...Čopora _predvodnik...

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3819
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Порукаод gresnica » 16 Апр 2011, 03:13

http://www.youtube.com/watch?v=W8ajKwbd ... r_embedded

За предивне стихове поклон песма.

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1631
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 17 Апр 2011, 23:09

......vučica
i ne treba ništa
osim brigu da ispuni
o čedu svome
da bajku zaokruži
i opet
putem svojim
da produži...
Ona se ne boji vukova
jer je vučica
a sve ostalo za nju je
kučina i trica...
Planini se svojoj okrene
pogleda odraslo čedo
još jednom
i opet dobiju stari izgled
očiju njenih z j e n e ...

...u slavu snijega
odjeka groma
i reskog cijepa
jasikovog debla
zastane vučica
i Mjesecu zijev pošalje
a planini prekor
jer pomisli
da je ozebla...

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 23 Апр 2011, 20:50

Poruka svakom pojedinačno...

......u danima
kad vrijeme
stoji
kad vazdiže se Onaj
od Čijeg Dolaska se
Vrijeme i
broji
...tebe i tvoje
neka zadaja milost
i ljepota
da dobiješ sve što tražiš
od Života...

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

...To vuku , ne dolikuje...

Порукаод faraon » 26 Апр 2011, 21:33

...na tijelu
te žene
odmarao je leptir
nijesam san htio
da prekidam
s leptirom gledajući
nadmudrivao sam se
i kao sa cvijeta
podigao se polako
kao da mi govori
o polenu koji je
pokupio
a za mene i nije
ni bilo

...ostala je žena
medju cvijećem
sa rijekom
pored sebe
pokrio sam je još
jedanput pogledom
i otišao nedolasku
svome

lomi se u meni želja
znatiželja
o nepoznatom porijeklu
žene pored rijeke
a naročito mojem
pristojnom pokrivanju
dok sam uvijek
do sada
na otkrivanju radio
na vajarskom otkrivanju
i modelarskom
ručnom oblikovanju
vječne žene...

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 01 Мај 2011, 19:46

......mržnja može da bude post-emocionalno stanje .Jedna vrsta bolesti jeste jer čovjeku je mržnja nametnuta pošto se s njom ne radja...zato je bolje i zahvalnije izreći da je patološko stanje nego psiho-stanje...
...mrzi se iz više razloga...zavisti...nemoći...zavida ili kad nas ostavi osoba za kojom više nemamo argumenata povratka...sve su to stanja neprimjerna ljudskoj vrsti ,-kao što je i mržnja kao samo stanje blisko životinjskoj reakciji ali da li životinja 'mrzi' ili se predstavlja kao neko kome nijeste dobrodošli u blizini...Sa kvocijentom inteligencije ide i perfidnost mržnje tj. njena kamufliranost i tu se Mržnja bliži Zlu koje je sigurno ,- prisutno...

...nećeš me
otjerati
sivilo prevečernje
a ni vjetroviti hiru
planinskog bijesa
jači sam ja
i od sebe
ja sam sin Nebesa
jači sam ja
i od vuka u sebi
od stijene
koja ga prima
ali ona koja mi
snagu oduzima
postaće i ona slabija
jer eno
i hrastovina se
pod dahom mojim
savija...

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 909
Придружен: 04 Окт 2010, 15:09
Место: U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Порукаод Nut » 02 Мај 2011, 01:36

faraon пише:......mržnja može da bude post-emocionalno stanje .Jedna vrsta bolesti jeste jer čovjeku je mržnja nametnuta pošto se s njom ne radja...zato je bolje i zahvalnije izreći da je patološko stanje nego psiho-stanje...
...mrzi se iz više razloga...zavisti...nemoći...zavida ili kad nas ostavi osoba za kojom više nemamo argumenata povratka...sve su to stanja neprimjerna ljudskoj vrsti ,-kao što je i mržnja kao samo stanje blisko životinjskoj reakciji ali da li životinja 'mrzi' ili se predstavlja kao neko kome nijeste dobrodošli u blizini...Sa kvocijentom inteligencije ide i perfidnost mržnje tj. njena kamufliranost i tu se Mržnja bliži Zlu koje je sigurno ,- prisutno...

