam jedna od majki djece koja su prebačena u Beograd i dalje ne znam ko je taj koji me obavijestio o kvaru respiratora, možda još jedan od duhova koji hoda Kliničkim centrom?! Molim dragog Boga da ovo sve nije uticalo na moje dijete, jer o nekompetentnosti, samozivosti i bezobrazluku osoblja Kliničkog centra nepotrebno je govoriti.
Svjedok sam istog već duže vrijeme, jer sam zaista dugo ležala u toj "ustanovi". Postoje ljudi koji se bave odgovornošću istih, jer je sami,očigledno nemaju.
Za nemar i ugrožavanje zdravlja moga djetesceta, pobrinuce se nadležni, jer ovakav postupak ne može i ne smije proći na ovakav način.
Moje dijete je najduže na respiratorima i 25 dana slušam jednu te istu priču, iako sam primjetila promjenu na svom malom anđelu.
O načelnici odjela Intenzivne njege pogotovo komentar nemam, jer ista nije našla za shodno da mi kaze istinu, nego je izmislila razlog odlaska mog djeteta, pritom mi okrenuvsi ledja.
Da ne napominjem da male bebe koje se hrane majcinim mlijekom salju bez tih istih majki, a znamo koliko je bitan kontakt novorodjenceta sa roditeljima, a o majcinom mlijeku i njegovim blagodetima da i ne pricamo.
Na sve ostale probleme, još i ovaj! O povratku mog djeteta u ruke dželata, nema ni govora, jer isti umjesto da odgovaraju svojim ostavkama, izmišljaju i pričaju bajke.
Neka je svim ženama u Banja Luci i široj okolini dragi Bog u pomoći, jer je, očigledno, Hipokrat već odavno umro na rukama osoblja Kliničkog centra Banja Luka!"

Moja borba tek počinje i to ne radi mene, nego i radi onih koje tek trebaju da odu gore! Molim Vas da mi pomognete tako, što cete, za početak, objaviti moj komentar... Ne zelim da se ovo nikome ponovi!"

6yka.com

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Јан 2016, 12:41

Ne cudi me vise nista, pa ni da prete.
Nisu jedini nazalost...

Ogorčena majka za Buku: Moje dijete su doveli na ivicu smrti, a sad mi i prijete

Piše: Milovan Matić / Objavljeno: 20.01.2016. u 13:10h

Слика

„Ogorčena sam jer nema odgovornosti i što oni i dalje tvrde da su u pravu, dok je sve vrijeme bilo ugroženo pravo mog djeteta na život. Čak su mi juče i prijetili u UBKC da mi se neće ukazati ljekarska pomoć, kao i djetetu, ukoliko nastavim da vodim ovu bitku protiv njih.“

U ispovijesti za Buku, Aleksandra Vesić, majka koja je, kako kaže, proživjela pakao nakon porođaja u UBKC u Banjaluci, otvorila je dušu i ispričala kako je njeno dijete, nakon kvara respiratora, bilo na ivici smrti.

Ona je za naš portal progovorila i o prijetnjama koje je dobila ako iznese u javnost šta joj se dešavalo, torturi koju je prošla u bolnici u Banjaluci, uslovima u kojima borave majke i djeca, ali i o uslovljavanjima novcem za dalje liječenje.

„Moja trudnoća je bila uredna do šestog mjeseca, kada je ustanovljen višak plodove vode i trebala sam da budem tri dana u bolnici da bi se odradile sve pretrage. Međutim, na prijemu mi je doktor naredio strogo mirovanje, baz hodanja, ustajanja i sjedenja. Nakon toga sam čekala, sa takvom dijagnozom, preko sat vremena, kada sam poslata na odjel patologije trudnoće, da sama hodam, bez kolica. Poslije sam radila pretrage, sve hodajući, usljed čega sam dobila i kontrakcije, za čije spriječavanje nisu imali lijek“, kazala je Aleksandra, opisujući njena prva iskustva u Univerzitetsko-bolničkom centru u Banjaluci. Nažalost, njene muke tu tek počinju.

