Misao dana...

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Pletisanka
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3
Придружен: 30 Мар 2012, 16:55

Порукаод Pletisanka » 31 Мар 2012, 11:47

"Sad sam shvatio: to je prijateljstvo, ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste, to ne može, jer zavisi od nas. Ne mogu da mu kažem : budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, biću ti prijatelj.

Ali, bilo ovako ili onako, u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati. Zavolio sam ga, znam po tome što mi je postao potreban, što nisam zamjerio ničemu ma šta da je rekao ili učinio, i što mi je sve njegovo postalo važno.

Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge. Pa ipak to činim, makar samo zato da još jednom pomenem čovjeka koji je unio toliko radosti u moj život.
Pitao sam ga jednom, kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo.
Prijateljstvo se ne bira, ono biva ko zna zbog čega kao ljubav...

A ništa ja nisam poklonio tebi
već sebi..."

Meša Selimović (1910 -1982)

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30062
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 23 Апр 2012, 16:34

"Vlast mijenja i najbolje"
Слика

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 25 Апр 2012, 14:28

Mislim dakle nerviram se! :D
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 12 Мај 2012, 15:28

Da neke kolege, naročito prosvetni radnici, prestanu da traže metanisanje u njihovom prisustvu, jer oni i treba da budu pismeni - plaćeni su ...da budu pismeni.

Mnogi od nas nisu dovoljno plaćeni za poslove u rudniku, održavanju gradskih toaleta, kupanju leševa, a to nam je takođe neophodno, i bez tih zanimanja bilo bi jako teško živeti. Ko zna koliko neotkrivenih pisaca čami u tim vodovodno - grobno- kanalizacionim ustanovama.

Da žene koje su vitkije ili zavodljivije shvate da je blam pričati o "spontanom, a uspešnom" objavljivanju knjige u ovoj zemlji. Uvek mogu da ćute.

I da odgledaju film o Miroslavljevom jevanđelju.

Nekako mi je sramotno kada se tako "spontano izdavane", raskokodaču, kao i oni rikači s planina, koji štampaju svoje knjige na zavičajnoj osnovi - prekrstim se umesto njih...

pa i što bih ćutala...ne mogu pred decom koja dolaze...

Deco, dok se knjige tih čika i teta štampaju i prodaju kao alva (navodno), Miroslavljevo jevanđelje, još ne nađe izdavača, kada
se izostavi ono izdanje u Južnoj Africi ( ne šalim se).

Ali , biće da su knjige savremenih spisateljica, i njihove orgazmičke potrage, uz ono ogavno zavičajno akcentovanje naših spisatelja, i insistiranje na jeziku njihovih sela, biće da je "to", PRAVI spomenik NAŠE kulture, u stvari ...

Neka.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kDkVx3p37Uc[/youtube]

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2279
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 12 Мај 2012, 21:06

Ravens Daughter пише:Da neke kolege, naročito prosvetni radnici, prestanu da traže metanisanje u njihovom prisustvu, jer oni i treba da budu pismeni - plaćeni su ...da budu pismeni.

Mnogi od nas nisu dovoljno plaćeni za poslove u rudniku, održavanju gradskih toaleta, kupanju leševa, a to nam je takođe neophodno, i bez tih zanimanja bilo bi jako teško živeti. Ko zna koliko neotkrivenih pisaca čami u tim vodovodno - grobno- kanalizacionim ustanovama.

Da žene koje su vitkije ili zavodljivije shvate da je blam pričati o "spontanom, a uspešnom" objavljivanju knjige u ovoj zemlji. Uvek mogu da ćute.

Nekako mi je sramotno kada se tako "spontano izdavane", raskokodaču, kao i oni rikači s planina, koji štampaju svoje knjige na zavičajnoj osnovi - prekrstim se umesto njih...

Deco, dok se knjige tih čika i teta štampaju i prodaju kao alva (navodno), Miroslavljevo jevanđelje, još ne nađe izdavača, kada

Ali , biće da su knjige savremenih spisateljica, i njihove orgazmičke potrage, uz ono ogavno zavičajno akcentovanje naših spisatelja, i insistiranje na jeziku njihovih sela, biće da je "to", PRAVI spomenik NAŠE kulture, u stvari ...

Neka.

Sve, baš sve je moglo biti iz pera _mostica_ od a - ž !:ok
Samo te čike i tete sam nazivao (umišljeni pisci)... :)===0

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 13 Мај 2012, 16:16

Ne podnosim licimere .Uvek sam ih se gadila.Za mene su to ljudi koji po svaku cenu hoce da se dopadnu više drugima, nego sebi !

Danima posmatram ,
razmišljam, da su više licemerni od obicnih licemera !

Svako od nas je "litl" licemer zavisno od situacije koju mora da oseti...dozivi i iz nje ode sa sto manje crvenih pecata na obrazima.
Ipak,
ovi od kojih se gadim, udvaraju se sami sebi,drugima zbog želje da nadmaše sopstveno -ljigavo licemerstvo i ostanu foleri do kraja! Foleri u smislu,hajde da se udruzimo, zajedno smo jaci ...ili ...ne mislim ja to zbog sebe,nego zbog tebe,da me više ceniš!!!
Razmišljam da je sve to ...korisno...iz razloga "ostani -djubre -do jaja"...
Ups....prosvetari imaju jezicinu ,samo tako ...nadju se i oni hrabri,NE -licemerni,oni koji znaju da poštuju izvorno prijateljstvo ,neukaljano nicim što drugome moze i te kako da posluizi kao dobar šlagvort,za još bolju zahebanciju ...itd...itd...
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 14 Мај 2012, 08:58

_mostic_ пише:
Ravens Daughter пише:Da neke kolege, naročito prosvetni radnici, prestanu da traže metanisanje u njihovom prisustvu, jer oni i treba da budu pismeni - plaćeni su ...da budu pismeni.

Neka.

Sve, baš sve je moglo biti iz pera _mostica_ od a - ž !:ok
Samo te čike i tete sam nazivao (umišljeni pisci)... :)===0

Ne znam šta bi bilo kada bi se udružili, čim se ovako neudruženi dobro slažemo. Živeli Boško!
:mah

P.S. bilo bi lepo da se neke pesrsone ne pre***avaju preko mene, mislim zamolila bih vas ako možete ikako da se savladate, dovoljno sam luda i istripovana i bez vas, ali i vredna Boga mi ...

ljubavi, stiže nastavak, alali, samo me ti razumeš a moj jezik ne govoriš, gde to ima? :D

Корисников грб
_mostic_
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2279
Придружен: 16 Сеп 2007, 14:19
Место: Divlji zapad
Контакт:

Порукаод _mostic_ » 14 Мај 2012, 23:58

Ne znam šta bi bilo kada bi se udružili, čim se ovako neudruženi dobro slažemo. Živeli Boško!
Neutral

A, ha haaaa, ko zna, bojim se da bi nam bili zavidni, šala... :)===0 :mah

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 15 Мај 2012, 08:56

Al je u gradu postalo opasno ((
Ni tokovi nemaju bifurkaciju .....

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 15 Мај 2012, 16:20

zara пише:Al je u gradu postalo opasno ((
Ni tokovi nemaju bifurkaciju .....

U stvari,
sve su to ..... :san: :?

[/img]Слика[url][/url]

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 19 Мај 2012, 21:24

- ne vidi te k`o vrana skeledžiju ... kulturna varijanta
- ne j*** te ko vrana skeledžiju ... narodna varijanta

umotvorima koja bi se mogla primeniti na barem nekoliko žena( što pouzdano znam ;) ) samo kad one ne bi skandaloznim kreštanjem, vređanjem, i očajničkoim ponižavanjem

dovodile muškarce u situaciju da moraju da ih trpe ( i kada im više nije stalo do njih),

zarad manjeg blama,

vredi li to? :D

ne znam,
nije mi se desilo, ali pokušaću iz spisateljskih razloga da se stavim u položaj nevoljene, koja ne pušta ono što se već samo (ras)pustilo, mada mi nije lako opisivati ženskog ugnjetavača

nekako mi ih žao, ipak smo istog pola
tuga golema ... :roll: :roll: :roll:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 20 Мај 2012, 17:25

Prijatelj ti je kao ogledalo - kad pljuješ na njega pljuješ na sebe.
A ako smatraš da ti više nije prijatelj - ili si loše birao ili si pljuvao u vis.

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 21 Мај 2012, 14:07

Požuri polako...;)
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30062
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 09 Сеп 2012, 21:41

Um caruje,dok snaga ne popizdi.

Izvin'te me.

UPS :wink: :mah
Слика