Da li Fejsbuk stvara sebične ljude?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Da li Fejsbuk stvara sebične ljude?

Порукаод Sky Seeker » 02 Авг 2011, 17:00

Postajemo li svi poput trogodišnjaka?
Fejsbuk i Tviter stvaraju generaciju ljudi opsednutih samim sobom, upozoravaju naučnici! Ova populacija ima kratak raspon pažnje i konstantnu dečju želju za povratnim informacijama o svemu što urade tokom dana. Neprekidan boravak na društvenim mrežama često rezultira krizom identiteta korisnika, koji traže pažnju drugih ljudi poput deteta koji viče: „Mama, mama, vidi šta sam uradio“.

Profesor farmakologije sa univerziteta Oksford Barons Grinfild smatra da porast internet prijateljstava, kao i česta upotreba kompjuterskih igrica, veoma negativno utiču na rad mozga. Posledice toga su smanjena koncentracija, potreba za konstantnim divljenjem i loša neverbalna komunikacija, poput nesposobnosti gledanja u oči sagovorniku tokom razgovora uživo.

- Najviše me zabrinjava banalnost koju ljudi dele na Fejsbuku. Zašto bi ikoga zanimalo šta je neko pojeo za ručak? To me podseća na malo dete od tri godine koje govori: „Vidi, mama, ja jedem!“ To je kao da su u nekoj vrsti krize identiteta - objašnjava Grinfild.

Korisnici Fejsbuka kao da žele da postanu „poznate ličnosti“, koje žele da ih drugi gledaju i da im se svakodnevno dive. Oni rade sve ono što u realnom životu nije normalno jer je to za njih jedini način da se predstave u što boljem svetlu na osnovu ponuđenih statusa. To je velika varka, jer život koji tako prikazuju je samo ono što bi hteli da se o njima zna, a ne ono što im se dešava u stvarnom životu.

Zamislite kakve bi bile društvene posledice ako bi se ljudi više brinuli o tome šta drugi misle nego šta sami misle o sebi. Mislite o tome...

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Fejsbuk kriv za veću osvetoljubivost

Порукаод Mustra » 26 Мај 2012, 17:32

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Shushu » 04 Нов 2012, 21:00

Ne ! Fejsbuk ih otkriva .
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

jovanajovancev
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 29
Придружен: 06 Јун 2013, 10:38

Порукаод jovanajovancev » 08 Јун 2013, 11:39

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 08 Јун 2013, 17:23

Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1236
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 22 Јун 2013, 15:01

...pametno piše Zarka
pametno kao uvijek
ima stav o ljudima
o ljudima
u raznim ulogama
i saobraćajima...
...ja sam malo skeptik
u svoje poimanje virtualnog
jer produkt sam senzibilnog
i realnog u nekom nastavku saobraćaja
a virtuala je smišljena
da se kao vreteno stalno obnavlja
i mnogostruko dezintegriše
...no,
Sensej je svakako
biljka poput bonzai_a
lako se koriguje
a ne voli nikog da koriguje
...ljudsku prirodu prihvata
onako kako vidi i osjeća
zato su mu siva
mnoga Proljeća...