NIKAD NISAM IMALA BLOG

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8561
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 05 Окт 2013, 09:12

To je ljubav. Pokušaću da se sakrijem ili pobegnem.
Rastu zidovi njene tamnice, kao u strašnom snu. Lepa maska se promenila, ali, kao i uvek, jednistvena je. Čemu moji talismani: bavljenje književnošću, nepouzdana erudicija, učenje reči koje je koristio oštri sever da opeva svoja mora i svoje mačeve, vedrina prijateljstva, galerije Biblioteke, obične stvari, navike, mlada ljubav moje majke, ratničke seni predaka, bezvremena noć, ukus sna?
Biti sa tobom ili ne biti sa tobom je mera moga vremena.
Već se vrč razbija na izvoru, već čovek ustaje na cvrkut ptice, potamneli su oni koji gledaju sa prozora, ali tama nije donela spokoj.
To je, već znam, ljubav: nemir i olakšanje kad čujem tvoj glas, čekanje i sećanje, užas življenja u budućnosti.
To je ljubav sa svojim mitologijama, sa svojim nepotrebnim malim vradžbinama.
Ima jedan ulični ugao kojim se ne usuđujem da prođem.
Vojske me već opkoljavaju, horde.
(Ova soba je nestvarna; ona je nije videla.)
Ime jedne žene me odaje.
Boli me jedna žena svuda po telu.

Horhe Luis Borhes-Pretnja
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 05 Окт 2013, 09:15

KUCA NA SVE CETRI STRANE SVETA

Od danas pocinjem da radim samo ono sto ja zelim.
Volecu neobicne ljude i neobicne stvari.Mastacu samo o suncu i o leptirima.

Odlutacu za trenutak u drugi svet da pronadjem srecu.
U drugom svetu,
cvetovi rastu naglavacke.Krovovi sijaju od pozlate.Umesto crepova imaju sesire od cveca.Tu leptiri stanuju.Sve su sobe mirisima ispunjene.
Ljubicice se kupaju u srebrnim posudama.
Svaki cvet ima moje oci i usne od somota.Najlepsi medju njima je moja cerka.
Jedan je strazar na vratima. U njegovom pogledu,vidi se moja dusa.
U ruci drzi plast jer on je Kralj.Svi oko njega,slusaju mene.

Padaju strele od olovne kise i paraju nebo.Unutra je toplo,cisto,mirisno i bogato.
Neka vila trazi svoj program na pescanom satu.Ribice plivaju u staklenim posudama.
Vodeni cvet je u kosi jedne zalutale sirene.Na nosu joj jos tragovi stoje od mojih poljubaca.
I ona lici na moju cerku.

Kuca je na sve cetri strane sveta.aNa svakoj strani po jedno sunce.
U svakom cosku,po jedno drvo.Na sredini,sumski cvrci jedu sumske jagode.
Nista se ne kuva,djakonije na stolu.Plese se uz muziku violina.
U daljini gitara zove na put.Odlazi se u beskraj i plavetnilo.
Hrizanteme ne mirisu na zimu.Prolece i leto se uvlace u svaku malu saru na tepihu.Suncani sat ne vidi mrak;svetlost je svuda i u dusi je najcistije.
Nemam vremena od smeha.Srecna sam jer kuca je blistava.
Prozori su beli i umesto stakala imaju kristalni glas.Svuda je meko,nezno i plavo.
Na sredini sobe,balkon peva ruzama.One mirisu na Ljubav.
Ljubav jeste ,
plava,crvena i zelena.
Ljubav su prolece i njegovi mirisi.
Moja kuca sam ja i moje ljubavi u dusi.
Slavuji bude moje mirise...

Trazim vazduh i ne znam kuda dalje?Vise nemam kucu.Iznosim ptice i cvece.Ostavljam ruze.
Praznim djepove jer su mi teski od suza.
Sreca me gleda sa balkona...

