Hipokratova zakletva

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1490
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Re:Hipokratova zakletva

Порукаод nevenkagaragic » 05 Јул 2013, 13:04

Da, nazalost, u BiH jedan mladi ljudski zivot vredi 3 godine...
Drugi mladi zivot, Marijane Puketa, vredi 20% plate... za sada? Nadam se ne dugo - zatvor je za njih!
A zivot mog Denisa cak ni toliko... za sada... 8 godina... no NECE OSTATI TAKO!

Objavljeno: 21.06.2013

Amila Cvijetić-Koldžo osuđena zbog smrti pacijentice
KOLIKO VRIJEDI VRIJEDI LJUDSKI ŽIVOT TRI GODINE...

Слика

"Tvoj rođendan, moja bol, moja tuga, moje suze. Tišina. Hiljadu riječi koje bih željela reći, ali zanijemila sam. Riječi su stale u grlu. Umjesto riječi TIŠINA. Prokleta tišina... Kako samo lijepo zvuči "Da si tu...". A nisi. Vidim te, a tebe nema. Čujem te, a ti nisi tu...Ipak si prisutna... Uvijek..."

Ovo su riječi Gordane Simić, sestre Svjetlane Zukić koja je umrla 17. augusta 2007. godine zbog nemara doktorice Amile Cvijetić - Koldžo. 19. Juna, ova rečenica dobila je i sudsku potvrdu - u Vrhovnom sudu Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu dr. Amili Cvijetić-Koldžo presuđeno je tri godine zatvora. Po prvi put se u Kantonu Sarajevo presudilo zdravstvenom radniku zbog smrti pacijenta.

Ipak, podsjećamo na april 2012. godine kada je kažnjeno 11 zdravtvenih radnika zbog nemara prema Marijani Puketa koja je 2011. preminula od puknuća aorte, izazvanog visokim krvnim pritiskom. Kažnjeni su ljekari smanjenjem plaće za 20 posto: Zoran Hadžiahmetović, Vesna Loza, Senad Hasanspahić, Maja Stančić, Dževad Hajrović, Jasna Ibrahimović, Samir Mehmedbašić, Ifet Filipović, Šekib Sokolović i Doris Martinović, te dr. Osman Terzić.

Prilikom provestepene presude, kada su u Kantonalnom sudu u Sarajevu 1. februara prošle godine ovoj doktorici dosuđene tri i po godine. Doktorica Amila Cvijetić-Koldžo, kao zaposlenica u Klinici za anesteziju i reanimaciju Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, sredinom jula 2007. godine je kod pacijentice Zukić primijenila tzv. epiduralnu analgeziju da bi joj omogućila bezbolan porođaj, nakon čega je došlo do probijanja ovojnice kičmenog stuba.

Zukić je otpuštena s Klinike za ginekologiju i akušerstvo na kućno liječenje iako je zbog spomenute komplikacije morala biti zadržana u bolnici duže od 24 sata. Cvijetić-Koldžo je potom u više navrata samoinicijativno liječila pacijenticu u njenom stanu, bez konsultacije s nadređenima i liječnicima drugih specijalnosti te primjenjivala neprikladna sredstva i metode liječenja.

Primala je pacijenticu u vrijeme dežurstva na klinici te joj davala tzv. krvnu zakrpu i otpuštala je kući uprkos tegobama i pogoršanju zdravstvenog stanja kod pacijentice kojoj je bio potreban bolnički tretman.

Prije mjesec dana pred Sudskim vijećem kojim predsjedava sudija Ignjacije Dodik u Vrhovnom sudu Federacije BiH održana je sjednica za razmatranje žalbi doktorice Amile Cvijetić-Koldžo na prvostepenu presudu.

"Odbrana je uložila žalbu na presudu jer je grubo povrijeđeno načelo krivičnog postupka. Prije svega, Općinski sud u Sarajevu donio je odbijajuću presudu u ovom predmetu. Tužilaštvo KS je izmijenilo pravnu kvalifikaciju i Cvijetić-Koldžo je suđeno u Kantonalnom sudu" - kazao je Mithad Kočo, branilac optužene, obrazlažući žalbu.

Tužilaštvo nije šutilo.

"Činjenica je da optužena nije obavijestila dežurnog ginekologa, kao ni šefa Klinike da je preminuloj Zukić prilikom davanja anestezije u kičmu radi bezbolnog porođaja oštećena kičmena moždina, kako bi oni registrirali ovaj incident. Optužena je preminulu liječila kući i to dajući joj „propofol“ koji se smije davati samo u kontrolisanim medicinskim uvjetima i bolnicama, a nikako kući. Nemoguće je da doktorica nije prepoznala kliničku sliku preminule, a o tome nije obavijestila druge kolege ljekare", rekao je tom prilikom Vlado Mišković, federalni tužilac.

Za vrijeme suđenja suprug i sestra preminule Svjetlane kazali su da je optužena dolazila u stan preminule i samovoljno joj davala terapiju bez konsultacije s drugim liječnicima.

„Obavijestio sam doktoricu o svakodnevnim glavoboljama moje supruge i ona je svaka dva, tri dana dolazila u naš stan i davala joj terapiju“ ispričao je suprug Edin u Općinskom sudu u Sarajevu. Podsjećamo, suđenje je poslije preuzeo Kantonalni sud.

Njegova supruga je, kako je naveo, dva dana nakon bezbolnog poroda za koji se daje anestezija u kičmu, koji je njegovoj supruzi dala doktorica Cvijetić-Koldžo, imala strahovite glavobolje.
„Osim četiri do pet vrsta lijekova , te anestezije , rekla joj je da pije dva litra koka-kole i litar kafe dnevno“, ispričao je Zukić.

On je naveo i da je doktorica Cvijetić-Koldžo dva puta obavila intervencije na rani na kičmi, a nakon zahvata je odmah pustila iz bolnice.

„Neposredno prije smrti supruge, primjetio sam da je imala krvarenje na rani gdje su rađene takozvane zakrpe“, kazao je Zukić.

Bitno je napomenuti da Cvijetić-Koldžo neće ostati bez licence, što stvara mogućnost da se nakon izvršene kazne vrati na posao.

Gordana Simić, sestra preminule, u nekoliko navrata opisala je ponašanje doktorice koje je bilo krajnje "arogantno, bez saosjećanja i kajanja".

"Kako sam se ja osjećala to je nemoguće opisati. Možda čak i zamisliti. Ne postoje riječi kojima mogu opisati svoje osjećaje, svoju tugu, ogorčenost, svoju uznemirenost svaki put kada vidim Amilu Cvijetić. Ne postoje riječi kojima mogu opisati koliko mi Ceca nedostaje", napisala je Simić.

Iza Svjetlane su ostali njena djeca, Denis i Ena...

(Pripremio Irvin Pekmez)

source.ba

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 05 Јул 2013, 13:16

"DOKTOR UZAS" - kako ga zovu...
Citala sam o njemu prosle sedmice u hrvatskim novinama...
Kako je moguce tako dugo UBIJATI pacijente NESMETANO i NEKAZNJENO?

Zovu ga "doktor smrt" jer mu je umro 21 pacijent

Dr. Užas: Uhitili bjelovarskog kirurga, ugrozio zdravlje ljudi
Poznati bjelovarski kirurg dr. Davorin Diklić (57), kako neslužbeno doznajemo, u petak u ranim jutarnjim satima uhićen je i priveden u bjelovarsku policiju

Na slobodi: Ugrozio je zdravlje ljudi, a pustili su ga iz pritvora
Sud je naveo da Diklić više ne radi u bjelovarskoj bolnici pa ne može utjecati na svjedoke. Uz to, kaznena djela za koje se tereti dokazuju se dokumentacijom

Srijeda, 26. 6. 2013. u 18:34 Piše: Željko Rukavina

Слика

Izvanraspravno vijeće Županijskog suda u Bjelovaru prihvatilo je u četvrtak žalbu dr. Davorina Diklića i ukinulo mu istražni zatvor te je odmah pušten na slobodu.

Na tu odluku žalilo se Općinsko državno odvjetništvo, no žalba je odbijena kao neosnovana.

U obrazloženju rješenja stoji da Diklić već duže vrijeme ne obnaša dužnost šefa kirurgije i v.d. ravnatelja bolnice pa nije u kontaktu s kolegama iz bjelovarske bolnice, već je u KB Sestara milosrdnica, na užoj specijalizaciji.

Stoga sud ne vidi način na koji bi mogao utjecati na iskaze kolega jer uz ostalo s njima već duže vrijeme nije u dobrim odnosima.

Pored toga, 13 kaznenih djela protiv zdravlja ljudi, za koja ga tereti Odvjetništvo, ne dokazuju se iskazima svjedoka već medicinskom dokumentacijom i sudsko-medicinskim vještačenjem, stoji uz ostalo u obrazloženju rješenja o ukidanju istražnog zatvora.

Pacijenti žele preseljenje u druge bolnice

nače na Odjelu kirurgije bjelovarske bolnice od Diklićeva uhićenja i medijskih napisa otežano se radi.

Zbog poljuljanog povjerenje neki su od pacijenata zatražili premještaj u zagrebačke bolnice. Zbog svega bolnica trpi golemu štetu.

24sata.hr

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 05 Јул 2013, 13:17

Ko je ovog Davorina Diklica - doktora "UZAS" - stitio tolike godine?
Hoce li odgovarati i njegovi zastitnici? Balkane, Balkane - FUJ!

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.cc/rowebuq7t/111_2_ ... r_uzas.jpg
"Dnevni avaz", 26.06.2013.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 05 Јул 2013, 13:18

A u Americi HILJADE nepotrebnih operacija!
Radi bogacenja lekara cine se uzasne stvari!
Ovo nije greska lekara, vec planirani zlocin iz koristoljublja i to koga - Hipokratovih takozvanih sledbenika...
Novac, novac pokrece ovaj svet - i ubija nemilice!

Слика
Veci format:
https://s26.postimg.cc/sgz2b1uex/112_2_ ... _opera.jpg
"Dnevni avaz", 27.06.2013.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 05 Јул 2013, 20:51

nevenkagaragic пише:"Slavno" tuzlansko pravosudje uz "slavni" UKC...POZNATO GODINAMA, nista novo nazalost!
JA TO ZNAM, a i jos mnogi...

STRANA 51

STRANA 52

A "krasnog" li drustvanceta u ovom tekstu...
POZNATIH je tu ihaha... od tuzilaca (da dodam i ja bar dvojicu - Ivo Iveljic, Slaven Koval) do Hipokratovih sledbenika (u negativnom smislu naravno)...
A sto se tice pisma Goranu Salihovicu, e gospodjo Jasminka Halilovic... i to ce "pojesti maca", po uzoru na drugara mu Sesenama Cosica dok je bio GLAVNI kantonalni tuzilac...

