Izdavaštvo, čitalaštvo... i još ponešto

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 15 Сеп 2011, 13:32

Poštovani gospodine Živkoviću,

Zahvaljujemo Vam se na poslatom materijalu i strpljenju. Naši urednici su pročitali reprezentativan uzorak i mišljenja su da, nažalost, nismo u mogućnosti da objavimo Vaš roman.

Šaljemo Vam izvod iz recenzije:

“Reč je o delu koje nastoji da afirmiše određeni, uglavnom antiglobalistički pogled na svet. Odlikuju ga iskusan stil i potpuno formiran stav o životu, koji međutim autoru katkad ne dopušta da preispita sopstvene sudove i pomiri ono što se iz njegovog iskustva zaista dogodilo sa dinamikom postojećeg sveta, odnosno da spoji instancu autora koji je u stanju da iz različitih uglova estetski posmatra i vrednuje svet – pronalazeći u njemu neograničenu inspiraciju za svoje delo – sa licem koje je u svom ličnom životu možda doživelo određena neprijatna iskustva.”

-------------
Tako to biva kad se previše sniva......
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30490
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 15 Сеп 2011, 17:50

Ma nemaju oni pojma! :evil:
Kajaće se, ali biće im kasno.
Evo i mališa im kaže :wink:

Слика
Слика

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 15 Сеп 2011, 17:58

Teško mi je da, pod stare dane, menjam stavove i svoja razmišljanja prilagođavam "trenutnoj konstelaciji među zvezdama". Mogu - ali onda to nisam ja. Nek' stoji, naći će se već neko.
U najgorem slučaju napravim elektronsko izdanje pa nek' čita ceo svet, vrlo važno...
:-D :-D :-D :-D :-D

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 16 Сеп 2011, 16:11

Gazda, kao što znaš, a možda i ne znaš...i Andrić je imao vezu kada je objavljivao prvih 415632552 knjiga, u Srbiji(uvek ta politička napetost).
O čemu pričamo? :)
Urednici, ozbiljni ljudi, obično traže da se rukopis dostavi drugačije. Uključiš štampač i tako ...Ko će još da sedi za računarom i čita , ni Isusovo sveto pismo nemaš inspiraciju tako da čitaš a kamoli tudji rukopis( tudjinčev rukopis ).
Ali šta ja tebi tu mudrujem kad ni ja ne znam na čemu sam, na nebu ili u paklu. Tako malo je potrebno i za jedno i za drugo.

:mah

Lutka

Порукаод Lutka » 16 Сеп 2011, 18:32

Ravens,pužuri sa obradom

mojih fotki iz autentičnog

kreativnog haosa tvoje sobe,

trebaju mi za CV,

molim da se vidi

roze posteljina,kao

i tvoja slika iznad

moje glave.

Neka budu dok popijem

ladnu coca colu

sa tvojim mališanima,

a Ajdu mi okači

ma moj blog:)))

Voodoo magija... :wink:

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 16 Сеп 2011, 23:02

Lutka пише:Ravens,pužuri sa obradom

mojih fotki iz autentičnog

kreativnog haosa tvoje sobe,

trebaju mi za CV,

molim da se vidi

roze posteljina,kao

i tvoja slika iznad

moje glave.

Neka budu dok popijem

ladnu coca colu

sa tvojim mališanima,

a Ajdu mi okači

ma moj blog:)))

Voodoo magija... :wink:

Promašila si me ... %$n !!!!!!!!!!!!!!**((($%$%$ !!!!!!!!!!!!!!**((($%$%$ !!!!!!!!!!!!!!**((($%$%$ Ovo je gazdin blog, ahahahhhh, opet koristiš gužvu da mi ga preotmeš, tc, tc :roll: :roll: :D

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 28 Сеп 2011, 09:53

Ne znam kako da započnem jutro, kad je izašlo iz mog primitivnog i nazadnog gledanja na svet.
Eto, komšinica danima čeka da joj umre otac. On živi, ona živi, svi žive da on umre. Otišla na selo jer nije mogla više da čeka. I kako to obična biva u životu, taman ona tamo, stigne joj vest da joj je otac umro. Pa dobro, umro, pa šta? To se i čekalo. Kako sad da se vraća a samo što je stigla. Javi ona da se ne sekiram (ja da se sekiram?) i da će sve biti u redu. Već nije ništa u redu, bar po mojim parametrima (ali ko mene pita?). Pokojnik može i da pričeka u hladnjači, a ona da posvršava poslove koje, inače, nikad u život nije radila, pa će da dođe. Da joj izjavim saučešće, da joj poželim prijatan odmor... šta sad da kažem kad sam rođen u pogrešno vreme? Više teši ona mene nego ja nju.
Moja pokojna baka je umela da kaže:
Što da se sekiram, niko nije ostao na površini...