„Kasnije sam ležala skoro dva mjeseca na patologiji trudnoće, a za to vrijeme sam dobila dvije bolničke bakterije zbog neurednosti prostora. Tamo su strašni uslovi. Podova skoro pa nema, hladno je. Moram reći da su sestre tamo odlične i zahvaljujući njima je i otkrivena kod mene bradikardija, odnosno smanjeni otkucaji srca i to sedam dana prije poroda. Doktorica je tada rekla da je beba nalegla na pupčanik, što sam ja i osjetila, kao i da su te sedmice smanjene aktivnosti bebe, što sam prijavila doktorici. Prijavljivala sam bolove u donjem dijelu i da imam iscjedak, međutim oni su mene riječima „nije to ništa“ ostavili i nisu napravili nikakve pretrage, osim CT-a. Sedam dana nakon toga, pukao mi je vodenjak, i otišla sam u salu, gdje je doktorica koja me je porodila rekla da za 18 godina svoje karijere nije vidjela to što se dogodilo mom djetetu. On je bio sav upetljan pupčanom vrpcom i zbog svega što su učinili ti ljudi koji su bili uz mene na porodu sam veoma zahvalana. To pokazuje da ima profesionalnih i odličnih ljudi, ali ovi što loše rade pobijaju sve ono dobro. Dijete je tad odvedeno na intenzivnu njegu i onda tek kreće moj pakao“, ispričala je Aleksandra otkrivajući šta ju je dočekalo i na odjelu „babinjara“, na koji je prebačena.

„Tek na odjeljenju babinjara je katastrofa. Tuševi su užasni, prozori ne funkcionišu i otvoreni su. Hladno je u prostorijama. Ali preko toga bih i prešla, jer nisam ja bitna u ovoj priči, već moje dijete. Ono je trebalo prve sedmice biti skinuto sa aparata, međutim, to nije urađeno, kad dijete još nije imalo izraženu salivaciju, tu slinu koja mu izlazi. Kasnije je on ležao na intenzivnoj njezi stalno u toj svojoj slini. Ja sam ih molila da se to očisti, ali nisam nikad dobila odgovor. Bio je i pod fotolampom zbog dječijeg žutila, gdje su mu oči bile izložene. Sreća da mu nije narušen vid“, ogorčeno je ispričala ova mlada majka, te nastavila da govori o najtežem periodu za nju.

U 27. danu života, moje dijete je poslato u Beograd. Moram da kažem da je jedna doktorica insistirala da otac dolazi na razgovore u njenu sobu, tražila je novac da se dijete otpusti i prebaci u Beograd. Držala ga je što je moguće duže vremena, bez razloga, i radila je pretrage koje nisu bile ni potrebne, samo da bi izvukla novac, zbog čega ću podnijeti tužbu. U Banjaluci je dobio i upalu bronhija, za šta sam ja tek saznala u Beogradu. Ništa mi nisu htjeli govoriti, čak je izgubio više od 10 odsto svoje mase. Kad je došlo do kvara respiratora, nama niko nije saopštio šta se dogodilo, a da ne govorim izvinio. Samo mi je doktorica prišla i rekla, „Dobar dan, idemo u Beograd“, okrenula leđa i otišla, bez ikakvog objašnjenja o stanju djeteta i zbog čega se šalje. Ja sam tek u Beogradu saznala šta se desilo. Moje dijete je u katastrofalnom stanju stiglo u Beograd. Imao je kraste oko usta od nečišćenja, oblijepljen u flastere, a nisu ga kupali dvije sedmice, jer nije bilo tople vode. Ni kod nas na odjelu babinjara, gdje sam ležala, kao i patologiji, nema tople vode, ali djeca su bitna. U Beogradu, u Institutu za majku i dijete su mog sina vratili u život. On je bio doveden do ivice. Pored toga, mi smo na kraju platili da dijete bude preveženo, a uzrok za njegovo prebacivanje u Beograd je bio kvar respiratora“, rekla je za Buku Aleksandra, koja je još uvijek u nevjerici zbog svega što se desilo, ali i onoga što joj se još uvijek događa.

„ Ogorčena sam jer nema odgovornosti i što oni i dalje tvrde da su u pravu, dok je sve vrijeme bilo ugroženo pravo mog djeteta na život. Nama ništa nije govoreno. Strašan je način odnosa prema meni i mom djetetu. Od ponedjeljka, mi smo u Banjaluci i dijete je vraćeno u bolnicu, ali ja jednostavno nemam povjerenja. Čak su mi juče i prijetili u UBKC da mi se neće ukazati ljekarska pomoć, kao i djetetu, ukoliko nastavim da vodim ovu bitku protiv njih, a imena onih kojih su to radili ću navesti u tužbi“, rekla je Aleksandra.

Ona je za kraj kazala da je život njenog djeteta, zbog postupaka pojedinaca, bio doveden u pitanje, zbog čega je nikakve prijetnje neće pokolebati.

