Religija - vrste

Уредник: gresnica

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 423
Придружен: 10 Мар 2006, 20:29
Место: ZG

Порукаод rujni » 03 Сеп 2008, 13:28

Ah gledaj Faraone.
Ne moram ti kazat jer ti to znaš težinu odluke u sebi da se jednom već na putovanje krene,
jer Ima stvari na ovom svijetu u kojima recimo treba uživati ( vedro noćno nebo, neka lijepa panorama) , ali ne treba zaboraviti da je"ono" što "vidimo" samo ono što mislimo da vidimo i da moramo paziti da ne postanemo opčinjeni onim što "vidimo" jer ćemo postat poput leptira hipnotiziranog svjetlošću lampe, zarobljeni iluzijama..

Kakva zaporka???

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1629
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 03 Сеп 2008, 13:38

...yabluda ili varka kako nasih ociju tako i cula , da cujemo sto zelimo cuti i da vidimo u nekome ono sto trazimo a onda krivimo svoj zivot gorki . Ne,pozvao bih se na tvoje misljenje da je sve onako kako mi hocemo da bude i ono sto jace uoblicimo , to smo mi a ono swto nam pobjegne zalimo sudbinu a ne nase neakomodacije .
Tewska je ovo tema za par minuta , - Rujni !

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 423
Придружен: 10 Мар 2006, 20:29
Место: ZG

Порукаод rujni » 03 Сеп 2008, 13:49

faraon пише:...yabluda ili varka kako nasih ociju tako i cula , da cujemo sto zelimo cuti i da vidimo u nekome ono sto trazimo a onda krivimo svoj zivot gorki . Ne,pozvao bih se na tvoje misljenje da je sve onako kako mi hocemo da bude i ono sto jace uoblicimo , to smo mi a ono swto nam pobjegne zalimo sudbinu a ne nase neakomodacije .

Da teška je ali ako ne razumijem punu prirodu života i stvarnosti, ali bar se nadam da podsvjesno znam da svijet nije onakav kakvim se čini..
da teško je to sve u par minuta( Par minuta .. to je kao neki vremenski interval?? mjerač nekog protoka vremena.. sati,dani,, minute,,,)

Корисников грб
rogozub
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 22
Придружен: 02 Сеп 2008, 11:53
Место: Belgrade

Порукаод rogozub » 03 Сеп 2008, 15:40

Православље није огранак Хришћанства, Православље је Хришћанство. а сви остали "огранци" су лаже-Хришћанства.
jesus saves

pravoslavni-odgovor.com
svetosavlje.org

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 03 Сеп 2008, 18:46

rogozub пише:Православље није огранак Хришћанства, Православље је Хришћанство. а сви остали "огранци" су лаже-Хришћанства.

...niko i ne misli , koliko mi se cini, da je PravoslAVLJE OGRANAK HRISCANSTVA .
PRAVOSLAVLJE ILI ORTODOXIJA JE GLEDANJE I VJEROVANJE DA JE ,- KAKO JE PROPOVIJEDANO IZ POCETAKA OD PRETECA ...

lAZI STO SU TO MI NE ZNAMO , MI koji u istinsms 'zivimo' ili bar tome tezimo . Lazi su sve ono sto ja ne poznam i van mojeg je svijete zato mu ja i ne-znam medje .
Iskljucivost vodi u fundamenciju ovakvu ili onakvu ?

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 03 Сеп 2008, 21:33
Место: zg

Порукаод romantik » 03 Сеп 2008, 21:36

rogozub пише:Православље није огранак Хришћанства, Православље је Хришћанство. а сви остали "огранци" су лаже-Хришћанства.

ma nek ti bude, ako ti to tako misliš ,
Što bi te ja uvjeravao..

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 03 Сеп 2008, 22:02

Recimo, ali recimo da možeš tako rezonovati u egzoternom smislu, no kako bi to izgledalo ezoterno. Sveti Petar je poglavar egzoterne Crkve a Sveti Jovan ezoterne. Otud tajna društva hrišćanske provenijencije uzimaju kao svog sveca upravo Svetog Jovana, poglavara Tajne Crkve. Na nivou Tajne Crkve hrišćanstvo je i dalje jedinstveno.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 03 Сеп 2008, 23:25

Hriscanstvo je jedna doktrinarna religija koja ima svoje kanone i tajne tj . posvjetovne odrednice kao sto je Krstenje ili Pricesce i sl.
MNOGO TOGA JE DISKUTABILNO JER NE PRIPADA ISTORIJSKOM HODU , PA DOZVOLJAVA ONIMA KOJI SU ZADOJENI OSOBENJASTVOM DA POJEDINE GRANICNE OBLASTI ILI LICNOSTI OBJASNI DRUGACIJE ILI ODUZME ULOGU KANONSKI DEFINISANU I ODREDI JOJ DRUGU . kAD TO URADE JACE LICNOSTI I NA VISOKIM STEPENICAMA SVESTENSTVA , -DOLAZI DO PRISTALICA I RASKOLA .
Hriscanstvo kao i druge dvije svjetske religije imaju u sebe 'doktorante' koji misli da su Mesije ili bar sveci i laicima uspjesno pomute shvatanje a narocito kad su to narodni tribuni i zavedu ih mracni duhovi sa mracnim idejama kojima ni frojdizam nije stran ...
Danas svuda po-svijetu smo savremenici kako kod svih religija divlja 'divlja' misao a nazalost i djelo .