Lutka

Порукаод Lutka » 03 Окт 2011, 14:57

A tek kod tebe ne mogu

da se sakrijem,

treba da dokazujem ko sam :cool:

i da pravim grupu podrške

sa prikupljenim dokazima,

nalazima sa kolposkopije,

da sam ja Lutka :wink:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 03 Окт 2011, 15:17

Taman kad nađoh šta je kolposkopija...
zaboravih šta sam hteo da ti kažem...
:wink:

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 20 Окт 2011, 10:35

Ako već od života pravimo holivudske filmove, onda je veliki rizik izaći u grad bez zlatne tabakere u levom gornjem unutrašnjem džepu. Pogledajte samo koliko je života spaseno tako što se metak odbio od tabakere. Još niko se nije dosetio da otvori radnju za proizvodnju tabakera. Lakša je od pancir košulje, ne zauzima mnogo mesta, jeftinija je od telohranitelja, a usto ćete se osećati kao gospodin.
E, sad... Zašto baš mora da bude zlatna? Pa metalne tabakere obično budu ulubljene ako se metak odbije od njih. Nepristojno je da gospodin ima ulubljenu tabakeru. Još pogotovo ako ste neka značajna ličnost, pa meci češće rikošetiraju u vas - ne isplati vam se da kupujete tabakeru svaki čas. Kad god se nađete u nezgodnoj situaciji, posegnete za tabakerom, da sagovornik vidi s kim ima posla, pripalite cigaretu i sebi trenutno dignete ugled. Zlato je ipak zlato. A nema ni kuće dok kroz dimnjak ne prođu bar tri dima.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8575
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 22 Окт 2011, 08:36

Sve sto je vredno postaje bezvredno.Sve sto je lepo,urade da postane nakazno.I ono malo sto je ostalo,trude se da pogaze,skorojevici,nabedjeni kriticari,sudije ovog vremena koje zive u vremenu sopstvenog secanja.
Ono sto jeste najvrednije,ostaje u nama,zauvek!
Zato,dragi divni Sky,nije vreme da sumnjamo u sebe.Posmatrajmo to drugim ocima!
Covek duhovno bice u pravom smislu te reci,uvek gazi ispred mnogih ,cesto i sebe samog....
Pisi i razmisljaj kao do sada.Jednom ce nekom to biti blago.Onima koji te cene i postuju tvoje delo,rec i razmisljanje,to vec jeste.
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 07 Нов 2011, 12:56

Nekim ženama se dogodi da, promenom prezimena, naprasno postanu slavne književnice, iako pre toga ni kuvar nisu imale u ruci. Dobro je da muškarci ne menjaju prezime - gde bismo sa tolikim piscima?

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Дец 2011, 10:41

Tužno je kad je smrt jedini izlaz - ali je izlaz.
Nema svrhe tumarati kad upadneš u večni mrak.
I svetslost treba zaslužiti.

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Порукаод Nut » 20 Дец 2011, 16:54

Sky Seeker пише:Tužno je kad je smrt jedini izlaz - ali je izlaz.
Nema svrhe tumarati kad upadneš u večni mrak.
I svetslost treba zaslužiti.
...

Vecni mrak, nikako ne znaci nemogucnost, da se stvari naslute u nesto svetlijem ruhu...svetlost je obicno nesto drugacija, jer je uvek,tamo gde joj je mesto i nista je ne moze poremetiti.. ...a sve na ovom svetu ima kraj...svakako da ima...ali uvek,je to neki ''novi pocetak''..
Znam ljude,koji bolje vide u mraku...nego na svetlu..a,jos bolje osecaju..Gde ces lepse stvari od toga...

''I svetlost svetli u tami, i tama ga ne obuze.''..cuo si za to...

:mah :ok
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 20 Дец 2011, 18:29

Jednom, jako davno, napisao sam:

Zamisli siromaha kako trči
Lica umazanog pepelom