NIKAD NISAM IMALA BLOG

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 15 Јун 2014, 22:39

Potpuno luda,pišem stvari i situacije iz života .To nisam nikada radila dok nisam otvorila blog .

Sada je kasno jer ( inficirana dešavanjima) ,ostavim trag sama sebi " otrovno pelcovana"

Čitam ga ( hvali se) da ima u " zelenima" nekog starijeg ....valjda misli da sam s godinama stekla renome da mogu da budem njegov član ?

Shvatate da je ološ predstavnik pokreta zelenih,nevinih, čistih...druželjubivih,ekološki-satrvenih idiota !

Facebook,danas u 12 ha:
-moja komšika( obrati pažnju na komšika) ume da stvori " ugođaj"
-metne dve stolice i mušemu ,postavi kafu i viče s terasu da se sve trese od miline .
E' takvi su nama potrebni ! Takve žene .Jednostavne ( sa glasom koji se čuje)....

Da ne poveruješ !
Pitao me je ( odbila sam )

"Čak je i karta zelena ,komšika"
Ima da svetli tvoje ime jer ću da te stavim u upravni odbor pa posle idemo na seminari .

Ma teraj se bre ,goljo ,goljavi . Nafatirao si lovu preko majke koja se udala za Švabu i sad mi tu prkosiš,novom fasadom,divnim tišlerajem dok ja gledam tužnim okom u svoju ,oronulu fasadu .

Popila sam lek za pritisak , taman kad je zazvonio i lepo ( najkulturnije) mi uručio člansku kartu .

Ne poričem da volim zelenu boju .Slaže mi se sa kosom i očima . Ne poričem da sam mu sve što sam planirala da kažem, ovde napisala ...

Imao je Sreće da nisam tog trenutka bila sama .Sutra mu vraćam .....i raskidam facebook,prijateljstvo .Neću možda ni da mu se javljam ?
Ne. Nije baš toliko zagustilo .Javljaću se ali ZELENA neću da budem nikada
Volim poštene ljude .
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Јун 2014, 14:06

Jedan iskušenik došao je ocu Makariju i zatražio da ga posavetuje kako će najviše ugoditi bogu.

- Pođi do groblja i izvređaj mrtve - rekao je Makarijus.

Mladi brat učini kako mu je rečeno. Narednog dana vratio se do Makarija.

- Jesu li odgovorili? - upitao je otac iskušenika.

- Ne, nisu - odgovori ovaj.

- Onda pođi do njih i sad ih ishvali.

Iskušenik posluša. Istog popodneva vratio se ocu koji ga opet upita jesu li mrtvi odgovorili.

- Nisu - reče iskušenik.

- Da bi ugodio bogu, ponašaj se kao oni - reče Makarije. - Ne obraćaj pažnju na uvrede ljudi, a ni na njihove hvale. Tako ćeš stvoriti svoj put.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 19 Јун 2014, 19:39

Životna mudrost sastoji se u otklanjanju nebitnog!

Klasifikujem dan i otkrivam da ništa ne mogu da otklonim što mi smeta ,još manje da dodam ono šta želim .
Svratila sam na " čudno mesto" da šapnem misao koju niko ne čuje,jer Volja uvek nadje put.
Postoje dva stabla ljudske spoznaje.....čulnost i razum.Prvim od njih stvari primamo,a drugim razmišljamo.
Divno !
Spoznala sam da je kiša bitnija od Sunca.Njena čulnost je snažnija od moje jer ona dobuje i dobuje po staklu,betonu ,krovovima....
Moja je utišana negde duboko i sanja kao i obično samo stabla ( dzinovska stabla) u kojima nisu ptice ,nego Sunce sa velikim "S"!

Svako jutro kada otvorim oči, kažem:
Nijedan događaj nema moć da me usreći ili unesreći danas.
Ja biram. Juče je prošlo, sutra još nije stiglo.
Imam samo današnji dan i iskoristiću ga!
M. Ferguson
Iskoristila sam ga ...loše !
Pokisla do gole kože ,pijem čaj,duvam u maramicu i vlažnim očima posmatram život oko sebe kao najobičniju skicu za pamćenje na još jedan glupo ,potrošeni dan .