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 04 Сеп 2008, 08:58

faraon пише:...yabluda ili varka kako nasih ociju tako i cula , da cujemo sto zelimo cuti i da vidimo u nekome ono sto trazimo a onda krivimo svoj zivot gorki . Ne,pozvao bih se na tvoje misljenje da je sve onako kako mi hocemo da bude i ono sto jace uoblicimo , to smo mi a ono swto nam pobjegne zalimo sudbinu a ne nase neakomodacije .

Pozvao bi se na jednu rečenicu Wilde O.
"U prilici kao što je ova, reći svoje mišljenje postaje više od moralne dužnosti. To postaje zadovoljstvo."
No , no gdje ti se žuri Faraone...
Negdje sam pročitao tezu da ima iscjeljitelja koji vjeruju da za vrijeme čišćenja debelego crijeva ili nekih drugih dijelova tijela , ti organi imaju svoje vlastite mozgove. odnosno probavni sustav ima mozak, kao i imunološki sustav itd. Ako uzmemo da je tijelo hologram, onda ima osnove da hologram osigurava postojanje manjih verzija mozga u svakom dijelu tijela. Što dobijamo s tim Faraone??

P.S. Dragi Faraone, imam čast da te prije svega pozdravim od Rujnog, on je trenutno zauzet jer je otišao na jedno putovanje , jer mu je jedan prijatelj rekao da je razlog što trpi bolove u leđima, ramenima, udovima potisnute emocije. Pa Rujni ga je poslušao i odlučio ne živjeti u strahu od pravila ( kako se treba ponašati i kome se treba ulagivati i kome diviti) i sada je na putovanju. Eto..
Ne trebamo se mi brinuti, Rujni je snalažljiv putnik ..neće ostat gladan i žedan , ali niti se neće truditi da bi bio siguran da će zadovoljavat svoje fiziološke potrebe.
Nek mu je sretno..

Корисников грб
rogozub
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод rogozub » 04 Сеп 2008, 09:49

Lazi su sve ono sto ja ne poznam i van mojeg je svijete zato mu ja i ne-znam medje

ја сам по професији теолог и бавим се вером интензивно већ скоро 5 година, и итекако познам лажи (лажне религије), и знам им међе, јер су ми компаративна религија и апологетика две омиљене области богословља.

Iskljucivost vodi u fundamenciju ovakvu ili onakvu ?

хвала Богу. фундамент је од латинске речи за темељ, а фундаменталиста би онда био неко ко хоће да прати темељну своју религију, а не "надограђену", тј. мењану. е сад, друга је ствар што ће се Православни фундаменталиста ((где не спадају шовинисти, да не буде забуне, јер је етнофилетизам од Православља осуђен као јерес)) у потпуности разликовати од на пример, исламског фундаменталисте- и то због потпуно супротне нарави Исуса и Апостола, и Мухамеда и Ашаба, које оба фундаменталиста покушавају да опонашају.

ma nek ti bude, ako ti to tako misliš ,
Što bi te ja uvjeravao..

ја не мислим, него знам. Православље има итекако опипљивих основа да себе назове вером Апостола.

Sveti Petar je poglavar egzoterne Crkve a Sveti Jovan ezoterne.

почетна поставка ти је погрешна. 1) свети Петар није био поглавар Цркве, што се лепо види из Дела Апостолских, када Апостоли заседају на Сабору- нико нема првенство, него сви као једнаки доносе одлуке.
2) у Цркви, која је Једна, као што је и Христос Један, егзотерија и езотерија нису одвојени, него форма служи да сачува суштину од мењања, и да је приближи људима. то што се неки Хришћани задрже на форми, а неће да дођу до суштине није грешка Хришћанства, него тих Хришћана.
jesus saves

pravoslavni-odgovor.com

svetosavlje.org

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 04 Сеп 2008, 09:55

Profesore teologije,,
čast mi je ..
ok , ako budeš imao volje i znanja vjerujem da ćeš nekima od nas tu tumačiti neka važne stvari koje ne rezumjemo, sumnjamo, ili jednostavno ne primamo..

Корисников грб
rogozub
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод rogozub » 04 Сеп 2008, 10:15

нисам професор нигде, само ми пише теолог :roll:
jesus saves

pravoslavni-odgovor.com

svetosavlje.org

Корисников грб
rogozub
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод rogozub » 04 Сеп 2008, 10:20

а шта неког занима, нек пита...
(што овај форум нема опцију за мењање написане поруке? :? )
jesus saves

pravoslavni-odgovor.com

svetosavlje.org

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 04 Сеп 2008, 10:27

rogozub пише:а шта неког занима, нек пита...
(што овај форум нема опцију за мењање написане поруке? :? )

Ok prejudiciram..
kužiš

!! ako si teolog onda po inerciji dobijaš zvanje.. dipl. teolog je li tako nekako

E kod nas u hrvatskoj obično dipl teolozi predavaju djeci vjeronauk .. pa onda kužiđ malo sam odljepio da si profesor.. Ali neka te..
Tvoje mišeljenje od današnjem Papi?? evo jedno narodno pititanje za široke mase... Čisto da odredimo granice to jest polaritete ...

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 04 Сеп 2008, 10:32

rogozub пише:(што овај форум нема опцију за мењање написане поруке? :? )

To ti je rogozube.. predmet ""Mistika!!!