„Ja neću odustati. Nemam povjerenje u njih. Gore ima dobrih ljudi i dobrih ljekara, ali ponavljam, ovaj dio loših poništava to. Ne želim da prođe više ni jedno dijete i majka ovo što smo mi prošli. Njima je zasmetala ta riječ „kasapin“, kako sam ih ja nazvala, ali poslije svega ovog, ta riječ je za njih svijet izmislila. Oni su gori od toga“, rekla nam je Aleksandra i dodala da se ovakve stvari ne događaju samo njoj, već i drugim ženama, koje se trenutno boje da progovore.

„Svako se boji šta će biti kad opet dođu. I ja sam, ali sad ne odustajem, jer želim da promijenim nešto, posebno kad sam dovedena u situaciju da ne znam da li ću se ikad i odlučiti na novu trudnoću“.

.6yka.com

I sta kaze klinika?

BANJALUKA
Nakon optužbi majke utvrđuje se odgovornost doktorke iz Banjaluke

Piše:Fena / Objavljeno: 20.01.2016. u 18:50h

Слика

Univerzitetski klinički centar Republike Srpske pokrenuo je postupak utvrđivanja odgovornosti za koruptivna djela doktorke Vesne Novaković u skladu s navodima Aleksandre Vesić, da su doktorki Novaković morali platiti da njihovu bebu uputi u Beograd.

Iz banjalučke bolnice tvrde da će, ukoliko bude utvrđena odgovornost, postupiti u skladu s važećim propisima.

Navode i da se liječenje i tok bolesti pacijenta ne može dovesti u vezu s incidentom, odnosno pojavom tragova ulja u sistemu za proizvodnju i distribuciju komprimovanog vazduha.

"Univerzitetski klinički centar će, kao i do sada, nastaviti liječenje ovog pacijenta u skladu s pravilima medicinske struke i profesionalne odgovornosti", stoji u saopštenju Univerzitetsko-kliničkog centra RS.

Iz Centra ističu da nemaju saglasnost majke pacijenta da javno iznose detalje o njegovom zdravstvenom stanju, što bi, tvrde, bolje razjasnilo ovu situaciju.

Aleksandra Vesić, majka bebe koja je bila na Odjeljenju intenzivne njege Klinike za dječije bolesti, progovorila je u izjavi pojedinim medijima u RS o lošim uslovima na pojedinim odjeljenjima banjalučke bolnice gdje bila smještena tokom održavanja trudnoće, a zatim i njena beba, koja je u 27. danu života poslata na liječenje u Beograd.

Ispričala je i da je jedna doktorki tražila novac da se dijete otpusti i prebaci u Beograd te da će zbog toga podnijeti tužbu.

Vesićeva je rekla da je dijete, tek nakon kvara na respiratorima u banjalučkoj bolnici, upućeno u Beograd i to, kako je navela, u katastrofalnom stanju, gdje, kako je rekla, tek u Institutu za majku i dijete vraćeno u život.

Tvrdi da su joj prijetili pojedinci iz Univerzitetsko-kliničkog centra RS, ali da neće odustati od tužbe.

6yka.com

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Јан 2016, 12:57

Da, grebes "ideale", DAJ FOTELJU... jel` tako?
Politika jeste ono sto kazu za nju, zar ne? Ociti dokaz... Nesad Hotic ...jedan od mnogih, nista neobicno u politickom "bordelu"!

Nezvanično: Dr. Nešad Hotić ostaje generalni direktor UKC Tuzla

Jan 19, 2016
Слика

Aktuelni generalni direktor UKC Tuzla, dr. Nešad Hotić, dobio je saglasnost Upravnog odbora ove zdravstvene institucije da i u narednom periodu obnaša ovu dužnost, saznaje naš portal iz nezvaničnih izvora.

Dr. Hotić je na ovu funkciju imenovan sredinom 2013. godine, kao kadar SDP BiH, naslijedivši dr. Elmira Čičkušića.

S obzirom na promijenjenu vlast u Tuzlanskom kantonu, u kojoj dominiraju kadrovi SDA, i Upravni odbor UKC čine uglavnom kakdrovi SDA, na čelu sa dr. Muneverom Bećirović iz Banovića.

Stoga se pretpostavlja da je dr. Hotić u međuvremenu potpisao pristupnicu za SDA, što je vjerovatno bio uslov da ostane na čelu UKC Tuzla, firme sa ogromnim poslovnim gubicima.