Prošlost nije uvek bila dobra ali lekcije koje može da nas nauči su neprocenjive.
Svratiću sutra ,bolje raspoložena...sa divnom ružom u kosi . Staviću je da me učini lepšom i boljom da mi osmeh bude vedriji i oči svetlije .Nije važno što je ocvala ...još uvek miriše.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 20 Јун 2014, 21:32

Слика[/img]

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 21 Јун 2014, 10:20

Ne krivim ni jedan dan svoga života.Dobre stvari su me učinile srećnom i ponosnom na svoja postignuta dela ....životna dela .
Loša su mi pružila iskustvo i nadu da neću praviti iste greške!

Budućnost ?
Ko zna šta me sve čeka ?
Molim se Bogu da ne bude surova,ništa više .

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 22 Јун 2014, 18:48

"Logika daje čoveku samo ono što mu je potrebno ...
Magija mu daje ono što želi."

Tom Robbin

Toliko nelogičnosti u životu jednog skromnog " malog" čoveka,ne može nikakva magija da ispravi .Biti logičan,znači želeti osnovne i neophodne stvari .U današnjem svetu ( u mom okruženju ) ni magija mi ne može pomoći ,
da ostvarim ono neophodno za humano biće .
-Ne dozvoljavaju ti da imaš dubinu ,širinu i visinu !
-Da se razmahneš i poput delfina ( okruženog ajkulama) pobediš jer ti si delfin a ne ubica .Ti spasavaš a ne proždireš,slabije od sebe .

-Ne dozvoljavaju ti da se uspraviš i sponosom kažeš :"Ljudi,meni je potrebno samo malo mira ,pažnje i neokrnjenog dostojanstva"!

Ne dirajte u to " sveto" .Sveto je meni ako nije vama ?
Magija se dešava noću ( kada u tami sopstvenog bića i sobe) maštaš o onim stvarima koje su ti greškom,namerno ili nenamerno oteli !
Tada si moćan onoliko koliko traje noć.S'jutrom postaješ ono što jesi !
Mala zverka u čeljustima velikih .

Još gore je kada te bombarduju stavkama koje postaju pamfleti ,postulati ,terači ......šta god bilo da jesu ,postaju mi mrske da mrskije ne mogu biti
Mogu
Hocu
Zelim
Smem

ps:Mogu da želim ali ne želim !
Hoću da budem ono što jesam ali nisam !
Želim da me shvate svi koji me nisu nikada ni upoznali kako treba a 'kamoli shvatili ?
Smem svima da pogledam u oči,ne bojim se Istine koju volim !

I?
Šta se desilo sa ovim izjavama ?
Potresao se grad ,podigla se kosa na glavama, uši su postale veće a glave počele da misle na mene ??!
Ništa od erozije .Samo fuzije ,fuzije i prasak u mojoj glavi .

-Bole me kosti ,opet će kiša ...dosadna,dosadna kiša kao i moj život !

drugi letnji dan,2014,
Nadežda(koja je uvek bila i ostala Nađa)!

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 25 Јун 2014, 15:00

LAKA TI ZEMLJA,POČIVAJ U MIRU !
Šaljem ti ovo,znam da ćeš uživati .Boem na ovom , boem i na onom svetu .

http://youtu.be/JdKDhQOHp6o

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 27 Јун 2014, 12:51

Negde sam pročitala da nema izgovora za odustajanje od snova<?

Molim za malo pažnje,želim da OBJASNIM da je iluzorno tražiti snove u neprikladnim godinama.