Nadežda-Nađa

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 05 Окт 2013, 09:17

Zabolela me je glava .Pomislila sam da je od prehlade? Onda sam shvatila da je od neke tihe tuge ,neizvesnosti ....patnje,čak ?!
Zabolela me je duša .Pomislila sam da je ona već na mnogo mesta zakrpljena pa svuda šuri i kroz nju i dalje duvaju vetrovi , pa joj je hladno ? Da ,baš to ! .Hladno joj je ,od neizvesnosti ,problema, tihe tuga ,koja još tiše ,ubija.
Zabolela me je suza! I ona ume da bude slana ,pa te zbog toga oko boli,pocrveni kao i obraz kada se zastidi .
Zastidi zbog nepravde ! .Zbog neumerenosti ljudi koji te ne poznaju a misle da mogu s tvojim životom kao po ledu ? .Da ga razvlače, nabadaju ,podmeću;umesto jastuka i neba, koprivu ,polegnu .
Zabolela me je šala .I šala,ako je neumesna,zaboli,ne prepoznavajući smisao za humor koje je boje ,jer on može da bude i beo i crn.
Zabolela su me ogovaranja,kuloari,besmislice,sumnje i svađe! .Svađe među ljudima koji se čak i ne poznaju ...a o vama pričaju ( mudrim jezikom zbore ) ,laži,gnusne neistine....
Zabolela me je ljubomora žena,koje se otimaju o već " otetim" muškarcima ,za koje osnovano sumnjam da uvek pišu iste stvari svima ?!
Zabolelo me je moje nesagledivo saznanje o svemu ovome ,kao kad bi slep progledao a nem ,progovorio ?!
Razmišljam ,kako je onima koji nikada ne shvate ???
Ne shvate da su izigrani ,izmanipulisani i da su sanjali san u nekoj drugoj nerealnoj boji u koju su se kleli da jeste baš ta ! Crna ,umesto bele i obrnuto !
Divim se ljudima koji nemaju zakrpe na duši , prepoznaju laž od istine, znaju ko se iza koga sakriva,umeju da uđu ( onostrano -obostrano ) i postave zadatak kao ogradu !
Zadatak s kojim počinje zakletva,koja glasi : Ne veruj nikome, jer manipulanata na sve strane ! .Ne mešaj se u tuđe živote u kojima samo trenutno statiraš ,jer si kompjuterska greška ! Ne hvali tuđe,ni svoje ne hvali , jer vrednosti su mnogo veće od jednog bednog palca.I budi svoja,zauvek svoja ,bez obzira da li si na ovoj ili onoj društvenoj mreži,među zverovima koji su i jagnjad i vuci ?! .Dok otkriješ , čija je dlaka duža a čija kraća,ode ti i ovo malo preostale duše .

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 05 Окт 2013, 09:22

Danas sam se otimala sa tri psa ( moja naravno ), oko sakupljanja oraha.Njima je nedostatak joda ( Bog te tvoj ,svi u mojoj Srbiji boluju od štitaste ),uslovio agresivno ponašanje .Ja za orah,one za orah)* Ja za granu ,one šene ispod i čekaju da padne .Ako padne,razvijemo se u strelce i sve četri ,igramo golf,ko će pre do rupe.Rupa je kofa koju labradorka prevrne kobajagi da može da izabere one koji nisu više u košuljici .Za to vreme, " madam svrake" uredno ....načičkane na žici od jedne do druge bandere , mudro čekaju na svoj deo .Jedna zvizne,pozove ostale i za tri minuta,počinju da sleću,na moj jadni orah.U tom slučaju ,nesmem ni da šušnem jer se još uvek sećam Hičkoka i filma , " Ptice".U celoj priči ništa ne bi bilo neobično što ( psi jedu orahe,svrake sleću na žice ko ogromne crne štipaljke ) da one :labradorka +seterka+njena ćerka seterka,nisu u prijateljskom savezu sa njima.Čini mi se da svaka ima svoju ljubimicu skojom dele i hranu i orahe .Nisam cicija! .Nema veze ,neka jedu ! Kad je Beg bio cicija? Izračunam,da je jod blagotvoran i da usled stresa što svi živimo u zemlji u kojoj se više ne zna ni ko " pije ni ko plaća" ,svi treba da navalimo na orahe )* Malo smo se igrali ,malo vežbali ...Dan je prošao bez kiše .Na zidu već oronule fasade,ponosno se viorio dzak do pola pun.Druga polovina sledeće nedelje,ako Bog da zdravlja i nešto preostane ....U svakom slučaju ,orah nas voli jer će i sledeće godine da ozeleni i pruži svima nama ,onaj divni ,čudesni mir.......

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 05 Окт 2013, 09:23

Taman sam htela da " zucnem " kako sam se provela na ovoj , rock svadbi ,pa sam shvatila da to ne bi bilo dobro zbog ostalih koji su bili samnom.Naravno ....napisala bih ja to na svoj humoristički način, kako sam ....." ovo -ono " duvala sve od sebe da to bude baš, baš....pa sam odustala )* Volim svadbe i na selu i u gradu .Kako sam se provela ? Nikako ? .Nažuljale su me cipele, pevala sam da su me boleli krajnici , zapara mi je skinula maskaru na pa su pomislili u jednom trenutku da su naručili domaćini klovna u elegantnom izdanju .....ahahahaha, šalim se )* Na vreme sam skontala da sam se zarozala od tuge što se udaje još jedno žensko čedo, za razliku od moga koje će da mi rodi " unuče-posthumno ".Pošto me (ove moje znaju ), šutirale su me ispod stola na elegantan način,da ne počnem glasno da pokazujem emocije ...pa su me zbog toga na kraju bolela i kolena.
Važno je da smo se svi drali na " lipe cvatu " da su one na kraju procvetale )*****

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 05 Окт 2013, 09:24

Zamislite virtuelni svet u kome smo opušteni, dok se na šporetu sama od sebe ,peče paprika,i krčka ( ne prska na sve strane )!?
Zamislite tu lepotu , kada se ona ( sa osmehom dobre prijateljice) slaže sama od sebe ( tapa,tapa,tap ) sve u 16-snajst i pevuši " Išli smo u Paraćin da kupimo papriku "? Zamislite,njene opojne mirise plavog paradajza,belog luka i rena, kada se esencijalno smešta ...tako pečena, tako dobro spremljena na stalažice , srećna što vas je obradovala :Vi da četujete,ona da se " ustalaži") .
Vi da se osmehujete i odgovarate na pisma sa ( trala...la...lalala,buć)* a ona , " radosnica" čeka zimu ;dugu,oštru,neizvesnu )*?
Nemam reči ,zbog takve lepote ,bajke, pripovetke )*?!
Zamišljam i pevušim,jer ( trenutno oprana se i ona smeši i pevuši ) i čeka na mene , " vilosnicu " da joj tepam dok je merkam,dok joj obećavam da ću sada ...za satak vremena,dok uvučem jezik od umora ( tek stigla s posla ) ,da odigram s njom jedan topli "Argentino.baburas" ,flamenko....sa tras,tras,tras....i sva sreća ovog sveta ,ugasiće se pred malim računarom ,kad se pozdravim s njim i odem , realno da argatujem .....

Корисников грб
sensej
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1222
Придружен: 13 Дец 2005, 21:35

Порукаод sensej » 19 Дец 2013, 20:28

...čitam te Zarka
a misli ne mogu da prate
znam da te more mora druga
a svoje i ne vidiš jer tvoje
životno more
more ti pričinjava
kao i Sensej_u
no
da je nekako moglo drugačije
bilo bi drugačije...
...ti ovo slažeš u redove kao Gombrovič kad
Argentinom argatuje...
onako kako se spašavaju duše
kad hladnoće biju
i taman vjetar puše...
Zarkane,- moj Zarkane...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 21 Дец 2013, 17:44

Kako se radujem što te vidim )* Pa gde si ti meni ,zlatna masko moja ?

Blog ? Ništa to nije ,što sve može čovek da napiše ! Može da zamišlja,opušta se ,prepušta,slaže ,govori istinu ili ne govori istinu ?!
Jedno je sigurno .Ako želi da nešto napiše ,može samo o sopstvenom životu o tuđem nema razloga .Bila bi to najveća moguća laž .

U svakom slučaju , srce mi je zaigralo kada sam videla dragu osobu .Dobro došao ....makar i na trenutak )*

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 12 Јан 2014, 22:06

Nikad nisam nikome pisala da ostavim utisak !
Još manje da to bude nekako imaginarno ,iluzorno da para po
šašvovima ,da se ljudi u bunilu,pitaju :
Šta je Ona htela ovime da " kaže"*?

Pisala sam pretparački naivno ,ponekad i dobro ....skoro odlično !

Dobijala komplimente ,javno i prećutno . Postala sam rob sopstvenih maštarija ,otvorivši širom vrata svojoj stidljivosti o kojoj niko nije znao pojma nije imao ,dok nije počeo da čita :moja razmišljanja,dileme ,trileme ?!

-Dobro ,( govorila sam samoj sebi ) piši pa nek zinu ,zamisle ,pronađu tu tvoju karakternu crtu o kojoj pojma nisu imali ...dodajući malo od sopstvene mašte ...npr ?

I eto ....pišem.....

"

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 13 Јан 2014, 14:59

Upotrebila sam dva puta istu reč,napravila nepravilni rečenini sklop,postala
mušica u sopstvenom izražavanju .
Pobogu ženo,celog života nekuda žuriš ? Da li znaš da te je mnogo puta ista ...ta ,žurba ,dovodila u nezgodne situacije ? I naravno ...ne pali! I dalje,brzopleta ....
nudi umesto da sačeka na prave vrednosti ,tuđa razmišljanja ,čak i ljubavne izjave .
Taman da zine ( bilo ko ) ja sam zinula pre njega ! Onako naivno sa očima krupnim ko u male zverčice ,spremna da saslušam ...u stvari , spremna da prekinem i sopstvenu misao ,želju a kamoli tuđu .
Nikad se nećeš opametiti ! Nikada! .Ni kada ti sede budu uokvirile glavu ,pa sediš na klupi pod kišnim nebom,govorićeš pticama kako si ti bila tiha ...dobra ,neprimetna ?!
Lažljivice!
Od tebe niko nije mogao da dođe do reči ...čak ni deca ! .Dobro .Ona nisu ni morala ( posao ti je takav ) da slušaju pa da komentarišu .Da imaju slobodu ,Ljubav ,sve što si davala ...osim što si uzimala samo jednu ,jedinu reč u žurbi pre svakog vremena ...izvan vremena .
Tako je dolazilo do nesporazuma .Do neslaganja kockica u mozaiku .Do neispeglanih faltanih haljina na rubovima i ako si izgledala dostojanstveno elegantna uvek ....Pardon! Skoro uvek .
I šta sada ?
Čitaće tebe samo onaj ko ne žuri nikuda i ne treba da piše ništa ;nego svrati da vidi dragu Zaru ,musavu u sopstvenim mislima,dobru ko dobar somun sa dobrim kvascem .
Treba da sačekaš jednom zara ,da ti "To jednom" zablista na čelu ko zvezda ,da te ne ljube u isto nego svuda ...zahvalni što si ih sačuvala od svake hladnoće u životu ,sopstvenim grudima ! Ti .....devojčica u telu zrele žene ( i kad si prekidala) umela si da slušaš ,pomažeš ,plačeš zbog tuđe patnje onih koji su te posle ...prevarili ,obmanuli ,prešli preko tebe ko preko "plitkog-potoka"!
E moja budalo ! .I sada te čitam ( dok te pišem) kako si vrcava i nežna sa suzama u očima,spremna da Pravoslavnu dočekaš s krofnama,vanilicama,puslicama....
Spremna da obraduješ sve one koji ka tebi hrle " glavom bez obzira" da ih dočekaš ,zagrliš ....utešiš,jer će tvojoj prijateljici odseći nogu možda zbog gangrene ...jer ćeš ti posle prati do ujutru sve sudove ,smeštati na svoje mesto ....praviti red u neredu slavlja i slavljeništva !
Dočekasmo ...vikaćemo svi ! Još jednu , " našu" kao da i ova pre nas nije bila naša i ona što će doći posle neće biti naša i svako slavlje ,naše do poslednje pare ....naše!
Tuđe ,drugi troše ! .Onii što zaradiše od naših sentimentalnosti ,rodoljublja,svega .

ps:ne pravi pleonazme ,ne žuri ko " ždrebe pred rudu " piši tako da pre nego to sve šutneš u etar ( valjda se tako književno kaže) ,pročitaš BRE Zara bar jednom,to napisano ?! .Sramota da te ne bude ,nego onako da pričiniš i smeh i radost i tugu i trenutak sećanja ,kad se u ovom gradu slavilo ,obraćalo,volelo,dolazilo ! Odoh ...imam posla .