To sto ce (toboze) "SIPA BiH sankcionisati svakoga ko je počinio krivično djelo, a da se također mogu desiti hapšenja političara, ministara, direktora i inspektora..." moze se komotno okaciti macku o rep! Pogotovo kad je u pitanju Goran Salihovic, tuzlanski kadar, a i drugar mu predsednik VSTV-a Milorad Novkovic isto bivsi tuzlanski kadar pored kojeg sve prolazi kao pored "turskog groblja". Kad ON (Novkovic) ne bi ODOBRAVAO ovakvo ponasanje tuzilaca - njihov NERAD i ZATASKAVANJA, ovakvih sramotnih krsenja ljudskih prava ne bi ni bilo, niti bi sud u Strazburu bio zatrpan tuzbama BH gradjana protiv vlastite drzave!
Gradjanima je inace poznata cinjenica da su tuzlanski tuzioci u CVRSTOJ SPREZI sa UKC-om, oni STITE njihov dugogodisnji kriminal, a VSTV-e to "aminuje"!

Nadam se da ce i tome uskoro doci kraj, bez obzira sto se UKC okruzio bedemom pravnika koji su cak osnovali i Udruzenje pravnika u zdravstvu FBiH - sta mislite zasto?
NICIJA nije do zore, pa nece ni njihova!

Neprofesionalno i protivzakonito ponašanje prisutno i u Kantonalnom tužilaštvu Tuzla
Subota, 23 Februar 2013 14:25 | Ažurirano Subota, 23 Februar 2013 23:53 | Autor Azra Bećirović |
Слика

Činjenica da je doza kriminala iz dana u dan sve veća, dokaz je pismo upućeno Goranu Salihoviću, glavnom tužiocu Tužilaštva BiH. Naime, gospodja Jasminka Halilović poslala je pismo gospodinu Goranu Salihoviću u nadi da će on reagovati na neprofesionalno i protivzakonito ponašanje Kantonalnog tužilastva u Tuzli. Ista smatra da jedino gospodin Goran može učiniti nešto po pitanju ignorisanja postupaka pokrenutih protiv počinitelja krivičnih dijela.

Obzirom da je na titlovanoj traci RTV SLON EXTRA bila obavijest da će od 18.02.2013.godine, SIPA BiH sankcionisati svakoga ko je počinio krivično djelo, a da se također mogu desiti hapšenja političara, ministara, direktora i inspektora gospodja Halilović Jasminka prijavila je imena osoba za koje smatra da su počinitelji određenih krivičnih dijela. Ista sebe navodi kao žrtvu neočekivanih prevarnih situacija i protivzakonitih postupaka od strane počinilaca krivičnih dijela.

Pismo upućeno Goranu Salihovicu te imena osoba za koje gospođa smatra da trebaju biti krivično gonjeni možete pročitati u nastavku teksta.

GOSPODINU GORANU SALIHOVIĆU, GLAVNOM TUŽIOCU

POŠTOVANI,

OČIGLEDNO STE VI I SIPA BIH POSLJEDNJE INSTANCE, KOJE BI MOGLE "NEŠTO" UČINITI U SPRJEČAVANJU OHOLOG PONAŠANJA TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA, U POKRETANJU SANKCIJA ZBOG NJIHOVOG EVIDENTNOG NERADA I NJIHOVOG IGNORISANJA POKRETANJA POSTUPAKA PROTIV UČINILACA KRIVIČNIH DJELA, KOJA POJEDINI TUŽIOCI TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA PRIKRIVAJU I ŠTITE, TIME POSTAJUĆI I SAMI UČINIOCI KRIVIČNIH DJELA, ZA KOJA IH NIKO I NE OPOMINJE.

ZA SVE PRIJAVE, ZA SVE NAVODE , ZA INDICIJE U PRIRODNU SMRT MOJE MAME, ZA ŠTO SUMNJIČIM DŽAMBIĆ LEJLU, UPOSLENICU JZU UKC TUZLA, ČIJI JE MOTIV ZA ZLOČIN PROTIV ČOVJEKA BILO PROTIVZAKONITO OTUĐIVANJE VEĆINSKOG DIJELA MAMINE IMOVINE, IMAM NEPOBITNE DOKAZE, KOJE SAM PODNOSILA UZALUDNO TUZLANSKOM TUŽILAŠTVU. MEĐUTIM, TO TUŽILAŠTVO ZATAŠKAVA SVE SLUČAJEVE, ČAK SE OGLUŠAVA I NA NALOGE FEDERALNOG TUŽILAŠTVA.

STOGA, JAVLJAM I VAMA O NEPROFESIONALNOM I PROTIVZAKONITOM PONAŠANJU TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA, O ČEMU SAM JAVILA I SIPI BIH PUTEM E-MAILA, IZ KOJEG ĆETE DOPISA SAZNATI O DETALJIMA PRIJAVLJIVANJA.

S POŠTOVANJEM!

Imena i razlozi zašto se smatra da su počinitelji određenih krivičnih dijela

1. MEMIĆ EKREM, ZK referent ZK ureda u Lukavcu Općinskog suda u Tuzli: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, KRIVOTVORENJE POTPISA I ISPRAVA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

EXPERTIZOM prof. DANE BRANKOVIĆ, dipl. graf. ing., broj: 28-03/12 od 18.07.2012.godine, potvrđeno je da je MEMIĆ EKREM krivotvorio moj potpis, kako bi falsifikovao dokumentaciju potrebnu saučesnici DŽAMBIĆ LEJLI iz Tuzle i njenom advokatu SEADU SARIHODŽIĆU iz Tuzle, u protivzakonitom sačinjavanju prividnog ugovora, kojim se prikriva drugi ugovor, tj. ugovor o poklonu, koji je za tu priliku protivzakonito raskinut, a kompletnu dokumentaciju o tome krivotvorio je Memić Ekrem, skrivajući je 5 i po godina.

