Kuda ide poezija?

Napisite pesmu, bas ovde!

Уредник: Moderatori

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1624
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 01 Феб 2008, 21:18

MustraBecka пише:
faraon пише: Zna se dobro ,- sta je dobro ! Prema unaprijed odredjenim uzorima imam averziju jer hocu sam da mi nesto "legne" ili ne ...

Izvini, stereotip.

...ocjene bez argumenta su samo profani uciteljski uvidi crvenom olovkom .
Postujem sve fraze i lomiparice ako se podkrijepe .
Poezija ne trpi ustaljene fraze i jednostavne odrecnosti .
Dokazi vrijede i u pisanim kreacijama a ne samo u matematickim ZNACIMA ...

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 29335
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 01 Феб 2008, 21:20

Za*ebi crveno, nema znacaj ovog puta, a opet sterotip pominjanja istog gde mu nije mesto.
Слика

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 01 Феб 2008, 21:24

Mislim da kritikovati poeziju ili validne stavove o njoj iznositi mogu samo oni koji su se njome opekli ili bar nesto u njoj rekli ....Crveno -prisustvo govori da neko ima zivota u sebi !?

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 01 Феб 2008, 21:25

Izvini, nisam kriticar niti sam kritikovala samo sam iznela svoje misljenje.
Ako si video kritiku i ako si poeta jos jednom izvini. Ne bendam se u dublove. :mah
Слика

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 01 Феб 2008, 21:32

Mislim da iznijeti svoje misljenje znaci kriticki sagledati na prepreku ili na nesto sto je na postolju . Kriticki sagledano garantuje da cemo se pribliziti istini .
Nema mjesta izvinjenju vasem jer cijenim vase misljenje i pokusao sam poci pored vas i setati kao Akadejom newvino ali ovo je koplikovana korespodencija i tesko se desi da je dobrocudno usled poljuljane staze povjerenja .
Moje postovanje i pozdrav !

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 01 Феб 2008, 21:38

JOK ja kriticar, samo laik.
Uzela sam si tu slobodu da dam komentar, razmislicu za ubuduce :mah
Слика

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 01 Феб 2008, 21:41

MustraBecka пише:JOK ja kriticar, samo laik.
Uzela sam si tu slobodu da dam komentar, razmislicu za ubuduce :mah

...osjetio bih se nesretnim ako sam nesto zabrljao jer te smatram virtualnim prijateljem kao i jedan Red na Tvorcu koji i nije tako dug ali je mio i drag !
Volim ja da napisem o poeziji i tako galamim u stvari na sebe jer sebe vidim kad poruka se ostvari pa onda bjesnim kakva je to glupost izasla iz mene , a poezija trpi sve jer ,- sve je Poezija !

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 01 Феб 2008, 21:43

faraon пише: a poezija trpi sve jer ,- sve je Poezija !

:ok :dada :respekt
Слика

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 01 Феб 2008, 21:53

MustraBecka пише:
faraon пише: a poezija trpi sve jer ,- sve je Poezija !

:ok :dada :respekt

Poslije ove Tvoje proljetnice zaista mogu u vecernju setnju i veseo noc zavrsavati , A MALO IH JE VESELIH !

P.S.
Moj pozdrav, dragoj mi Dami !
Faraon !

Корисников грб
Odisej
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 25
Придружен: 04 Јан 2008, 13:59
Место: Vukovar - Novi Sad
Контакт:

Порукаод Odisej » 01 Феб 2008, 23:35

Viktorija Vi пише:Као и све друго, поезија треба да иде напред.. Но, ићи напред, не значи по сваку цену следити нешто што неко диктира.

Na sve ono što sam želeo da ukažem Viktorija je rekla ovom svojom rečenicom.

ZvezdarkaVracaric пише:Ја сам врло јасно изнела своје мишљење, а што се ти не слажеш с тим, па га зато ни "не видиш", жао ми, је, твој проблем.

У ствари - овде се сасвим јасно види да управо - ти не знаш куда поезија треба да "иде", и уопште, шта је то "напред".

Дакле, да уопште ни немаш неку јасну концепцију.

А пошто на различита мишљења, очигледно реагујеш непримерено основама цивлизованог дијалога, ја више не видим сврху да учествујем у овој дискусији с тобом.

Mislim kako sam svoju misao jasno i precizno izneo u nekoliko postova iznad. Tako nešto ti nisi uradila osim što si se osvrtala na ono što sam ja napisao.

Ja sam u svim svojim postovima bio maksimalno korektan i nikoga nisam napadao, što ne mogu reći za tvoje i Viktorijine postove koje su ličile na direktan obračun sa mojim mišljenjem.

Stvarno mi je jako žao ako sam poremetio neku idilu koja je vladala na ovom forumu, međutim ipak se ja osećam napadnutim zbog svojih stavova. Ja nikome nisam uputio ni jednu jedinu reč kritike.

Želim vam sve najbolje.

:mah
Слика

Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 01 Феб 2008, 23:44

Odisej пише:Stvarno mi je jako žao ako sam poremetio neku idilu koja je vladala na ovom forumu, međutim ipak se ja osećam napadnutim zbog svojih stavova. Ja nikome nisam uputio ni jednu jedinu reč kritike.
Želim vam sve najbolje.
:mah

Idila na ovom forumu dakako postoji :D
I naravno sloboda misljenja. Kritika i (samo)kritika takodje. Mi smo ti ovde jedna velika Familija (Porodica), kako god.Izvini, ali ne vidim da si igde "napadnut". I zaista me cudi ovakav komentar coveka tvog profila. :pa
Nadam se da su u pitanju "zute minute" :mah
Слика

Корисников грб
Viktorija Vi
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2964
Придружен: 09 Окт 2004, 10:20
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Viktorija Vi » 01 Феб 2008, 23:50

Свако је овде изнео свој став, јер на то има право.
Одисеју, да ли овде влада идила или не - то је ствар става.

Наравно, има оних који започињу дискусију, а када помисле да су неправедно нападнути, покушавају да другима наметну осећај кривице.

Ја бих ово назвала непотребним дизањем прашине, а свакоме ко је жељан дискусије, а није спреман да поднесе и туђе мишљење, поручила бих да претходно добро размисли о својим речима, да их трипут измери пре него што једном пресече.

Овде немамо обичај да вређамо људе који су спремни за дискусију, али свако ко је нападнут - има нормалну и људску потребу да се брани, или бар да објасни свој став, уколико има заинтересованих који желе да га чују, наравно.
Лепе жеље се не доводе у питање.

Свако добро свим путницима намерницима!
:P

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод faraon » 02 Феб 2008, 11:44

Ne postoji nijedna postavka kao ni kritika koja ne dobije kritiku ali zalosno je kad se okrenu stvari , i to svjesno, onako kako ne treba. Faraon uvijek pise kako misli i ne vodi racuna o zeniranju ako ide rijec o tema koja zove, -a zar ima nesto ljepse i bogatije od Poezije , od njene nevinosti ...od njene mnogoznacnosti i pruzanja bar po -jednog prsta svakome.
Sve sto Faraon napise , ako neko shvati pogresno neka svaku umisljenu zlocu izbrise ,- nema zloce kod Faraon... nema i nema !

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Mustra » 22 Феб 2008, 21:17

"Poezija zblizava i sjedinjuje neraskidivim vezama sve duse koje je vole. Mada one uostalom u svom zivotu traze najrazlicitije stvari, neke potpuno preziruci ono sto je za druge svetinja, i mada ne cene niti primecuju jedna drugu, ostajuci vecno tudje, u ovoj sferi one su ipak sjedinjene i uspokojene visom carobnom moci. Jedna muza trazi i nalazi drugu, a svi potoci poezije se slivaju u veliko zajednicko more. Razum je jedan jedini, i to isti kod svih; ali kako svaki covek ima svoju sopstvenu prirodu i svoju sopstvenu ljubav, tako svako u sebi nosi i svoju poeziju."

Zaista je steta sto Odisej nije video ovu prepisku ocima Poezije.
Слика

Alfa
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 6
Придружен: 29 Нов 2006, 00:10
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Alfa » 29 Феб 2008, 02:42

takve stvari ne treba pitati

poezija se ne objasnjava

svako ko je dozivljava