Nema veze s poezijom

Opustite se, zaboga!

Уредник: Moderatori

Flavio Briatore
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1943
Придружен: 20 Сеп 2008, 23:48
Место: Slovenija

Порукаод Flavio Briatore » 22 Нов 2008, 10:01

Homo ludens пише:Pusa i pozdrav pjesnikinjo,...da, posjeti me na onaj forum,daleko smo mi od demokratije,slobode rijeci i misljenja po vecini ovih foruma.Ovaj moram priznati je jedan od boljih,meni je B92 bio najbolji,tu smo se ispricavali o svemu,o jezicima,o nacijama svemu bas...onaj gdje mi je branio erotsku poeziju,cini mi se nije bio sav svoj,i njega je nervirao moj provokativni nik Domojeb,pa me je vec u startu imao na nisanu.Dahila Slovenci su ipak nekako meni bolje odgovarali na tom forumu Delo.si,tu se moze sve i svasta reci i niko da ne zamjeri.Ovdje me nervira seljakluk,zavirivanje u privatne sfere zivota pojedinih clanova,nesto se sve nadmudruju,pametuju,spoticu jedno drugom nogu i slicno..kao ko ce koga preci na neki nacin.
Znam vas par me je branilo,tebe pamtim posebno i Ljizu...a eto vidjela si Dahila da su onog moderatora skinuli sa tog foruma ..sto je prosipao krkanluk.
:D Ja i ti draga Dahila uvijek cemo se naci,i naci cu ja ove drage ljude koji pisu ciju poeziju volim,ali odavde se selim stvarno.Svima vama koji volite moju poeziju,moju umjetnost lijep i iskren pozdrav i sve najbolje zelim...
Ipak odlazim odavde,caoo
!

Pa evo da ti i ja napišem nešto, red je!

Stvarno me ništa ne zanima koju čorbu ste skuvali ti Bojana i Slavica, ali ne mogu da odolim da ti ne napišem.........tako veliki prijatelji pa odjednom puklo, bar jedan deo odgovornosti je i tvoj. Problem rešite bez nas, imate mobitele, maile, skype........... a što se tiče pu..... stvarno nije lepo, to dostojanstven muškarac, a pogotovo erotičar kao što si ti ne bi smeo nikad da napiše. Nikad!

Tvoju poeziju neću komentirati, ja sam tehničar, moj život se vrti oko moje dece, aviona, formule, fotografije,sporta...... i stvarno bi bilo totalno nekopetentno kad bih ja bilo šta napisao bilo šta, ali opet ne mogu da odolim da ti ne napišem, u jednoj pesmi si napisao jednu vulgarnu reč. Pa zar stvarno to ne možeš, a meni se čini da nećeš, da napišeš lepše na neki topliji, privlačniji način? Kao na primer:

Shushu пише:senku ti cuvam jer iz nje mala srca IZLETE
kada me vide i kad se sete,koliko ih volim
u njoj i jedna usna obitava
vlazna i zeljna ,dovoljno vrela
znajuc kako se strashcu utishava
ova buktinja,grotlo od mog tela

Ma ne znam šta da ti kažem, ovo čovek kad pročita............ja sam se naježio! Uuuuuuuhhhhhhhhhhhh! :an:

Stvarno me zanima šta ti se to toliko sviđa na B92, ja sam ga jedno vreme samo pratio i prestao, ništa naročito, a što se tiče Delovog foruma, izvini ali to je totalna dezinformacija, tamo je bilo toliko seljačluka da to čovek ne može da poveruje: vređanje, pretnje pesnicama, indirektno namigivanje na upotrebu vatrenog oružja, nacionalizma, rasizma.............ali na sreću je administracija uzela kajase u svoje ruke i stvar sredila, nekoliko njih, a njih je bilo dosta, katapultirala i ~ pola tekstova "počistila"!

