Hipokratova zakletva

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1473
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Re:Hipokratova zakletva

Порукаод nevenkagaragic » 22 Јан 2012, 19:26

Pratim slucaj nesrecne Marijane Puketa, pogotovo sto je ISTI, potpuno isti slucaju mog Denisa od pre 6,5 godina!
Da, da - 6,5 godina se borim jos uvek za istinu i pravdu...
SRAMOTA za doktore-klinike, SRAMOTA za BH pravosudje!

Podjoh citati komentare na ovu vest "Avaz"-a i naleteh na strani 4. na komentar 36-ti koji je dao Almin Zolota:

Слика

Ovaj link slike koju je dao Almin Zolota je ova clanak koji sam pre 2,5 godine skenirala i postavljala na forume i blog :

Слика
http://s26.postimg.cc/xw0e2hqgp/81_2_SA ... 9_1000.jpg

Napisala sam to u komentaru 39-om, a u 40-om dala link za 3 slucaja kao opomenu svima :
DENIS, CECA, MARIJANA… KO JE SLEDECI?

Ma nije proslo par minuta, moj komentar je obrisan...proverite :

Suprug ne odustaje: Puketa oblijepio Sarajevo plakatima

"Zelim da javnost zna šta se desilo s mojom ženom, a osim toga, želim da upozorim i ostale građane, kaže Darko Puketa..."
Слика
http://s26.postimg.cc/gl9zagyt5/81_4_Av ... vo_pla.jpg
"Dnevni avaz", 21.01.2012.

Sinoc na FTV-u sturo, sturo, cini mi se tek reda radi?
VIDEO:

Sarajevo oblijepljeno plakatima s pitanjem Ko je sljedeći?
Ulice Sarajeva oblijepljene su plakatima sa natpisom KO JE SLJEDEĆI? Plakate je postavio Darko Puketa, suprug 33-godišnje Sarajke koja je umrla zbog, kako kaže, nemara ljekara u Kliničkom centru univerziteta u Sarajevu.
Tvrdi da je u više navrata dovodio sprugu u bolnicu zbog visokog pritiska, a tek treći put i nakon molbi ožalošćenog supruga Marijana je primljena. Osoblje KCUS-a im je objasnilo da će pretrage biti izvršene tek u ponedjeljak, s obzirom na to da je vikend. Istog dana, poslijepodne, javili su mu telefonom da je Marijana umrla. Klinički centar pokrenuo je postupak kako bi bile ustanovljene eventualne nepravilnosti u radu uposlenika Kliničkog centra pri liječenju umrle pacijentice, a izrečene su i mjere za učinjene povrede radne obaveze određenom broju zaposlenika.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:10, учитано 2 пута укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 26 Јан 2012, 09:16

DENIS – 78 MESECI…6,5 GODINA TISINE!

Ne ponovilo se vise nikada NIKOME...
Nazalost, ponavlja se i ne samo u KCUS!

VOX POPULI SPECIAL 19.01.2012 KCUS 1.dio
http://www.youtube.com/watch?v=m-VON7zX6sk

VOX POPULI SPECIAL 19.01.2012 KCUS 2.dio
http://www.youtube.com/watch?v=mLV9gMpOq8k

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 29 Јан 2012, 21:32

Koji drznik ovaj "humanista"...Bekir Karcic...i jos radi, mrtav hladan...ccc...naravno, direktor Strika ne zna nista...
Uopste, oni (direktori) nikada nista ne znaju...racunaju na brz zaborav ostecenih.
Verujem ovoj majci, Dini Vehab, samo ne znam gde je bila sve vreme, zasto nije prijavila?
Od samih clanaka po novinama nema koristi...
STRASNO JE OVO :
"...Kada sam otišla tražiti snimak, ostala sam frapirana izjavom načelnika Radiologije. Doslovno mi rekao. "Pa, šta onda čekaš, idi u Ljubljanu! Neće mu ništa biti, neće umrijeti, a ako umre, neće biti ni prvi ni posljednji. Eto ti Bosna, baci ga dole u rijeku" - prenosi Vehab..."

