Isidora Bjelica - Koketa ili umetnica?

Vaša proza...

Уредник: anaatanas

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 50
Придружен: 03 Јул 2009, 20:53
Место: u snovima
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод marim ja » 19 Авг 2009, 20:04

To što smo joj posvetili ovoliko prostora, govori nešto o Isidori. Može se ona i njena dela nekome sviđati ili ne sviđati, to je stvar ličnog ukusa i afiniteta. Pozdravljam i one koji je sarkastično ispljuvaše ovde, kao i one koji napisaše nešto lepo o njoj i o njenim knjigama. Mada, vidim da većina koja je ispljuvaše, nije ni pročitala ni jedno njeno delo. Ja je neću ni kuditi, niti hvaliti. Reći ću samo da od njenih dela imam u svojoj skromnoj biblioteci "Ozloglašena" "Prvi probuđeni i druge priče" "Verenica ratnog zločinca" "101 muškarac u četiri godišnja doba" "Sarajka u Beogradu i druge komedije" "Virtuelna kurva" "Nepristojna pisma muškarcima" "Srbija bez orgazma" "Moj život, moj skandal" "Novac, strasti i laži" "Tajna Titovog kreveta" "Tajni život P.P. Njegoša" "Mali vodič kroz ljubavnu sreću" "Ljubav u Tunisu" "Ljubav u Bejrutu" "Ljubav u Kairu" "Ljubav u Emiratima" "Cazablanca" "Najveće misterije srbske istorije" "Dama iz Monaka" "Dama iz Santorinija" "Srpkinja" "Srpski demokratski kupleraj 1" "Srpski demokratski kupleraj 2" "Poslednja ljubav..."
"Na ovu zemlju sam svratio da ti namignem malo..."

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод koen » 19 Авг 2009, 23:36

Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 518
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 20 Авг 2009, 11:25

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод marim ja » 21 Авг 2009, 20:00

Rekoh, stvar ličnog ukusa i afiniteta. Tu je i Mika Antić, Jesenjin Viktor Igo, Dučić... E, nemam (sramota) Andrića, pa bi, dragi Koene, mogao da mi kupiš nešto od njega za rođendan :wink:

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод koen » 22 Авг 2009, 00:31

Još gore!
Jednog Antića, Jesenjina, Igoa, Dučića, greh je staviti pored tako znamenitog i svetski priznatog pisca kao što je ta Isidora Bjelica. :wink:

A povodom Andrića, ''dođite da se dogovorimo''. Evo, zvanično obećavam, kad postaneš punoletna, kupujem ti njegova sabrana dela. :cool:

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод marim ja » 22 Авг 2009, 08:11

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 22 Авг 2009, 09:47

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 518
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 22 Авг 2009, 12:40

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2979
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 22 Авг 2009, 13:05

Корисников грб
Miodrag L.
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 166
Придружен: 30 Јун 2005, 18:35
Место: Svajcarska
Контакт:

Порукаод Miodrag L. » 22 Авг 2009, 14:43

Nepoznavanje samog sebe je opasno po zivot

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод koen » 23 Авг 2009, 21:39

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Контакт:

Порукаод anaatanas » 11 Феб 2010, 12:40

www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 19 Феб 2010, 11:40

Danas sam, tražeći nešto drugo, naišla na njen blog o Miloradu Paviću, koji je uneo dodatnu energiju proleća u ovo jutro. Zaista ga je opisala maestralno, kroz male-velike događaje. A krajnja konstatacija je univerzalna, mudra i i s t i n i t a.
http://www.laguna.rs/index.php?m=pisci&id=340&blog=111
www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1631
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 02 Јун 2010, 16:59

...Isidorino pisanje o Pavicu je promocionog karaktera jer 'gospodja' Isidora obraca se nadimcima a u pitanju su stubovi, ne Beograda nego Srbije i srpstva a Milorad je bio i u blizini Nobela da nije imao milosevickih aveti uza se ...pisati 'domace' o vec potvrdjenim Imenima , bar u nacionalnom obsegu malo je drsko i jos drskije kad pise o sebi kao nadogradnji pisanje jer srecemo nesto kao,- dok sam ja pisala ili sl.
Cijenjena - anaatanas- me navela na tanak led / da tako se izrazim/ i podjem citati I.B. i opet ja u istoj bari sto se I.B. tice ...

Tako misli ,- Faraonn !??

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Контакт:

Порукаод anaatanas » 02 Јун 2010, 19:51

www.anaatanaskovic.com

SPISATELJICA SA STILOM