NIKAD NISAM IMALA BLOG

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 06:56

[url]Слика[/url]
Niko nije tako lep dusom kao jednostavan covek

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 06:58

[url]Слика[/url]

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 06:59

[url]Слика[/url]

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:01

Слика

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:02

Ja vidim Blog kao mesto gde kao hrčak sakupljaš sve i odnosiš u rupu)*Znači ,mesto ( kuću-dom).Ranije je to bio dnevnik,sada je modernije ,pisati blogovski .
Njega čitaju kao dobre ili loše kolumne,riznice mudrosti ,spoznaju da o tebi mogu da shvate mnogo -što-šta! Slažem se ,mogu ako ne kriješ i ako imaš razloga da sve što misliš u tom trenutku podeliš s nekim...onako junački,pa nek boli !
Dobar je Blog,manje se rasipaš!
Pišeš sebi o sebi i sebi o drugima ili samo kao dobar psiholog ,maštovito zaključiš velike stvari .Meni to nikada nije bio problem .Ja i po smajliju ,merim šta je neko napisao ,šta je mislio a šta misli !
Čitava procedura na osnovu misli ,želje i iskustava.

Pišem samo ono što mislim ovih dana ...a i inače! Od kada me znaš ima tome ( pola veka ispisanih stranica) znaš da se ja nikako ne šlihtam!
Lepo na :tralala.lala.la,sad ili nikad ,napišem ili oslikam ili zakitim sve što mislim i osetim ...a posle se tek kajem ili ponosim!
Ovo će mi jednog dana poslužiti kao sveska " sopstvenih misli" u dane kad je čovek mislio da je čovek a bio žena i obrnuto ?!
Stvari su se drastično promenile.Treba poštovati samo originalnost po cenu da ispadne glupost .
Sećam se " našminkanih " blogova u koje nisi smeo da zalaziš ...jer nisi dobijao odgovore !
To su nafatirani blogovi sa citatima ili mislima poznatih ! Red njihovih maxima, pa pesma ,pa slika ..pa ispočetka.Nikakva lična razmišljanja ?! Ja bi to videla i odmah ostavljala.Poštujem " MISAO" kao svetlost i kao brzinu svetlosti .To je blog!
Zato ja u svoj ostavljam sve .Od situacije do situacije...rekoh kao hrčak ,kad imam ...šta !
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Na mreži

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:04

-ništa mi pametno ne pada na pamet!
Imati pamet i koristiti je .Ovako , badava i da je imaš ako ti ne služi ničemu ! Zaboravila sam da li je dobro ovo drugo ili ono prvo ? U Državi koja to nije , u Republici koju zovu Državom,u svetu koji je moj ,jer nemam drugi ,mnoga bezvezna pravila caruju .Okrenuta naopačke ,smešna pametnim ljudima koji se pitaju da li su uopšte još uvek pametni ?
Komplikovano ! Zaboravih i zašto sam svratila? Obično iz pijeteta,kurtoazije....nečega? Možda vredi ,možda i ne ? Ko zna,šta jeste vreme a šta vremenska razlika ? Sve je tu nešto zakamuflirano u ljudskom mozgu .Ako mudruješ ne valja! Ako aminuješ , ne valja! Nisi dobar nikako .Ako si lep...poružniš od stresa,godina,rada ,iscrpljenosti i filozofiranja .
Ako ostaneš ceo , bez-botoksiran,lep ...baš lep i dušom i mozgom i telom...onda te opet ne vole jer ne lićiš na njih .Kome ugoditi ...pitam se ?

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:04

НАЈЛЕПША ИЗЈАВА НИКОЛЕ ТЕСЛЕ

"Уверен сам да је цео космос обједињен, како у материјалном
тако и у духовном погледу. Постоји у васиони неко језгро откуда ми добијамо сву снагу, сва надахнућа, оно нас вечно привлачи, jа осећам његову моћ и вредности које оно емитује целој васиони и тиме је одржава у складу. Ја нисам продро у тајну тога језгра, али знам да постоји и кад хоћу да му придам какав материјални атрибут, онда мислим да је то СВЕТЛОСТ, а кад покушам да га схватим духовно, онда је то ЛЕПОТА и САМИЛОСТ. Онај који носи у себи ту веру осећа се снажан, рад му чини радост, јер се сам осећа једним тоном у свеопштој хармонији."

