NIKAD NISAM IMALA BLOG

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8561
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 07 Авг 2014, 22:35

Stavite ruke na oči,ne ulazite na mesta koja " škripe" od napisanih gluposti, ishitrenih misli stvaranih u brzini... nepotrebnoj brzini , od jezika ,ruku i misli.
Razmišljam zašto uvek žurim ?
Kuda žurim ?
Šta dobijam time ?

Razmišljam....da li je dobro biti brz i britak ili usporen i mlitav ?
Mnogo puta sam pravila greške u životu ,upravo zbog te brzine .Mrzela sam alapače,aljkavice i oštrokonđe....svađalice u stvari!

Da li sam ja neko ko pripada tom statusu ako žurim ,umesto da " poliram " misli, da ih ne prosipam kao otrov iz sebe ?
Kao nakupljenu pljuvačku ili vodu od koje ze zaštrknem jer i nju pijem u velikim gutljajima.
Razmišljam, zašto nisam kao ostale žene koje vraćajući se sa posla prvo odahnu ,popiju kaficu ,trepnu dva tri puta lepim okicama i počnu da masiraju listove nogu i slepoočnice .Šta je prvo a šta drugo ne znam,
....opet sam u haosu .
Ja uletim još sa vrata u kuhinju .Kod mene mora da postoji red .Znači .....okice posle,prvo klopica.Ručice posle ,prvo supica! Sveža,mirisna s knedlama ili domaćim rezancima.
Priznajem ( potpisujem) nikad se neću promeniti .Možda u nekom dementnom stanju ili nemogućoj misiji?! Možda ako ne izmislim da otpuzim ko veran pas i uradim to opet i opet .....dok se duša ne rastane s telom .
Kome sam ja potrebna sa ovakvom ideologijom dok se iz bolnice vraćam po ko zna koji put ?

Kome ću trebati kada više ne budem mogla a hoću ??!

Sigurna sam da se ljudi ne menjaju suštinski nikada ! To su samo " privremene mere" na koje ih natera život !

Ili ....jednom budala,uvek budala ! Jednom,dobar čovek,zauvek budala .
Dobro ...pošto smo utvrdili moj kredibilitet (čije sam parametre postavila sama ),vraćam se razmišljanju...analizi koja će jednog dana dobiti na značaju :iz razloga što ću uspeti da pročitam sopstvene greške ...možda ih i shvatim,ko zna?

Volim brze misli,priznajem ! One britke,izvorne,stvorene u glavi u tom i tom trenutku ...

Ja ih osvetlim i odmah pustim u život .Neka lutaju ...traže svoj put.

Vraćajući se iz Beograda pre dva dana u busu sam napisala ( s jednom rukom ) otipkala nekoliko rečenica .Druga je bila zauzeta držanjem ranca da se ne prevrne sadržaj iz njega .Žena do mene se sve vreme trudila da mi smeta ali ja sam pobedila .Pustila sam te misli u etar .Onda sam shvatila da to nikoga ne zanima osim žene koja je sve vreme piljila u dva pravca .Moj fon i ruksak .Naizmenično je kolutala okama ko kvočka na jajima .Bila sam besna sa alergijom na licu ...bila sam bolesna i bolesna sam se i vratila ,ali ....to nije razlog ,zar ne ? Neće ni biti ....ja mu neću dati ta prava .
Napisala sam ovo :

"Pljuje me mušica,ujeda komarac,dok parom napukli zrak,beličasto plovi nebom.Vraćam se odnekud,još praznija.Skidam znoj ,što curi,rukom mučenika.Pesma o tome,ovome i onome,ostaće u busu u jednom pravcu.Pitam se kako izgledaju ,Raj i Pakao,kad u meni nema mesta ni za jedno,ni za drugo....Maštovito kuckam gluposti u želji da ovo u sebi zapamtim i izbrišem kad stignem kući".

I zapamtila sam ...idemo dalje !
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 12 Авг 2014, 15:33

Umrla je Slavica.

Provele smo vishe od decenije u lepom komshijskom druženju.Bila sam uz nju do poslednjeg trenutka.Umrla je u velikim mukama...mrava nije zgazila.Ispratila je nisam ,bilasam u bolnici .
Glupo jebiti u strahu od smrti kad ti ona dodje kao olakshanje....

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 15 Авг 2014, 22:02

proradio,bar za sada ...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 18 Авг 2014, 00:14

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 21 Авг 2014, 21:57

Moja Ljubav prema tebi je poput vina.
-Slatka i opora!
Loza iz koje se život crpi,
-čokot,kraj koga ću umreti .

Nadežda-Nađa

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 14 Сеп 2014, 16:53

Snenoteka

Sve sam sačuvala i spakovala

Smestila u kutije razne ,velike i male.

Poređane po policama,ulicama ,pesku ,do Mesečevog -jezera čak,

kutije sa mašnicama, raznih boja poput onih filmskih,samo umesto trake

U sebi sadrže snove.

Stari modeli ,(tehnika još iz vremena Romantizma),Snenoteka -velika.

Primena slatka,laka kao pero od labuda .

Odmotaš ,otvoriš, tvoj sAN u glavi prikazuje film.

Setiš se ,osmehneš,suzu pustiš,poljubiš...

Posle vratiš kutiju ,zameniš je s drugom i odeš na neka druga " čarobno-tajnovita" mesta .

Vraćaš se stalno i stalno ....

Vraćaš se bez kajanja.

Ne meriš vreme jer snova i uspomena u kutijama ima mnogo i svi su tvoji .

Nadežda-Nadja

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 24 Сеп 2014, 18:43

Samo što sam se vratila s posla,sedoh da napišem nešto što može da bude pametno,poučno ili totalna glupost ?
Ispravka! Totalna ne može iz razloga što je moja .Vlastita glupost nikome nije ni mana ni vrlina jer šteti samo meni .Znači ,usudih se da dok podgrevam ručak ,napišem nekoliko .....naglasila bih " situacija".
Jutro na poslu jeste normalno jutro sa tendencijom da deca ne budu metereopatski nastrojena .
Onda bi vrištanje bilo pojačano ,nervoza prisutnija a smeh ko pocepani veš ...onako šuškav i "bekeljiv" taj izraz nisam ja smislila ?
Možda neka mama ili baka dok joj se dete bekeljilo....ko zna iz kojih razloga .
Dok pijem tu jutarnju ( polu čemernu) kafu ,pristojno prozborim onu čuvenu : Khm" skoro će Nova Godina a'plate za JUNI ni od korova "?
Ponosne koleginice ( bez dinara) gledaju u stranu ...da se ne vidi da su prebledele jer postavljanje takvih pitanja dovodi u stanje opasnosti obe strane i one što pitaju i one što odgovaraju .
Prugatam slinu .....mašim se za tašnu i izvadim ruž iz pregrade u nameri da pojačam već namazane usne i dreknem da se prozori zatresu :Halooooo,koleginice ,da li vam je jasno moje pitanje ? Kad će JUNSKA plata?One razrogače svoje " sitne" oke i nastave da gledaju kroz mene sada u panici da li ću da produžim s pitanjima? Bože kako je to smešno i žalosno ? Ne smeš da se osetiš čovekom vrednim poštovanja ? Ne smeš da budeš glavna ni sporedna u sopstvenom životu ? Samo snishodljiva,kukavica ,bezglasna a opet važna drugima posebno toj meteoropatskoj deci koja " nadiru" željna da ih razumete ,zagrlite i zaštitite!
Napuniše mi se oči suzama .Slagah da je od maskare i brzo produžih u svoju radnu sobu ...još uvek praznu jer moja deca dolaze kasnije .
Suze su sada tekle ,vlažne i lepljive niz obraze gotovo u slapu.
Nisam se bunila .Neka teku i neka pokvase svaku moju mrvu dostojanstva ....
Neka obrišu tu prljavštinu koju nosim na licu misleći da sam ja kriva a 'ne oni ! Misleći da sam ja :sitna,ružna,nezgrapna u vlastitoj slobodarskoj misli ?
Neka speru moj bunt ....
Upravo mi dolazi prvo dete .....
Suze su prestale pred osmehom dobrodošlice .Ruke su mi bile još toplije kada sam zagrlila D. On je imao pogled radosnog deteta koje hrli da se druži .Pa neka se i moj život nastavi u druženju sa ništavnom svakodnevicom.I ja sam deo tog scenarija ....
Pitaću sutra ....dok pijemo kafu na isti način.Promeniću samo ruž za usne .