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Јан 2014, 21:01

Čudno je to sve ?
Uđem na mesta koja nisu zvučna,skoro zagrobna i ne smeta mi taj muk. Valjda mi je potrebno da se zavučem u kutak sopstvene duše i malo odćutim?
Nekad bih poželela zvona?
Samo ponekad ;valjda da ne ostanem dugo u tom kutku koji je obično mračan i vlažan ili od suza ili od memele.Memla se stvarala od sećanja na dane koji su obeležili život .
U tom trenutku sve slike iz prošlosti,plesale su kreveljile se ....zlokobno,srećno....smireno .
Ja bih odabrala one što me podsećaju na detinjstvo .Valjda sam tada bila uistinu srećna ? Možda i nisam ...ne znam ?
Ljubav ?
Ne...nikako ?!
Nije mi trebalo da se iz mraka pojavim zagrljena ,nasmešena u naručju nekoga koga sam volela? Valjda iz razloga što ja uvek nekog ili nešto volim,pa se umorim od sopstvene "dobrote-voljenja"!
Bila bi to sećanja na majku ,oca i srednju školu .Periodi ...Sreće.
Ma nema veze ...i koga je to briga?
Mislim to ....što ja i zašto iz kutkova sopstvene duše izvlačim nekog ili nešto?
Danas mi je potreban taj mir a nemam ga ?
Baš me briga...moj blog,moja stvar!U njemu ko u kutijici! Malo mi je tesno ovoga trenutka .Zato izlazim....al 'vratiću se .....

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 20 Мар 2014, 21:05

Pišeš ,postaneš roman za čitanje .
Razmišljaju ( ponekad neko ko to uopšte i primeti ) šta si želela stim,sa ovim...onim ...itd ?

S vratiš da pogledaš brojku .Sagledaš istinu .Onda se vratiš na već voljenu stranicu :kutak na koji si navikla .
Razmišljam o forumu .Podseća na park u jesen .Onda su klupe gotovo prazne i požuteli listovi oko njih .

Sada je proleće .Laste koje sam poznavala,možda se vrate u svoja gnezda?
Nemam baš smisla za veće patetisanje od ovoga? Dosta je i ovo ,pametnom čoveku .
Ja sam ," stanarica" ,vrabica.Ostajem,opstajem, hranim se mrvama i zimi i leti . Kuda bih iz grada na koji sam naučila?
Tvorac ga stvorio ...neka nastavi život u njemu .....

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 03 Јун 2014, 17:15

Sećam se nisam preskočila ni jedan dan, javljanja . Po navici ( bez obaveze ) uz sve poštovanje ,okretala sam taj broj u nameri da čujem uvek isto : -Kako ste ? Da....da,ja sam dobro a vi ? Čuvajte se ! Pa šta možemo ,život je to ?! Ne ,ne ....ne morate da je budite ,neka spava ( ona uvek spava) ili zbog bega od sebe ili zbog surfovanja do duboko u noć.
Važno je da ste živi ,da ste dobro koliko može u životu ( ovakvom kakav jeste poslednjih 100 godina) .

Ni danas ne znam da li je to bila briga,navika,poštovanje,ljubav prema osobi koju sam zavolela u trenutku ,misleći da smo bar u jednoj Re-i bile vrlo bliske !

Više nije važno !
Pitam se zašto sam se toga setila u ovom trenutku ?
Napolju je sparno i ja sam vreme posle posla provela u krevetu tužna i depresivna,svesna da se bolest ponovo vraća .

