*Ko razume shvatice...

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2620
Придружен: 11 Окт 2006, 21:19
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

*Ko razume shvatice...

Порукаод CecaPolak » 29 Феб 2008, 14:16

Moje su dnevnike pojeli misevi. Ono malo strana sto je prezivelo invaziju vremena pozutelo je, na njima je rastopljeno mastilo a i kada uspem da procitam po nesto vise ne znam ni sta sam htela da kazem, ni kome, a bogami sa tim nagrizenim coskovima sve redje i kada je to bilo.
Vreme je nemilosrdno, sve mi se cini da su svi snazni osecaji otisli na drugu stranu. Ucaurili su se i kako nisam kadra da ih prebrojavam i prekrojavam svakodnevno, neizbezno su zaspali unutra.
I tako su se gomilali, talozili, gusili ponekad, ponekad pak ustajali u odbranu ali kako mi Bog nije dao da se ugusim, ko ce ga znati, valjda mu jos za nesto trebam ovde, ja sam tako dobila taj ogroman stvaralacki naboj, verovatno u istu svrhu. U svrhu kazivanja.
I ako se slazete dragi moji ja cu ovde postavljati nesto sto mogu da kazem da moje bice dozivljava kao dnevnik, prosto belezenje vremena, defakta, poneke i izmisljotine ali potkovane osnovanim sumnjama.
To je kao neka zivotna impresija, moj potpis, moj utisak, posmatranje zivota, svedocenje ako hocete i namerno ga ne bih turala u prozu, pa ipak ja nisam neki pisac ali ako mi dozvolite postavicu to pisanije bas u ovom topiku jer zaista tu pripada.
Nije to nikakva knjiga, nikakav roman, to je nesto nalik upravo dnevniku sa po malo stvaralacke slobode tek da bude interesantnije.
A eto potreba da se to podeli Bog zna zasto postoji a mozda cete mi i pomoci da zavrsim tu pricu...Ako i ne, nije vazno- podelicu sa vama svoje osecaje natalozene pa eto, valjda samim zivotom. Ali da se razumemo: unutra nisam ja :wink:
Последње учитавање од CecaPolak дана 01 Мар 2008, 17:12, учитано 3 пута укупно.
Ne daj se ni zivotu, ni smrti...
ovaj te zanese, ona odnese,
nema veceg zadovoljstva nego
prevariti ih oboje...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод CecaPolak » 29 Феб 2008, 14:31

"16 Kazao sam ovo da se ne spotaknete. 2 Izrucice vas iz sinagoge, i doci ce vreme kad ce svaki koji ubije misliti da Bogu sluzbu cini. 3 I ovo ce ciniti jer ne poznase ni Oca ni mene. 4 Kazao sam vam to, da bi ste, kad dodje vreme, opomenuli se ovoga sto vam kazah, a isprva vam to nisam kazao, jer bejah sa vama.
5 A sada idem onome koji me posla, i niko me ne pita -kuda ides?- 6 Ali sto vam ovo kazah, zalosti se napuni srce vase. 7 Ali vam ja istinu govorim -Bolje je za vas da idem, jer ako ja ne idem utesitelj nece doci k vama, a ako idem poslacu ga k vama. 8 I kad on dodje uverice svet o grehu i o pravdi i o sudu. 9 O grehu, zato sto ne veruju u mene. 10 O pravdi, sto idem k ocu svojemu i vise me necete videti. 11 O sudu, sto je knez ovoga sveta vec osudjen"

Jevandjelje po Jovanu

Prici nije prosti povod za 'preko leba pogace' Bez svrsenog cina sluzenja svrsi. Prica je ono sto jeste i ne moze biti nista drugo.
Tu je da govori ako ima ko da slusa i kaze ako ima ko da cuje. Sve i da se izmisli nju ne mogu razapeti ni obesiti. Njoj nista ne mogu.
Kao maleni svedok, kao preostali potomak svenulog veka dajem sebi za pravo da cujem istinu koja postoji i koja kaze da je Gospod Bog svemoguc i ako hoce moze rugobu da pretvori u lepotu a lepotu samelje u ruglo a da samo on zna kako, kada i kome to radi.
Zasto?
Zato!
Jer sta je kusi, kazu, nego sam Gospod nas mucen sopstvenom gladju i zedju, koji trazi hranu i najvecem djubristu i gasi zedj zagadjenom izvoru.
On ne mora nikome da objasnjava!!!

prevariti ih oboje...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 29 Феб 2008, 15:04

Leteo sam iz Kolorada za Srbiju, preko Frankfurta. Moja supruga i ja tu smo morali da promenimo avion.
Nismo se zadrzavali niti morali da cekamo. Protrcali smo kroz tranzitnu halu i gotovo da smo odmah mogli da udjemo u avion za Beograd. Stjuardesa nas je ljubazno uputila ka svojim sedistima. Taman smo se smestili kad u separe udjose nasi saputnici.
On- zdepast, ogromnog opustenog stomaka, sede kuzdrave kose i buljavih plavih, podbulih ociju.
Ona- zarozana, drecavo crvene kose, debela i masna. Imala je sitne oci, vodnjikavog pogleda i crtu namesto usana premazano neukusno drecavim ruzom.
Nekako se smestise uz poprilican metez i njeno prenemaganje.
Osetio sam ogromno olaksanje kada su najzad seli jer mi svoji ogromnim telima zatamnese sve pred ocima.
Poleteli smi. Taman sam se uljuljkao u dremez kad me trze Helen:"Dzos, zasto ovaj covek bulji u tebe?"
Malo sam protresao glavom i pogledao coveka preko puta. Stvarno je buljio.
I nehotice zabuljih se i ja u njega. Poceo sam cak i da skiljim pri naprezanju da se setim ovog o Boze tako mi poznatog coveka.
Onda se setih.
Prepoznah ga i uverih po ko zna koji put u zakone kosmicke energije i neprikosnovemo kolo sudbine. Itekako pomeren, zamalo pamecu a sokom koji mi zaledi zile svakako, nakon prvih trenutaka prizvah se k sebi i poceh polako da se opustam i zamajavam a Boga mi moga po malo i zabavljam.
Bilo je kao igra. Pogadjao sam njegova neizgovorena pitanja koja su mu se ocitavala izmedju skupljenih, gustih obrva i u sebi mu odgovarao na njih.
Njemu je, rekao bih, postajalo po malo neprijatno. Pokusavao je da skloni pogled i ponovo ga smuseno vracao. I pitao, pitao, pitao...
Setio sam se u tom nemom dijalogu njegovih reci, zaista davno izgovorenih:"I da ne znam da si ga ti rodila, prepoznao bih ga u milion, koliko lici na tebe."
Mnogo sam podsecao na majku likom. O karakteru da i ne govorim, mada sam se dugo otimao i batrgao njenom uticaju na sopstveno odrastanje.
Nastavio sam da ga posmatram. I imao ogromno zadovoljstvo, zamalo potpuni osecaj euforije poigravajuci se sa ovim starcem, gledajuci ga ravno u oci.
"Da gospodine, kurcev pukovnice, ja sam njen sin. I ne gospodine, zadrigla vreco sala i govana, niste joj slomili srce jer ga izgleda nije ni imala. A da ga je i imala, slomio bih joj ga ja.
Kako je, pitate se? Pretpostavljam bolje od vas i znam, znam pukovnice da bi ste hteli jos makar jednom da je vidite. Eto i ja bih. Ali zakasnili smo ovaj put, obojica. I ovaj put. Upravo letim na njen pogreb.
I jos mislim da sam duzan da vam saopstim nesto sto ste od treba trebali odavno da znate.
Ne, Boze sacuvaj, niste mi ni malo simpaticni i iako ne mogu da vas smislim, rado cu vam reci. Znate, ona nije ni bila ziva kada ste vi mislili da ste joj vazduh. Nista licno, majke mi. Nije bila ziva ni kad je moj otac to isto mislio.
To sam shvatio onog jutra kada sam odlazio. Svakoj majci prepuklo bi srce ali ne mojoj Jani.
Ona se rodila stara i umrla mlada. Kod nje je oduvek sve nekako bilo naglavacke i naopako.
Ko bi rekao, a?
Imala je divnu spoljasnost, finu, meku i mirnu ali je u sebi davno, davno iskrvavila.
Kada? Ne bih se zakleo da znam ali svakako mnogo, mnogo pre nego je vas upoznala. Cini mi se cak pre nego je i mene rodila. Ko bi to uostalom i mogao da zna?!
Nego, s' oprostenjem otkud vi medju zivima? I kako to da niste najebali u hajci na sapke, subare, beretke i jos kojekakve kape?
Nista licno, majke mi moje Jene, samo sam radoznao."

