Isidora Bjelica - Koketa ili umetnica?

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Isidora Bjelica - Koketa ili umetnica?

Порукаод Sky Seeker » 30 Јул 2006, 11:25

Nisam imao čast da čitam njena dela, ali svojom ekstremnošću i ekstravagantnošću izaziva svakojake komentare, kritike, prepričavanja...
Hvali se time da je već u 16-oj godini izbačena iz 14 listova ili časopisa. Suštinsko pitanje: Kako je, uopšte, jedna klinka mogla da uđe u 14 listova ili časopisa? To ni danas nije lako, a posebno u to vreme tvrdokornog totalitarizma.
Ima još ekstremnih stvari, u kojima se "proslavila", ali pošto ne znam detalje - preskočiću ih.
U svakom slučaju, napisala je romane o kojima se priča - i pričače se.
To ostaje, i to joj niko ne može oduzeti, a mirisi koje ostavlja za sobom - brzo će ispariti.
Последње учитавање од Sky Seeker дана 03 Феб 2010, 17:08, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1236
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Nepomenica

Порукаод sensej » 31 Јул 2006, 17:22

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Pandora » 02 Авг 2006, 12:27

Znate šta se meni dopada kod nje?
Jeste da nisam pročitala ni jedno njeno delo, ali vidim da se bavi društvom i njegovim problemima. Njen način ophođenja, kako je slobodna, i jednostavno ekstremne. Pomislila sam da je preterano napumpana ali kada se sve sabere i oduzme, ona je jednostavno takva i mora da postoji neki argument kojim ona drži svoj stav, neko znanje i sloboda koji joj dozvoljavaju da bude takva.

A inače... Ima jedna smešna anegdota... :lol:
Jednom je moj profesor glume rekao:

''Ja ružnijeg muškarca od Isidore Bjelice video nisam!!''

Na prvi pogled izjava deluje šovinistički, ali kada malo bolje pogledam...
Hmm Plendžo baš si majstor ;)
Видим.

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод sensej » 02 Авг 2006, 15:03

UVIJEK SE KAZE DA SE ZA DOBRIM KONJEM PRASINA DIZE,a doticna Dama je samo digla prasinu i patinu sa cinjenica ali ih i ruzno predstavila .

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 02 Авг 2006, 22:15

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод sensej » 02 Авг 2006, 23:19

Stilovi su kao i ukusi . Nesto je degustativno /po meni/ a nesto gorko i vjecno . Ako po jutru se dan poznaje onda po naslovima od-prilike/nemam trenutno bolji termin / nasluti se i djelo .
Moje postovanje zadatoj temi a i komentatorima , moje misljenje je pod trenutnom impresijom citanja !

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2979
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 04 Авг 2006, 22:46

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод sensej » 08 Авг 2006, 07:21

maki
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 64
Придружен: 30 Јун 2006, 00:57
Место: swiss

ISIDORA BJELICA-KOKETA ILI UMETNICA

Порукаод maki » 09 Авг 2006, 11:28

:?: :?: :?:

..VOLIM SVAKU NAPISANU REC "VOLIM", SVAKOG TVORCA SVE PISMENI, I NA SVOJ RASUDJUJUCI NACIN!
ALI, U SVEMU TOME MRZIM PROVLACENJE DOBROBITI ZA SVE STO SE RADI. UNOVCAVANJE, BILO ISTINE ILI LAZI!
PROFIT OD SVEGA TOGA, I SAMO ZA SEBE! GDE JE TU MESTO KULTURI, ISTORIJI, OMLADINI I TEMELJIMA NASE BUDUCNOSTI?!!
MISLIM DA BI SVAKO O TOME TREBAO DA MISLI! :!: :!: :!:
sreca je lepa samo dok se ceka....

Корисников грб
Pandora
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4071
Придружен: 28 Мај 2006, 20:08

Порукаод Pandora » 09 Авг 2006, 12:50

Ne moras da vices.. :wink: Cujemo te!
Видим.

maki
~ clan ~
~ clan ~

isidora bjelica-koketa ili umetnica

Порукаод maki » 09 Авг 2006, 21:24

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1631
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 10 Авг 2006, 02:32

maki
~ clan ~
~ clan ~

isidora bjelica-koketa ili umetnica

Порукаод maki » 12 Авг 2006, 00:22

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1244
Придружен: 04 Мар 2006, 11:14
Место: nigdina

Порукаод leklerk » 27 Сеп 2006, 21:59

citala, slusala gledala,
malo mi je stilski prazna...
ona je show majstor= mnogo bolji showman nego knjizevnik
(mnogo bolji....)

maki
~ clan ~
~ clan ~

isidora bjelica- koketa ili umetnica

Порукаод maki » 28 Сеп 2006, 12:59