Da....kad sam već kod toga:ne obraćam pažnju na vraćanje u prošlost!
Ne evociram uspomene ! Ne tražim krivce! Ne sažaljevam ni sebe ni druge ! Ne tugujem za prošlim danima! Ne plašim se kolica koja me gledaju urokljivim očima! Ne tražim da budem hrabra! Nisu mi potrebne ničije reči utehe! Ne želim da me iko razume ! Mučninu koju osećam zbog svega navedenog,podvela sam pod jednu jedinu reč :Nepismena!
Da. Iz razloga nepismenosti u nameri da budem NE_zapažena,najmanje čitana,skoro mazohistički ostavljam trag ovde, da mogu svi da provire njuškicu (da se prekrste ako Bog da) i da se nasmeju ,ako Bog neda! Nikad se nije smejao ničijoj patnji ,pa neće dozvoliti da se neko smeje mojoj .
Zašto patnji ? Patnja su sećanja na nešto mračno ! Na nedefinisane situacije .Na azil koji ste stvorili sebi sami ili su to uradili drugi u vašoj nesvesnosti ?
Guši me .Da li je to vremenska neprilika ili srce ? Srce ne boli ? Ma nemoj! Mene boli celog života ! Uvek ista leva strana i dve tačke blizu grudne kosti .Kažu ...otišla grana .Bože smejem se sopstvenoj gluposti koju nisam ja izmislila .Izmislili su je lekari , gledajući u moju granu na kojoj uvek sede ili slavuji ili beli golubovi .
Neka! Neka gledaju ....izdržaće bar dok ne završim sve započeto .Opet neka deca i njihovi ispraćaji ! Suze i tuga zbog rastanka ! Suze i tuga zbog sećanja na ljude koje sam volela ( koji mi nedostaju )! Suze i sećanje na sve one koji su mene voleli i više me ne vole! Zaboravili su me .Neka!
Ja nisam njih ! Zaboravila sam samo na srčanu granu .Izdržaće .Ako padne ,slomljena....opet će ptice na nju .I srne i livade i pašnjaci i Mesec i ljubičice i jaganjci beli i oblaci i bulke i veselice ,bluesi sa raznih Meridijana, tangaaaa...jao zaboravila sam na Tango-Argentino,moj omiljeni film !
Da se vratim na tu :Nepismenost!
Koga je briga za padeže? Prošla i buduća vremena,imenice,zamenice ,prideve?
Uvek sam pisala srcem .Koja glupost? Svi pišu srcem ,plus koriste mozak.Da i vode računa da ne lupetaju ,da se obrukaju .Metre,sto puta pročitaju ( ubace obavezno neku prepisanu frazu ) ponekad i čitav text ...malo ga prerade i ispadnu gotivni , veličanstveni u svojoj pisaniji .
Ja ,to ne mogu i ne umem .
Zastanem kod one kosti u grlu , malo me dotaknu uspomene ,sentimenti prorade u polu-bunilu i odmah tabak na dva dela pa udri !
Udri po tastaturi , nepcima,kapcima,duši;otvaraj i zatvaraj vrata bezdušnima! Onima što bulje i zaviruju a neće ni reč da ostave ...kao da sam gubava i kao da sam sve svoje smeće rešila da ostavim baš ovde u otvorenom pismu samoj sebi, pred licima poznatih i nepoznatih ljudi .
Oni žvaću žvaku ,piju kaficu i čitaju budalicu .Da...baš tako !
Budalica želi da bude zvezdica,da je Mesec pod stare dane usvoji ,Sunce po leđima češka.....
Sve njene nežne strune,sentimentalne žice,zdrobljene instrumente .....šašavih vremena.
I sve to uz sećanje na osobe koje je volela ,koje su je izdale ,koje su je lagale ,s kojima je obitavala u glupim ,nesuvislim razgovorima ...mislima,napuklim dušama, polu-razumnim bićima?!
Ona je pisala .... Koja ona ,bre ?! Ja sam pisala pismene forme i zaglavlja samo kad sam morala ( još uvek moram ) i ako sam i tu počela da zabušavam ....valjda zbog godina,moždine koja se ne ponaša dobro ,profi deformacije,patnje iz korena mozga?
Onda su to sve pregledali .....i svi su klimali glavom kako je to sve besprekorno ,koncizno,sažeto !
Mnogo toga nisam ni pogledala .Tu ( u pisanju gluposti ) moja duša je samo morala da učestvuje ! Ljubav i strast sam ostavljala na drugim mestima .Zaboravljenim forumima gde su se ljudi odavali svojim nekarakternim naravima,evidentno pokvarenim i izdajničkim .Krvarila sam iznutra,plakala i stavljala so na sopstvene rane .Noću bi ih lizala kao pas ,ne želeći da vide moj, poraz ! Ne želeći da vide moju beskrajnu tugu zbog izdaje od strane onih koje sam najviše volela.Bože ...koliko sam tu samo sati provela? I danas to radim samo manje sentimentalno .Sada plačem samo s vremena na vreme kad osetim strah od neizvesnosti .Od strahova i živim ! Oni se gomilaju i prave mi dodatni problem .Šta radi ćerka,zašto ne smem da se lečim i ostavim one koje me i ne vole osim što brinu o meni opet s vremena na vreme .
-Ne bih ni sekundu mogao da živim bez tebe! Ti si moja kraljica ( šta ima da se jede ) wauuuuuuuu...kolač ti je divan ! Odmori se ...ne sekiraj me ...bre ženo ...božja!
-Hoćeš da idemo lekaru ?
-Opet me ždereš ?