2. MAŠIĆ SEJNA, ZK referent ZK ureda u Tuzli Općinskog suda u Tuzli: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, PROTIVZAKONITA UKNJIŽBA.

Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE iz Tuzle.

3. MEŠANOVIĆ DARINKA, sudija Općinskog suda u Tuzli: NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

4. TEŠIĆ MARICA, bankovni službenik NLB BANKE TUZLA: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

5. MUJANOVIĆ HAJRUDIN, kantonalni tužilac Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, SPREČAVANJE DOKAZIVANJA, IZNOŠENJE NEISTINITIH ČINJENIČNIH TVRDNJI, SVJESNO PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

6.ČEJVANOVIĆ DŽEVAD, kantonalni tužilac Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, IZNOŠENJE NEISTINITIH ČINJENIČNIH TVRDNJI, PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

7. GORDANA TADIĆ, zamjenik glavnog tužioca Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

8. DŽAMBIĆ JASMIN iz Tuzle, Maršala Tita 66, sin DŽAMBIĆ LEJLE, unuk umrle HALILOVIĆ DEVLETE. Po nagovoru DŽAMBIĆ LEJLE, a kao nepodobno lice, protivzakonito potpisao OBAVIJEST O SMRTI I OBDUKCIJI umrle, kako bi smišljeno spriječili moje zakonito potpisivanje tog važnog dokumenta koji se odnosi na moju mamu. Dao LAŽNU IZJAVU i iznio KLEVETU.

Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE, uposlenice JZU UKC Tuzla i ELMIRA ČIČKUŠIĆA direktora JZU UKC Tuzla.

9. DŽAMBIĆ LEJLA iz Tuzle, Maršala Tita 66, uposlenica JZU UKC Tuzla, anesteziolog-reanimatolog na hirurškom odjeljenju navedene ustanove: NESAVJESNO LIJEČENJE MAME DEVLETE HALILOVIĆ, te osnovana sumnja da je doprinjela ranijem maminom odlasku iz ovog života uz motiv protivzakonitog beskrupuloznog otuđenja gotovo kompletne mamine imovine; NAVOĐENJE, PODSTREKAVANJE na protivzakonito potpisivanje važnog akta OBAVIJEST O SMRTI I OBDUKCIJI mame DEVLETE HALILOVIĆ od strane DŽAMBIĆ JASMINA, sina DŽAMBIĆ LEJLE, čime je ona smišljeno spriječila moje izjašnjavanje u datom momentu, kada je obdukcija i bila neophodna s obzirom na sumnjive okolnosti u toku jednoipomjesečne hospitalizacije na neadekvatnom odjeljenju, odjeljenju na kojem radi DŽAMBIĆ LEJLA, zatim neracionalne jednostrane odluke o bespogovornom hitnom sahranjivanju čiji je inicijator bila DŽAMBIĆ LEJLA, kao i sumnjivog SKRNAVLJENJA MIRA POKOJNIKA 6-7mjeseci nakon sahrane; CILJANO "organizovanje" bolničkih posjeta mami, isključivo noćnih, čime je spriječila moje zadnje kontakte s mamom, što karakterišem kao SMIŠLJENI zločin protiv ljudskosti i sebično onemogućavanje susreta s budnom mamom u toku dana, te zbog takvog njenog samovoljnog određivanja ja nisam zaticala mamu budnu, čime je namjerno spriječila moje zadnje kontakte s mamom; SAMOINICIJATIVNA ZABRANA BOLNIČKIH POSJETA mojoj djeci POD IZGOVOROM DA JE TO "NJENO ODJELJENJE"; LAŽNI ISKAZI; NAVOĐENJE, PODSTREKAVANJE na protivzakonito falsifikovanje dokumenata od strane ZK referenta MEMIĆA EKREMA za potrebe DŽAMBIĆ LEJLE tj. za njeno lažiranje dokumenta nastalog na osnovu tih falsifikovanih dokumenata; OTUĐIVANJE, odnosno ODNOŠENJE maminih bankovnih knjižica iz maminog stana, četvrti dan mamine jednoipomjesečne hospitalizacije, i to u mom prisustvu, da bi kasnije LAŽNO IZJAVLJIVALA da sam se ja pojavila tek na dan mamine sahrane, a i tu izjavu je promijenila, dajući priznanje o tom neistinitom podatku, o čemu postoji dokaz; podizanje sveukupnog maminog novca(mamina mjesečna penzija iznosila je 1.800,00KM plus i nezanemarljivi novčani dodaci)- PODMUKLO PODMETANJE; KLEVETE; PRISVAJANJE NEPRIPADAJUĆE DOBITI.

10. ELMIR ČIČKUŠIĆ, direktor JZU UKC Tuzla: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE iz Tuzle.

Protiv svih lica su podnesene krivične prijave, sa svim materijalnim dokazima.

Međutim, Tužilaštvo Tuzlanskog kantona prvo ignoriše prijave, zatim ih neopravdano i nezakonito odbacuje. Postupajući po nalogu Federalnog tužilaštva za obnavljanje postupka, Tuzlansko tužilaštvo ponovo zataškava postupke i djela prijavljenih počinilaca.