Kako nezvanično saznajemo, u Kantonalnom odboru SDP-a, nemaju informacija o produženju mandata dr. Hotića, a ni za njegovu promjenu stranačkog dresa. (tl)

tuzlalive.ba

Hmmm... cija li je (strucnjak?)?

Слика

Imenovan UO UKC-a Tuzla: Na čelu Munevera Bećarević kadar SDA Banovići - Upravni odbor čine: Munevera Bećarević, predsjednik i članovi Lejla Osmančević, Zumreta Kušljugić, Amir Tursunović, Mugdim Bajrić, Mithat Tabaković i Nermina Čeliković. Predsjednica Munevera Bećarević je kadar SDA stranke iz Banovića, predsjednica Asocijace žena SDA TK-a i i v.d. dekanesa Fakulteta zdravstvenih nauka na novootvorenom Evropskom univerzitet Kallos u Tuzli.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 21 Јан 2016, 13:11

nevenkagaragic пише:
nevenkagaragic пише:
nevenkagaragic пише:"Njena porodica misli da ljekari nisu uradili sve što su mogli kako bi spasli život njihovoj tragično preminuloj Suzani, ali i njenom nerođenom djetetu. Zbog toga će, pored toga što su zahtijevali obdukciju, tražiti i odgovornost doktora, koju treba da utvrdi interna kontrola."
Kako mi je sve ovo poznato... sve kao preslikano... iz tuzlanske Interne klinike sa tuzlanskim diletantima.
A sto se tice INTERNE KONTROLE... tuzlanski nalaz je urucen tek na zahtev suda i to nakon 7 godina!
SVE je ISTO, samo NJIH nema... ni Suzane, ni mog Denisa...
Nadam se da ce roditelji biti uporni i da nece dozvoliti da krivci za smrt njihove kcerke ostanu nekaznjeni. Da, oni ce pokusati LAGATI kao i tuzlanski UKC... bagra je to (cast retkim izuzecima)!
STRASNO je to sta (ne)rade!

SAHRANJENA UMRLA TRUDNICA I MAJKA: Previjala se od bolova, a doktor rekao “Nisam tu”

Top News, Život | 05.11.2013. - 15:12:41
...
...
doznajemo.com

Kako li je tuzlanski UKC HITAR u SAMOhvalisanju! A od 2005.godine nisu nasli za shodno ni odgovoriti na nase pismo, valjda su mislili da ce izbeci tuzbu (do koje inace ne bi ni doslo). Svoje BROJNE GRESKE kriju kao "zmija noge", cak i nalaz - konzilijarni izvestaj njihove komisije, sve do PISMENOG zahteva sudije!
Ovaj momak levo (s repom) je 24.07.2005.god. bio u smeni dezurne Samire Hasic na prijemnom odelenju (tzv. Dnevnoj bolnici Interne klinike) dan pre smrti mog sinaDenisa.
Dobro ga se secam... ne znam mu ime, a nije ni vazno, verovatno je bio na praksi (8 godina je proslo)...

Слика

UKC Tuzla: Još jedna uspješna autologna transplantacija matične ćelije hematopoeze - Jučer je na Klinici za onkologiju, hematologiju i radioterapiju Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla uspješno obavljena još jedna autologna transplantacija matične ćelije hematopoeze, što je dvaneasta translantacija matične ćelije hematopoeze u ovoj godini...

Samira Hasic... kako se samo "vadila" na sudu... Ujutro, na dan Denisove smrti, je napisala tesku nebulozu od koje je odustala na sudu... no nalaz je "crno na belo"!

Слика

"Pametnica" Samira Hasic... nije ni proveravala da li su njeni prethodnici, jos veci "pametnjakovici" i "strucnjaci", Mario Krizic i Salih Azabagic pogresili (tek na sudu sam saznala da je AzaBagic, a ne AzaPagic, bar je tako odgovorio sudiji)!
Sve veliki"STRUCNJACI"- diletant do diletanta!

Слика

Na danasnji dan pre 100 meseci, 23.07.2005.godine MOJ SIN DENIS je poslednji put bio s nama u nasem stanu...
U popodnevnim satima je bio na Internoj klinici UKC-a tuzla, odakle su ga nonsalantno, vrlo "profesinalno" vratili kuci.
U kasnim vecernjim satima ponovo je otisao, ali sada na rukama odnet, opet istim "strucnjacima" dezurnim u prijemu Interne klinike: Mario Krizic i Salih Azabagic...
NIKADA SE VISE NIJE VRATIO.

