Izdaja knjige

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 152
Придружен: 03 Сеп 2008, 21:33
Место: zg

Izdaja knjige

Порукаод romantik » 07 Сеп 2009, 12:35

Cijela priča glede knjiga i njihovih čitača može se ( dakle osoban stav i promišljanje) u konteks uzajamnog djelovanja gdje bi se trebalo odrediti tko od koga i što uzima odnosno daje. Kako knjiga može uzimati od čitača?? Može u vremenskom zdravstvenom inom obliku dok o davanju knjige čitaču suvišno je kazivati jer valjda je svima jasno kako knjiga i sadržaj u njoj su osnov za mnoga postupanja u civilizaciji koja nas obilježava.
E sada. o smislu i besmislu pozitivnih i negativnih konotacije knjige na svijest ili stvarnost ili bitak nas samih ćemo drugi puta, ali ostaje onaj tupi osjećaj pogled u prostoru gdje obitavamo kad nam knjige zamrače dijlove regala zidova ili nečeg drugog..
Knjige su lijepe stvari, pisci poput pjesnika u večini slučajeva narcisi ali živi se u simbiozi sa vremenom i prostorom.. U stvaro čemu ovaj post ako nema valjanog razloga niti smisla a bome niti potrebe.. Valjda smerna želja za dokazivanjem sebe samo kako riječi jest da su vjetar i da možda a ali samo neki možda u njima mogu naći svoj smiraj ali bez obzira na sve život je više od jednolične kompozicije velikih i malih slova znakova brojeva i ostalih crtica koje krase naše krajolike moždanih vijuga onako kako je netko zamislio i nakaradno napravio jer se mora..

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 07 Сеп 2009, 12:49

o da kad uhvatim vremena napisat ću kratke priče o likovima tu,
biti će možda eto stvarno a više nestvarno, ali intimno u onom trenu kad priča postane realna na ekranu odnosno izvedenica moje neobične sprdnje sa samim sobom,, dakle daco dahlijo sky alana i ostalr ptičurine i ptičice iregularnih uvjeta koje spočitavate i prkosite realnoti i jadu kojem svjedočite..
rujni će kao kap svoje volje i želje posvetit vama..
koga ću prvo prerušit da jad postaje uzvišenost.. hoćemo li kronološki i s uvertitom ili onako šeretski đilkoški a opet tak životno, pitam se... ne zna budemo vidjeli.. sada idem odmorit malo, umorio sam se od snebivanja kako nekima oko mene i meni dane prolaze u nadmudrivanju sa samima sobom.. daco, hoću li tebe prvo obraditi,, hm tvoj frend rujni je eto uzeo tvoj lik i djelo kao paradigmu današnjeg dana..

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20435
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 07 Сеп 2009, 13:29

Pomalo me podsećaš na Prleta, Tihog i slične filmske junake.
Vodiš svoj mali privatni rat, ubeđen da ćeš stvoriti novi svet, a u stvari je sve u rukama moćnika.
Od njih ništa ne zavisi, ali šta vredi - indoktrinacija je takva da, osim suvišnih žrtava, drugog efekta nema...
:mah :mah :mah

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 07 Сеп 2009, 14:03

Sky Seeker пише:Pomalo me podsećaš na Prleta, Tihog i slične filmske junake.
Vodiš svoj mali privatni rat, ubeđen da ćeš stvoriti novi svet, a u stvari je sve u rukama moćnika.
Od njih ništa ne zavisi, ali šta vredi - indoktrinacija je takva da, osim suvišnih žrtava, drugog efekta nema...
:mah :mah :mah

hm hm, mljac mljac,,
čemu sky sada ovo objašnjenje.. briga mene za močnike i indoktrinaciju, stvar je koncepta slobodne volje,, "mali privatni rat".. he heh
pestar sam za tu formu, hm radije malo osmjeha i sreće svima tu,, ma koji ratovi,, ratovi su luksuz , bar za mene..

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20435
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 07 Сеп 2009, 14:11

Onako...
tek da ti dam šlagvort...
došlo mi...
:D :D :D :D

Корисников грб
romantik
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод romantik » 07 Сеп 2009, 14:15

Daca

Svjedočim već godinama tu na stranicama ovog zatvorenog i samozatajnog foruma( foruma gdje cvatu ruže gdje vjetar puše na sve četiti strane svijeta) kako ljudi uvrnuti u svoje boje , tjeraju besmisao u smisao , kako traže izlaz iz čvorišta dosadne ispraznosti i brinu svoje brige. Draga Daca sampozatajna prpošna gospodža u najboljim godinama drži sve pod kontrolom,, Imam osjećaj kako se snebiva neradu , dikursu nezgrabnog poistovječivanja znanja s elitizmom i kako sanja jedan koncwept vremena gdje je sve kao u priči , gdje imaju i caruju moralni razlozi zbog čega treba biti svima dostupno i priznato.. Imam osjećaj da je Daca žena profilirana kroz dane i noći truda, volje beskrajne za poniranjem u taj bolji svijet.. Elokventnost sjaji na njezinom licu.. Daca zna da joj utroba gori na spomen neznanja i neodgoja,, e da da je više bilo nekad tolikog entuzianstva , dani bi bili svjetliji a noći malo manje očajne za one koji se ne mire. Hm, Daca sniva snom prevednika, život je krasan u onoj mjeri koliko imamo volje da se otvorimo prema njemu. Daca zna kako moralna čistoća moždanih vijuga zahtjeva temeljnu vježbu i da nema mjesta opuštanju.. Eto, saga o Daci , u konačnici zahtijeva i dozu benevolentnog pristupa,, Daca je lik kojem se treba s jedne strane diviti a s druge strane imati dozu odstupnice u susretu s takvom moralnom vertikalom,,
Ipak Daca je vjerujem samo jedna obična žena koja zna lijepo kuhati i ugostiti svoje prijatelje i imati dozu ozbiljnosti za neprijatelje.. Da li se na njezinom čicu i očima vidi zabrinutost kad ugleda nepravdu , ostavimo vremenu i prostoru ispred nas..
Samo znam da da ima dignitet i to je lijepo za takvu damu u najboljim godinama..