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:05

Ako ste dobro,nemate pritisak,imate bar elementarno zdravlje i zaradu od nekog ili nečeg; nazovi prihoda,vi niste u bedaku !
Još ako vam i srce nije ledno a duša prazna,imate dupli zgoditak!
Počeo je wikend...ko zna, zašto je to dobro ?!
Kad postanem penzioner ,znaću! Ako dočekam,bolja vremena,takođe ću znati ....
Ovako,znam da su na tezgama (breskve,kruške,šljive);u ostavi još 2 kg šećera...znači:pekmez!
Onda...red ruža,red prozora, red ručkova, večera...itd .U sred srede,nalazi se moj lepi pritisak! Između njega,posluživanja na račun donaćinstva i lepote društvenih mreža,izabraću mrežu makar bila za komarce)* Makar bila za leptire ...i za mene u njoj nek bude mesta al ništa drugo neću u inat wikendu i stereotipnom životu ....

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:06

DOSTOJEVSKI

Наш човек ништа не уради док му не запретиш, свако гледа само да се
негде на списку води, да, ето, каже ја сам ту и ту, а од посла се
подаље држи... Склања се понекад човек, склања, скрива се због нечег
за шта није крив; понекад ни нос не сме да помоли – било где, зато што
се плаши сплетке, зато што из свега што постоји на свету, из свега ће
ти пасквилу направити и, ето, већ сав грађански породични живот твој у
књижевност је ушао, све је наштампано, прочитано, исмејано,
претресено!

Odličan šlagvort za stihove koje sam napisala ,obzirom da u mom poslu ljude dele ( bez objašnjenja ZAŠTO ),na one koji su LD primili još pre 7 dana i nas koji nismo primili uopšte ! Obzirom da ja to sagledavam kao veliku nepravdu ( makar bilo i obrnuto ) i vrlo kažnjivo delo,ovo treba svako da vidi i pre nego se preksrsti u sopstvenom čuđenju;da shvati da je nama odavno odzvonilo ali da smo u gluvoći zamišljali da su to zvuci iz " tuđeg dvorišta" pa nema veze i nije važno,nisu naši ?!
Ps:Mislim da IMA VEZE i da jeste VAŽNO!!!

Zlatna osmica

Ne verujete ,pitajte slobodno?
Prvo red do broja 8 prikaže lista,
onda pogađa ko sam.
U njoj piše:
Ja ceo mesec radim,al ne zaradim
ni pola! Moram da ostanem na listi
do broja osam. Znaš ono,
čik pogodi ko sam ?
Izvlače te ko zeca iz šešira;taman posla
-da te neko dira?
Šuška se nešto :
Šta si navalila,
hoćeš knjižicu ?
Da li si ti malo gluva?
Hajde , u red za pola!
Dobro ste čuli ;do pola, do broja osam!
Sve preko tog broja, ne priznajemo!
Tako se isplaćuje radnička klasa
Idi bre dovraga!
Ti ćeš srce da mi kidaš?
Kredit da plaćaš i sve resto?
Ti misliš da to nije često?!
Da pitamo druge ?
Prolaze li i oni,pragove tuge ?
Nije još osam ?
Ponedeljak? Možda?
Ma pustite da nekako stignem
do broja devet ! Ima da mi se posreći,
da dobijem bar pola ,po najvećoj vrućini
zarađenu platu!
Možda ću na more,ako ne seku
struju , pa redom!
Možda ću u Egipat ako stignem
bar do pola? U devet otvaraju banke .
Srećna sam, ta je moja?
I ako ne bude ,stićiću pešice
bar do buvljaka,da gledam šoping
na bedaka!
Ko da sam u nečemu BOLJA?
Verujte,to niko-nikoga
ne pita! Važno je da se skita, i da pauze
traju po 2 sata!
Pitaj mog brata lažova:Sve je to visoka škola!
Ima se-može se!
Ne plači ,ne bedači,ne kokodači!
I tako zboriš gluvom na uho! On te čeka
Iz prikrajka,
Da pita,baš ovo :Šta ti to smeta,
kad imaš sve, plus
listu sa kreditima! Malo li je ?
Pa kad će ONO?
Koje bre ONO?
Biće,kad bude!

Nadežda-Nađa

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:07

Radiši(Toponici )i Radetu -Prozaku

Rastanak

Vreme bola,rastanka i tuge
deli nam srce na pola,
pred vratima Pakla ili Raja?
U rukama nosimo cveće,
kao da i ono,umreti neće?
Puštamo suze ko vodoskoke,
plaćamo tugama sve potrošene radosti .
Ni jednom uspomena da procveta
i vrati dane na početak!
Svima bi tada bilo lakše, makar nas
delili na dobre i one ' takše!
Nestaju dani ,snovi i nadanja;
ostaju praznine i stradanja.
Odlaze moji prijatelji lagano,
ispraćam ih sa suzom u oku,
skrivajuć ranu duboku.

Nadežda-Nadja

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:08

ANA – JULIJA

Živela u sećanju,
utrnula u pričama,
salivena
lepotom,
uzavrela
penušava,
vinom nakiselim.
Tako stvarana,
uzalud
Boga volela,
čežnjom satrvena
polegla na šinu,
voz dočekala,
Ana Karenjina:
Ljubavnica,
grešnica omađijana,
zalud rođena…
Plakala u zoru ranu,
kose plela
kao Julija,
otrovana legla.
Dok grudi mleko stvaraju,
mreža njena okovana
tamnicom postaje.
Bila je živa,
više nije,
zabluda posustaje
pred lepotom
davno rođenom.

Nadežda-Nađa

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:10

JEDNA LJUBAVNA

Jedna ljubavna,
nekoliko reči koje se dele
na male i velike;
Na smisalene i besmislene,
vredne i otrcane.
Jedna ljubavna,
u zoru pred svitanje,
sa bolom i melodijom
sa radia…
Jedna Magdalena,
od Olivera ili nekog
drugog Olivera,
da boli slama.
Jedna ljubavna,
nepotrebna a važna,
od suza i smeha satkana
u noći bledog meseca.
Jedna,
samo jedna,
ništavna, ljubavna,
da sroči dve ili tri reči
o tebi, meni, besmislu,
tek da je ima tu da se nađe,
da drhti,
podrhtava,
cvili kao violina,
ta mala, ljubavna,
ove noći rođena
tebi u inat.

Nadežda-Nađa

ps-Dok posmatram napisano,razmišljam da li sve Ljubavi uistinu liće jedna na drugu ili je to sve plod mašte ....kod svakog na " njegov način" .Isti kolač ...na mnogo načina ?