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 27 Сеп 2014, 17:47

Pročitam dva dana kasnije šta sam napisala ( mislim na blog) i razočaram se Iskrenost nikome nije potrebna ...ni meni samoj a' kamoli nekom drugom !
Stil pisanja je kao i garderoba koju nosiš .Osećaš se dobro i prefinjeno ili kao da si izašao iz "Ciga-Šop" butika....
Ponekad osetim neprijateljske oči ,ljubomorne ,snishodljive i podozrive ...kako od mojih rečenica prave čatmaru ,dok zidaju sopstvene dvorce salivene stilskim figurama," mislima velikana" i gougl slikama pronađenim na nepoznatim stranama .
Onda shvatim besmisao ovakvog pisanja i pored toga što sam svesna da je ovaj ( društveno-koristan rad) uistinu meni jako bitan bez obzira ko ulazi ,ko posmatra ,ko gleda ili ne gleda?!
Koristan iz mnogo razloga.....ne moram da otkrivam tajnu ?

Pisaću .....bez lakiranja,politiranja i sopstvene snishodljivosti .
Sve ovo sada napisano dalo je odgovor personama koje nisu očekivale da će upravo ovakav odgovor i pročitati !
Znači ....idemo dalje !!!

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 14 Дец 2014, 15:45

Dugo nisam napisala,ništa!
Razlozi su nevažni.Možda se ljudima dešavaju lepše stvari ,pa o njima mogu da pišu sa manje ili više zadovoljstva?
Mislim da je obaveza prema blogu ista kao " informaciaja koju treba servirati većini koja čeka"!
Čeka da pročita o čemu razmišljate ,zašto vas nema i zašto ne pišete ? Ne vređam ničiju sujetu ,svoju ne posedujem ....tako da ....
-ništa mi se nije značajnije dešavalo od onoga već " beznačajnog"!
Zapušena kanalizacija,neredovne plate ,x,y,situacije," već -viđeno" , (meni isličnima) ne menja situaciju....ne obećava da će se nešto lepše dogoditi .
Zato,
ozbiljno razmišljam da se otisnem u neki drugi maštarski svet i tu ostanem do kraja večnosti ako ona uopšte i ima kraj ?
Koga da citiram da budem važna, da se ponosim kako sam pronašla baš njega koji je za života napisao prelepu misao od koje mi se plače!
Takvih filozofa,ima mnogo a mene guši srce svake noći ...
Ne pišem više ni stihove ! Nemam inspiraciju! Treba da volim,da budem zaljubljena,tužna,ostavljena,prestravljena,odbačena,zabačena....a ja od svega toga jesam i nisam ?!
Jesam voljena a ' odbacila sam samu sebe !
Koliko voljena? Podnošljivo .Niko nikoga ne voli mnogo .To su laži.Samo su želje ( da to budu velike,divne,romantične ljubavi ) istinite ...i svaka jeste,priča za sebe .

Da li ću ikada uspeti da postanem ne-zaboravljena,ne zavisi od mene već od vremena koje se ponavlja.
Neko će nekada primetiti da sam u nečemu bila " velika-iskrena-nezamenljiva"!Kada se to desi ( ako se ikada dogodi ) ja ću biti na nebu .

Mahaću,izvodiću lupinge i vikaću iz petnih žila:Svete ,životeeee-skoteeeee,lep li si iz ove ptičje perspektive )*
I namigivaću na sve i svašta .Ne,na sve i svakoga ! Tu je razlika,ogromna razlika !
I na kraju ove male bljezgarije,
moje želje su skromne da se svima na planeti ispuni nešto što žele da imaju ili žele da im se dogodi !

Bože ,pomozi da im se krajičak od takvog sna ispuni .Usreći bar one koji veruju da si moćan i da nas više voliš nego što mi volimo tebe .

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 15 Дец 2014, 09:23

Moji FB prijatelji ,nisu članovi ovog foruma.U stvari ,nekolicina jeste ali je to manjina u odnosu na druge .
Mislila sam da je u redu da ovo napisano ( uz čestitku koju sam odabrala za Novu godinu ) bude " malo objašnjenje" nekolicini ,koja se uvek pitala gde sam ,zašto me nema ,kako se osećam ...itd ....itd ...
Oni su shvatili poruku i to je u redu ...mislim bar?
Na kraju svih krajeva,ne znam ni zašto sam sve ovo i sada napisala ?

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1583
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 18 Дец 2014, 18:20

...Zarkane...Zarkane...sve li k srcu primaš...
Nemoj polaziti od sebe k ljudima
Horda je to bez predvodnika
i sa svih strana prijeti Ugriz...
Ne volim kad osjetim sjetu u bilo čijem pisanju ili izgovorenoj riječi
a,
posebno me bole tvoje riječi koje zvone iskreno
ali s nekim odsjajem koji samo ti izsijavaš
s očekivanjem da su ljudi više nego što su...
...možda će to biti sjutra
ali,
Danas je tako,-Z a r k a n e ...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 20 Дец 2014, 17:16

faraon пише:...Zarkane...Zarkane...sve li k srcu primaš...
Nemoj polaziti od sebe k ljudima
Horda je to bez predvodnika
i sa svih strana prijeti Ugriz...
Ne volim kad osjetim sjetu u bilo čijem pisanju ili izgovorenoj riječi
a,
posebno me bole tvoje riječi koje zvone iskreno
ali s nekim odsjajem koji samo ti izsijavaš
s očekivanjem da su ljudi više nego što su...
...možda će to biti sjutra
ali,
Danas je tako,-Z a r k a n e ...

ps:Hvala što si svratio i ostavio komentar .Hvala na savetu i podršci .Ti si divan čovek i ja to znam ,poštujem i ne zaboravljam.

Корисников грб
faraon
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1583
Придружен: 17 Јан 2006, 10:11

Порукаод faraon » 21 Дец 2014, 18:56

...zašto Priroda i 'svetski duh'
obrušavaju se
samo na divne duše
na čiste i dobronamjerne
ne znam zašto
ali,
znam da je tako...
...kasnije to se ispravi
ali ožiljci su vječni smetači
i,-prozivači
da nešto nije u redu
sa Redom...
...ne hulim / nedaj Bože/
Faraonn samo posmatra
i osluškuje
i jedno i drugo
muke mu zadaju...Z a r k a n e ...
...znam da je ovo ' Nevesela nauka'
ali umori se ponekad oko i uho...misao i želja
umore se i bezvoljno zaspu
a,
budjenje je često glavoboljno...

...pošto znaš i znamo
da je jedinstveno samo ono Ja
treba grabiti svaki trenutak
i kod 'svojih'
i kod prolaznika
trenutak veselosti
i,
na vrijeme ,- poći k u ć i ...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 07 Феб 2015, 23:44

Fenjeri

Kako pronaci put,
do njegovog srca?
Kozjim stazama,
planinskim visovima
gde orlovi,caruju?

Kako poljubac na usne
njegove
da stavim?
Kad vatru njihovu
sunce žari i
mesec hladi?

Kako rukama svojim
Telo da mu ugrejem?
Kad svici danju ne lete
I noću,fenjere svoje čuvaju ?

Kako da Ljubav svoju dokažem,
orla prevarim ,
sunce u vodu spustim;
fenjere od svitaca
pred odaje njegove postavim?

Put da mi osvetle
Kad mu na grudi,
umorna padnem

Nadezda-Nadja

Корисников грб
proleće
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 103
Придружен: 17 Феб 2015, 00:13
Место: u snovima

Порукаод proleće » 17 Феб 2015, 00:45

Kasno je

Kasno je da tragam za novim ciljevima.
Ovo malo preostalog vremena
miriću se sa starim promašajima
i na kraju nestati bez svedoka,
bez kletve, bez ružnih i nežnih reči.
Kako da objasnim šta mi fali,
kad nikada nisam imao to što mi fali?
Ništa više ne razumem.
Ništa osim praznine ne osećam.
Ništa mi nije. Baš ništa.
Šta li će pokazati crna kutija mog srca?
G.Tadić
Neprestano koračam a sve sam dalje...