Слика
http://s26.postimg.cc/e585wmgqh/82_1_Av ... i_bole.jpg

Слика

Dnevni avaz, 29.01.2012.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:12, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 29 Јан 2012, 21:35

Sutra 30.01.2012. u 11:00 ZAVRSNE RECI

Nadam se da ce Kantonalni sud Sarajevo doneti PRAVEDNU i jedino mogucu presudu"
Amila Cvijetic-Koldzo, zvana "doktorka smrt", je tu, ziva, zdrava, ohola, drska, bez imalo osecaja krivice, a njene zrtve Svjetlane -Cece Zukic NEMA...ZASTO?

Cecina deca su ostala bez majke...
Cecina setra je ostala bez svoje jedine sestre...

Moja sestra Ceca

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 30 Јан 2012, 21:21

Nadam se da bar neko u ovom pravosudnom cirkusu RADI svoj posao kako treba.
Nadam se da je to upravo sudija Dalida Burzic i da ce "doktorka smrt" (kako su mediji pre nekoliko godina prozvali Amilu Cvijetic-Koldzo) konacno dobiti ono sto je zasluzila - PRAVEDNU KAZNU!

MOJE ZAVRŠNE RIJEČI
Gordana Simić - Sarajevo, 30. 01. 2012. godine
PRESUDA 01.02.2012. godine u 12.00.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 31 Јан 2012, 13:27

Doktor Bekir Karcic negira optuzbe porodive Vehab iz Kaknja...
Ko laze, a ko istinu kaze?
Mozda saznamo za kojih 10-tak godina (minimalno) ako porodica tuzi...

Слика
http://s26.postimg.cc/q9s0rcj09/83_1_Av ... arcica.jpg

Слика
http://s26.postimg.cc/s2uxfo46x/83_2_Av ... arcica.jpg

"Dnevni avaz", 31.01.2012.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:15, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 31 Јан 2012, 13:27

Da, najbolja i najpravednija kazna bi bila da se Amila Cvijetic-Koldzo oseca kao Gordana...
Cuj njene (Amiline) zavrsne reci : SVE je radila iz etickih, medicinskih i moralnih razloga (?)...
Tragicna stvarnost kaze SVE UPRAVO SUPROTNO!
I jos rece (i ostade ziva): "ne pomislivsi da uzmem neku NAGRADU ZA TO"??? FUJ!

Слика
http://s26.postimg.cc/okixja3ax/84_Avaz ... ijetic.jpg
"Dnevni avaz", 31.01.2012.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:17, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 01 Феб 2012, 18:23

KRIVA JE!
"Doktorka smrt" Amila Cvijetic-Koldzo je kriva naravno!
Konacno malo svetla na kraju tunela!
Da, PRAVDA je ipak dostizna, iako je 3 godine i 6 meseci za ugaseni mladi zivot Svjetlane-Cece Zukic malo, premalo.
Ova presuda budi nadu pacijentima ubuduce (nadam se)...

Слика

Mislim da ce Sarajlije vec danas videti u gradu ove plakate

Smrt Svjetlane Zukić
Doktorica Amili Cvijetić-Koldžo osuđena na 3,5 godina zatvora

Doktorica Amila Cvijetić - Koldžo u srijedu je na Kantonalnom sudu u Sarajevu nepravomoćno osuđena na tri i po godine zatvora za teško krivično djelo protiv zdravlja ljudi u vezi sa nesavjesnim liječenjem što je uzrokovalo smrt pacijentice Svjetlane Zukić 17. avgusta 2007. godine.

Kakvo je BH pravosudje i koliko su doktori zasticeni u drzavi...neka je bar krenulo...
Kazna je kazna, kolika god bila, PRAVDA je bitna i za istu se treba boriti (u svim sferama, ne samo u ovakvim slucajevima).
Amila Cvijetic-Koldzo je beli mantil nosila sve ove godine (od 2007.) i radila isti posao, bez obzira na sudjenje.
Cini mi se da joj sud ne moze oduzeti licencu...

FOTO/ PRESEDAN U KANTONALNOM SUDU SARAJEVO: Amila Cvijetić Koldžo osuđena na tri i pol godine zatvora zbog nesavjesnog liječenja i smrti Svjetlane Zukić

Srijeda | 01.02.2012.
Слика

Liječnica Amila Cvijetić- Koldžo, zaposlena u Klinici za anesteziju i reanimaciju Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, proglašena je danas krivom za teško krivično djelo protiv zdravlja ljudi, a u vezi s nesavjesnim liječenjem koje je uzrokovalo smrt pacijentice Svjetlane Zukić 17. augusta 2007. godine, te osuđena na tri godine i šest mjeseci zatvora

Слика

Epilog je to suđenja u Kantonalnom sudu Sarajevo (KSS), koji je procesuiranje ovog predmeta preuzeo, nakon što je Općinski sud u Sarajevu donio odbijajuću presudu u ovom slučaju.

Sud smatra da su izvedenim dokazima potvrđene inkriminacije prema kojima je okrivljena Cvijetić-Koldžo sredinom jula 2007. kod Zukić primijenila tzv. epiduralnu analgeziju da bi joj omogućila bezbolan porođaj, nakon čega je došlo do probijanja dure, odnosno ovojnice kičmenog stupa kod pacijentice.

Prema inkriminacijama koje Sud smatra dokazanim, Zukić je otpuštena s Klinike za ginekologiju i akušerstvo na kućno liječenje, iako je zbog spomenute komplikacije morala biti zadržana u bolnici duže od 24 sata.

Cvijetić-Koldžo je potom u više navrata samoinicijativno liječila pacijenticu u njenom stanu, bez konsultacije s nadređenima i liječnicima drugih specijalnosti, te primjenjivala neprikladna sredstva i metode liječenja.

Sud je, na temelju izvedenih dokaza, utvrdio da je okrivljena, Zukićevu primala u vrijeme dežurstva na klinici, te joj davala tzv. krvnu zakrpu i otpuštala je kući, usprkos tegobama i pogoršanju zdravstvenog stanja kod pacijentice kojoj je bio po­treban bolnički tretman.

Prema prvostepenoj presudi, okrivljena je dužna izmiriti troškove krivičnog postupka, a sestra i suprug preminule Zukić upućeni su na parnicu.

Kako je u obrazloženju presude istaknula predsjedavajuća Sudskog vijeća, sutkinja Dalida Burzić, Sud nije prihvatio tezu odbrane da se radi o presuđenoj stvari (res iudicata), budući da je Općinski sud u Sarajevu u donio odbijajuću presudu (proglasivši se nenadležnim), odnosno da nije meritorno odlučivao.

Po njenim riječima, Sud u ovom slučaju nije mogao donijeti odluku kojom bi okrivljenoj bila izrečena mjera zabrane obavljanja poslova sa zvanjem doktora specijaliste anestezije, s obzirom na to, da ta materija nije regulirana krivičnim zakonodavstvom.

Слика

Sutkinja Burzić istaknula je da je zdravlje temeljna vrijednost čovjeka, te da su zdravlje i njegova zaštita prava zajamčena Ustavom, ukazujući na specifičnosti liječničke profesije, te odgovornost koja podrazumijeva striktno poštivanje pravila dobre liječničke prakse i pravila medicinske struke i nauke, iz čega proistječe osobna, moralna i pravna odgovornost.

Kako je rečeno, radi se o prvom slučaju u kojem je za spomenuto krivično djelo izrečena osuđujuća presuda, odnosno presedanu u praksi Kantonalnog suda Sarajevo.

(FENA/DEPO/em)

Komentari :
Depo.ba
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:24, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 10 Феб 2012, 18:20

"I DOKTORI UBIJAJU, ZAR NE?"
DA, UBIJAJU...(do sada NEKAZNJENO).
"Ukradose" mi naslov od 02.12.2008.: I DOKTORI UBIJAJU, ZAR NE ?...

Tekst se odnosi na sarajevske doktore, a koliko ih je tek u Tuzli...i to NEKAZNJENIH (za sada)!
U Sarajevu su bar poceli nesto raditi...
Tuzlanske zrtve jos cekaju, GODINAMA, zahvaljujuci tuzlanskim (nazovi) tuziocima i "vestaku" Zdenku Cihlarzu (u "kooperaciji" sa UKC-om i tuziocima - JAVNA tajna!).
Pa, Jasna Fetahovic bi mogla roman napisati o tuzlanskom jadu i cemeru od UKC-a preko pravosudja, VSTV-a, pa sve do Ustavnog suda BiH :
MOJ SIN DENIS GARAGIC

"DANI", 10.02.2012.
Pise: Jasna Fetahovic

Слика

1.
Слика

2.
Слика

3.
Слика

4.
Слика

Ovaj Video je bas SLIKOVIT!
KO JE SLEDECI?
Kandidata ima itekako, pogotovo na UKC-u Tuzla...

RSG radio.avi
Слика
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xp3W0M6syb0&feature=player_embedded[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=Xp3W0M6s ... r_embedded
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 14 Нов 2013, 18:54, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 15 Феб 2012, 16:14

Amira Karkin Tais (prim.dr.)...sta reci, osim da me asocira na postovaoce "lika i dela" (mnogobrojnih) osudjenih zlocinaca...
Sta je pisac hteo da kaze dizuci u nebo "educiranu na prestiznim klinikama", "vrednu" itd., itd...Amilu Cvijetic-Koldzo?
Svako treba da odgovara za SVOJE postupke, bez obzira na prethodne zasluge - zar one amnestiraju ODGOVORNOST?

Слика
http://s26.postimg.cc/y7r16qlo9/87_2_Os ... Medici.jpg

"Oslobodjenje", 02.02.2012.

"REAGIRANJE

Medicinska struka na udaru?

“Tri i po godine zatvora za nesavjesno liječenje”; Oslobodjenje, 2. februar/veljača 2012.
Ne mogu a da ne reagiram kao čovjek, kao kolega, kao predsjednik profesionalne organizacije povodom progona i navale primitivizma na ljekarsku etiku. Način na koji se optužuje dr. Amila Cvjetić je gnusan, neopravedan, nezapamćen, poput lova na okorjele kriminalce, ubice iz koristoljublja ili iz drugih podzemnih motiva. Tako se i njen lik pokazuje u javnosti godinama, bez adekvatne reakcije zdravstvenih autoriteta i medicinskih udruga koji se kriju iza stranačkih fotelja i sitnih šićarskih interesa, ili iz straha pod uticajem primitivizma.
Medicinska struka je posebna i treba se izdići iznad svega istinom, pravdom i humanošću, a ne da je tumače neprofesionalne i nekompetentne osobe iz naroda. Istina je da u medicinskoj struci, nažalost, postoji evidentiran procent nesretnih neizlječivih bolesnih stanja posebno nakon poroda. Da li je preminula pacijentica imala „pravo pacijenta“ koje se odnosi na liječenje i kompetentnost i vještinu osobe koja joj je pružala medicinsku uslugu? Da, imala je!
No, pravdu ostavljamo za sud i želimo da zaista bude neovisan i bez pritisaka. Koliko mi je poznato, neovisni sud vještaka iz Novog Sada je dokazao da je dr. Amila Cvjetić uradila proceduru takozvane „Epiduralne anestezije“ „lege artis“ - a ne „probojem“ koji termin tumače neprofesionalne i nekompetentne osobe iz naroda.
Dr. Amila Cvjetić je jedan vrstan ljekar, educiran na prestižnim klinikama u svijetu, u ratom okruženom Sarajevu odradila savjesno svoj humani zadatak, izuzetno vrijedna, vješta i medicinski obrazovana, kompetentna (uradila je preko 1.000 pomenutih procedura). Iznad svega, dr. Amila Cvjetić je izuzetna kao čovjek, humanizam i Hipokratova zakletva su sastavni dio njene ličnosti, što se i vidjelo kada je brinula za pacijenticu i nakon izlaska iz bolnice koja nije mogla dolaziti zbog njenih teškoća socijalne prirode u kući.
Nažalost, njen život, njen rad i karijera u usponu kojoj se predano posvetila su prekinuti iz ko zna kojih razloga i gledamo ćutke „žrtveno janje“ u jednom nakaradnom, amoralnom svijetu koji vapi za takvim stručnjakom kojih je, nažalost, sve manje i manje. Uz izuzetno poštovanje prema preminuloj pacijentici i njenoj porodici!
prim. dr. Amira KARKIN TAIS"
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:30, учитано 2 пута укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 15 Феб 2012, 16:16

Samo napred, svakome po zaslugama - ni po babu, ni po stricevima!

Objavljeno 15.02.2012. u 13:58

POLICIJSKA AKCIJA
Ljekar iz Brčkog uhapšen zbog primanja mita

Ljekar iz Brčkog uhapšen je danas u okviru nastavka policijske akcije u borbi protiv korupcije u distriktu, potvrđeno je u policiji.

Слика
Foto: RFL/Arhiv

Portparol Policije distrikta Brčko Halid Emkić rekao je da je kriminalističko-tehnička obrada osumnjičenog u toku, te da će kasnije iznijeti više informacija o ovom slučaju.

Srna nezvanično saznaje da je riječ o jednom od brčanskih ginekologa, za kojeg se sumnja da je primao mito.

(SRNA) / Sarajevo-x.com
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:31, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 15 Феб 2012, 16:17

Tako i treba, ali i onoga ko je dao mito!

Hronika | sreda 15.02.2012 | 11:49

Anesteziologu zatvor zbog mita
Izvor: Tanjug

Beograd -- Apelacioni sud pravosnažno osudio na tri meseca zatvora anesteziologa GAK Narodni front Vesnu Mrđenović jer je 2005. zahtevala i primila mito od muža porodilje.

Слика
GAK Narodni Front

Mrđenovićevoj je potvrđena kazna na koju je osuđena presudom Višeg suda u Beogradu jer je posle davanja epiduralne anestezije porodilji i nakon obavljenog porođaja 8. novembra 2005 zahtevala od supruga porodilje da joj za već obavljene zdravstvene usluge donese 150 evra.

Pomenuti iznos je primila, nedelju dana kasnije- 15. novembra 2005. godine, u svojim službenim prostorijama, iako je pacijentkinja za epiduralnu anesteziju pre porođaja već platila iznos od 4.500 dinara prema važećem cenovniku za vanstandardne usluge bolnice.

b92.net
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:32, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 15 Феб 2012, 23:43

OBN Dejana Talk Show Medicinske Greske - emitovano 11.02.2012.
Bila sam i ja pozvana...
31.01.2012. u 11:40 mi je zazvonio mobitel...i tako, Vlado (cini mi se, prezime nisam zapamtila) poziva me da dodjem UJUTRO 01.02. u Sarajevo.
Zahvalila sam se i rekla da su me kasno pozvali...
Aaah, eto BAS SU racunali na mene.
Jos sam se jednom zahvalila na pozivu i rekla da sam im jos u avgustu 2007.godine poslala kompletnu dokumentaciju itd...no od njih 6 federalnih, samo se pojavila sedma TV kuca (BN)...(e jesam zlopamtilo?), te da vise ne verujem nikome i nastavljam s borbom za pravdu sama.

BEZ ISTRAGE PROTIV LEKARA …

http://www.youtube.com/watch?v=zGuORWh6 ... ture=share

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 17 Феб 2012, 16:55

Tuzioci kao po komandi (cijoj?) odbijaju prijave kao neosnovane kad su doktori u pitanju...
Podrzavam gospodju Minku Sakonjic, nikada nemojte odustati, nikada!
Cuj Tanovica : "PROGUTALA GAZU"...fuj!

Слика
http://s26.postimg.cc/deomibt4p/88_Dani ... _Minka.jpg
"DANI", 17.02.2012.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 20 Нов 2014, 14:34, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 17 Феб 2012, 16:56

"Sabina Karic zrtva nemara ili nesretnih okolnosti?"
Ma gde bi bio "nemar", kad su je "vozali" od nemila do nedraga, prvi doktor, pa drugi, pa treci, a posebno sto je nesrecna zena bila prinudjena zvati poznanicu sa decijeg odelenja koja joj je "ocistila ranu i uzela dva brisa"...
Koji su to "humanisti"...
Konacno ce i oni poceti RADITI svoj posao kako treba i kako struka i Hipokratova zakletva nalaze, nadam se.
Nakon presude Amili Cvijetic-Koldzo nece vise biti bas tako zasticena "vrsta" KONACNO!

"DANI", 17.02.2012.
Слика

1.
Слика

2.
Слика

3.
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 14 Нов 2013, 12:49, учитано 1 пут укупно.