Mario Krizic – PRVI "humanista" s reputacijom DILETANT na Internoj klinici UKC-a Tuzla 23.07.2005.godine.

Слика

Ni za ovo NIJE:

Crveni križ - kućna njega - 22.11.2013

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IQY0WcvsSoU[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=IQY0WcvsSoU

Salih Azabagic, Krizicev kompanjon 23.07.2005.godine, DRUGI DILETANT koji SVAKAKO nije ni za sta...
Nema ga nigde, ne pokazuje se (ne cudi me zasto), osim na FB profilu gospodje sa TROJE decice:

https://www.facebook.com/amra.s.azabagic

Samira Hasic – TRECI DILETANT 24.07.2005.godine preuzima dezurstvo...
O "pametnici" sam vec pisala u citiranom postu.

Слика

kameleon

Fahir Barakovic – CETVRTI koji je jos zatekao Denisa zivog 25.07.2005.godine – PREKASNO!
PREKASNO! Denisu NIJE data sansa za zivot!
Denis nikada nije upucan KARDIOLOGU "zahvaljujuci" diletantima Krizicu, Azabagicu i Hasicevoj koji NISU prepoznali SKOLSKE simptome aneurizme!
Osim toga, Krizic i Azabagic su prvi dan IGNORISALI misljenje kolege Keser Dragana da se radi o "teskom kardioloskom slucaju".
Cak se i Zumrtea Kusljugic svim silama trudila da zataska GRESKE kolega (svojim komisijskim nalazom), a i usmeno ("cak ni ja ne bih videla rupturu ni 25.07.2005.godine" – misli na ultrazvucni pregled koji Denisu NIJE uradjen). Jedino ljudsko od nje je izjava (u 4 oka naravno) da se njoj (njenom detetu) tako nesto desilo, ona bi da ima "ub...." (zna se koga).

Слика

Zdravlje - kardiovaskularne bolesti - 22.07.2013

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x4r6VMRr_GM[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=x4r6VMRr_GM

Слика

VI Kongres kardiologa - poslovna emisija - 31.05.2013

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4Uw7_rsjKdM[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=4Uw7_rsjKdM

TO je "slavna" klinika – UKC Tuzla... s kojom se jos uvek sudim – tesko je PRIZNATI gresku, a kod njih ih ima na "tone"...

"GRESITI JE LJUDSKI, ALI U GRESKAMA USTRAJATI OBELEZJE JE LUDAKA."

Moj sin Denis je preminuo 25.07.2005.godine... treceg dana provedenog uKUCI MRAKA - Internoj klinici UKC-a Tuzla...
Umesto da ga povedemo kuci jer mu "nije nista", supruga i mene je docekalo mrtvo telo naseg sina... na intenzivno nezi - TRECI DAN!
Da, treci dan je stigao na intenzivnu negu, kada je vec bilo kasno, prekasno! I NIKO nije znao sta se desilo, od cega je preminuo...
Zaklela sam se mrtvom sinu da ce CEO SVET ZNATI! Bez obzira na pravosudne institucije, ceo svet ce saznati sta se radi u "slavnoj" tuzlanskoj klinici!
Iako mnogi koji su me kontaktirali, ne samo Tuzlaci, znaju imenovane diletante (i njihove zastitnike), valja ih dobro zapamtiti...
Detaljnije u oznacenim i odabranim postovima pod nazivom:
PRAVDA ZA DENISA

O kakvim se diletantima radi jasno je iz njihovog angazmana u kojekakvim udruzenjima. Za nesto bolje i nisu:

MARIO KRIZIC - predsednik Upravnog odbora Udruzenja reumatologa u BiH

I "jaka" mu biografija

Da, biografija je "bitna" (a u praksi NULA!), kao i nezaobilazno mesto u Upravnom odboru UKC-a sve dok mu tetak ne izgubi mesto premijera TK...

Слика Слика

I kompanjon mu:

SALIH AZABAGIC - Plavi krug Udruzenje dijabeticara TK

Слика Слика

Oznacena medicinska sestra je bila u smeni dezurstva na prijemnom odelenju s diletantima Krizicem i Azabagicem prvi dan u subotu 23.07.2005.godine.
Zanimljivo, cak i drugi dan navece, u nedelju 24.07.2005.godine u smeni sa Samirom Hasic koja je bila dezurna od ujutro 24. do ujutro u ponedeljak 25.07.2005.godine...
Na sudu je bila svedok predlozen od tuzenog UKC-a...
Za Azabagica sam tek na sudu saznala da je AzaBagic, a ne AzaPagic kako i na stranici UKC-a pise.
Kad sam ga videla na hodniku prva asocijacija mi je bila "hodajuci mrtvac"...

