Nemiri...

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 5103
Придружен: 09 Мај 2006, 00:25

Nemiri...

Порукаод Nemir » 09 Јун 2009, 11:05

Ne mogu a da ovu stranicu ne počnem onako kao počinju i sve moje sveske u kojima čuvam uhvaćene misli, pesme, citate iz knjiga...
Omiljenom pesmom... Omiljenog pesnika...

MORAVA

Reči će mi pomoći da utvrdim
gde ona počinje
da li tamo gde je gledam
ili tamo gde je još nema
ili tamo gde se srce
ispuni peskom i zaboravom.

Šta reci znaju o vodi
koja izgubi sve sto nađe
koju volim da dokazujem
koju želim da učinim stvarnom
a da je ne zaustavim
a da je ne povredim?
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Re: Nemiri...

Порукаод Nemir » 09 Јун 2009, 11:11

NEMIR LUTANJA

Da oči budu svetiljke u buri čela
da pogled nikad ne opustoši luka
da ženama ne utonem u tišinu lica,
ogrnuću ramena vetrom i lutaću
dok me ne raskomada daleka raskrsnica.

... I krenem ja tako juče sa posla na stanicu da sačekam voz. Kao po običaju stiže na vreme sa 15-20minuta zakašnjenja (?!) (na železnici je kašnjenje izgleda samo ako kasni više od pola sata :evil: ).
I pored mene sedne devojka sa predivnom crnom kovrdžavom kosom (a ja kada vidim kovrdžavu kosu poludim).

Prosto ne mogu da odvojim pogled od nje. Zgodno telo upakovano u sportsku ternerku-helanke (kako god li se sada već to zove), topić iz koga vire savršene grudi (male, ali ohoho :wink: ), prelepog lica i čini mi se, ispod naočara, još lepših očiju.
Ali mene od svega navedenog najviše fascinira kosa.
A pošto sedi do mene, osetim da ta ista kosa miriše toliko zavodljivo da ostajem bez daha.

Dolazi voz, sednem a ona zbog gužve sedne (vidno nezadovoljna) preko puta mene.
Vidim da je puna sebe, sigurna i svesna svoje lepote sa podozrenjem gleda na svet ispod sebe.
Isprva mi to i ne smeta (jer sam još uvek zaokupljen kosom). Više mi bode oči kada sasvim prosečne ribe glume neko ludilo.
Ceo put gledam u tu devojku (sa divljenjem, a ne onako kereći i prostački kako muškarci mnogo puta znaju) koja pogled vešto skriva ispod naočara, i zamišljam kakav bi bio osećaj probuditi se zapleten sa njenim kovrdžama na jastuku.

Ne bi mi se ustajalo... Ne bi čak morali ni da pričamo mnogo...
Mogao bih satima i satima da se igram prstima zapletenim u njenoj kosi gledajući se oči u oči.

U jednom trenutku ona (valjda svesna mojih pogleda) spusti naočare, pogleda me, i ne videvši ništa što bi joj privuklo pažnju uputi mi jedan prezrivi pogled u oči. Vrati naočare i napućeno podigne glavu još više.

Odavno sam oguglao na takve sitne ubode, ali osećam da mi zbog takvog postupka ni njena kosa nije više toliko lepa.
Još si ti seko suviše mlada da bi bila baš toliko arogantna.

Voz polako dolazi do mosta, i dobijem neopisivu želju da joj dobacim:
"Izvinjavam se što sam dozvolio sebi takav prostakluk da Vam se obratim, ali ako bi ste bili ljubazni
da samo malo spustite glavu dok prolazimo most. Bojim se da nosom ne zaparate konstrukciju, pa da se zaglavimo na pola mosta."

Pomislim, ali ipak oćutim (kao i uvek u životu).
Život je tek pred njom, neke lekcije u životu se najbolje zapamte ako se nauče na teži način... : :idea: :roll:
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15

Порукаод Alan_a » 09 Јун 2009, 12:51

:)===0
'neka svemir čuje nemir... ' :wink:
"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 10 Јун 2009, 14:30

Sunce iznenađuje, kao i uvek, ali i Dunav uvek iznenađuje. Naročito ako ga gledaš često.
Sedim sa svojim pristojnim prijateljem, ispred jednog kafea, u Zemunu, on pijucka kajsijevaču, ja pijem sok,
gledamo u sojenice na drugoj strani reke.
Dunav izgleda moćno, baš onakav kakav jeste, težak, snažan, nazadrživ...

... I uvek ga pamtim po nekim dragim slikama na koje naletim... :wink:

Слика

Слика
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 13 Јун 2009, 09:39

Možda se zato i ponavljaju ratovi, jer jedno biće niakda ne može da oseti ono što drugo trpi!

Volite se ljudi...

Слика
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 13 Јун 2009, 09:46

Слика

"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 26 Јун 2009, 07:41

Слика

Delić jedne sms prepiske:
U glavnoj ulozi ONA (nestalna, povremena, dokona, '89god) i JA (stalan).
Nismo se upoznali, dopisujemo se s vremena na vreme.

...BLA; BLA; BLA;...

ONA: Jesi li oženjen?
JA: Jel se udaješ?
ONA: Ti to mene prosiš?
JA: Ti to mene ženiš?
ONA: Ti bi se stvarno udao za mene?
JA: Jesi li oženjen (zašto još nisi)? Jel se udaješ (ona me zajebava)?
Ti to mene prosiš (gle manijaka, ovaj nije svoj)?
Ti to mene ženiš (sada me stvarno zajebava)?
Ti bi se stvarno udao za mene (ajd da vidim šta ćeš sad da napišeš ako smeš)?
U tvom slučaju bih napravio izuzetak (pošto me i dalje zajebavaš, ajd da nastavim i ja)!
ONA: Bleso.

...BLA; BLA; BLA...

I onda se ja čudim zašto mi se čini da ne razumem vaš "ženski" jezik.
Ma ne razumem ja nekada ni sebe.

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 29473
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 30 Јун 2009, 11:02

Слика
(izvini na upadu, ali nisam odolela)
Tamo gde Dunav ljubi nebo, slikano mojim amaterskim okom
:oops: :mah
Слика

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 30 Јун 2009, 11:28

MustraBecka пише:Tamo gde Dunav ljubi nebo, slikano mojim amaterskim okom
:oops: :mah

:duga %CMOOOOK$##########

Inače bih se veoma naljutio, ali ti zbog Dunava opraštam. :P :)===0 :mah
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 02 Јул 2009, 07:56

Слика

Vraćajući se iz sinoćnje šetnje, u mislima odlutao ko zna gde... Umem ja tako često. :roll:
Ulazim u autobus, i posle par stanica (toliko mi teba da se trgnem :P )primetim da je autobus pun devojaka (kud nestadoše penzioneri? :)===0 ) koje se takođe vraćaju iz šetnje.
Ali kakvih devojaka? Mirišljavih, vedrih, nasmejanih... Oči vrcaju, ne možeš im pogled uhvatiti.
Da je neko u tom trenutku organizovao izbor za mis autobusa (Ja? :-D ), mislim da se ne bi pokajao jer je konkurencija bila i više nego opasna.
Onda bacim pogled na vozače u automobilima koji se vozikaju sami, i odmah se setih jedne priče koju sam pročitao davno, ali mi se duboko urezala u sećanje...

AUTOMOBIL

Isak je kupio automobil. Lep, jak, crven auto, sa radio-kasetofonom i belim presvlakama za sedište.
Nekad, dok je na posao išao autobusom gledao je lepe devojke kako se drže za šipke i podrhtavaju na svakoj krivini pod košuljama i majicama. Sad je drugacije. Svako jutro samo semafori i žandarmi. Ponekad se uhvati da čežnjivo gleda ka prepunom, smrdljivom i znojnom autobusu, punom lepih devojaka.

:wink:
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 09 Јул 2009, 06:50

Nemir пише:... Srećem s vremena na vreme jednu komšinicu na stanici u 5h ujutru kada krećem(o) na posao. Totalno mi je simpatična (Da li teba uopšte pominjati kakvu kosu ima? :)===0 ).
Nisam je viđao duže vreme, do pre dve nedelje, od onda bar jednom nedeljno.
Danima se budim i ustajem sa pitanjem da li ću je toga jutra videti. U međuvremenu smišljam i na koji bih joj način mogao prići.
Ne mislim na neku "žvaku" koju bih joj servirao (jer verujem da je svaki iskren prilaz pravi, ako je druga osoba imalo zainteresovana, ali to je već stvar srca...),
nego jednostavno samo na pravi trenutak, pošto se viđamo samo rano izjutra (a priznaćete to baš i nije najbolje vreme za započinjanje bilo kakvog razgovora).
Pogotovo imajući u vidu da postoji i velika verovarnoća da dotična osoba još nije ni otvorila oči kako treba (ne iskaču svi iz kreveta kao ja :wink: )
i da može onako mrzovoljna na keca da me otera u tri ***. :P

Elem... Ponedeljak, stanica pre pančevačkog mosta. Voz staje, i ja onako dremljiv bacim pogled kroz prozor.
I gledam... Gledam, a ne verujem očima. Ona je... Nije... Ona je... Nije...
Ma dal sam toliko zaspao da je počelo i da mi se priviđa?
Tik do moga prozora stoji ona sa crvenom kapom na glavi, u plavoj uniformi. Ma ona je, oči me ne varaju (takvu kosu bih i žmurećki prepoznao :an: ).

MOJA "DEVOJKA" JE OTPRAVNIK VOZOVA! :)===0 :)===0 :)===0

Već par dana sa nestrpljenjem isčekujem dolazak voza na tu stanicu, ne bih li je ponovo video. I viđam je (sada češće nego ujutru na stanici).
U međuvremenu sam i odlučio kako ću joj prići. Napisaću pismo, objasniti da ne mogu nikako drugačije da je sretnem,
ostaviti broj telefona, i kada je ugledam na stanici, proturiti joj koverat kroz prozor. :idea:

Pa šta bude! Sada još samo da smislim šta bih tačno napisao.
Ah, slatke muke... Kako napisati pismo otpravniku vozova???