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:11

Zapara i slankasti ukus u ustima.
Prvi je vezan za vremensku promenu ,drugi je od života koga " trpimo" kao ljigavu gusenicu .Klizi a ne možeš joj ništa ! Ni u sopstvenu ljušturu ne možeš, jer ti ne dozvoljavaju ,drugi ! Drugi su ovi što Reorganizuju ,ono što nikada nije ni bilo organizovano,niti može da bude , meni bar ,tako to izgleda.
Vreme jeste breme jer ga nosiš na nejakim plećima i sopstveni krst takođe nosiš, dao nam ga Tvorac s porukom :"Dajem onoliko koliko možeš da podneseš?!"
Bože,volim te ...uvek sam te poštovala i 'ću;ali si se nešto prevario u mom slučaju,jer ja ne mogu da podnosim :nepravdu , bahatost ,Velikog i malog Brata ,Vipovce.dripčine,Stanije 'urve, gologuze Sandre ,lude Maje,šizofrene,Vendi, Ekreme, Blic,kupusne novine,štampu i žutu i " sve po spisku ,svih spiskova" ne mogu dragi moj Tvorce,neba i zemlje!
Spasi me od mene same ...možeš ti to ! Oteraj me u neku drugu zemlju ako treba i pod nju ,ali mi nedaj da se mučim ko crv i da moram da živim ko crv,da gmižem ko "ona što joj i ime mrzim a voli je samo Hari Poter jer s njom nemušto razgovara"!
Spasi me od Organizovanih političkih klišea,koji će se odbiti samo od moju glavu i glavu mojih istomišljenika,dok se vraćamo sa Maldiva,na koje nismo ni kročili !
E i ti Maldivi ,Tahiti,Egipti i faraoni ...koj će mi moj ,da izvinite na izrazu ! Besna sam i zbog toga.Gde je tu raspodela ? Neko " živi" neko "životinjari"!
Razbijaju se ministarstva ? Jel? Pa nek se razbijaju ....da struja na radost narodu od sutra poskupi i svi artikli ...u znak njihovog " razbijanja".
Šta bi bilo, kad bi nas častili,nekom kintom za odmor,zaposlili bar petoro mladih,pomogli trima siromašnim porodicama,izlečili od strašnih bolesti , jedno dete makar,.u nekom drugom kutku zemlje,daleko je Hjuston?
Kaži da poskoci izlaze na ulice i ujedaju ljude ? I ne ujedali ...kad se više u mojoj Srbiji ne zna šta nosi dan a šta noć?
I svi se prave blesavi .Od-do!
Niko nema odgovore osim pljuvačne žlezde,za dobro pljuvanje u dalj .Ko može duže?.Užas!
Neću više o tome,prelazim na zimnicu )*
Dosadila mi je već sada a nisam ni krenula da je pravim.Ono malo sitnih krastavčica na putu od pijace do kuće, postali su nesnosno gorki .Kažu ...da im nije prošla karenca? Ja znam šta je intermeco ,za karencu ne znam ( svi smo u njoj zatrovani i isprskani ) i to na više godina, decenij a,čak!
Ok.
Moj smisao za humor me ne napušta ( krstim se da ga imam ...makar bio i crnjak )*
Ako ta karenca traje i sada i u jesen,kako da ostavim onda te gorke ili kako da kupim te kornišone Frikom,kad od 3 kg (srednje krupnih) može da se "'na vata" bar 4 tegle domaćinskih ?Da 'navatam Frokomove,dođe mu lepše i jednostavnije i ukusnije,al ja sam starovremska domaćica ,pa vatam sve na vreme.
Čuvaj se narode,da ne dođeš na red;ako te uhvatim ima da ti presedne ,'vatanje )* Ma šalim se BRE! Kad je beg bio cicija? Bacim ove ,trknem ko leptir u poodmaklom stadijumu lipsavanja,da dokupim one treće koji nisu u karenci ,nisu u karijesu i nisu u k....
I zakasnim;kraj priče.Ostavim taj presolac za sutra ako ga ne prospem na šemšir da prestane da buja i on bi da ga neko šiša,kao mene naš seljak po najvećoj vrućini,dok se kune da ih je baš noćas brao a
jutros rano doneo pa su sveži i mladi kao " rosa u podne"!
Ipak ...tu su dve stvari koje mi se vrte u glavi .Neću zakasniti dok se vlada reorganizuje i dok imam Frikom! Uh...da se uhvatim za nešto drugo ..ovo je baš dosadilo meni ,kako li je onima što me čitaju a nije moguće da me ne čitaju kad već pišem u nameri da me čitaju kao nekog ko se razume baš u krastavce i zimnicu !
Možda me uzmu u ministarstvo za poljoprivredu ? Kunem se da bih radila bolje od njih .Svako seme bilo bi zdravo kao i krava i njeno mleko .Zaboravili bi oni Evropu dok si reko :SO! Pa ovu GMO ,dali bi sopstvenoj deci da im budu naprednija.... Kad može naše dete ,što ne može njihovo ?Tu sam posebno osetljiva.
Znači ,da se odmaram malo večeras ...da se ne nerviram i sačuvam za nove lovove po tezgama,za nove priče po političkim osnovama ...da volim i da me vole i da pevam !
Da...baš da pevam )* Pevali smo juče nas nekoliko ko da nismo normalne ,posle kafe ...baš kad je jedna zinula da priča o kanceru koga je operisala pre 5 godina.Tužna priča...znam ,al meni je do pesme .Neću o tome.Dosta sam napaćena u sopstvenoj zemlji,ne moram da dodatno patim u sopstvenom komšiluku .I počnem da pevam ...ni manje ni više onu staruuuuu,mađarsku romansu :" Moj spomenče plavo cveće...pokraj puta ,poktaj ...j...
I naravno,s pesmom se vratismo na početak,jer spomenak i plavi svetak i umiranje ...dođe mu na isto,samo što sam ja držala tercu a njih tri pevale prvi glas)* Bože kako je to bilo lepo .Nije o groblju a u stvari jeste ! Samo nekako , zakamufklirano ...da budeš ono što nisi )* Lepa je to kafica bila.I sutra kad odem,u inat ću pevati ...samo da ne slušam neke klimakterične gluposti ...malo modernije pa na uvce .E to!
Uh...umorila sam se ...od rođenih gluposti .Kad bih ja bila kolumnista,sve pretparačke novine,piškale bi pred mojim vestima...tako se to radi ! Kratko i hebitačno .