Eh, moj sine Denise, cedo moje prekrasno... kakvim si diletantima pao u ruke - PROKLETI BILI!
Da su bar jedini... nazalost NISU!
Prozivacu ih dok sam ziva...

DENIS I HIPOKRATOVI KRIVOKLETNICI "SLAVNOG" UKC-a TUZLA... I DOKTORI UBIJAJU, ZAR NE ?

Слика

FTV 23.02.2012. - Odgovorite ljudima - Medicinske greske
Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xb9djANoZb0[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=xb9djANoZb0

I OPET SE ZGROZIH...
Naleteh na jedan video snimak Udruzenja "Plavi krug" i opet videh jednog od Denisovih dzelata (od 1,20 minuta video snimka).
Kako rekoh ranije o njemu/njima:
"O kakvim se diletantima radi jasno je iz njihovog angazmana u kojekakvim udruzenjima. Za nesto bolje i nisu" osim za kojekakva udruzenja... sta bi drugo "strucnjaci"!
Mario Krizic je bio PRVI diletant 23.07.2015.godine, sa ovim svojim kompanjonom Salihom Azabagicem:

Слика

Zalim svakog jadnog pacijenta koji NJEMU, Salihu Azabagicu, dopadne saka! I ne samo njemu:
- PRVI dan je tu i Mario Krizic, dok "brigu" o Denisu
- DRUGI dan nije preuzela isto tako "savesna" Samira Hasic...
- TRECI dan - sta je ostalo Fahiru Barakovicu citajuci njihove nalaze i "dijagnoze"? Zakljucio je da Denisu "nije nista" - ide kuci... NIKADA nije dosao kuci - prokleti da su!
- PRAVA dijagnoza je ustanovljena tek obdukcijom!
PROZIVACU IH DOK SAM ZIVA!

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rMv60lUusFI&feature=youtu.be[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=rMv60lUu ... e=youtu.be

A "jakog" li angazmana ovog "strucnjaka"...

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 26 Јан 2016, 19:51

Pametnom (hocu reci NORMALNOM) DOSTA!
Bravo Pirke! Nema se sta komentarisati...
Osim da je sinoc uhapsen i glavni SBB-a...

Moralni idioti iz naših sokaka

U drzavi PODOBNIH (sa "dobrim vezama") gle i jedne "sposobne"...
SEBI JA Izetbegovic(i)...

"Manijakalna" smjena
Direktorica UKCS-a Izetbegović, koja je studirala 11 godina, smijenila akademika Senku Mesihović-Dinarević, studenticu generacije!

Objavljeno 24.01.2016 u 22:22
Слика

Novopečena direktorica UKCS-a Sebija Izetbegović, supruga predsjednika SDA i člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića smijenila je dugogodišnju šeficu Pedijatrijske klinike na UKCS-u, uglednu doktoricu, jedinog akademika na UKCS-u prof. dr. Senku Mesihović-Dinarević.

Umjesto profesorice Mesihović-Dinarević na mjesto šefa Pedijatrije imenovan je dr. Edo Hasanbegović, porijeklom iz Gacka, zemljak predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Denisa Zvizdića.

Senka Mesihović-Dinarević potvrdila je za medije informaciju o smjeni i imenovanje dr. Hasanbegovića na mjesto šefa Pedijatrijske klinike UKCS-a, ali nije željela komentarisati odluku direktorice Izetbegović.

Inače, Senka Mesihović-Dinarević jedini je akademik zaposlena na UKCS-u i sestra bivšeg direktora UKCS-a prof.dr. Rusmira Mesihović. Diplomirala je kao student generacije na Medicinskom fakultetu 1982. godine. Dobitnica je nagrade "Dr. Bogdan Zimonjić" i Zlatne značke "Hasan Brkić". Od 1982. godine zaposlena je na Pedijatrijskom klinici u Sarajevu, a na poziciji šefice Klinike nalazi se od 2003. godine.

Objavila je više od 205 radova u domaćim i stranim medicinskim časopisima. Izlagala je na brojnim domaćim i svjetskim skupovima. Autorica je 10 knjiga, sedam priručnika, recenzentkinja pet knjiga, mentorica u diplomskim radovima studenata pri Medicinskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu i Sjedinjenim Američkim Državama, Visokoj zdravstvenoj školi i Stomatološkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, kao i mentorica u brojnim magistarskim i doktorskim radovima.

Od 2008. godine punopravni je član Akademija nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine. Biografija akademika prof. dr. Senke Mesihović-Dinarević.

Za razliku od briljantne karijere akademika prof.dr. Senke Dinarević-Mesihović, nova direktorica UKCS-a Sebija Seka Izetbegović studirala je na Medicinskom fakultetu u Sarajevu skoro 11 godina, a o ratnim specijalizacijama, pohađanjima postdiplomskih studija u Zagreb je degutantno i suvišno govoriti. Biografija prof. dr. Sebije Izetbegović.

Слика
Izvor: Medicinski fakultet Sarajevo

Ipak, kaka politika čini čuda tako je uz pomoć prezimena Izetbegović dogurala do direktorice najveće medicinske ustanove u Bosni i Hercegovini.

Njen stručni i naučni rad je i više nego skroman, što dokazuje bilo koja relevantna naučna baza podataka. Nova direktorica bila je jedini kandidat za ovu poziciju. Njen muž Bakir je rekao da je dobro što je onda na toj poziciji jer ima dobre veze i uticajna je!?

Smjena prof. dr. Senke Mesihović-Dinarević je bila i očekivana jer navodno Sebija Izetbegović je oduvijek bila ljubomorna na naučni i stručni uspjeh akademika Mesihović-Dizdarević.

Manijakalna smjena i to ako ne prva, onda među prvim na UKCS, nakon što je ustoličena u direktorsku fotelju je samo još jedan dokaz u nizu koliko je Sebija Izetbegović ostrašćena, osvetoljubiva, ljubomorna i sujetna osoba.

mojportal.ba

Podobni napred - ostali (sposobni) van!

KADROVSKA METLA SEBIJE IZETBEGOVIĆ U PUNOM NALETU - Smijenjeni Senka Mesihović-Dinarević, Zoran Hadžiahmetović i Samira Hajdarević!

Ah, Zvizdic demantuje rodbinske veze...

Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić nije u rodbinskoj vezi sa novoimenovanim direktorom Pedijatrijske klinike u Sarajevu Edom Hasanbegovićem, saopšteno je iz Zvizdićevog kabineta.

Aha... eno sve trci... Konakovic i co...

Слика

Dr. Nakaš premijeru Konakoviću: Zaustavi nesposobne na putu da uruše zdravstvo!

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 26 Јан 2016, 20:20

STRASNO!
"...u Hitnoj pomoći su preslušali razgovore od 9. januara i potvrdili da su za preminulog Beograđanina stizali pozivi od 19 do 21 sat."
Dzaba vam je sad "slučaj razmatrati, analizirati", mladog coveka NEMA!

Čovek se gušio, pomoć nije stigla

HITNA ODBILA DA MU POMOGNE: Beograđanin umro od infarkta, lekari ga nisu konstatovali!

09:17, 25.01.2016.
Слика

Porodica preminulog Dragana Udovičića (43) dva sata molila Hitnu pomoć da pošalje vozilo. Kad ga je sestra odvezla u bolnicu, zbrinut je, ali nije preživeo jer mu je tromb iz pluća stigao u srce

BEOGRAD - Po Dragana Udovičića (43), koji je preminuo od infarkta srca, Hitna pomoć u Beogradu nije htela da dođe ni posle dva sata vapaja i upornih poziva njegove porodice, procenjujući da on nije težak slučaj!

Neutešna sestra Dragana Jovanović (41) priča o drami koju su preživljavali 9. januara i koja se, nažalost, tragično završila.
- Draganu je pozlilo uveče. Bilo mu je mnogo loše. Gušio se, nije mogao da diše. Usta su počela da mu crne, a nokti na levoj ruci dobijali su plavu boju. Hitnu pomoć počeli smo da zovemo u sedam uveče i zvali smo ih sve do devet, majka i ja naizmenično - priseća se Dragana.

Tražili nalog

Međutim, lekari koji su se javljali na 194 izričito su odbijali da po Dragana Udovičića pošalju vozilo Hitne.
- Uzalud sam im objašnjavala da on ima 100 kilograma i da ne može da ustane iz kreveta. Uzalud sam im pričala da više ne može da diše, da je beo kao krpa. Tražila sam i načelnicu Hitne pomoći, a ona je htela da čuje mog brata, da se uveri koliko mu je loše. Čak joj je i on, mučeći se, naveo sve simptome, a oni su odgovorili da im treba poseban nalog da pošalju vozilo u osam sati uveče - revoltirano kaže Dragana.