Ne odvajam istinu od laži ,ne pravim pregrade u vremenu od nastanka do rastanka .Jednostavno,ograđujem sebe od ove pametne misli iz razloga što moji snovi nisu više snovi ,nego realna -patetika.neumerenog i stresnog!
Možda postoji lek za " neostvarene snove"?
U mom slučaju ni lek mi više ništa ne znači!
Prošlo je vreme veza u roze boji ,čipkastih zavesa,ljubičastih cvetova,mostova i reka!
Prošlo je vreme tirkiza,venecijansko-plavog,tačkastog Moneovog.bistrih suza,belih pahulja ....
Sve je prošlo osim Muzike i divnog papirnatog sveta .
U tim snovima moja duša još uvek živi .

https://www.youtube.com/watch?v=2PQ_wauBLns

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 27 Јун 2014, 19:38

Moja rozačeranja su obično velika i pravedna .

I ovog puta nisam pogrešila ! Pomislila sam u trenutku da jesam a onda sam počela s kockicama da gradim mozaik.

Komšija neće pristati da me se 'mane ! Ja ne pristajem da budem žrtva .
I ne samo kod " zelenih"?
Osećam promene ,velike promene !
Čovek od mene ne može sakriti nekoliko karakternih crta:Ljubomoru , zlobu , bes!

Šta da radim....kad osećam ....a osećam!

Zašto su se vojske povlačile ? Taktika?

Nije bilo to predavanje , najmanje osećaj poraza !
Povlačenje je potrebno iz mnogo važnijih razloga .

Ponekad da se na najlepši mogući način sačuva dostojanstvo...
A' ja želim i hoću, upravo da sačuvam dostojanstvo od opakih !
Opak je svako ko i pored pružene ruke,traži i dušu .
E' ne može! Ona nije za razmenu i predaju. Ona je večiti pobednik i pored povlačenja. Ona ne podnosi poraz !

Tako da će opaki stvorovi ostati po strani i svoje " oko" kao durbin ,prisloniti na nekog drugog .
Red je ...malo za promenu!

Uvek su mi govorili da se 'manem jer osećam!

-'Mani se tih i takvih ?! Vode te u destruktivne situacije !
-Odvoj sebi vreme za bolje ljude ...iskrenije ?
-Veruj malo sebi i svom iskustvu ?

Niste me ovog puta preduhitrili ! Znala sam to od prvog trenutka ..... :idea:

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 28 Јун 2014, 23:19

zara пише:Potpuno luda,pišem stvari i situacije iz života .To nisam nikada radila dok nisam otvorila blog .

Sada je kasno jer ( inficirana dešavanjima) ,ostavim trag sama sebi " otrovno pelcovana"

Čitam ga ( hvali se) da ima u " zelenima" nekog starijeg ....valjda misli da sam s godinama stekla renome da mogu da budem njegov član ?

Shvatate da je ološ predstavnik pokreta zelenih,nevinih, čistih...druželjubivih,ekološki-satrvenih idiota !

Facebook,danas u 12 ha:
-moja komšika( obrati pažnju na komšika) ume da stvori " ugođaj"

Слика

-metne dve stolice i mušemu ,postavi kafu i viče s terasu da se sve trese od miline .
E' takvi su nama potrebni ! Takve žene .Jednostavne ( sa glasom koji se čuje)....

Da ne poveruješ !
Pitao me je ( odbila sam )

"Čak je i karta zelena ,komšika"
Ima da svetli tvoje ime jer ću da te stavim u upravni odbor pa posle idemo na seminari .

Ma teraj se bre ,goljo ,goljavi . Nafatirao si lovu preko majke koja se udala za Švabu i sad mi tu prkosiš,novom fasadom,divnim tišlerajem dok ja gledam tužnim okom u svoju ,oronulu fasadu .

Popila sam lek za pritisak , taman kad je zazvonio i lepo ( najkulturnije) mi uručio člansku kartu .

Ne poričem da volim zelenu boju .Slaže mi se sa kosom i očima . Ne poričem da sam mu sve što sam planirala da kažem, ovde napisala ...