...nećeš me
otjerati
sivilo prevečernje
a ni vjetroviti hiru
planinskog bijesa
jači sam ja
i od sebe
ja sam sin Nebesa
jači sam ja
i od vuka u sebi
od stijene
koja ga prima
ali ona koja mi
snagu oduzima
postaće i ona slabija
jer eno
i hrastovina se
pod dahom mojim
savija...

Faraone,vladaru nad vladarima.
.....volis moc...stihove,kao da je pisao neki mladi pastuv u naponu snage..gde krv vrije li vrije.. :wink:
Nego ja udjoh na tvoj posed...zbog ''mrznje''...koju mi ti onako ''pesnicki olajavas''...a ona to ne zasluzuje...''Nista sladostrasnije od mrznje u ocima, ljubavniku,bez cijeg daha ne moze i koga smrtno voli''..rece ONA...

U sredistu svake emocionalne zbrke se nalaze ljubav i njena suprotnost mrznja...Mrznja postoji,jer je ljubav,neumorno ''trazi''...(na svom putu...stalno gleda ,kuda je ona ...namerila..)
.Sta je ljubav?Ljubav je rec koja ima onoliko definicija ,koliko ima ljudi
koji je definisu...
Mi jesmo skloni da volimo i mrzimo istu osobu''ali usled ove prevrtljivost ljudske prirode,koja upravo dolazi do imanentne prisutnosti dobrog i zlog u coveku mi rano dozivljavamo taj dualizam i sticemo nesigurnost u odnosu prema ljubavi''..Ali..
Osecanja kao sto su ljubav,mrznja,prezir i sazaljenje,koja su zupucena drugome,drugim ljudima i stvarima,naizgled nisu introvertna ,ali na jedan indirektan nacin ipak jesu...Razlog tome je povezanost vecine osecanja sa nekim uverenjem..ako se stidimo,verujemo da smo ucinili nesto sto zasluzuje prezir drugih ...ako osecamo sazaljenje verujemo da onaj koga sazaljevamo pati i zavredjuje nasu brigu...U oba slucaja i mi smo umesani,kao referentna tacka i kao emocija koja je izazvana pomenutim uverenjima...

Ovo se narocito odnosi na osecanje mrznje ,koje je,zapravo,krajnji stepen averzije i antipatije,i podstaknuto je uverenjima koja izazivaju citav niz drugih emocija u onome koji mrzi ,prvenstveno strah,sirovost,ljubomoru ,gnev i odvratnost...

Ima nesto interesantno...sva ova osecanja narocito ova prva tri ..vise govore o onome koji mrzi... o mrzitelju,..znaci mrznja govori vise o onome koji mrzi nego o onome sta mrzi...
Ona pokazuje slabost,jer je to sirova emocija koja strahove i teskobe okrece ka spolja i usmerava ih ka nekome drugome...Kada covek s razlogom oseca averziju prema nekoj osobi-jer je dokazano neposten,zao ili recimo perfidan-prikladna reakcija je prezir i neukazivanje postovanja...Neko zaista vredan prezira ne zasluzuje energiju snaznijih osecanja...
I kao sto je La Rosfuko napisao,''kada je nasa mrznja suvise snazna,spusta nas ispod onih koje mrzimo'',sto je srodna misao...
Ali,to je ona mrznja u najsirem smislu reci...povezana sa osecanjima ljubavi,o cemu mi uvek volimo da govorimo..ona dobija daleko senzibilniji karakter...i cak po mnogima je neophodna da bi se stvari razvijale kako treba(naravno ..govorimo o iskrama mrznje.sam njen pocetak..''vatra koja plane''..ali,koja je spremna da bude ugasena...'')...a,i ako zelimo sebe bolje da upoznamo...dovoljno je samo da...
Hese veli da ''ako mrzimo nekoga''..mrzimo u njemu ono sto i sami posedujemo...''
Sve to ce pomoci da dobijemo realniji uvid u svoje dusevno stanje...
O mrznji mozemo knjige i knjige....

I jos..mnogo sto sta je neprimereno ljudskoj vrsti..pa ga eto imamo...ne znam uopste ,odakle nam pravo da se smatramo najvisim bicima ...sve sam vise na strani onih koji misle da smo na ovoj planeti...nekakvi..zamorcici...
A,to sa cime se radjamo...to je opet druga materija...

Слика
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 02 Мај 2011, 23:30

Nut пише:
faraon пише:......mržnja može da bude post-emocionalno stanje .Jedna vrsta bolesti jeste jer čovjeku je mržnja nametnuta pošto se s njom ne radja...zato je bolje i zahvalnije izreći da je patološko stanje nego psiho-stanje...

O,Nebesnice !
- ne olajavam ja Tvoje psiho-odrednice
ja samo pišem svoje krvave stranice
pišem i umotan u krzna dalje koračam
to ja ne zovem nikog
imam želju sebe da ojačam
da podjem putem nepovrata
a ući u Dvorac bez prozora i vrata
predhodno otetom Nevjestom
od stotinu s v a t a ...

Tako...

...nećeš me
otjerati
sivilo prevečernje
a ni vjetroviti hiru
planinskog bijesa
jači sam ja
i od sebe
ja sam sin Nebesa
jači sam ja
i od vuka u sebi
od stijene
koja ga prima
ali ona koja mi
snagu oduzima
postaće i ona slabija
jer eno
i hrastovina se
pod dahom mojim
savija...

Faraone,vladaru nad vladarima.
.....volis moc...stihove,kao da je pisao neki mladi pastuv u naponu snage..gde krv vrije li vrije.. :wink:
Nego ja udjoh na tvoj posed...zbog ''mrznje''...koju mi ti onako ''pesnicki olajavas''...a ona to ne zasluzuje...''Nista sladostrasnije od mrznje u ocima, ljubavniku,bez cijeg daha ne moze i koga smrtno voli''..rece ONA...

U sredistu svake emocionalne zbrke se nalaze ljubav i njena suprotnost mrznja...Mrznja postoji,jer je ljubav,neumorno ''trazi''...(na svom putu...stalno gleda ,kuda je ona ...namerila..)
.Sta je ljubav?Ljubav je rec koja ima onoliko definicija ,koliko ima ljudi
koji je definisu...
Mi jesmo skloni da volimo i mrzimo istu osobu''ali usled ove prevrtljivost ljudske prirode,koja upravo dolazi do imanentne prisutnosti dobrog i zlog u coveku mi rano dozivljavamo taj dualizam i sticemo nesigurnost u odnosu prema ljubavi''..Ali..
Osecanja kao sto su ljubav,mrznja,prezir i sazaljenje,koja su zupucena drugome,drugim ljudima i stvarima,naizgled nisu introvertna ,ali na jedan indirektan nacin ipak jesu...Razlog tome je povezanost vecine osecanja sa nekim uverenjem..ako se stidimo,verujemo da smo ucinili nesto sto zasluzuje prezir drugih ...ako osecamo sazaljenje verujemo da onaj koga sazaljevamo pati i zavredjuje nasu brigu...U oba slucaja i mi smo umesani,kao referentna tacka i kao emocija koja je izazvana pomenutim uverenjima...

Ovo se narocito odnosi na osecanje mrznje ,koje je,zapravo,krajnji stepen averzije i antipatije,i podstaknuto je uverenjima koja izazivaju citav niz drugih emocija u onome koji mrzi ,prvenstveno strah,sirovost,ljubomoru ,gnev i odvratnost...

Ima nesto interesantno...sva ova osecanja narocito ova prva tri ..vise govore o onome koji mrzi... o mrzitelju,..znaci mrznja govori vise o onome koji mrzi nego o onome sta mrzi...
Ona pokazuje slabost,jer je to sirova emocija koja strahove i teskobe okrece ka spolja i usmerava ih ka nekome drugome...Kada covek s razlogom oseca averziju prema nekoj osobi-jer je dokazano neposten,zao ili recimo perfidan-prikladna reakcija je prezir i neukazivanje postovanja...Neko zaista vredan prezira ne zasluzuje energiju snaznijih osecanja...
I kao sto je La Rosfuko napisao,''kada je nasa mrznja suvise snazna,spusta nas ispod onih koje mrzimo'',sto je srodna misao...
Ali,to je ona mrznja u najsirem smislu reci...povezana sa osecanjima ljubavi,o cemu mi uvek volimo da govorimo..ona dobija daleko senzibilniji karakter...i cak po mnogima je neophodna da bi se stvari razvijale kako treba(naravno ..govorimo o iskrama mrznje.sam njen pocetak..''vatra koja plane''..ali,koja je spremna da bude ugasena...'')...a,i ako zelimo sebe bolje da upoznamo...dovoljno je samo da...
Hese veli da ''ako mrzimo nekoga''..mrzimo u njemu ono sto i sami posedujemo...''
Sve to ce pomoci da dobijemo realniji uvid u svoje dusevno stanje...
O mrznji mozemo knjige i knjige....

I jos..mnogo sto sta je neprimereno ljudskoj vrsti..pa ga eto imamo...ne znam uopste ,odakle nam pravo da se smatramo najvisim bicima ...sve sam vise na strani onih koji misle da smo na ovoj planeti...nekakvi..zamorcici...
A,to sa cime se radjamo...to je opet druga materija...

Слика

...

O,Nebesnice !
- ne olajavam ja Tvoje psiho-odrednice
ja samo pišem svoje krvave stranice
pišem i umotan u krzna dalje koračam
to ja ne zovem nikog
imam želju sebe da ojačam
da podjem putem nepovrata
a ući u Dvorac bez prozora i vrata
predhodno otetom Nevjestom
od stotinu s v a t a ...

Tako...

...zamorčići
ili zombići
koje naoružavaju
samo sekutići
to
vukovima samo smeta
jer nema lijepog
dok se ne razdire
i ne pravi
šteta
paljevina
mlado bilje radja
a ljubav bijesnu
i nesitu
porodi jedino
prehodna svadja

...zašto jelen
rikom srnu zove
i onaj ko je za ljubav
pao
ostavi krvave tragove

krv i strast
ljubav i mržnja
posebno divlje su
odrednice
ali spojene u cvat
moje su
miljenice...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 04 Мај 2011, 14:15

:mah krv i strast
ljubav i mržnja
posebno divlje su
odrednice
ali spojene u cvat
moje su
miljenice...
:mah

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 04 Мај 2011, 14:33

Faraone,vladaru nad vladarima......volis moc...stihove,kao da je pisao neki mladi pastuv u naponu snage..gde krv vrije li vrije..

ps;Ko kaze,da moj dragi prijatelj faraon nije u naponu snage ?
Pa ono sto je vrlo vazno da se zna jeste TO,da muskarac u njegovim godinama jeste u naponu snage i za stihove i za ljubav.
Jel tako masko zlatna?

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод Nut » 05 Мај 2011, 00:24

zara пише:Faraone,vladaru nad vladarima......volis moc...stihove,kao da je pisao neki mladi pastuv u naponu snage..gde krv vrije li vrije..

Pa ono sto je vrlo vazno da se zna jeste TO,da muskarac u njegovim godinama jeste u naponu snage i za stihove i za ljubav.
Jel tako masko zlatna?
...
Zara, :D prava si naivna devojcica,kako si slatko ''nasela''...na ovu moju nenamernu provokaciju...i razotkrila neke stvari koje nisu bile meta mog interesovanja...mada su mogle postati...
Ja i nisam spomenula'' njegove godine'',jer ih i ne znam...ali ocigledno da SI impulsivno reagovala braneci status vladara,kao muskarca u jakoj dobi...

O pastuvima u naponu snage ,''lude krvi'',koji odslikava svu nasladu tog relativno kratkog doba,kojim gospodari besni i svirepi tiranini(strasti koje ih gone i muce...)...bila sam inspirisana stihovima naseg faraona, to je istina,ali i nekom literaturom koju sam upravo zavrsavala......

Слика...

Ne sumnjam ,da nas prijatelj nije u naponu snage... :D i za stihove i za ljubav...

Слика

Слика
Последње учитавање од Nut дана 05 Мај 2011, 00:28, учитано 1 пут укупно.
LJudi se plase da ce zaboraviti svoju dusu, da ce propasti kroz ono prazno, jer nece imati zasta da se uhvate....

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Koncert za Zaru i sumnjičavu Nebesnicu...

Порукаод faraon » 05 Мај 2011, 00:27

zara пише:Faraone,vladaru nad vladarima......volis moc...stihove,kao da je pisao neki mladi pastuv u naponu snage..gde krv vrije li vrije..

Jel tako masko zlatna?

Koncer za Zaru i sumnjičavu Nebesnicu

...
Vuku_predvodniku
ne smetaju
pometeni vučjaci
čobani ili
prepadeni seljaci
ne smetaju mu
oluje još manje
kiše
sve to njega tjera
da cijepa raznosi
i kidiše
ali nikako iz
hira
sve on to radi
iz nametnutog
nemira
razjari ga bezbrižnost čobana
i kad neko mirno
svira

Vuk_predvodnik
ne treba po kamenjarima
hodnik
njemu tišina i zujanje
smeta
smeta mu i plač
na ruci majke
djeteta
i često od torova odvuče
čopor
ne objašnjava
ne podnosi
odgovor

dijete u ruci majke
jedina istina
u vaše bajke
jedino što imate
u povoju
a jači ste od vuka
u boju
početci su isti
kod Čovjeka i vuka
samo
što Čovjek ubija
a na mene kuka

...
P.S.
...vuk ne juri
po zakonima
psihologije
on otima samo ono
što njegovo je
a čovječe sigurno
nije...
...snaga i moć
predvodnika -Vuka
privlači kao Duga
ubija poput
Anakonde luka...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 05 Мај 2011, 14:10

Duso,zapamti jednu stvar.
Tamo gde ti krojis ja sam odavno stepovala:)*
Zara nikada ne naseda na takve konstatacije i ne brani niciju muzevnost.To jednostavno imas ili nemas i tacka!
To da ne znas godine faraonove ili bilo cije najmanji je problem da saznas ako te interesuje...npr.
Najvise me interesuju stil pisanja i nacini razmisljanja,kako tvoji,tako i mojih prijatelja...muzjaka u coporu ili van copora.:)*
Ovde se radilo o maloj digresiji,shali koja je morala da ostane samo shala i nista vise !
Razlog?
Niko od nas na osnovu ovakvih parametra ne moze da udje u sustinu icije zenstvenosti ili muzevnosti ali izvesno je da moze da je nasluti i izbliza i iz daleka...To ucenje sam odbranila,nista vise od ovoga i nista manje u buduce.
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 06 Мај 2011, 15:42

...Nebesnice
pravo orla na visine
isto je
kao i pravo laste
da plijenom
ne bude
ali zašto se jastrebovi
zalijeću
na njihove slalome
lude
ne znam odkud orao
da vuku smeta
kad svaki svojim
revirom šeta...

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 06 Мај 2011, 15:47

...zamišljena
kosom obavijena
glavo
svaka ti riječ oko ima
i vektorski ide
pravo...

Tebi Zarka
sa izvora kad uzlijećeš
molbe upućujem
i nadam se
da zaboraviti vuka
nećeš

...pored izvora
kad mirno spava
gora
i tvoje kose
raščešljano drijemaju
mojem pogledu
ne pobjegnu komete
okolo kad špartaju...

Корисников грб
Nut
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~

Порукаод Nut » 10 Мај 2011, 02:11

Zara@...
Слика...

Zara i Nut...

Слика

Koncer za Zaru i sumnjičavu Nebesnicu ....

Hvala....

Слика

Faraon i Nut kad su bili mali... :D

Слика