Za sada toliko, budi mi pozdravljen........ u nadi da ćeš nam se vratiti kad tad! :mah

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8371
Придружен: 21 Феб 2007, 21:29

Порукаод ka5an » 22 Нов 2008, 10:31

Ne mogu da verujem... :D :D :D
(š)Krtičari se svestrano,...
Ludensa sam vazda shvatao neozbiljnim,tako se i odnosio,šalio,...
Tako sam i primao njegove šale na moj račun.
No,dvoličnosti nikad kraja,i baš sam se nekom iznenadio čitajući ovde jedno,a "privatno" sasvim suprotno tome. :)===0
No,dobro...Važno je znati s' kim (ne)imati posla,a lažnim hvalospevima nikad kraja.
Valjda je to "normalno" u životu,pa ni internet nije ostao imun?
Valja porazmisliti na temu "Kad napadači postanu branioci",kolega Loodense!

Flavio Briatore
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Flavio Briatore » 22 Нов 2008, 11:25

E, tek sad meni nije ništa jasno, zaobilaziš k'o kiša oko Kragujevca............ni kapetani nisu više ono što su nekad bili!

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод ka5an » 22 Нов 2008, 11:36

Privid,"moj" Flavio... :)===0
Zar se po magli može drugačije?
Odzvonilo upozorenje,o glavu se obila "dobra namera".
Ko je razumeo,shvatiće,ko nije... :cool:

Flavio Briatore
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Flavio Briatore » 22 Нов 2008, 11:58

ka5an пише:Privid,"moj" Flavio... :)===0
Zar se po magli može drugačije?
Odzvonilo upozorenje,o glavu se obila "dobra namera".
Ko je razumeo,shvatiće,ko nije... :cool:

Eeeee, kapetane magla nije problem! Uključiš automatskog pilota i čao đaci.......turbulenca je problem, jednom na sred Atlantika avion uleti u razređen vazdušni prostor i padne za 100-110 metara.......a kafa, sokovi, sendviči u vis........kad smo stigli na aerodrom ljudi su mislili da smo bili na nekoj kafanskoj tučnjavi :DD: :DD:

Znači vi ste ga kaširali, a on napisao oproštajno pismo da ispadne lepše?

ka5an
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод ka5an » 22 Нов 2008, 12:03

Gde si to primetio da smo ga kaširali???
Vidim,sindrom "Djavoljeg trougla" ~ sveprisutan? :cool:

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 22 Нов 2008, 12:15

Bojana B пише: Puno pozdrava i srece od srca vam

zele Ludens i Bojana .......

kao i (da ne kazem mi) ja vama, ali najiskrenije... do ovoga ne bi doslo da nije uslijedilo intimiziranje, pa iznosenje privatnosti, koja nikoga ovdje ne interesuje, privatne stvari se rjesavaju privatno, a ne javno, jer citaju i oni koji ne znaju, pa krivo spoznaju i odkomentarisu tek tako, cisto misleci da je sve sala, kao sto sam uostalom i ja upala u nekom kontekstu, postirajuci Slavici... a onda shvatih da nije sala :roll: ne pratim sve prepiske i ovo je najduzi tvoj tekst bojana koji procitah, jer kada bih tolike tekstove citala, zaboljela bi me glava, vjeruj mi imam puno knjiga pametnijih koje cekaju na moje vrijeme i koncentraciju... iz to malo redova sto procitah, Ludensu zamjeram na vulgarnim i prostim rijecima a tebi na previse intimne otvorenosti, sto bih povezala sa naivnoscu... i to sto kazes "da me zadovoljis..." hvala! nisi zadovoljila moju znatizelju, jer moje pitanje je bilo kao upozorenje da je makar i bila sala malo neukusna, dozivjela sam to kao blamazu tebe kao zene, i zao mi je sto sam odreagovala u namjeri da te zastitim i da ukazem Ludensu da ipak ne pretjeruje, ruzno je. Ocekivala sam da ce se izviniti i priznati javno kako se samo nasalio. Toliko! od koga je i premnogo je, a izgleda i za koga, jos i vise je...
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Flavio Briatore
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Flavio Briatore » 22 Нов 2008, 12:16

Ma ko će bre da odmrsi te tvoje "krive Drine", napiši nešto koncizno i transparentno, ako hoćeš, pa da nastavimo! :wink:

Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15

Порукаод Alan_a » 22 Нов 2008, 12:51

Sky Seeker пише:
Bojana B пише: Ludens i ja smo u stvarnoj vezi a one slike da zadovoljim Pescanu nisu moje on se to sali!

Koje slike?
One u fotografijama Tvorca Grada?
I ko koga ovde zadovoljava?
Da li je tačno da je Homo Ludens ulazio preko tvog naloga i čitao sve naše PP upućene tebi?
I šta je koga briga za odnose Bojane i Slavice?
I Slavice i Ludensa?
E šta ću sve da doživim u ovoj demokratiji.
Valjda će jednom i to da prođe...

... uuuuh...
ne da nema veze sa poezijom, nego...
zadovoljavanje, šala, komika?
jok!
beda! dno!
"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."

Корисников грб
Moći
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 207
Придружен: 25 Окт 2008, 01:52
Место: na rubu pameti

Порукаод Moći » 22 Нов 2008, 13:13

Da i ja dodam, nekoliko stvari u vezi Bojane B i Homo ludensa

- poeziju ne volim pa ne mogu ni da sudim o kvalitetu iste od strane Ludensa, sve sam pročitala ali na mene ništa nije ostavilo utisak umetnosti

- to što su uhvatili u mašinu neke ljude i nije toliko strašno jer kada se izložiš javno, kao njih dvoje, onda moraš i da podneseš ono što ti se vrati a ne svidja ti se, a ne da kao besni kerovi napadaju i da budu lični

- ne razumem da Bojana piše odbranu Ludensu kada mu je dala svoj pasvort i on čita svu njenu prepisku i onda reaguje na forumu, a ostalim stanovnicima onda nije jasno o čemu se radi, radi se o indiskreciji i zloupotrebe privatnosti

- pogledala sam sajt od Ludensa, i našla vrlo zanimljive stvari "Omiljene knjige" sve na istu temu i to: Moralna dvojba psihijatrije, Mentalno zdravstvena etika, Gospodarenje tijelom...., Liberalizam i socijalna psihijatrija, Mistifikacija, Retorika prihvaćanja i retorika odbijanja, eto dala sam si malo truda i svatila da od poezije nema ništaništa

- Bojana je generalno dobronamerna, mislim da je ona Homu poligon za vežbanje, da je on nju našao kao žrtvu i da je ustvari mentalno zlostavlja, žao mi je da ona to sada ne vidi, ustvari u tome je i štos izmedju žrtve i zlostavljača, sada vide neprijatelje u svakom ko u njega dirne (jer je on kontroliše preko PP, njena izjava)

- Ni na jednom forumu nisam videla nešto slično

Tako da mi uopšte neće nedostajato Ludensovo povlačenje a Bojana kako želi, meni je simpatična
Hrabrost je postupiti pravilno iako se bojiš

Корисников грб
Moći
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 207
Придружен: 25 Окт 2008, 01:52
Место: na rubu pameti

Порукаод Moći » 22 Нов 2008, 13:26

Flavio Briatore пише:Ma ko će bre da odmrsi te tvoje "krive Drine", napiši nešto koncizno i transparentno, ako hoćeš, pa da nastavimo! :wink:

Odmrsuju se kučine a kriva Drina se ispravlja.

