2012. godina

Na granici mogućeg

Уредник: Moderatori

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3811
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Порукаод gresnica » 24 Авг 2008, 01:47

rujni пише:Naravno, nije mi cilj tebe zbunjivati ali jedno pitanje . imaš li ti kakvog doticaja sa učenjima starosjedilačkih kultura indijanskih plemena u smislu upražnjavanja obreda nadahnutim psihodeličnim vizijama nastalim korištenjem kaktusa pejotl.

Е, ту би на крају требао да иде упитник. А за остало ће се побринути твоја машта... :wink:

Корисников грб
Predator
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 148
Придружен: 22 Феб 2008, 03:50
Место: Svijest

Порукаод Predator » 24 Авг 2008, 02:48

rujni пише:[Osjecanja, recimo dok sam citao imao sam osjecanje ko da sam kroz te dogadjaje proso, ko da sam probudio neka zaboravljena sjecanja koja sam nosio u sebi. Tesko za opisat.

Dakle nešto kao izgubljeno u genetskom dnk kroz stoljeća.-. pitanje je da li kroz tebe tebe samog ili tvojih predaka ako ćemo gledat antropološki..[/quote]

Dusa nosi sjecanja a usavrsavanje naseg DNK omogucava da se ta sjecanja vrate kao i neke fizicke - mentalne sposobnosti.

moguce da kombinacija dnk mojih predaka tj ukrstanje tih dnk, sada dalo meni neku mogucnost da osjetim, kao sto sam to tada dok sam citao dozivio. Moze biti ko zna sto, samo navodim mogucnost.
"Kad se lijepo upakovana gomila laži uspije da proda narodnim masama polako i sistematski tokom nekoliko hiljada godina - onda se istina smatra totalnom besmislicom, a onaj koji ju propovijeda - totalnim ludakom"
J. Dresden

Корисников грб
Predator
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод Predator » 24 Авг 2008, 02:51

A sto se tice national geographic ne treba mu bas sve vjerovat, radi on za ove sto drze svijet pod svoje, i pricaju tj serviraju ono sto narod smije i treba da vjeruje.

Ali uvijek ga je dobro pogledati :)
"Kad se lijepo upakovana gomila laži uspije da proda narodnim masama polako i sistematski tokom nekoliko hiljada godina - onda se istina smatra totalnom besmislicom, a onaj koji ju propovijeda - totalnim ludakom"

J. Dresden

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3811
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Порукаод gresnica » 24 Авг 2008, 16:47

Predator пише:A sto se tice national geographic ne treba mu bas sve vjerovat, radi on za ove sto drze svijet pod svoje, i pricaju tj serviraju ono sto narod smije i treba da vjeruje.

Ali uvijek ga je dobro pogledati :)

Плаво око је ипак плаво око и не могу очи да се не разумеју. :wink: :D

Корисников грб
Predator
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод Predator » 25 Авг 2008, 01:21

recimo, Kristofer Kolumo otkrio ameriku, u to moramo da vjerujemo, ali ne spominju tj cute da su tada znali da postoji tamo kontinent i da su tamo krenuli sa namjerom da stvore Ameriku, zemlju kakva je danas. Tada su vec imali mapu svijeta, tacno su znali dje idu. Da ne spominjem Kineze koji su mnogo prije Kolumba oplovili svijet i oni imali tada mapu svijeta. Dosta toga se krije od javnosti a u skolu nas uce onakvu istoriju kakvu treba da znamo i mislimo da jeste a ne kako je stvarno bilo, jer bi onda poceli shvatat neke stvari. I kako to da nas ne uce o sumerskim plocicama koje sadrze neke tajne.

J. Dresden

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 25 Авг 2008, 10:21

Predator пише:Dusa nosi sjecanja a usavrsavanje naseg DNK omogucava da se ta sjecanja vrate kao i neke fizicke - mentalne sposobnosti.

Takav način rezonovanja je materijalistički i kosi se sa teorijom tradicionalnog hermetizma po kome se uzroci promena nalaze na višem nivou (astralnom, mentalnom, božanskom) a ne na materijalnom. S tog stajališta je paradoksalno pokušavati vršiti izmene odozdo ka gore (bottom-up) te bi teorija klasičnog hermetizma to odbacila kao pokušaj crnomagijskog delovanja. Zar nije bolje, prirodnije i nekako lakše uputiti ljudsko biće, dušu da se sama seti nekih izgubljenih sećanja te da sama razvije svoje potencijale nego na nekakav laboratorijski način razvijati duhovne sposobnosti? Bojim se da je to osuđeno na neuspeh. Genetskim inženjeringom čovek neće steći neke super performanse nego će pre postati nakaza.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 81
Придружен: 30 Апр 2008, 12:28

Порукаод enya » 27 Авг 2008, 15:09

Što se tiče ove teme, tj. 2012. godine točnije 23.12.2012., mogu reći malo što sam pročitala i malo što osjećam u vezi sa svim tim budući se danas o tome puno piše i svatko je načuo da se nešto događa.

Čitala sam malo o starim civilizacijama na Stojadinovu preporuku, pa tako doznah neke stvari koje nisam znala, niti ikad učila, a pitam se zašto, što opet ide u prilog Predatorovim iskazima na ovoj temi. Pa tako doznah da su stari Sumerani i Maye bili izvrsni astrolozi koji su znali izračunati mase planeta i udaljenosti jednih od drugih prilično precizno, a nitko ne zna kako ili netko neće da se to zna. Osim toga ja vjerujem da je i prije njih bilo kvalitetnih i još starijih civilizacija koje su živjele recimo u doba dinosaura, o čemu također nismo učili. No, važno je to da su na astrološkim kartama Sumerana i Maya 10 planeta Sunčevog sistema. Sad kad je Pluton ispao iz igre, nemamo 10-ti planet. Taj planet, nazovmo ga X trebao bi ponovno ući u Sunčev sustav upravo gore navedenog datuma, a to bi sa sobom donijelo promjene u svemiru, pa tako i na našoj planeti. To je proces, pa se već događa, a da toga nismo svjesni. Echart Tolle kaže da je buđenje velikog broja ljudi počelo. Svatko može pričati o sebi, a ja se s tom činjenicom slažem, jer osjećam te promjene. No, ja sam nebitna. Ovo može biti jedna od teorija, nitko ne zna pravu, barem zasad.

Ima još jedna stvar koju želim reći, a to je da Predatora ne shvaćam poput Stojana iliti Stojadina. Ja shvaćam da promjene kod ljudi do srži , a to znači promjene DNK, dolaze astronomski, dakle ne iz njih samih nego ipak odozgora povezano sa božjom voljom. Smatram da je to doista moguće i da će se veliki broj ljudi na ovoj planeti uspjeti probuditi, te nakon što su mnogobrojne generacije uništile dosta toga bilo individualno bilo kolektivno, pa čak i majčicu nam Zemlju od utrobe do vrha, da će ljudi ipak moći na ruševinama ovoga podići bolji i humaniji svijet kao jedan proces koji će opet doći svom astrološkom kraju i tako opet ispočetka do beskonačnosti. Znači od civilizacije do civilizacije.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 27 Авг 2008, 20:52

Oh, Enya se vratila.... ^78^
Kad me već prozivaš kao Stodžadina, red bi bilo da pustim abera.

enya пише:Čitala sam malo o starim civilizacijama na Stojadinovu preporuku...

Jeste, ali u opticaju je gomila tresha o svemu pa tako i o starim civilizacijama, mitologijama i slično. No, nadam se da si odabrala vrednu literaturu.

enya пише:pa tako doznah neke stvari koje nisam znala, niti ikad učila, a pitam se zašto, što opet ide u prilog Predatorovim iskazima na ovoj temi.

Drago mi je zbog njega. :an:

enya пише:Taj planet, nazovmo ga X trebao bi ponovno ući u Sunčev sustav upravo gore navedenog datuma, a to bi sa sobom donijelo promjene u svemiru, pa tako i na našoj planeti. To je proces, pa se već događa, a da toga nismo svjesni. Echart Tolle kaže da je buđenje velikog broja ljudi počelo. Svatko može pričati o sebi, a ja se s tom činjenicom slažem, jer osjećam te promjene. No, ja sam nebitna. Ovo može biti jedna od teorija, nitko ne zna pravu, barem zasad.

Promene se dešavaju velikom brzinom, promene u načinu života čovečanstva, pa ipak ne prenagljujmo u zaključcima i očekivanjima jer da se kojim slučajem odneku približava nekakva golema planeta recimo barem do nivoa Plutona do sada bi je već primetili, a ako neka planeta baš tog datuma postane vidljiva profesionalnim posmatračima kosmosa to znači da je ona dugo bila tu negde a da je nismo spazili zbog specifičnog načina kretanja. Naravno da bi to izazvalo određene posledice, ali veliko kolektivno buđenje je malo preterano očekivanje. Svet kao da srlja u još dublju eutanaziju, u amneziju i anesteziju, pa je nekakav srećan ishod u budućnosti moguć tek nakon KATASTROFE koja se dešava sukcesivno. U prevodu, ne čini mi se realnim da 7 milijardi ljudi odjednom bude budno i da zavlada harmonija. Materijalni svet ima svoje zakonitosti i načine kako se nešto dešava.

enya пише:Ima još jedna stvar koju želim reći, a to je da Predatora ne shvaćam poput Stojana iliti Stojadina. Ja shvaćam da promjene kod ljudi do srži , a to znači promjene DNK, dolaze astronomski, dakle ne iz njih samih nego ipak odozgora povezano sa božjom voljom. Smatram da je to doista moguće i da će se veliki broj ljudi na ovoj planeti uspjeti probuditi, te nakon što su mnogobrojne generacije uništile dosta toga bilo individualno bilo kolektivno, pa čak i majčicu nam Zemlju od utrobe do vrha, da će ljudi ipak moći na ruševinama ovoga podići bolji i humaniji svijet kao jedan proces koji će opet doći svom astrološkom kraju i tako opet ispočetka do beskonačnosti. Znači od civilizacije do civilizacije.

Upravo o tim ruševinama govorim i one me brinu, jer tih ruševina još uvek nema u meri da bi ih nazvali ruševinama i da bi to one bile, a ruševine su preduslov buđenja jer tako funkcioniše svet, usud, darma, karma, nazovimo to kako god. Ruševine su sveobuhvatne, i ne zahvataju samo betonske armature i nekakve građevine već i DNK. O tome svedoči eksplozija kancerogenih oboljenja kojih je pre dvadesetak godina bilo nekoliko puta manje. Dakle, nekakvo urušavanje obuhvata i taj aspekt. Ne mogu se negde pojaviti anđeli bez da se prethodno nisu oglasili i ukazali demoni. Neće zasjati lepota bez da se nismo nagledali nakaznosti. Sve ima svoju cenu. Ja samo naglašavam taj aspekt, a glede datuma videćemo jer uvek postoji mogućnost da je neko pogrešno dešifrovao i interpretirao majanske izvore.

Btw, preporučujem Ktulu Calls od Hauarda Philipsa Lovecrafta. On piše o civilizacijama koje su postojale još za vreme dinosaurusa. Zanimljivo, a pisao je između dva svetska rata.
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 28 Авг 2008, 08:36

stojan popivoda пише:Oh, Enya se vratila.... ^78^
Kad me već prozivaš kao Stodžadina, red bi bilo da pustim abera.

Jeste, ali u opticaju je gomila tresha o svemu pa tako i o starim civilizacijama, mitologijama i slično. No, nadam se da si odabrala vrednu literaturu.

A šta fali Stojadinu? Podsjeća me na negdašnji Automobil koji se proizvodio u Kragujevcu, a koji je imalo više od pola bivše nam domovine ;). Podsjeća me na djetinjstvo kad smo svi više-manje bili jednaki tj. svi za jdnoga, jedan za sve, kad smo učili o bratstvu i jedinstvu i pjevali pionirske pjesmice (moja generacija).

Ima dosta stvari. Budući sam stalno u trci s vremenom, odabrala sam knjigu dr. Ante Simonića koji je to ukratko sve opisao i koliko je meni brzinski potrebno da saznam, a ostalo nadolazi samo po sebi, malo odasvuda. Naravno da određene informacije treba provjeriti i da je istina negdje u sredini.

stojan popivoda пише:Drago mi je zbog njega. :an:

Osjetim li ja to ljubomoru? Ili pak velikodušnost? Hm.... No frks, znas da ja ne zavodim po forumima.

stojan popivoda пише:Promene se dešavaju velikom brzinom, promene u načinu života čovečanstva, pa ipak ne prenagljujmo u zaključcima i očekivanjima jer da se kojim slučajem odneku približava nekakva golema planeta recimo barem do nivoa Plutona do sada bi je već primetili, a ako neka planeta baš tog datuma postane vidljiva profesionalnim posmatračima kosmosa to znači da je ona dugo bila tu negde a da je nismo spazili zbog specifičnog načina kretanja. Naravno da bi to izazvalo određene posledice, ali veliko kolektivno buđenje je malo preterano očekivanje. Svet kao da srlja u još dublju eutanaziju, u amneziju i anesteziju, pa je nekakav srećan ishod u budućnosti moguć tek nakon KATASTROFE koja se dešava sukcesivno. U prevodu, ne čini mi se realnim da 7 milijardi ljudi odjednom bude budno i da zavlada harmonija. Materijalni svet ima svoje zakonitosti i načine kako se nešto dešava.

Zašto misliš da planet ne postoji? I zašto misliš, ako su ga primijetili da bi to odmah plasirali u javnost. U javnost se plasira samo ono što prodje cenzuru i što se uklapa u nekakve dogovorene planove vladanja ovim našim planetom.
Meni je jasno da bez katastrofe i rušenja svega starog ne može izniknuti ništa novoga za koje opet ne znamo kakvo će biti, bolje ili gore. Jasne su mi i zakonitosti materijalnog svijeta, ali znamo i to da je materijalan svijet isto što i nematerijalan, samo na različitim valnim frekvencijama. To znači da je upitno koje zakonitosti tu djeluju. Kažu da se frekvencije povećavaju i da vrijeme ubrzava. Možda je to samo iz jedne perspektive. Nebitno, ako doživimo nešto bit ćemo iskusniji, ali možda ne i pametniji.

stojan popivoda пише: Ja samo naglašavam taj aspekt, a glede datuma videćemo jer uvek postoji mogućnost da je neko pogrešno dešifrovao i interpretirao majanske izvore.

Btw, preporučujem Ktulu Calls od Hauarda Philipsa Lovecrafta. On piše o civilizacijama koje su postojale još za vreme dinosaurusa. Zanimljivo, a pisao je između dva svetska rata.

Ne radi se samo o mayanskim izvorima, radi se i o sumeranskim. Slažem se da je možda pogrešno, ali zato mi možemo sami otkrivati. Dano nam je, zašto ne čitati sve i svašta, zašto ne razmišljati. Mislim da se najviše može naučiti vraćanjem prirodi i njenim zakonitostima. Sve se napravilo da se ljudi od toga udalje i da zaborave.
Hvala za knjigu, pokušat ću doći do litereture i vidjeti ima li tu dodirnih točaka s mojim dosezima.

Корисников грб
rujni
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 423
Придружен: 10 Мар 2006, 20:29
Место: ZG

Порукаод rujni » 28 Авг 2008, 10:56

enya koja samouvjerena spika????!!!!

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 30 Авг 2008, 00:16

enya пише:
stojan popivoda пише:Drago mi je zbog njega. :an:

Osjetim li ja to ljubomoru? Ili pak velikodušnost? Hm.... No frks, znas da ja ne zavodim po forumima.

Prosto sam pozeleneo od ljubomore, najpre imajući u vidu da ti ne zavodiš po forumima.... :wink:

enya пише:Zašto misliš da planet ne postoji? I zašto misliš, ako su ga primijetili da bi to odmah plasirali u javnost. U javnost se plasira samo ono što prodje cenzuru i što se uklapa u nekakve dogovorene planove vladanja ovim našim planetom.

Postoji neki planet, i ne samo jedan, ali valja praviti razliku među njima. Za planete koje nisu vidljive golim okom sa Zemlje ne postoje jasne korespondencije u mitologijama, dakle u nekakvom zaveštanju drevnih inicijanata. To može značiti ili da ih naši učeni preci nisu poznavali ili da one prosto nisu baš za ljude, a ako nisu za ljude, onda..... čemu se dobrom možemo nadati od njih? No, poenta je u tome da ne bi valjalo brkati posledice sa uzrocima. Uzrok nekog dešavanja nije kretanje neke planete već je kretanje neke planete posledica ili vidljiva manifestacija nekog višeg uzroka, svakako manifestacija čije bi značenje valjalo istražiti. Istovremeno, želim da naglasim kako je neprimerneo očekivati nagle proboje u ljudskoj svesti izazvane spoljnim uzrocima. To nije u skladu sa prirodom ovog predatorskog univerzuma.

Smisao postojanja svesti je sticanje iskustava u svrhu koju je najslikovitije predstavio Karlos Kastaneda opisujući jedno učenje poreklom blisko tim dalekim centralnoameričkim izvorima koji navodno najavljuju nekakvo mega zbivanje. Kada bi se nivo svesti na kolektivnom nivou iznenada digao, to bi rezultiralo značajnim smanjenjem obima procesa sticanja iskustava, tj energije koja na neki način zadovoljava onu silu/entitet koja je paradoksalno izvor same svesti. Naposletku, zar nije svaki dan deo mega-zbivanja?

Iza mita o 2012 stoji mentalitet u osnovi sličan mentalitetu tzv kargo kultova. To su oni što očekuju nekakve božanske darove. Problem je što mitologija ukazuje na takve događaje i smešta ih u neodređenu davnu prošlost te predviđa jedan pozamašan period suše tih darova do trenutka revolucije, odnosno prelaska iz jednog u neki drugi vremenski ciklus. Priznajem i prepoznajem da je vreme u kome živimo umnogome simptomatično, ali bi zato i na fenomen 2012. trebalo gledati kao na još jedan od simptoma. Simptomi vremena su svuda. Cela ta priča, a naročito oni koji je lansiraju, podsećaju me na nekog seksualnog očajnika koji se našao recimo na Titaniku, te kako je svima poznat ishod, on pokušava da nagovori prisutnu uspaničenu cicu na poslednji snošaj.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 30 Авг 2008, 00:22

enya пише:Zašto misliš da planet ne postoji? I zašto misliš, ako su ga primijetili da bi to odmah plasirali u javnost. U javnost se plasira samo ono što prodje cenzuru i što se uklapa u nekakve dogovorene planove vladanja ovim našim planetom.

Dometi onih koji navodno vladaju planetom su ograničeniji nego što bi mogli očekivati. Razlog tome je kratkoća ljudskog veka. Da bi neko zaista vladao na način izložen po raznim teorijama zavera, taj bi morao neprirodno, odnosno nadljudski dugo da živi. Pretpostavimo jednu bandu vampira koji se muvaju ovuda već pet hiljada godina. To bi onda imalo smisla, no kako dokazati postojanje te bande? U stvarnosti, bilo kakva cenzura povodom otkrića neke nove planete je besmislena jer je objekat toliko daleko od nas da to praktično nema nikakvih konsekvenci. Jedini koji bi mogli povodom toga da paniče jesu oni koji iz perspektive meinstream mentaliteta deluju kao nekakvi ekscentrici - nekonvencionalni astrolozi, konspirolozi, sektaši i ostali zanesenjaci, tj benigna publika, beznačajan deo javnosti.

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 30 Авг 2008, 15:10

stojan popivoda пише:Prosto sam pozeleneo od ljubomore, najpre imajući u vidu da ti ne zavodiš po forumima.... :wink:

Nemoj Stojadine, molim te, ne, ne , nemoj mi to raditi. Postoji velika mogućnost da se baš ja (koja to nikad ne radim, niti si dozvoljavam) zaljubim baš u tebe ćelavoga i istetoviranoga, ahoojj...

stojan popivoda пише:Postoji neki planet, i ne samo jedan, ali valja praviti razliku među njima. Za planete koje nisu vidljive golim okom sa Zemlje ne postoje jasne korespondencije u mitologijama, dakle u nekakvom zaveštanju drevnih inicijanata. To može značiti ii da ih naši učeni preci nisu poznavali ili da one prosto nisu baš za ljude, a ako nisu za ljude, onda..... čemu se dobrom možemo nadati od njih? No, poenta je u tome da ne bi valjalo brkati posledice sa uzrocima. Uzrok nekog dešavanja nije kretanje neke planete već je kretanje neke planete posledica ili vidljiva manifestacija nekog višeg uzroka, svakako manifestacija čije bi značenje valjalo istražiti.

Idemo ovako. Zamo da su stari Sumerani ( ma tko god oni bili) ostavili pisane tragove u klinastom pismu na glinenim pločicama. Znamo i to da su imali svoja božanstva i da je vliki dio Starog zavjeta preuzet upravo od njih. Znamo da su spominjali planet Nubiru i njegove stanovnike. Pitanje je samo da li je Zecharia Sitchin to sve dobro preveo i za koga on radi. Znamo da je suvremena matematika sumnja na neke nepravilnosti vezano za planete i pretpostalja postojanje drugih s obzirom na to da tome suvremena astronomija ne može puno pomoći. To objašnjava zašto su drevne civilizacije znale neke stvari o svemiru, planetima, njihovim masama i udaljenostima bez suvremene tehnologije, ali ne objašnjava tko ih je tome poučio.
Znanstvenici pretpostavljaju da planet X ima eliptičnu putanju koja seže duboko u svemir. Sumerani pričaju o sudaru tog planeta sa zemljom. To bimoglo odgovoriti na pitanje koji je uzrok približavanja tog planeta zemlji. Ali ne odgovara na pitanje oko čega se taj planet vrti osim sunca i koliku putanju ima.
Istovremeno, želim da naglasim kako je neprimerneo očekivati nagle proboje u ljudskoj svesti izazvane spoljnim uzrocima. To nije u skladu sa prirodom ovog predatorskog univerzuma. [/quote]
Ovo baš ne razumijem s obzirom da smo mi sami dio tog svemira i njegovih elemenata. No, ne mogu tvrditi da ne govoriš pravilno. Mislim da je to moguće , ali kao posljedica nekakve katasrofe iza koje se gradi novi sustav.
stojan popivoda пише:Smisao postojanja svesti je sticanje iskustava u svrhu koju je najslikovitije predstavio Karlos Kastaneda opisujući jedno učenje poreklom blisko tim dalekim centralnoameričkim izvorima koji navodno najavljuju nekakvo mega zbivanje. Kada bi se nivo svesti na kolektivnom nivou iznenada digao, to bi rezultiralo značajnim smanjenjem obima procesa sticanja iskustava, tj energije koja na neki način zadovoljava onu silu/entitet koja je paradoksalno izvor same svesti. Naposletku, zar nije svaki dan deo mega-zbivanja?

Dio sam odgovorila gore. Kome je cilj da se svijest tako razvije? Možda su zbog toga izumirale stare civilizacije.
Da, svaki dan je dio mega-zbivanja, premda pamtimo samo jako loše ili jako dobre dane.
stojan popivoda пише:
Iza mita o 2012 stoji mentalitet u osnovi sličan mentalitetu tzv kargo kultova. To su oni što očekuju nekakve božanske darove. Problem je što mitologija ukazuje na takve događaje i smešta ih u neodređenu davnu prošlost te predviđa jedan pozamašan period suše tih darova do trenutka revolucije, odnosno prelaska iz jednog u neki drugi vremenski ciklus. Priznajem i prepoznajem da je vreme u kome živimo umnogome simptomatično, ali bi zato i na fenomen 2012. trebalo gledati kao na još jedan od simptoma. Simptomi vremena su svuda. Cela ta priča, a naročito oni koji je lansiraju, podsećaju me na nekog seksualnog očajnika koji se našao recimo na Titaniku, te kako je svima poznat ishod, on pokušava da nagovori prisutnu uspaničenu cicu na poslednji snošaj.

Valjda taj seksualni ocajnik na kraju uspije u tome i doživi još jedan ekstremno mega-zbivajući dan ;)

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada

Порукаод stojan popivoda » 02 Сеп 2008, 01:05

enya пише:Nemoj Stojadine, molim te, ne, ne , nemoj mi to raditi. Postoji velika mogućnost da se baš ja (koja to nikad ne radim, niti si dozvoljavam) zaljubim baš u tebe ćelavoga i istetoviranoga, ahoojj...

Bitanga i princeza par!

Слика

enya пише:Idemo ovako. Zamo da su stari Sumerani ( ma tko god oni bili) ostavili pisane tragove u klinastom pismu na glinenim pločicama. Znamo i to da su imali svoja božanstva i da je vliki dio Starog zavjeta preuzet upravo od njih. Znamo da su spominjali planet Nubiru i njegove stanovnike. Pitanje je samo da li je Zecharia Sitchin to sve dobro preveo i za koga on radi. Znamo da je suvremena matematika sumnja na neke nepravilnosti vezano za planete i pretpostalja postojanje drugih s obzirom na to da tome suvremena astronomija ne može puno pomoći. To objašnjava zašto su drevne civilizacije znale neke stvari o svemiru, planetima, njihovim masama i udaljenostima bez suvremene tehnologije, ali ne objašnjava tko ih je tome poučio.

Znamo ali i ne znamo. Znamo da su znali i da ih je neko podučio, no i u bibliji piše da su Beni Elohimi dolazili i karali Zemljanke, i nazivahu ih "anđelima". Smešno, zar ne? Možda, ali ako su svemirski karatelji anđeli, šta nam to govori? Govori o postojanju strukturisane hijerarhije tih, reklo bi se, superiornijih bića. Legenda o anđelima, bogovima postoji. Oni dolaze sa nebesa a neki iz podzemlja i sve se to lepo uklapa u Zahariju i u Denikena i u Kasiopejce i boga oca, ali i dalje pomenuti izvori interpretacija ne moraju biti i teško da jesu verodostojni. Uostalom, neko, neka hajde recimo "bestelesna inteligencija" koja ima "lokaciju" u nekom drugom denzitetu može komunicirati telepatski, simbolički ili putem snova sa bilo kime i preneti mu bilo šta (naravno to se ne dešava tek tako) ali je moguće i dešava se. Zaista je teško dokazati postojanje đavola i bogova, anđela i demona, ali indikativno deluje da svi oni imaju svoje predstavnike na Zemlji, među ljudima.
Btw, stari Egipćani su tvrdili da ih je svemu podučio bog Tot, odnosno Tahuti.
U svakom slučaju mnogo veće misterije leže tu ispred naših očiju. Misterije nisu pisali autori niti su pokušavali da ih prilagode aktuelnom mentalitetu, dok priče koje pominješ jesu takve prilagodbe. Zato su mi i sumnjive jer su u skladu sa vremenom. Prave stvari su bezvremene. Veća je misterija priroda Afrodite ili Atene. Obe su ćerke očeva, bez majki. Afrodita je nastala od sperme Uranovog falusa koji je pao u more, jer mu ga je u revolucionarnom žaru otfikerio izuzetno oštrim predmetom Kronos - bog vremena, korespondentan Saturnu. A Saturn je sfera odakle su došli "posmatrači" čiju je decu je arhanđeo Gabriel (korespondentan Mesecu) vezao u podzemlju kako bi ljudski rod uopšte mogao da postoji. Vezao a ne likvidirao. Decu nekakvih posmatrača!!! Tako kažu kabalističke legende. Dogone sada neću ni da pominjem jer su oni totalni rebus. Dakle, svi elementi za teoretisanja raznih modernih fantazmagoričnih likova i zamlata postoje već hiljadama godina. Problem je u tome šta konkretno činiti. Niko od njih ne daje odgovor na praktična pitanja. I ako da, onda su ta rešenja neupotrebljiva ili besmislena. Novoeonske mantre prosto ne rade. Prvih 500 godina stvaraju se sve sami abortusi.

enya пише:Kome je cilj da se svijest tako razvije? Možda su zbog toga izumirale stare civilizacije.

Razvoj i rast svesti je u interesu - da upotrebim Kastanedin termin - orla. Orao beše entitet koji generiše svesti i koji ih na kraju proždire kada se napune sadržajem. I to je kao OK. Svi nekako podučavaju da se opustimo i da to nije strašno.... Ma nemojte molim vas!

enya пише:Valjda taj seksualni ocajnik na kraju uspije u tome i doživi još jedan ekstremno mega-zbivajući dan ;)

Primerice jedno ubitačno i fatalno seksualno iskustvo koje nije ni nalik onome šta je do tada doživeo ili o čemu je maštao. To bi bilo baš lepo.... za kraj.... ^78^

Корисников грб
enya
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод enya » 02 Сеп 2008, 11:46

stojan popivoda]

Bitanga i princeza par!

Слика
[/quote]

Dobar smisao za humor, Kazo i Irena, moš mislit!

[quote="stojan popivoda]
Znamo ali i ne znamo. Znamo da su znali i da ih je neko podučio, no i u bibliji piše da su Beni Elohimi dolazili i karali Zemljanke, i nazivahu ih "anđelima". Smešno, zar ne? Možda, ali ako su svemirski karatelji anđeli, šta nam to govori? Govori o postojanju strukturisane hijerarhije tih, reklo bi se, superiornijih bića. Legenda o anđelima, bogovima postoji. Oni dolaze sa nebesa a neki iz podzemlja i sve se to lepo uklapa u Zahariju i u Denikena i u Kasiopejce i boga oca, ali i dalje pomenuti izvori interpretacija ne moraju biti i teško da jesu verodostojni. Uostalom, neko, neka hajde recimo "bestelesna inteligencija" koja ima "lokaciju" u nekom drugom denzitetu može komunicirati telepatski, simbolički ili putem snova sa bilo kime i preneti mu bilo šta (naravno to se ne dešava tek tako) ali je moguće i dešava se. Zaista je teško dokazati postojanje đavola i bogova, anđela i demona, ali indikativno deluje da svi oni imaju svoje predstavnike na Zemlji, među ljudima.
Btw, stari Egipćani su tvrdili da ih je svemu podučio bog Tot, odnosno Tahuti.
U svakom slučaju mnogo veće misterije leže tu ispred naših očiju. Misterije nisu pisali autori niti su pokušavali da ih prilagode aktuelnom mentalitetu, dok priče koje pominješ jesu takve prilagodbe. Zato su mi i sumnjive jer su u skladu sa vremenom. Prave stvari su bezvremene. Veća je misterija priroda Afrodite ili Atene. Obe su ćerke očeva, bez majki. Afrodita je nastala od sperme Uranovog falusa koji je pao u more, jer mu ga je u revolucionarnom žaru otfikerio izuzetno oštrim predmetom Kronos - bog vremena, korespondentan Saturnu. A Saturn je sfera odakle su došli "posmatrači" čiju je decu je arhanđeo Gabriel (korespondentan Mesecu) vezao u podzemlju kako bi ljudski rod uopšte mogao da postoji. Vezao a ne likvidirao. Decu nekakvih posmatrača!!! Tako kažu kabalističke legende. Dogone sada neću ni da pominjem jer su oni totalni rebus. Dakle, svi elementi za teoretisanja raznih modernih fantazmagoričnih likova i zamlata postoje već hiljadama godina. Problem je u tome šta konkretno činiti. Niko od njih ne daje odgovor na praktična pitanja. I ako da, onda su ta rešenja neupotrebljiva ili besmislena. Novoeonske mantre prosto ne rade. Prvih 500 godina stvaraju se sve sami abortusi. [/quote]

Slazem se. Sto konkretno ciniti, moramo otkrivati sami. Duboko u svakom od nas lezi odgovor. Ali, to nije razlog da se ne raspravlja i ne otkriva što se sve plasira. Nitko ne treba svemu niti vjerovati. Bitno je da se covjek oslobodi nekih nametnutih ucenja i obicaja i pokusa slobodno razmisljati i ponasati se. Problem je sto nam to danasnji ovozemljski ustroj ne dozvoljava. Zigosani smo jos u utrobi.
Po ovome ispada da nikad necemo znati sto je prava stvar, barem ne za vrijeme ovozemaljskog zivota i to da uvijek mozemo biti prevareni i oprezni, tj. budni.

[quote="stojan popivoda]
Razvoj i rast svesti je u interesu - da upotrebim Kastanedin termin - orla. Orao beše entitet koji generiše svesti i koji ih na kraju proždire kada se napune sadržajem. I to je kao OK. Svi nekako podučavaju da se opustimo i da to nije strašno.... Ma nemojte molim vas![/quote]
Opusti se i uživaj, nemoj da nam sada, kvariš doživljaj! Tutti Frutti
Orlovi se mogu dovesti u red i staviti u svoje skulpture. Ne bi trebali biti neki problem kao i sve mračne sile svemira. Ključ je opet u nama što ti Stojane jako dobro znaš.

[quote="enya пише:
Valjda taj seksualni ocajnik na kraju uspije u tome i doživi još jedan ekstremno mega-zbivajući dan ;)

Primerice jedno ubitačno i fatalno seksualno iskustvo koje nije ni nalik onome šta je do tada doživeo ili o čemu je maštao. To bi bilo baš lepo.... za kraj.... ^78^[/quote]
To bih svakome poželjela, pa da zna da je doživio u ovom životu što mnogi seksoznalci nisu ma koliko trenirali :ok