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:11

Emocionalno inteligentan čovek, jeste obično biće sa namerama koje su časnije u odnosu na one koji to ne mogu da budu, obzirom da emocojom ne vladaju nego sukobljavaju i sebe i druge !
Nisam razmišljala kako to drugi doživljavaju ,iz prostog razloga što sam sebe stavila u prvi plan,rotirajući sopstvenu ličnost iz mnogo uglova u nameri da saznam,šta znači meni ...emocionalna inteligencija?
Shvatila sam ....mnogo toga?! U prvom planu jeste čovek koji se rodi ili genski dobar ili loš! Nasleđe je vrlo bitno,jer " iver ne pada dalje od klade "! Onda se nastavlja ,porodično ,tradicionalno,..u cilju da sebe izgradi ...unapredi , jer emocijom može da vlada ako razume ostale ,nikako drugačije!
Emocionalno ....pametno biće,nije samo čovek !
Svako na planeti ko ume da bude racio, jeste osoba koja zna šta znači pojam ovoga što pišem.
Povređuje:bahatost i podmuklost na prvom mestu ! Onda ,nipodaštavanje svega što nas okružuje .
Zaključila bih " na prvu loptu " samo ovim redosledom.
Slažem se da u čoveku postoji odbrambeni sistem i da ga treba aktivirati ali nikako se ne koristiti onim čime vas je Bog obdario .Znači ...pametno biće,izbegava sukobe,ne vređa druge i plemenitošću dokazuje da jeste iznad ostalih,upravo time što svoju emociju koristi na inteligentan način.

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод zara » 16 Авг 2013, 07:12

Imam još neki dan ...
Naravno,odmora.Za život ne znam ,možda i njega ?
Razmišljam šta da napišem u vezi s nekim tako običnim a u isto vreme,komplikovanim stvarima? Čim su komplikovane,ne treba ni razmišljati ...odvuku u filozofiju a njome se bave samo oni mudraci koji ne moraju da egzistiraju , nego samo levitiraju sopstvenim mislima.

Dobijemo ,poziv za svadbu .
-Krenemo sa pripremama ...
Da,za svadbu kojom su vas obavezali (rečju i buklijom)!
Ne volim ni svadbe ni sahrane .Na svojoj sam se zagulila od plakanja.Da nisam bila dobrooo našminkana,ne bi ni primetili koliko sam " oplakala život"! Setila sam se u tom trenutku čak i pokojne babe .Naravno ,nije bila pokojna tada ...ali je odmah posle moje svadbe umrla,srećna jer joj se udala unuka sa istim imenom i uz to ,najela ,voljene ovčetine ! Gucnula je i malo piva i...ende .Ode baba.
Majka je bila bolesna,svatovi pijani ,ja " umrtvljena" kao mušica u medu ...itd...itd....

Poenta nije u mojoj svadbi ,nego uopšteno sagledavajući stvari ...u svadbama!
Znači,pozvani od familije koja drži do tradicije i zbog toga je pozvala ( do 500 znam ) ali gruba procena jer se nisu računali :akčije,muzika,deca,vriska,cika,piska,spremismo " poslednju crkavicu " za poklon,prevoz,kutlače,cvetove.kecelje,i muziku...BRE!
Taman posla,da mi ne peva na uvce ," Ljubav mi srce mori "i još nekoliko, x 200kinte .jer smo familija s mladoženjine strane ...sa mladine je skuplje :
-Odosmo ranije ,da zvezda ne upeče...ja se licnula,glacnula,spakovala,da mi tamo ne zure i ne -cenzure!
Klackali smo se oko satak vremena ....šta da se radi,nemamo kola.Kod nas su samo bicikle i pištolji aktuelni ....
-Stigosmo !
Hvalim te Bože! Već pocikuju,podvriskuju,ja se smeškam ( noge mi otekle u tesnim sandalama) ...i dok razmišljam dal da se izujem pa da budem u duhu s prirodom...poče ludnica,naravno u pozitivnom smislu ....
Šator okićen balonima,novogodišnjim ukrasima,veštačkim cvećem,belim stolnjacima i klupama ...sve niz-duž!
Iskreno,ne znam dekoratere kad su šatori u pitanju al ga ovaj pretera! Sve na gomilu ! Misli ...čovek da je usred leta na Novoj godini .Ako ...nek je veselo ...ko da je tu sad važna dekoraterska logika.Zablenem se u jedan plavo-beli cvet koji se klatio ispred moga lica ( ono na štapić ...helijumska posla )***
Duvala sam ga i duvala a on se veselo šepurio u svim pravcima, al' najviše ka mome licu )* Eh ..lepote ...misli balon da sam balonica!