Evo ja sam napisala konkretno, šta mislim o ovo dvoje izgubljenih u prostoru
Hrabrost je postupiti pravilno iako se bojiš

Корисников грб
PjescaniSat
Čuvar grada
Čuvar grada
Поруке: 3003
Придружен: 15 Сеп 2005, 08:50

Порукаод PjescaniSat » 22 Нов 2008, 13:53

Moći пише:- pogledala sam sajt od Ludensa, i našla vrlo zanimljive stvari "Omiljene knjige" sve na istu temu i to: Moralna dvojba psihijatrije, Mentalno zdravstvena etika, Gospodarenje tijelom...., Liberalizam i socijalna psihijatrija, Mistifikacija, Retorika prihvaćanja i retorika odbijanja, eto dala sam si malo truda i svatila da od poezije nema ništaništa

prvo, divim ti se koliko si temeljna, svaka cast zeno kad imas toliko energije... medjutim, ako su Ludensu ovo omiljene knjige, psihijatrija i psihologija, nije puno iz njih naucio, jer se lako dao isprovocirati pa nam je koriscenjem rijeci "seljakluk" umjesto primitivizam (valjda je na to mislio) ili nedzentlmenski "babuskara" umjesto starija dama, pokazao koliko njime bijes vlada... Ne znam, tek mislim ako je sve ovo i procitao, nije puno naucio... "izasao je iz sela, ali selo iz njega nije" mozda u njemu cuci genije pa poput Hickoka napravi "Psiho II" ko to zna? Sve je moguce ... mada iskreno i Bojana ima stanovnike u glavi, pa joj jedan diktira dobrotu, drugi osvetu, treci odbranu, cetvrti smrsi sve u jedno, pa ko ce to sve da ispravi "krivu Drinu" :D ali ima veliko srce i dobru dusu...
po osmjehu joj vidim to po pogledu ovo prethodno... nisam diplomirani psiholog ni psihijatar ali urodjena mi video analiza, rijetko grijesim, a desava se ... :mah
khm? ovo je vjerovatno trebalo Moci na pp??? Shefe, skini me, ne! izbrisi me ako nije dolicno i spasi me, jer... :roll: zanijela sam se
Izmiču dani kao zrnca pješčanog sata, svi znamo da ponovnog okretanja nema... gradimo i ostavimo tragove za nama

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 677
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 22 Нов 2008, 14:00

Mislim da se previše ćutalo i trpelo na forumu, pa su se zahvaljujući Slavici ispraznili tajni džepovi. Ne vidim u tome ništa loše, čak naprotiv! Olakšavajuća okolnost je i to što se sve izdešavalo jako brzo. :-D

Opstanak grada uošte nije bio doveden u pitanje. Čini mi se da se novo pitanje odnosilo na jasnije definisanje onoga što zaista treba sankcionisati na forumu, a to je i trebalo preispitati da bi se očuvao kvalitet života njegovih žitelja.
Razumem zašto je Sky neke stvari dopuštao, a i na osnovu toga, koliko je i zaista vredan svake vrste poštovanja, koje niko nema pravo da mu uskrati - poštovanja, pre svega! Ne zato što zaista jeste ovde vlast već zbog toga što ni u jednom trenutku do sada nije pokazao da treba tako da ga doživljavamo.

Političko opredeljenje je zaista stvar slobodnog izbora...
boje se ne boje

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 29702
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 22 Нов 2008, 14:33

Ljudima je prilično teško da realno sagledaju svoju ulogu i odgovornost u onome što im se događa. Naročito kada stvari krenu naopako.
Kada stvari krenu naopako, ljudi su skloni ili da za sve okrive druge i spoljne okolnosti ili da sebe obaspu grdnjama i satiru samoprezirom. I u jednom i u drugom slučaju se ništa ne postiže jer se ništa ne menja.
Слика

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 22 Нов 2008, 15:56

Kad god sam odlazio na druge forume, najviše sam mrzeo PRAVILNIK FORUMA.
To je kao da sam na vrata od stana nalepio cedulju sa: "Zabranjeno je pljuvati, pišati po podu, podrigivati, mljackati..."
Svako u kuću (forum je jedna vrsta doma) unosi i svoju (ne)kulturu.
I dalje računam na lepo vaspitanje i neće biti nikakvih pravila.
Zreli ste, odrasli, normalni... (bar se nadam da je tako) ...pa vi vidite kako ćete.
Nepopravljivo verujem da će kultura pobediti, uprkos svemu i uprkos svima!!!