Ђоковић заустављен, Тим у финалу Ролан Гароса после маратонаБио је ово девети меч Ђоковића и Тима и трећа победа Аустријанца до које је стигао после велике борбе у два дана и више од четири сата игре
.jpg)
Први тенисер света Новак Ђоковић поражен је од Аустријанца Доминика Тима са 3:2 у сетовима ( 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5) у сјајној борби у полуфиналу Ролан Гароса.
У мечу, који је данас настављен после прекида јуче због кише при вођству Тима од 6:2, 3:6, 3:1, а опет данас био прекидан такође због пљуска, више енергије и концентрације имао је светски број четири за пласман у друго узастопно финале у Паризу.
Ђоковић је у петом сету успео да спасе 1:4 у гемовима и две брејк лопте, као и две меч лопте у деветом гему, али не и да направи велики преокрет.
Тим у борби за трофеј игра сутра против Шпанца Рафаела Надала, који је јуче био бољи од Швајцарца Роџера Федерера у три сета.
Ролан Гарос се игра за укупни наградни фонд од 42.661.000 евра.