Na ponovni nalog Federalnog tužilaštva Tuzlansko tužilaštvo se i ne oglašava, zatim povodom nepobitnog dokaza: pomenute EXPERTIZE, takođe, se ne izjašnjava, niti obnavlja istragu. Pri telefonskim pozivima Tuzlansko tužilaštvo nebulozno objašnjava odsustvo traženog tužioca/ tužilaca, odbija mogućnost direktnog razgovora, objašnjavajući to nepotrebnim, itd. itd. Moja nastojanja da se prijavljene osobe sankcionišu za učinjena krivična djela, podsjećaju na Sizifov sindrom. Iako je Federalno tužilaštvo postupilo prema svojim nadležnostima i ukazalo Tuzlanskom tužilaštvu na propuste, to tužilaštvo jednostavno je zaćutalo. Iz kojeg razloga štiti počinioce? Od njihovih pravilnih i zakonitih odluka zavise ishodi mnogih sudskih procesa. Ali, oni odluke NE DONOSE!

STOGA, BUDUĆI DA POSJEDUJEM SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU U SMISLU NEPOBITNIH DOKAZA PROTIV SVIH PRIJAVLJENIH LICA, NAROČITO PROTIV DŽAMBIĆ LEJLE, INICIJATORA SVIH KRIVIČNIH D;JELA, UČINJENIH ZA NJEN INTERES I NJENE POTREBE, PRI ČEMU JE ONA SAUČESTVOVALA, PODSTREKAVAJUĆI DRUGE NA UČINJENJA, NE LIBEĆI SE DA U PROTIVZAKONITE RADNJE UVUČE I SVOG SINA DŽAMBIĆ JASMINA, UČINIĆU VAM DOSTUPNOM SVU DOKUMENTACIJU, NA OSNOVU KOJE TRAŽIM DA PREDUZMETE SVE NEOPHODNE RADNJE U RAZOTKRIVANJU POČINILACA KRIVIČNIH DJELA, KOJI I DANAS NESMETANO RADE NA SVOJIM SLUŽBENIM POLOŽAJIMA, UGROŽAVAJUĆI LEGALISTIČKI SISTEM, A NAROČITO DŽAMBIĆ LEJLA, "HIPOKRATOV ZAKLETNIK", KOJA I DALJE, BEZ IKAKVIH OGRANIČENJA, OBAVLJA SVOJ POSAO U JAVNOJ ZDRAVSTVENOJ USTANOVI UKC TUZLA.

dosije.ba

Ah, cuj "SOKANTNO"...
NErad u ovoj kuci SRAMA - Kantonalnom tuzilastvu TK - ne moze biti nesto sokantno, vec UOBICAJENO ili REDOVNO, zar ne?
Kantonalno tuzilastvo TK je "lider" BH tuzilastava...
Cudno je to - kako se samo skupise svi na jednom mestu? Kao da ih je neko birao (gori od goreg - ko bi rekao). "Slag" im je bio onaj nesretluk zvani Sesenam Cosic...
Doduse kakav bi i mogao biti GLAVNI tuzilac, sef jednom Ivi Iveljicu, Koval Slavenu i masi drugih istog kova?
Nista nije "SOKANTNO", sve je to "normala" u ovoj kuci SRAMA koju podupire ista takva kuca ("Iver ne pada daleko od klade") VSTV-e sa Miloradom Novkovicem, opet tuzlanski (bivsi) kadar ("ispekao" ovde zanat?).
O, pa kad su ONI svoju kolegicu Dijanu Milic sikanirali do smrti i prakticno oterali u smrt, cemu se ima nadati "obicni" gradjanin Tuzle?
No, sve ima svoj kraj... doci ce i njihova "zuta minuta"...
Kaze narod : "nicija nije do zore gorela", pa nece ni njihova, prevrsili su svaku meru, pogotovo u zajednickim "pothvatima" sa UKC-om i UKC-ovim takozvanim vestakom (po narudzbi kazu Tuzlaci) - Cihlarz Zdenkom.
Sve ce doci na svoje jednog dana... SVE!
Jasminka Halilovic nije jedina u MORU sokantnih postupaka i nerada tuzilaca iz ove tuzlanske kuce SRAMA, nazalost.
Koliko li je tek onih koji cute? A DOKLE?
Dok nekome ne padne "mrak na oci"?

Posted 01/07/2013

Šokantno: Pogledajte tvrdnje građana o prikrivanju ubistava od strane Tužilaštva TK

Prije ne tako dugo vremena Tuzla je bila oblijepljena plakatima na kojima je Jasminka Halilović tvrdila da je njenu majku ubila sestra Lejla Džambić, poznati anesteziolog na UKC Tuzla. Naš portal takođe je pisao o nelogičnostima i mogućem prikrivanju ubistva Danijele Aranđelović, a za istinu o njenoj tragediji njena majka Spasenija Aranđelović bori se i danas.

Danas su ispred zgrade Tužilaštva TK Jasminka Halilović i Spasenija Aranđelović mirno prosvjedovali. Lejla Džambić i Tužilaštvo TK na sve navode i dalje ćute, što ostavlja prostor za sumnju u stvarnu umiješanost u prikrivanje mogućih ubistava. Šta su rekle Jasminka i Spasenija pogledajte u našem video prilogu. (Azra Bećirović)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nhig8iP4ln4[/youtube]

Dosije.ba - Protest građana zbog prikrivanja mogućih ubistava od strane Tužilaštva TK...
Dosije BA·104 videos

dosije.ba

Dosije ide dalje... svaka cast, samo napred!
O ovoj kuci SRAMA moze se knjiga napisati (jednu i sama pripremam).

KO je od njih (u Kantonalnom tuzilastvu TK) odgovarao ili bar bio saslusan u vezi iznenadne smrti NJIHOVE kolegice Dijane Milic?
KO je bio kaznjen za neverovatnu sex-profesorsko-pravosudnu "sapunicu" zvanu "Pravni fakultet"?

KO je od njih ikada sproveo ISTRAGU (a kamoli podigao optuznicu) vezano za smrtne slucajeve u UKC-u i to MLADIH ljudi medju kojima je i moj sin Denis?
Ah, pa kako ce kad UKC (Interna klinika) zaposljava njihove kceri (jel´tako Ivo Iveljicu?)?
Zar ZATO "nema" elemenata krivicne odgovornosti?
Ima, ima, dokazacu to! Dokazacu da kuca srama (tuzilastvo TK) stiti kucu mraka (UKC)!
A nadam se da ce dokazati i Spasenija Arandjelovic i Jasminka Halilovic i jos mnogi koje znam.
Pozdravljam KONACNO pisanje o stanovnicima ove kuce srama - Kantonalnog tuzilastva TK!

Posted 02/07/2013

Otvaramo dosije: Tužilaštvo TK skriva ubistva?

Слика

U narednim danima otvaramo dosije o pojedinim tužiocima Tužilaštva TK, koji ćemo objavljivati svake sedmice u nastavcima. Tako ćete moći saznati:

- Ko je tužiteljica Danica Arapović – Kovačević?

- Kako je tužiteljica Kovačević umiješana u sumnjivu saobraćajnu nesreću sa smrtnim ishodom?

- Kako je tužiteljica Kovačević od svjedoka na licu mjesta dobila predmet kao tužitelj?

- Da li je u spornu nezgodu upleteno pola obitelji tužiteljice Kovačević?

- Da li je tužiteljica žrtvu nesreće zaljevala rakijom?

- Kako zamjenica glavnog tužitelja Tužilaštva TK slučajeve rješava gledanjem u tarot?

i još mnogo detalja, moći ćete pročitati na našem portalu od narednog ponedjeljka.

dosije.ba

Slikala sam ih i ja u sredu - treci dan protesta ispred Kantonalnog tuzilastva TK.

Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 21 Нов 2014, 18:36, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 08 Јул 2013, 18:35

Zakon se sigurno nije promenio, ali kako u BiH vazi jos uvek ona prepotopska: "Kadija te tuzi, kadija ti sudi", isti zakoni se RAZLICITO primenjuju (i tumace) od osobe do osobe, od kantona do kantona (ili grada), od zlocina do zlocina... to je BiH (nazalost) i njeni zakoni, odnosno LJUDI zaduzeni za sprovodjenje istih.
Sve zavisi O KOME se radi... koliko ko plati, ko je kome duzan (uslugu) itd., pa videcemo...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KcKsxApzPxU[/youtube]
licenca
Gordana Simic·14 videos

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 11 Јул 2013, 19:47

Novac i samo novac pokrece ovaj svet...
"Nakon niza grešaka i loših procjena, Colleen su odvezli u operacionu salu gde su namjeravali da joj odstrane organe za donaciju..."
Ko kaze da ovaj "niz gresaka" nije bio ciljan???
Pa ti budi donor... cak i u Americi... sve je isto, samo Hipokrata NEMA!

ŽENI DOKTORI SKORO POČELI VADITI ORGANE: Ona se probudila i pitala ih šta to rade!?

Top News, Život | 09.07.2013. - 20:59:34
Слика

Colleen Burns (41) iz Sjeverne Syracuse (New York, SAD), 2009. godine je primljena u St. Joseph zdravstveni centar zbog uzimanja prevelike doze lijekova, a doktori su pogrešno procijenili da je mozak prestao da joj radi.

Nakon niza grešaka i loših procjena, Colleen su odvezli u operacionu salu gde su namjeravali da joj odstrane organe za donaciju, kada je ona otvorila oči i napokon uvjerila doktore da je i dalje živa.

Nakon temeljne istrage koja je tek sada došla do javnosti, ovih dana je ustanovljeno da su doktori prilikom prijema žene u bolnicu preskočili nekoliko ključnih koraka koji bi spriječili nevjerovatnu grešku.

Ljekari su prvo preskočili tretman kojim bi se spriječilo varenje velike količine lijekova “xanax” i “benadril” koje je Colleen unijela u svoj organizam. Takođe, nisu sprovedena testiranja o prisustvu drugih lijekova u organizmu, kao ni skeniranja moždane aktivnosti.

Upravo zbog površnih skenova mozga, ljekari su mislili da je ona mrtva, a zapravo se pod uticajem lijekova nalazila u komi. Nakon što su porodici saopštili da je njen mozak prestao da radi, oni su pristali da žena bude skinuta sa aparata, a njeni organi donirani.

Dan prije zakazanog odstranjivanja organa, medicinska sestra je poslušala svoj instinkt i izvršila jednostavan test refleksa na pacijentu koji je dokazao da je ona i dalje živa, ali doktori su ignorisali njena zapažanja i Kolin je sljedeći dan već bila na putu za operacionu salu.

Tek u operacionoj sali, kada je otvorila oči u posljednjem trenutku, doktori su napokon otkazali zahvat.

Ni Colleen ni njena porodica začudo nisu tužili bolnicu, a ova priča ipak ima tužan kraj, jer je pacijentkinja koja je i primljena u bolnicu zbog unošenja velike količine lijekova, poslije godinu dana oduzela sama sebi život.

St. Joseph bolnica čak nije ni prijavila incident, pa i dalje nije ustanovljeno koje osoblje je učestvovalo u potencijalno tragičnim procjenama stanja pacijenta pri prijemu, a cijeli incident je okončan sa blagom kaznom od 20.000 dolara.