-Mama ti samo pitaš nešto glupo ,da gluplje ne možeš pitati ?
-Ženo božja! Imam 36 godina.Pa šta ako sam završila fakultet ,namem posao ,muža,decu?
-Šta me samo maltretiraš glupim pitanjima :"Šta si ručala sine"?
."DA LI TI JE HLADNO ,KAO TVOJOJ MAJCI U SRCU "?

-Da li ćeš i ti svom detetu da šapućeš bajalice da mu u životu krene ....da se posreći makar zbog uloženog truda ,odricanja! Makar zbog tih hebenih kredita koje neću isplatiti za života ??!

Opet me guši ...i suze ...suze....suze,bre!
Juče mi je bar troje njih na upisu za rehabilitaciju naglasilo ( žene -muški terapeut) kako sam još lepa :Bože koja glupost ? Kako sam još lepa? Kao da nisam bila nikada .Ili ....kao da sam to postala sada kad mi do toga nije stalo ?

Hvala ...nije trebalo ! Hvala ,nije bolelo ! Mislim,hvala vam i pogledajte da li vam je dioptrija u redu ? Ja krvarim iznutra i valovi tople krvi stigi su do moga skalpa .

I tako nepismena,dođoh do saznanja da sam za danas ostavila dobar deo svoje duše , totalno bezvoljno i besciljno u najboljoj mogućoj nameri da kad umrem ( da ...baš to ) kad umrem,vi shvatite kakvo je moje biće ? I da zapamtite da tu nije kraj ...ovog nepismenog piisanija......
Naprotiv!

Pisaću ,to sve što osećam ...sebi samoj i vašim slatkim njuškicama .Omirišite moje JA u nadi da ga ne odbacite ,samosažaljivo ! Nikako ne tražite da vas jurim i ako vas volim .Tu sam .U svakoj pori ovog grada ...još onda kada je moja noga na prvu ciglu stala .
Mnogi su otišli ! Mnogi koje sam štedela! Trebalo je da ih kroz monitor zagrlim snažno i ne dozvolim da se rastanemo nikada ! Bar to virtuelno možemo, zar ne ?
Spavajte ...u gradu je tmurno,miriše na kišu .Ja sam i tako bez kišobrana i ako su mi zbog poplava prokisli plafoni .
Dosta!
Zavesa!!!

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 15 Јун 2014, 12:12

Protrljam oči,ne mogu da verujem ? Da svetli " zeleno". Neverovatno .Ljudi iz tame ....iz prikrajka uvek isplivaju ,onako na finjaka ...intelektualno .
Kao i u politici ,životu ,svuda . Da , i ovo je život . Čisto ruglo .Imitacija sastavljena od laži ...bezbroj ,laži!
Umorila sam se od svega .Treba otići onako čvrstim,sigurnim korakom i ostaviti sve laži ,opsene,obmane ,onima koji ih zaslužuju !

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 15 Јун 2014, 16:31

Dragi komšija,pre nego i mene učlaniš u svoj ogranak " zelenih prijatelja" povedi računa pre svega o prljavštini samog grada u kome si bio na rukovodećem mestu.
Sećam se ( kada sam potpisivala za tvoju ženu da bude odbornik ) nisam ni znala da će neko poput vas oboje biti tolika podmuklica ?????!
Imaš li smelosti da mene učlaniš u ogranak koji treba da pomogne i osmisli lepotu parkova,Kiseljaka,Turizma ?
Imaš li smelosti da mi se obratiš i da bez moga pitanja " zasvetliš zeleno " onako intelektualno kako ti znaš posle svih prijava koje ste uputili na moju adresu ?
-dva puta zbog pasa
-treći put zbog pucanja vod-cevi,stavljene u poogon još 52' odmah posle partizana ?
-tri puta zbog lopte koja je uletela u vaš zeleni park ?

Misliš li dragi komšija da i ja treba da uđem u takav zeleni ogranak pa da svetlimo zajedno ?
Ne....i ne!
Ostani ulizica ,intelektualni nikogović,mene pusti da " odćutim" tvoju članarinu s kojom si me častio ...valjda u nameri da se ne potrošiš ?

Budalo glupa !
Bio si i ostao glup ...ko sanska ......