Na kraju je, dodaje, Hitnu pomoć direktno pitala da li će doći i, kad je dobila negativan odgovor, pozvala je supruga i sina da bolesnog Dragana uviju u ćebe i dovuku do kola kako bi ga sami odvezli u bolnicu.

Uzaludna reanimacija

- Nikada neću zaboraviti kako ga spuštamo stepenicama do prizemlja kuće i onako uvijenog u ćebe vučemo po betonu do kola... Čim smo stigli u KBC „Dragiša Mišović“, lekari su rekli da ima infarkt pluća. Simptomi su bili toliko očigledni da sam ja kasnije, kucajući ih na Guglu, naišla na istu dijagnozu, samo oni u Hitnoj pomoći nisu umeli da ih prepoznaju. Smešten je na intenzivnu negu kao hitan slučaj. Nalazi su bili loši, a onda je tromb iz pluća udario direktno u srce. Lekari su pola sata radili reanimaciju, ali bilo je uzalud - priča neutešna sestra.

Za lekare u bolnici ima samo reči hvale, a Hitnu pomoć će, kako kaže, tužiti, i za to je već angažovala i advokata.

Hitna pomoć
O SLUČAJU ĆE RAZMATRATI STRUČNI SAVET

Nakon pitanja Kurira u vezi sa slučajem Dragana Udovičića, u Hitnoj pomoći su preslušali razgovore od 9. januara i potvrdili da su za preminulog Beograđanina stizali pozivi od 19 do 21 sat.
- Povodom pritužbe na rad Gradskog zavoda za hitnu medicinsku pomoć od strane Dragane Jovanović, mogu da vas obavestim da će slučaj razmatrati, analizirati i dati svoje mišljenje Stručni savet Zavoda za hitnu pomoć, u najkraćem mogućem roku, te preduzeti sve neophodne mere u skladu sa zakonom - odgovaraju iz Hitne pomoći.

Infarkt pluća
POSLEDICE PO SRCE

izuzetno ozbiljna i u visokom procentu smrtonosna bolest

nastaje tako što krvni ugrušak, to jest tromb, zapuši neki od krvnih sudova pluća

taj deo pluća prestaje da funkcioniše, ali postoje posledice po srce i celokupni organizam

često ugrušak iz vena nogu krvotokom prođe srce i začepi neku od grana krvnih sudova pluća

može doći do trenutne smrti ili posle nekoliko dana

kurir.rs

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 08 Феб 2016, 17:18

Tako to rade "doktori za prevare"!
Koliko li ih je samo?

Слика

Doktor za prevare
Ortopedske kuće su uz pomoć uglednog bihaćkog ljekara zloupotrebljavale fondove za izradu invalidskih pomagala u Unsko-sanskom kantonu.

Zemina Mehmedović iz Cazina je prije četiri godine otišla u Ortopedsku kuću „Otto Bock Adria“ iz Bihaća kako bi se raspitala o proceduri za dobivanje invalidskih kolica za svoju sestru.
No, osim informacija, dobila je i lažni nalaz da joj je desna noga kraća za tri centimetra, iako nije imala zdravstvenih problema niti je takav nalaz tražila.
„Napravio ti je doktor, možeš sebi nabaviti ortopedske cipele nakon što to ovjeriš u zavodu“, objasnila joj je predstavnica ove ortopedske kuće Indira Kulenović. „Samo ti šuti i ne govori nikome. To se sve može uraditi.“
Lažni nalaz je nakon došaptavanja sa Kulenović napisao dr. Ante Šantić, ortoped Kantonalne bolnice „Dr. Irfan Ljubijankić“ kojeg je Mehmedović zatekla u firmi. Iako nije imala kraću nogu, ovim nalazom je u trenu stekla pravo na ortopedsku cipelu koju finansira Zavod zdravstvenog osiguranja Unsko-sanskog kantona (USK).
Mehmedović kaže da joj je Kulenović rekla da neće dobiti kolica za sestru ako ne bude sarađivala. Poslušala je upute i otišla u Zavod gdje je bez problema ovjerila lažni nalaz i potom ga vratila u ovu ortopedsku kuću.
Ali, umjesto obećanih skupih ortopedskih cipela, dobila je obične patike za kćerkicu, a firma „Otto Bock Adria“ je preko nje došla do ovjerenog nalaza koji naplaćuje od Zavoda...
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 08 Феб 2016, 18:11, учитано 1 пут укупно.

Повратак на “Zdravlje”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 2 госта