Potraga za tekstom "Lajanje na zvezde"

Уредници: koen, vuk

Queen Mab
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 14
Придружен: 30 Апр 2014, 16:12
Место: Mercutio's speech

Potraga za tekstom "Lajanje na zvezde"

Порукаод Queen Mab » 24 Окт 2017, 20:35

Od ove godine radim u školi u kojoj sam bila đak. Bila sam član dramske sekcije koja je funkcionisala savršeno preko 30 godina, zahvaljujući ljubavi i pažnji jedne divne profesorke, a sada je meni zapala čast da nastavim sa radom te sekcije.
Učenici u veoma zainteresovani da radimo "Lajanje na zvezde", a priznajem da me je potraga za tim tekstom namučila. Ne znam više gde i kome da se obratim.
Da li neko od vas ima ovaj tekst i da li bi hteo da mi ga prosledi?

Hvala unapred.
I took the road less travelled by...

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Re: Potraga za tekstom "Lajanje na zvezde"

Порукаод koen » 25 Окт 2017, 13:01

Ne znam da li ste uspeli naći traženi tekst, ali vam predlažem, ukoliko ste u mogućnosti, da stupite u kontakt sa Milovanom Vitezovićem (recimo, preko ''Lagune ili Udruženja pisaca Srbije) i da njega pitate za dramski tekst koji je rađen prema njegovoj knjizi.
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Queen Mab
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Queen Mab » 25 Окт 2017, 16:53

Nisam još uvek uspela da nađem tekst.
Hvala na savetu. Nisam očekivala da je toliko komplikovano doći do tog scenarija, budući da su mnoge škole i amaterska pozorišta već odavno izvodile tu predstavu...

Pa, s obzirom na to da nisam pokušala to što mi predlažete, pozvaću "Lagunu", ali se neću buniti ako se neko, slučajno, seti da tekst ima pa ga ovde postavi...

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 513
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 31 Окт 2017, 16:35

Na netu ima dosta podataka o tome da su mnoge dramske sekcije igrale predstavu "Lajanje na zvezde".
No, čini mi se da su to nastavnici koji vode sekcije to sami dramatizovali, što i nije neki nerešiv problem, jer je knjiga pisana velikim delom kroz dijalog, a i film sam po sebi daje ključ za to. Evo, naleteh na sajtu na par dramatizovanih scena, koje mogu da pomognu:

http://zelenaucionica.com/lajanje-na-zv ... ski-tekst/
Perpetuum labile

Queen Mab
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Queen Mab » 02 Нов 2017, 16:21

Hvala vam!
Nešto sam i sama "iskopala", nešto ću preraditi, pa kako dade Bog i sreća junačka... :wink: