TAROT

Уредник: Moderatori

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1543
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 26 Дец 2008, 10:46

Ponavljanje i ponavljanje...neverovatno u odnosu na broj karata...

Utorak- Pustinjak
Sreda - Zaboravila da izvadim kartu :roll:
Četvrtak- Pravda
Jutros - Umerenost

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 29 Дец 2008, 14:10

Subota- Djavo
Nedelja- Zaljubljeni (obrnuto)

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 29 Дец 2008, 15:55

Svaka karta ima mnoštvo značenja, ali ta značenja treba fokusirati na jednu stvar, na jedan pojam koji će predstavljati odgovor na naše pitanje. Da li tvoja intuicija ispravno funkcioniše povodom karata?
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Truman
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 93
Придружен: 17 Нов 2008, 14:52
Место: Beograd

Порукаод Truman » 29 Дец 2008, 16:14

Znaci sve se svodi na subjektivno tumacenje? Gomilu puta izvucem kartu i pronadjem u literaturi dva suprotna znacenja, jedno izrazito negativno a jedno pozitivno. Nemam nesto mnogo vere u svoju intuiciju...

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 29 Дец 2008, 17:16

Ne znam da li ima veze sa subjektivnim tumacenjem. Licno imam problem sto ne znam najpravilnija (objektivna) znacenja karata, mada se to moze naci na net-u a imam i knjizicu koju ne razumem najbolje...mozda bi pak to uticalo da preinacim pravo znacenje i podvedem to pod intuiciju. Intuicija je jako bitna, mozda cak presudna kod bilo kakvog tumacenja ali nezgoda oslanjanja na nju je upravo sto se nekada pripisuju stvari koje ne stoje usled subjektivnosti. Mogu li dobiti tumacenje sta su one dve karte znacile?

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 677
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 29 Дец 2008, 19:12

milei пише:Ne znam da li ima veze sa subjektivnim tumacenjem. Licno imam problem sto ne znam najpravilnija (objektivna) znacenja karata, mada se to moze naci na net-u a imam i knjizicu koju ne razumem najbolje...mozda bi pak to uticalo da preinacim pravo znacenje i podvedem to pod intuiciju. Intuicija je jako bitna, mozda cak presudna kod bilo kakvog tumacenja ali nezgoda oslanjanja na nju je upravo sto se nekada pripisuju stvari koje ne stoje usled subjektivnosti.

Mislila si da se njoj pripisuju stvari koje su, zapravo, posledica subjektivnosti ili da intuicija može da bude subjektivna? Pitam zato što, ukoliko si mislila u ovom drugom pravcu, sa tim ne mogu da se složim. Mislim da je intuicija osobena samo u meri koliko smo uspeli da je prepoznamo, odnosno, da nam određeni prag osetljivosti omogućava i određenu količinu njenih informacija. Ispravan rezultat je njena realizacija, drugi rezultati se ne računaju.
Tumačenje tarota vidim kao još jedan način samorealizacije, i jedino posmatrano na taj način, mislim da može otkrivati put na koji nas karte navode.
boje se ne boje

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 29 Дец 2008, 19:41

Ne, ne mislim da je intuicija stvar subjektivizma, ona je itekako realna i ukazuje na mnogo toga sto racio tesko moze da objasni (racio se uvek bazira na saznanju, iskustvu, uticajima u izvesnom smislu). Intuicija radi samo po njoj znanim zakonima ali je nepogresiva i zato od toga nikada ne treba bezati. Mislim da je najvaznije razviti umece razlucivanja subjektivnog od intuitivnog. Jos jedna stvar, dosada nisam ni postavljala pitanja osim - kakav ce mi biti danasnji dan?

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 01 Јан 2009, 12:47

Juče sam izvlačio kartu za koju sam tražio da mi simbolizuje narednu godinu. Izvukao sam PAŽ DISKOVA. Pročitao sam tumaćenje, ali bio bih zahvalan ako bi neko da svoje...

Truman
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Truman » 08 Јан 2009, 18:37

milei, rece mi neko ko se bavi tarotom na jednom drugom forumu da je za godinu bolje gledati samo Velike Arkane, a mala kao pomocna...

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 11 Јан 2009, 12:27

Trumane, prepusteni smo sada sami sebi...pogledacu po drugim forumima kako to ide pa cu ti vec reci, da iznadjemo neka resenja koliko je to moguce. Hvala ti u svakom slucaju!

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 19 Јан 2009, 21:56

Izvinjavam se svima koji su postavljali pitanja a nisu dobili odgovor,bio sam duze vreme odsutan(hardverski)
Trudicu se da odgovorim koliko to ovaj forum dozvoljava na sva pitanja vezana za tarot.
ako neko ne zeli odgovor na javnom mogu mu odgovoriti i na PP... :mah

Корисников грб
LJISKA
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 172
Придружен: 20 Феб 2007, 18:07
Место: na klupi

Порукаод LJISKA » 20 Јан 2009, 04:50

Na koju kartu da igram?
vazno je biti ziv

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 20 Јан 2009, 20:15

LJISKA пише:Na koju kartu da igram?

Svaka karta je dobra ako je "ADUT" :mah

Корисников грб
anaatanas
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 1661
Придружен: 23 Јан 2008, 17:28
Контакт:

Порукаод anaatanas » 09 Дец 2009, 12:33

Mogu se savršeno izučiti sva značenja karata i sva otvaranja, ali da se opet bude loš u predviđanju, jer je najbitnija energetska povezanost onoga koji gleda sa sopstvenim špilom. I duboko, duboko, iskustveno razumevanje simbola.
www.anaatanaskovic.com
SPISATELJICA SA STILOM

Корисников грб
sisarkica9
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 70
Придружен: 28 Мај 2010, 11:16

Порукаод sisarkica9 » 23 Нов 2010, 11:28

We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience. (Teilhard de Chardin)