Imao je Sreće da nisam tog trenutka bila sama .Sutra mu vraćam .....i raskidam facebook,prijateljstvo .Neću možda ni da mu se javljam ?
Ne. Nije baš toliko zagustilo .Javljaću se ali ZELENA neću da budem nikada
Volim poštene ljude .
[url][/url]

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 29 Јун 2014, 18:47

“Često sam odlazio.. I okretao se, i kažu, tada poželiš da se nekad vratiš. I vraćao sam se.. Ništa nije bilo isto.. Ni pejzaži, ni ljudi, ni ja.. Shvatio sam.. Ne treba se vraćati.. Ono što je bilo lepo, neka zauvek ostane u snovima.. Večno ce trajati..” — Sergej Aleksandrovič Jesenjin

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 04 Јул 2014, 14:54

Služi me pamćenje,dobro,
jer nekad' su ljudi bili ljudi?

I pojam (rana) duboka, ne može
iz sećanja da izbriše ono što mozak
pamti više !

Zapamtio besede razne,
-kurtoazne!
Zapamtio,moralne spodobe
od kojih se svako gadi!

Zapamtio vodenicu bez žita
ni molitva joj ne pomaže,više.

U priči koja ničemu ne služi,
nađoše se ova slova,bez imalo
bola!

Tek da ovekoveče trenutak:
kad je čovek-bio čovek!

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 04 Јул 2014, 20:55

Zeleni Srbije Smederevska Palanka

6 сати ·
"Jesam li beše rekao kada je sadjenje cveća u PARKU PORED LETNJE BAŠTE BIOSKOPA??? Bem ti godine kad počneš da zaboravljaš.... Činimi se da je to sutra u subotu od 10 h.... CVEĆE ZA SP. (smed palanku)"

ps:Šta da radim komšija?
Vaspitanje mi nalaže da svoj grad posmatram drugim očima.Doneću bar tri sadnice ( devojačko srce) i napraviti od njega maleno srce za svoj grad VI ZELENI,(laktaroši partijski) " ućarite" nešto za sebe , na račun moje ljubavi prema gradu i mog stida što se sve i ružno i loše u njemu dešava. Dobar je to pokret,slažem se ! Dobar od strane i Tadića i Karića.
Zbog sličnih ( demokratski orijentisanih i dezorijentisanih) izgubismo :Dom Vojske ,fabriku Gošu,Palanački Kiseljak,Trikotažu,Jedinstvo,Voćar.....

Nema veze...idemo dalje!
Biće lepih dana još !
Istina je komšija da si ti dobar domaćin i ja to poštujem !
To što si lukav stvar je karaktera.
I da budem deo " ekološkog sveta" potrudiću se da me Lično Ivan Karić za tako nešto zamoli .Ti,nikako!

Najavljuju sunčan dan,biće to dobra akcija! :wink:

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 07 Јул 2014, 17:47

Ko zna kako ću proći na tom putu ?
Za mene su to uvek nova iskustva.

pS: :mah

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 05 Авг 2014, 22:09

Idemo redom1
Dok je grmelo i sevalo,racunar je prestao da daje znake zivota,ja sam dobila alergiju od koje licim na rakuna,izgubila cekove=koji zivot znace....posustala u
nadi da cu na pozajmljenom lap<topu,uspeti da se snadjem sa latinicnom tastaturom,jer ne umem da je ,preobratim u cirilicnu.

Nauceni na sve moje haose u glavi i stil pisanja,ne mozete i da hocete da se naljutite na mene.....i zasto bi,jer ja i tako ne znam kome sve ovo pisem?

Stigla sam .Da me covek pita odakle,napisala bih iz nedodjije.Nije lepo da tako pisem o ustanovi od opsteg znacaja ali na zalost,tako jeste jer ustanova nije mentalna ali jeste malkice udarena mokrom carapom po glavi .
Smestene u sedmo+sobne krevete,licile smo na Amazonke.Nijedna nije zelela da bude bolesna osim da ostane bezobrazna i nevaspitana.

U takvom haosu tesko je opstati, ostati po strani .....

Svakog dana,......boze ala seva.....
Prekidam.
I tako je sve ovo komplikovano da se shvati iz mnogo razloga.Potrebno je da samoj sebi ,objasnim ,zasto se takve stvari desavaju¨.......