-Muzika trešti,sve u šesnajst!
-Hajd u svatove ,čujem urlik sa desne strane .Maše mi muž a ćerka gestikulira ....valjda vidi da ja ne znam gde sam .....
Prekrstim se i kažem.*hajd! Bolje i u tikvu da gledam, nego da razmišljam o oteklim nogama.
Smeškam se ko " Luda Manda" da vide svi da sam srećna ,da nisam umorna ( spavali smo samo 4 sata ) od uzbuđenja , čovek ,ne može ni da spava ...al nema veze ... udriiiiiii...samo nek je veselo .
Mlada ko svaka mlada, lepa ko upisana.Posle 7 godina,odlučila da pravi svadbu .Umirali od babe do dede,nisu mogli ranije.Sitna deca porasla, treće na putu ,ona u belom...al mora da se uda ,onako kako je trebalo,davnih dana dok nije bilo stomaka,npr....

-Puče tikva( ako nemamo kola itd, bar umemo da pucamo,Bog te tvoj, te se ona " ubi do kraja"! Nasta veselje,mlada uđe u kola,i pravac crkva! Ok.To je uvek lepo ...i za plakanje! Ma ...udaću se pod stare dane i venčati u crkvi ,da se zna ...da sam imala pravo venčanje ....
Naravno ako poživimo,posthumno se ne računa,i nova venčanja! Nema mrdanja.Šta si želeo,dal si dobio...to te niko ne pita! Bilo pa prošlo,sad se prisećaj!
-Hoću i ja crkveno venčanje, svečano se zaklinjem u sebi,stavim malo ruža na usne ,dunem u vlažnu maramicu da se ne zagulim skroz ...jer tako ja zamišljam da se i moja ćerka udaje ...koja i ne razmišlja o tome.

-Lutasmo po Topoli ..obiđosmo kralja i Otadzbinu i vratismo se ...gladni ko vuci )*
-Krene klopa,ne,ne....posluži se hrana ( izvinite na žargonu ) meni oči ko sarme...jedva čekam da " papim" predjelo ....koje najviše volim.
Balon mi i dalje peva na helijumski način al ja ne hajem dok nestaje ,sremska,čajna,sir,kajmak ...itd ...
-Lepota,grehota ..kad si već na svadbi !
Setim se kako je bilo na mojoj ...dok su mi " taze" venčanoj,pevali :" Skini prsten s desne ruke ")*
Nema veze....idemo dalje !
Nasta lepota,grehota je govoriti drugačije.Veselje, na sve strane.Sve je euforično,lepo ,s ljubavlju organizovano .Ne oseća se umor ...ne oseća se više ništa .Traje dok traje,život u Srbiji nije lak,pa nisu ni svadbe ! Treba to isterati do kraja .
-Kraj je bio povratak kući .Zadržavaše nas...moliše da prespavamo ali ja ,uporna da stignem što pre i još s vrata potopim noge u ledenu vodu .One ko,Đurđevi stupovi ...al nehajem ...tako je moralo !

-Bus ko u filmu ." Ko to tamo peva" odjedanput mi je bio lep kao u filmovima.Ništa mi nije smetalo,mirisalo,klatilo se .I drum je izgledao lepo ....vraćala sam se sa svadbe ...držalo me pristojno rastojanje ( sada sam bila ubeđena da ne sanjam i da se vraćamo kući )! .
Čekao me je Facee...pa opet ...neke face ...al bez booka )*
-Eh...pusti snovi ! Kako naš narod ume da živi ...i sve da skrca i sve da obeleži ! Nek se priča,nek se slavi i unuci da saznaju ako Bog da zdravlja.
Teško jeste al to smo mi i naša tradicija .Pa zato ...sve što se mora,nije teško ! I zaboravi se ako nešto i nije bilo lako,ali ako ! Važno je da se sprovelo ...do kraja ...do ....hajd ...ne mislite valjda da ću da lanem , nešto s psovkom....?
Mig-Mig...trep!.