prevariti ih oboje...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 06 Сеп 2008, 12:59

Pitam se jos,
sta je zmijinji ujed nakon spasenja duse kad ce sto je bilo opet biti i kad sto ce biti vec je bilo?
I sta su zverinje celjusti kada se oganj vremena pretvara u vekovecne jevandjeljske teme i iz njih pljuje plodove pravednicima?
Jer sta su vrhovi ako nisu dni Gospodnji a sta su dni ako nisu putevi zalutali?
A ruke sklopljene, pogledi jos neporodjeni u krugu bezakonja koji ce se tek ponovo u Bozijem zakonu roditi?
I sta je pokajanje ako greha nema, a sta je greh ako pokajanje umre sa jednim zivotom a rodilju opogani i seme zatre?
Sta je oprost onoga kojeg su nebeske milosti pokrile po rodjenju i od zveri odvojile i zamke mu prokazale naspram oprosta okamenjenog, kamenovanog i okovanog zaduzbinom golgote da golgotu kusa?

Eto, to se pitam?????

prevariti ih oboje...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 29 Окт 2008, 13:28

Ali sve ovo rekoh i zapisah i sad sve i da necu zapamtih...idemo dalje a ja jos ne znam gde se sakrilo to dalje....pa da trazimo:)))

prevariti ih oboje...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 28 Апр 2011, 13:15

Negde sam zapela...istina je zaguljena stvar. Aj tudja i Boz' pomozi, ali svoja...mxm. Lako nam je da je predjemo, preskocimo, zaboravimo, slegnemo ramenima, mozda kad bude bas onako iznenadjujuce ''nesto'' napravimo grimasu: ''Ma je li moguce?"... ili pak nesto slicno ali je nakon lepeta sledece misli ponovo ostavljamo...
Istina je jedna sasvim zaguljena stvar. I sposobna. Jaka, plemenita a u isto vreme cinicna i razularena. Sasipa se ne hajuci koliko ce stete napraviti i kakve kataklizme izazvati.
Tako nesto razmisljam ovih dana koji prolecu nada mnom kao carobni cilimi sa citavim svetovima na njima. Nijedan nije moj. Naklapanje, naglabanje, prepricavanje...ne, nijedan nije moj. A opet, tako ih dobro znam da mogu da taksiram zmureci po svima njima. Dezmekaste, pihtijaste obmane...nijedan nije moj. On mora biti uposlen, ne setan. Ne nostalgican, ni literalan, ni proizaican...Ne umem hodati sa sobom na ledjima. Teska sam sama sebi.
Magla je ponekad blagoslov. Silazi, siri se i vise joj ne vidis ni kraja ni pocetka. Lakse je kad ne vidis. Mozes da plutas po njoj a da se ne plasis da ces se nasukati. I da te boli djon. U magli, kroz maglu, na magli, svaki je pokret akrobacija. Ne znas sta preskaces, ni obilazis, ni pod sta se zavlacis. Sve je nekako redovno a ne moze da se miruje. Ne znas sta vidis, mozes samo da nagadjas i pretpostavljas. Ucini da ti seo zivot pokrene ili nestane. Robujes a nije ti dosadno. Nijedan nije moj osim tog maglenog obzorja koje je nicije....''dodji u pet do pet''....

prevariti ih oboje...

Корисников грб
zara
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 8573
Придружен: 02 Окт 2008, 17:29

Порукаод zara » 28 Апр 2011, 17:49

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 29 Апр 2011, 13:07

%CMOOOOK$########## %CMOOOOK$########## %CMOOOOK$##########

prevariti ih oboje...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 29 Апр 2011, 13:27

I ogledala lazu...proucavam svoje lice kao natalnu kartu. Sta bi' drugo u svanuce? Magleno jutro isplovljava...pratim i potapam vreme kao klepsidra. Svaki dan sve ranije. Po coskovima oblaka kao paucina sakuplja se kisa. Mirise. Osecam je. Uskoro ce se razmileti nebeskim dinama u mehurima od ozona.
Tako ona pocinje. Podmuklo. Po-malo, po-lagano, po-strance dok se ne zacuje kao dobosar po liscu, prozorima, podivlja po zvonima...besnulja je, besna. I obesna. Kad zamahne svojom zivcanom prirodom magla ce skupiti svoje prnje. Krenuce polako, putovace tiho. Treba joj vremena da se spakuje. Nije kao ja. Meni treba za pakovanje pet minuta, zivcanih, besnih i bezumnih. Manijacno depresivna riba, hekticna, impulsivna...od momenta.
I ogledala lazu...verovati ili ne u momente? Planirani momenti to i nisu, zar ne? A neplanirani koji to jesu priblizavaju svet jos vecem haosu. U haosu i metezu pioniri momenata zongliraju... Necija se prevelika ljubav prema recima izlila u mene...
Kako je samo sve drugacije kad si duboko u tome. Glib ti nije glib, mulj ti nije mulj...ni zivot nije zivot...''foto di vita dovrebbe essere incassati al momento''...

prevariti ih oboje...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 04 Мај 2011, 14:23

Nisam htela da se udajem nikada, nikada....mada me danas raspolucuju opcije, sta sam ja zapravo osim MAJKE? Usedelica, raspustenica, baba- devojka... only vomen, nek bude ajd'. I to je dobro, kad razmislim bolje posle jucerasnjeg susreta sa novopecenim ''nekim tamo'' mladozenjom kakav je mogao da mi zapadne. Zapravo, za sve je mozda kasno ali i kad ne bi bilo, bilo bi tako. Majke mi moje. Gotovo.
Covek, sasusen, sprcen kao trska na Suncu. Stoji na vratima frizerskog salona i gleda. Izgleda kao Danteov ''Novi zivot'' iz '65. uglavljen izmedju Aleksandra Lejtsa iz '48. i ''Opela za drzavnu tajnu'' od pre sedam godina.
Komsa prica na ''mobilan'' i svadja se mukica sa fotografom da li ce fotke da mu naplati 150 ili 120 dindzi. U medjuvremenu mu upada sudjenica u vezu i kaze ''nervira ga''. Podignem obrvu i znam: zove ga da se ne predomisli ali ne ide da mu ja to saopstim jer se ne petljam u tudje zivote ali cudno mi je, jako mi je cudno ''zasto'', jer on ne lici na nekog ko ce da se predomisli zbog radi gore navedenog.
Pitam komsu za muku a komsa se i pohvali i pozali.
''Ma nije normalna... ja bre jedva cekam da je ozenim pa da prodam burmu za tri glave da kupim cetir nove gume''
Da! Tako sam i mislila. Pa da u njegovom dozivljaju ushicenja gotovo nebeskoj podanici podari celog sebe. Ex...te nebeske zene, nebeske su i kad ne znaju ....Questa e la sua gioia convertito molto amaro.....eto, ja tako malu uz put ^78^

prevariti ih oboje...

Ravens Daughter

Порукаод Ravens Daughter » 04 Мај 2011, 19:06

"I to je dobro, kad razmislim bolje posle jucerasnjeg susreta sa novopecenim ''nekim tamo'' mladozenjom kakav je mogao da mi zapadne. Zapravo, za sve je mozda kasno ali i kad ne bi bilo, bilo bi tako. Majke mi moje. Gotovo. "

Jeste Ceco, šta je sve nama znalo da "zapadne" u životu ... :cool: - SMATARAJ DA JE - GOTOVO. :D

Nikad više neveste, msm, :roll: samo plesna škola za 'vake devojčice, impulsivne...:p :))

http://youtu.be/Wf0Plp90D4U

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 05 Мај 2011, 08:43

Pa, da!
Dame biraju....
...a posle smo im mi krivi...
:-D :-D :-D :-D

Корисников грб
čincija
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2192
Придружен: 21 Јун 2009, 16:52

Порукаод čincija » 05 Мај 2011, 11:28

Ma, ne biraju, moj Sky, obično nas obrlate mlade, lijepe, neiskusne, a ukusne !!!!!!!!!!!!!!**((($%$%$

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 05 Мај 2011, 13:57

Nikad više neveste, msm, :roll: samo plesna škola za 'vake devojčice, impulsivne...:p :))

http://youtu.be/Wf0Plp90D4U[/quote]

O jes Caki sreco moja da se ne postidimo ^78^ ^78^ ^78^

prevariti ih oboje...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод CecaPolak » 05 Мај 2011, 14:00

prevariti ih oboje...