(Doznajemo.com/Blic/Foto: ilustracija)

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 10 Авг 2013, 22:14

I niko ne bi odgovarao… kao sto JOS nisu odgovarali ni za mog sina Denisa i mnoge druge u "slavnom" UKC-u Tuzla…
Ali, doci ce i to vreme, svaki zlocin ce biti kaznjen kad-tad, pogotovo onaj ucinjen mladim, nevinim bicima! I to od koga?
Hipokratovih krivokletnika...

Ogorčena porodica iz Tuzle: 'Zbog nemara ljekara moja kćerka je mogla umrijeti'

Subota, 10/08/2013 10:07
Слика[

Porodica Kukarić iz Tuzle su se povodom njihove petogodišnje djevojčice koja je 6. avgusta 2013. godine u kasnim satima imala temperaturu 41 celzijusa uputili u Službu hitne pomoći Tuzla kako bi potražili pomoć.

Prema riječima ove porodice, tamo ih je dočekao doktor koji je rekao da će primiti dijete samo ako je u životnoj opasnosti.

- Zbog nemara ljekara u Domu zdravlja Tuzla moja djevojčica je sada mogla bila rahmetli. Obratio sam se dežurnom liječniku Nerminu Šehiću u hitnoj, kojem sam kazao da dijete gori od temperature, na što mi je on odgovorio: „Imam gospođu koju malo boli stomak, ali ako je vaše dijete u životnoj opasnosti onda ću vas primiti preko reda“ - izjavio je otac petogodišnje djevojčice Danijel Kukarić.

Kukarić je za Fenu pojasnio da je sačekao da njegovo dijete dođe na red, kako kaže, liječnik Šehić djevojčicu nije ni pregledao, te je samo uputio na Pedijatriju Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla.

Otac djevojčice pojašnjava da ovdje priča ne prestaje, kada je stigao na Pedijatriju UKC-a Tuzla dijete su pregledali, dali sirup i poslali kući.

Međutim, nakon sirupa djetetu temperatura nije padala. Ponovo je 9. avgusta otišao u Dom zdravlja gdje su dijete drugi put vratili i kazali da čekaju dva-tri dana, dok djetetu ne padne temperatura. Nakon toga je vidio da se djetetu pogoršava stanje, te da je počelo da se gubi, opet je otišao u zdravstvenu ustanovu i tek su tad djevojčicu hitno uputili na Kliniku za zarazne bolesti UKC-a Tuzla - drhtavim glasom za Fenu objašnjava Kukarić.

- Na Klinici za zarazno je specijalista infektolog Azijada Sinanović primila dijete u jako lošem stanju, gdje je hitno urađen nalaz CRP koji je bio katastrofalan. Dozvoljena granica prisutnih bakterija u krvi je 3,3, a kod mog djeteta je 100, da je nisam sada doveo došlo bi do potpunog zatrovanja krvi sa kobnim posljedicama - kazao je otac djevojčice.

Danijel Kukarić je istaknuo da nije na svoju ruku brzo reagirao, njegovo dijete bi za dva-tri dana, po preporukama nemarnih liječnika, bilo rahmetli.

Djevojčici je ustanovljena gnojna angina, te je zadržana na Klinici za zarazne bolesti UKC-a Tuzla na daljnjem liječenju.

(Fena) / bportal

Slazem se s komentarom na TIP.ba:

"djavolica - 10 August, 2013, 13:34 - vecina uposlenih u zdravstvu su bahati bezobrazni i misle da su pacijenti tu zbog njih a ne oni zbog pacijenata.vjerujem da niko ko dodje u bilo koju zdravstvenu ustanovu ne dolazi zbog srbiguza vec sto mu treba pomoc.i na kraju kad dodjes i vidis smrknutu facu,nos koji para nebo pa jos i nacin na koji sa tobom razgovara licno bih ga zadavila.kukaju kako im je naporno te dezurstva te intervencije pa boze moj izabrali ste taj posao,vjerujem iz ljubavi i humanosti,a ako vam se ne radi,ima ko hoce ionako je ovde godine iz medicinske skole ispraceno 9 odjeljenja,novih buducih nadam se ne tako bahatih sestara,tehnicara i ljekara.bijeli mantil jeste lijep ali nije bogom dan da mu se klanjamo i strahujemo od nedoucenih doktora"

Slazem se s komentarom (doznajemo.com).
Naravno da treba tuziti i ISTRAJATI, ma koliko tesko bilo. Ocito su sigurni da ce ih tuzioci uz pomoc vestaka (bar sto se Tuzle tice) stititi i dalje...
Od samog pisanja nema nista, sutra ide nova vest...

Muharem - 10/08/2013 u 13:14 - Strasno!!!! I sta ce biti sa takvim doktorima??? To treba tuziti, oduzeti im licencu i stpati u zatvor, a baska da plate i debelu kaznu, svakako od para koje su oteli bespomocnim pacijentima.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 11 Авг 2013, 22:36

Iako prilicno nejasan tekst, ja sam ipak dobro shvatila: ”kada je stigao na Pedijatriju UKC-a Tuzla dijete su pregledali, dali sirup i poslali kući.”

Dakle, s pravom sam kritikovala UKC Tuzla, tu kucu MRAKA!
Upravo procitah reakciju na tekst objavljen na tuzlanskom portalu TIP:

“Dr. Nermin Šehić: Zbog čega se krivica svaljuje na nedužnog?”

Po obicaju, UKC je zasticen kao bela mecka!

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 27 Авг 2013, 20:21

nevenkagaragic пише:Moze li nas ista vise iznenaditi?
Mene ne...

Tuzlanska bolnica tvrdi da su blizanci preminuli, a ne prodati
Tuzlaci Dragica i Goran Plautz traže istinu o sinovima

...Međutim iz Univerzitetsko kliničkog centra Tuzla za “Avaz” kažu da su djece umrla te da o tome postoji dokumentacija, ali ne na ime Dragice Plautz, nego Dragice Planc, koja je 5. augusta 1993. godine u 2 sata i 30 minuta na Klinici za ginekologiju i akušerstvo normalnim putem rodila dvoje muške djece. Za prvorođenog blizanca kažu da prema potvrdi o smrti stoji da je preminuo u 20 sati i 30 minuta, a 18 sati i 15 minuta upisano je kao vrijeme smrti drugorođene bebe. U toj ustanovi nisu htjeli komentirati Dragicine navode o tome da su djeca možda živa. No, na pitanje gdje su grobovi blizanaca u toj bolnici nismo dobili odgovor.

Dnevni avaz

Jos malo podsecanja na "biznis" za VESANJE!
Ovo "navodno" o "vise stotina ovakvih sumnjivih slucajeva" je bez potrebe, pa zar nismo citali vec o mnogim slucajevima... taj "biznis" je poceo davno, davno...

U TUZLI SAM RODILA DVA ZDRAVA SINA: Odnijeli su ih u inkubator i od tada im se gubi svaki trag…Otac Goran Plauc i majka Dragica Plauc uputili su apel putem medija kojim se nadaju da će im pomoći da pronađu svoja dva sina blizanca, danas bi trebali biti 20-godišnjaci. ... Priča o bebama nestalim na Balkanu aktuelizovana je presudom Suda za ljudska prava u Strazburu koji je naložio da se majci Zorici Jovanović iz Srbije isplati odšteta u iznosu od 10.000 eura zbog ovakvog slučaja... Navodno je više stotina ovakvih sumnjivih slučajeva.

Porucujem porodici Plauc da tuzi UKC sto pre (ako su tvrdnje tacne) jer kako je "azurno" i "profesionalno" tuzlansko pravosudje proci ce jos najmanje 20 godina!

Porodica Plauc tvrdi da su njihovi blizanci živi

"Slavni" UKC Tuzla je zaista lider u skandalima!
Previse je nelogicnosti i brljotina u ovom prestrasnom slucaju.
Samo istrajte Dragice i Gorane Plauc!
I naravno, budite spremni na sve moguce opstrukcije tuzlanskog pravosudja, oni su s UKC-om u velikoj "ljubavi"...

Слика
"Dnevni avaz", 26.08.2013.
VECI FORMAT:
https://s26.postimg.cc/pujju437d/113_2_ ... _rodni.jpg

Jedan komentar na portalu TIP.ba :

"sajo 27 August, 2013, 10:40

ljudi istrajte u potrazi,isuviše je sumljivih stvari da bi odustali,mislim da je velika vjerovatnoća da su ta djeca živa i da su prodata nekome!
U Matičnom uredu u Tuzli roditelji nisu mogli saznati ko je upisao imena njihovoj djeci?
I ova glupost ne pije vode, ima na papiru nečiji potpis zna se ko je u to vrijeme radio na tom mjestu i mora se znati na čiji zahtjev su upisana imena,ja da sam na mjestu ovih ljudi ja bi ovo gonio do smrti!"

Komentari podrske na portalu avaz.ba :

Слика

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 03 Сеп 2013, 21:45

Da, culi smo i pratimo...
Dragica i Goran Plauc pricaju svoju strasnu pricu.
Sta se sve radilo i sta se sve jos uvek radi u "slavnoj" tuzlanskoj klinici po ko zna koji put potvrdjuje i ova strasna prica.
Optuzeni UKC po ustaljenom obicaju SVE negira, drsko i samouvereno, kako su i naucili.
Valjda su se zato i okruzili bulumentom pravnika...
Zasto? Zato sto njima LAZ nije strana, a od pravnika ocekuju da dokazu kako je nebo zeleno, a trava plava - JA TO DOBRO ZNAM!
Zar neko jos veruje tim prodanim dusama?
Tamo se dugo, dugo rade neverovatni zlocini od strane bahatih, sujetnih i diletantskih likova koji se ne stide ni svog belog mantila, ni Hipokrata, ako su uopste culi za njega. A Hipokrat se sigurno prevrce u grobu - s razlogom!
Nadam se da ce ova porodica konacno saznati istinu, dokazati kradju beba blizanaca i konacno po prvi put zagrliti svoje sinove!
A onda KRIVCE goniti do neba!
Samo napred Dragice i Gorane, ne odustajte!

dosije.ba objavio danas 03.09.2013.godine

ŠOKANTNA ISPOVIJEST: Ukrali su mi blizance!

Слика

Većina vas je čula za priču Dragice i Gorana Plauc, koji su u Matičnom uredu u Tuzli, dobili rodne listove za svoje sinove blizance rođene 5. avgusta 1993. godine u tuzlanskoj bolnici, a za koje im je rečeno da su umrli.

Dragica i Goran, inače, Tuzlaci koji žive u Njemačkoj, kažu da su njihova djeca zavedena pod imenima Zoran i Dragan.

Šta se dogodilo, ko je krivac za njihovu nesretnu sudbinu pogledajte u video prilogu. Samo za vas Dragica i Goran Plauc pričaju o svojoj sudbini.

Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x8ZcgjngWEQ#t=1129[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=x8ZcgjngWEQ#t=1129
Dosije.ba - tuzlanski slučaj "Blizanci"
Dosije BA·114 videos
Published on Sep 2, 2013