Ako sve ispadne kako treba, svečano se zaklinjem da ću javno povući sve psovke i proklinjanja koje
već godinu dana upućujem na račun železnice. :an:
... I da ću se smiriti... Ne zvao se ja Nemir! :P :mah

Poslao Pet Jun 26, 2009 7:32 am

Слика

... Od kako napisah ovaj post više je ne vide. :shock:
A osećam da mi manjka inspiracija za pisanje pisma. :roll:
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 16 Јул 2009, 07:09

Слика

Nemir пише:U subotu uveče me je šetajući put naveo u onu biblioteku na kraju Knez Mihajlove, koja radi do dvanaest sati uveče.
Pade mi na pamet da bih baš mogao da se počastim nekom dobrom knjigom.
Prelistavajući knjige već sam se skoro odlučio za Dežulovića i "J*bo sad 1000 dinara", kada sam naleteo na nešto što sam odavno hteo da pročitam, ali sam totalno izgubio iz vida...

Слика
:)===0 :)===0 :)===0

Naravno da sam se odlučio za Cukićevih "45 obrtaja".
Za dvadeseti rođendan sam od drugova dobio na poklon Janjatovićevu Yu pop-rok enciklopediju (sa posvetom: ...Za gajbu iscevčenih godina :P ),
i sećam se sa koliko sam uživao čitajući je i diveći se nekim fenomenalnim fotografijama.

Tako sam od sličnog uzbuđenja Cukićeve priče o pesmama počeo da listam još u autobusu, ne skidajući osmeh s lica.
Oduševljen sam knjigom, ali moram priznati da mi je (ako se uopšte moje mišljenje računa kao relevantno :roll: ) zasmetalo jedino to što pored prevoda pesama na srpski jezik ne postoji i originalan tekst pesme na engleskom jeziku.

Ne želim ničim da umanjim oduševljenje sa kojim sam proleteo kroz priče o bendovima i anegdote o nastajanju pojedinih pesama, ali proznajem da mi je zaista falio originalan tekst pesme.

A onda sam uradio nešto od čega sam se do sada zgražavao...
Iznad svakog naslova pesme na srpskom jeziku sam hemijskom olovkom dopisao ime benda i naslov pesme na engleskom. :oops: :roll:

... U nemogućnosti da ispišem ceo tekst, zadovoljio sam se barem time.
Skinuću sve tekstove pesama sa neta, odštampati ih, i ubaciti presavijen papir na početak svakog poglavlja.
Na taj način će mi knjiga delovati 1000% kompletna. :wink:

... Nemir, strast ili nešto treće? :P :)===0 :an:

No Stairway To Haven??? :evil: :sad:

Kako sam počeo još ću preći i u kritičare. !!!!!!!!!!!!!!**((($%$%$
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 22 Јул 2009, 07:03

Слика

"Samo onaj ko nije dovoljno dugo samovao ne ume da ceni radost trenutka kada je dvoje ljudi zajedno"

Sinoćnji sms:

"Fasciniraš me svojim izjavama, da prosto ostajem bez teksta (da ne poveruješ :)===0 ).
A i to što bih imala reći ne mogu uobličiti u jednu poruku.
Osećam te kao nekog ko mi je od Boga dat.
Malo je i isprazno reći VOLIM TE, kada osećam mnogo više...
Fluid na daljinu je ČUDO! ^78^ "

... Zaista, samo mene više ubiše te silne daljine. Ja sam neprevaziđeni šampion u ljubavi na daljinu...
Maher da od neopipljivog vešto u glavi stvorim sliku opipljivog...
(Život čine male stvari? :? )

A čovek je na kraju krajeva jedna velika životinja koja se kad tad zasiti imaginarnog štapa sa šargarepicom na kraju, i poželi nešto od krvi i mesa.
Poželi da ga nešto boli svuda po telu, da ga peče, da ga ujeda, da ga grize, da ga grebe...
Da mu radi bilo šta, ali da je tu... Na dohvat ruke.

Tako sam i zaspao sa samo jednom mišlju:
Ne trebaju mi velike reči, možeš i da ćutiš. Dovoljno je da si tu kraj mene.
Da osetim da dišeš...
Zar je to previše? :roll:
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
Nemir
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Nemir » 12 Авг 2009, 06:40

Pošto sam se dosta skrivao, krajnje je vreme da bar malčice razotkrijemo misteriju "Nemira". :wink:
Najsvežija fotka, slikana za vikend na kampovanju...
Pa čisto da vidite ko to baca udice i lovi po mutnoj vodi... :an:

Слика

P.S. Zamolio bih samo administratore da okrenu sliku, sve sam živo pokušao, ali mi ne ide od ruke. :evil:
"Vitez od Nemira!"

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2192
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 12 Авг 2009, 08:58

Okrenite ga naglavačke! :mrgreen: