Umro Milovan Ilić Minimaks

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Umro Milovan Ilić Minimaks

Порукаод Sky Seeker » 10 Феб 2005, 12:26

Слика
Poznati televizijski i radijski novinar Milovan Ilić Minimaks preminuo je sinoć u italijanskom gradu Padovi, posle duge i teške bolesti.
Minimaks je rođen 5. novembra 1938. godine u Lipnici, kod Kragujevca. Osnovnu i srednju školu završio je u Kragujevcu. Nesvršeni je student beogradskog Pravnog fakulteta.
Počeo je da radi u listu 'Jež', a 1960. je prešao u Radio Beograd. Sa emisijama 'Sutra je petak' i 'Tačno u podne', poznatijom pod nazivom 'Tup-tup', koju je vodio 22 godine, postigao je veliki uspeh. Nakon ukidanja nekih njegovih radio emisija, karijeru nastavlja na Radio-televiziji Srbije, gde vodi kultnu emisiju 'Od glave do pete'.
Kada je i ona ukinuta, od 1990. godine jedno vreme na TV Politika vodio je zabavnu emisiju pod nazivom 'Minimaksoviziju'. Svoje poznate emisije ['Minimaksovizija', 'Nedelja kod Minimaksa' i 'Fonto'] Ilić potom radi za TV Pink i Palmu. Autor je nekoliko knjiga aforizama i pesama, kao i mnogobrojnih kolumni u raznim listovima. Sa nedavno preminulom suprugom Biljanom, ima kćerku Anu i sina Vladimira. Iz prvog braka ima sina Igora.

AFORIZMI:
Poruka Aleksandru Prvom Ujedinitelju: "Hvala, nije trebalo!"
Ne znam da li će nas Evropa primiti, ali Afrika nas je već stavila na listu čekanja.
Godišnjica kosovske bitke biće proslavljena čim se bitka završi.
Rad je stvorio čoveka, a čovek - Praznik rada.
Rekli smo istorijsko NE. Možda bismo rekli još nešto da smo znali strane jezike.
Vešt komunist od dva crvena kartona napravi - partijsku knjižicu.
Otkad su počeli da im dobacuju "Ua, pederi!", Srp i Čekić se sve ređe viđaju zajedno.
Čuvajte mi Jugoslaviju! Nagradiću vas pokrajinom.
Da vođa nije ostao bez noge, možda ne bismo ovoliko ćopali.
Bratstvo i jedinstvo je nase najveće bogatstvo. Pazite da ga se ne dočepa narod.
Poklanjaju nam kamile. Valjda zato što je veliki vođa iza sebe ostavio pustinju.
Mi smo mala i siromašna zemlja: nama su i kraljevi na privremenom radu u inostranstvu.
Primiće nas u Evropsko tržište čim popravimo kantar.
U odnosu na međuljudske odnose, hrana nam i nije mnogo zatrovana.
Dok su ostali pratili modne trendove, mi smo decenijama nosili jedno te isto - štafetu.
Narod oseća da ste mu na čelu, ali misli da ste komarac.
Kad generalni diktira nešto svojoj sekretarici - da li je to vojna diktatura?
Da je živ, Dostojevski bi se opredelio za malu privredu: otvorio bi fabriku - idiota.
Neki su da menjaju granice... makar po padežima.
Naša princeza bila je korpulentna: umesto na zrnu graška, morala je da spava na Brionima.
Poginuo je u osmoj ofanzivi - osvajajući jednu vilu na Dedinju.
Gladnima je svejedno da li gladuju u jednopartijskom ili višepartijskom sistemu.
Jugosloveni su drvo života upotrebili za potpalu.
Čuo sam da su se posle rata drugovi u Belom dvoru oslovljavali sa GOSPODINE DRUŽE.
Menjam vlast za hleb. šifra "Radnička klasa".
Uništene su sve šume da bi se izradio dovoljan broj ramova za fotografije onih koji su prvi otišli u šumu.
Otkako gladuju, Jugosloveni su siti svega.
Spomenik mu je mali, ali mu je postolje ušlo u Ginisovu knjigu rekorda.
Ovoliki neuspesi... Pa, to još nikome nije uspelo!
Ono što nam nisu mogli Hitler i Staljin, postigli smo sami.
Narod je dostojno oplakao svog vodju: suzavac je ispunio očekivanja.
U svetu nas znaju kao zemlju koja ima 23 miliona stranaka.
Čuvaj Beli dvor za crne dane!
Idejno smo potkovani, a od sreće - njištimo.
Mi imamo hleb, oni imaju nož. Neko pominje ujedinjenje…
Više se ne smatram Srbinom. A ni manje.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable