Najave koncerata i svirki!

Корисников грб
Starbuck
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1186
Придружен: 11 Апр 2006, 16:18
Место: Beograd

Najave koncerata i svirki!

Порукаод Starbuck » 24 Јан 2008, 15:04

Evo teme za najavljivanje!
Ako znate neki bend koji ima svirku samo recite!
Ako ste culi da neki poznati bend ili muzicar dolaze u ovaj deo sveta, napisite!
It is by will alone I set my mind in motion. It is by the juice of Sapho that thoughts acquire speed, the lips acquire stains, stains become a warning. It is by will alone I set my mind in motion.

Корисников грб
Starbuck
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1186
Придружен: 11 Апр 2006, 16:18
Место: Beograd

Порукаод Starbuck » 24 Јан 2008, 15:07

Nick Cave u Beogradu!

Nik Kejv u Beogradskoj Areni
Sreda, 23. januar 2008. 11:58

Posle skoro dve decenije od poslednjeg nastupa u Beogradu, Nik Kejv i njegov sastav The bad seeds nastupiće u Beogradskoj Areni 4. juna ove godine.

Bend poznat po "Murder Ballads" albumu, sa kojeg se posebno izdvojio duet sa Kajli Minog "Where the wild roses grow", poslednji put je nastupao pred beogradskom publikom daleke 1990. godine, a sada naš glavni grad ponovo postaje deo turneje ovog kultnog sastava.

Bend je osnovan 1984. godine i iza sebe ima 13 studijskih albuma, a 14. po redu, pod nazivom "Dig, Lazarus, Dig!!!", biće objavljen u martu ove godine.

Frontmen Nick Cave doprineo je kultnom statusu benda svojim bogatim umetničkim angažmanom.

Pored toga što je muzičar, tekstopisac i pesnik (objavio je 1 roman i 4 knjige pesama), radio je muziku za nekoliko filmova Vima Vendersa u kojima se i pojavljivao kao poseban gost: "Nebo nad Berlinom", "Do kraja sveta", "Duša čoveka", "Tako daleko a tako blizu", kao i za filmove "Kukavičko ubistvo Džesija Džejmsa" i "Ponuda", za koji je napisao i scenario.

http://www.mtsmondo.com/entertainment/v ... vest=84469
It is by will alone I set my mind in motion. It is by the juice of Sapho that thoughts acquire speed, the lips acquire stains, stains become a warning. It is by will alone I set my mind in motion.

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30112
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 26 Феб 2008, 17:29

Uskoro veliki koncert Olivere Katarine

Posle uloge Velike Boginje u filmu "Čarlston za Ognjenku", jednu od najvećih muzičkih i glumačkih zvezda Oliveru Katarinu, uskoro ćemo videti, i čuti, i na velikom povratničkom koncertu.
"Ova uloga me je 'vratila u život'. Godinama sam nezasluženo živela u nekoj vrsti medijske izolacije zbog svojih uverenja, ali vreme je za promene. Uskoro mi izlazi trostruki album sa pesmama iz svih mojih muzičkih perioda. Biće na njoj i francuske šansone i romanse i narodnih i ciganskih pesama, konačno biće i novih numera koje sam otpevala u filmu Uroša Stojanovića", rekla je za "Blic" Olivera Katarina.
Za vreme rata devedesetih Olivera je često nastupala u inostranstvu.
"Iako nisam snimala ploče, imala sam veliki broj nastupa u inostranstvu. Prošle godine sam u prestižnoj 'Gugenhajm galeriji' u Njujorku zajedno sa Marinom Abramovič izvela veličanstven performans o kom je pisala svetska štampa. Tamo sam pevala nove kompozicije koje sam komponovala u međuvremenu, a planiram da se posle objavljivanja novog trostrukog CD-a napravi jedan spektakularan događaj, koncert!".
Posle trideset godina, koliko nije nastupala na sceni u Srbiji, Olivera Katarina je izrazila želju da "sve bude savršeno".
"Napisala sam neku vrstu scenarija za koncert, za koji se nadam da će se održati u Centru 'Sava'. Sigurna sam da će koncert biti spektakl, a naravno, tu je i moja brojna publika koju iskreno volim i koja mene voli.Biće tu puno gostiju, muzičara, kolega glumaca iz filma 'Čarlston za Ognjenku'".
Glumica i pevačica koja je svoju pozorišnu karijeru počela još kao student glavnom ulogom u Narodnom pozorištu u predstavi "Koštana", nagrađivana je na filmskim festivalima u Moskvi i Veneciji, a najpoznatija je po ulozi u filmu "Sakupljači perja", Aleksandra Petrovića iz 1967. godine.
Uskoro u izdanju PGP RTS-a izlazi njena trostruka CD kompilacija sa najlepšim pesmama.
Слика

Andjela
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 09 Мар 2008, 22:45

Порукаод Andjela » 09 Мар 2008, 22:57

I "Bon Džovi" pod znakom pitanja

BEOGRADSKI koncert američkih rokera "Bon Džovi", koji bi trebalo da se održi 11. jula na Ušću, neizvestan je baš kao i nastavak evropskog dela njihove turneje "Izgubljeni autoput". Naime, evropska turneja Džona Bona Džovija i njegovih drugara počinje 22. maja u Nemačkoj, a završava se 28. juna u Londonu. Tog dana "Bon Džovi" bi trebalo da održe drugi koncert na "Tvikenhem" stadionu. Planirano je da posle toga nastave turneju po jugoistočnoj Evropi i sviraju u Beogradu, Bukureštu, Sofiji, Atini i Istanbulu. Iako je ugovor za beogradski koncert potpisan, izvođač nije potvrdio da će posle Engleske nastaviti turneju. Imajući u vidu da rok zvezde finale evropske turneje po pravilu zakazuju u Engleskoj, beogradski koncert u ovom trenutku "visi u vazduhu".
:)

confused
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 297
Придружен: 11 Сеп 2008, 10:36

Порукаод confused » 13 Сеп 2008, 15:40

Prti Bee Gee i Mc Monogamija u petak 19.09.2008

Слика
Слика

kokica
~ pocetnik ~