Malo mene,mnogo tebe...

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4736
Придружен: 11 Феб 2006, 23:16

Re: Malo mene,mnogo tebe...

Порукаод Shushu » 05 Дец 2016, 00:01

Potonula u moju skromnu biblioteku. Preostalo vrijeme mali Andjeo dobija.
Prvi zubic se pojavljuje ...Lijepi grad u kom zivim se presvukao u Bozicno ruho.
Najvishe svoja,kao nikad do sada.Zrelost je doba koje sva ogranicenja i granice probija.
Nisam josh imala ovakvu selekciju. U vremenu , danu ni postojanju. Ovo je ,kao u sudnje vrijeme.
Slabo se oprashta a nema vremena pokajanju.

Navukoh se na kapljicu iz Juznog Tirola. Tihovanje me zaposjelo.
Nekad sam mislila da je starenje sitnica...Uh , nije ! Sve osobine koje covjek ima samo jos lakse isplivaju.
Ja sam : tvrdoglava , sebicna, ironicna , drska, ponekad bezobrazna i poput slona zlopamtilo.
Predjem preko mnogo toga ali me poslije sitnica natjera da povucem rez.
Sto starija to i shkrtija. Ne sakupljam vishe nishta cak i knjige izbacujem ali...fokusirana sam na sigurnost.
Poceh josh neshto sto nikada nisam. Volim sebe i cijenim ono sto radim.
Ljude posmatram onim pogledom: " I ovo je rodila neka majka."
Citaju se sami kao bukvari...

Voda me smiruje ,shuma odmara.

Noci mi krade Rafik Schami i njegove price o Siriji . Pokushaj da se dokuci pocetak u jednom zlu kom se kraj ne vidi.
Interesantne dogodovshtine o klanovima, vjeri i svemu onome shto prati zivot covjeka.
Multi-kulti s pocetka proslog vijeka . Mnogo divnih citata i poslovica koje pominje .
" ...Usamljenost i smrt su dva brata blizanca..."...Ko ima mladost ima i buducnost..."
...Ljubav je kao divlja macka sa sedam zivota..."...U trenutku ljubavi stranac nema mjesta..."

Dva dogadjaja su mi obiljezila novembar. U stvari tri...Put po mamu .
Jedan krug ,pogled i pjesma " Produzi dalje ..."...

Izvinjenje radne koleginice. Ostavila me u shoku. Nikada nisam mogla ni pomisliti da ljudi mogu biti toliko ljubomorni na tudju srecu.
Malo mi je zao ali josh mi ne ide u glavu takav sklop u ljudskom mozgu.

A posljednji dogadjaj me doslovno istresao iz cipela. Zavist izrazito lijepe , hiljadu puta bogatije i shto je najgore zene koju smatrah prijateljem.Izvinula mi se ali...

Majka i ja smo provele sinoshnje vece zajedno .Postala sam poput sundjera koji upija sve sto pricaju oni koje voli.

Oni koje volim umiju i da me zabole.Jedan posebno u zelji da me povrijedi...( On bi da lazem a ja to necu.
A kada kazem istinu ,ljuti se ). Boze , Boze sto bash ja... ?!...

Duke Dumont - I Got U...

Vavedenje ,2016.
Ljubav radja ljubav / Tolstoj

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 08 Дец 2016, 10:36

Zima

Mirise kesten dok zadnji dah poklanja svijetu
Niz jezik klizi . Vreo ,obraze puni...
Zaliven crvenim , skoro vrelim vinom
Muti pogled u ljudi , shumi

Garavi prsti ,carolija svjetla
Usne neke sto se pomijeraju
Boze , kako je lijepa i daleka
Zelja za onima ,koji se nemaju...

Punch i kugle rucno oslikane
Carolija preliva preko voca zrela
Jedan korak ubrzan i gibak
Vunena kapa ,preko chela

Mirise noc, decembarska ,hladna
Mraz je zagrlio sve oko sebe
Popijem li ,josh jedno kuvano
Boljece me briga ,ko gdje shajbu ..grebe

Znam usnichu tebe pred oltarom
Paliti ponovo za ljubav svijecu
A budes li me ishta pitao
Odgovor je isti :" Ja tebe hocu-necu !"

8.12.2016.

Zara Larsson - Lush Life ...

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 28 Дец 2016, 17:13

Guns N' Roses - November Rain ...

- - - - - - - - -

Kisha me tiha na tebe sjeca
Kapi i sreca
Mozda i neki povjetarac
Svaki horoskopski tvrdoglav jarac
Obicna kapija prividjenja
Magla i snovidjenja

Mraz koji za obraze shtipa
Zapushen nos , ruzna gripa
Godina proshla i njeni dani
Pokvarena lampa
Koju hranish ,
Mojim glasom

Odbjegla lasta ,prazno gnijezdo
Osjetljive ruke ,hladno tijesto
Zelja postojana , sirova prijesna
Opojno vino ,tuzna pjesma

Proshli rodjendan , sedmi grijeh
Iskljucivost ,peh i ceh
Udaljiti se ,poroka odreci
Tihovanjem ,drzati rijeci...

28.12.2016.

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 12 Јан 2017, 00:14

BI (o) ritam...

Cijeli se zivot u reshetke svio
I oci i srce ,sve shto vrijedi
Onaj ko voli , da li bi krio
Sjaj i otkucaj pod plashtom sijedih

Ili bash nikad ne treba odrasti
Vjecitom djetetu bezazlenost trajna
Da li ostariti , znaci otudjiti
Hraniti se mladoshcu dok dukata je sjajna

Uzalud ,nista ne ispuni bice
Gladno svog zova i svoje putanje
Kada god zatvara ,vrata neke price
Za buducnost , sve ga je manje

Trepushke na oku, rebra na srcu
Zubi i jezik mogu skriti
Sve shto je njezno , drago i meko
Ima svoj shtit ,zakoniti

Cijeli zivot troshish polako
Sate i dane, poklonjeno vrijeme
Cekajuci sekund , grceviti
Da ti ohladi , uzareno tjeme

12.1.2017.

Snowy White - Midnight Blues ...

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 31 Јан 2017, 23:40

Lijepi moj ;

O cemu da ti pisem ?

Praznici su protekli sa dosta smijeha i mnogo radosti. Moj zivot se vrti oko malog Andjela.
Njegov osmijeh mi je nagrada za sve . Spremamo se za Krstenje.

Na svjetsku scenu je stupio Tramp.Pokusava Ameriku vratiti Amerikancima. Ja sam naivan posmatrac ali sam ubijedjena da je izabran, zato sto se niko drugi ne bi mogao i ne moze , nositi sa zadacima koji su pred njim.Ljudi tako grijese kada misle da su njegovi dekreti i sve odredbe nesto sto je on smislio i izmislio. Ni u ludilu ! Cijela masinerija je iza njega.
Oni su jednostavno odlucili da vise ne razvodnjavaju svoju naciju.

Od raspada Persije zatrpavaju ih izbjeglice.
To su desetljeca. Ili drugacije , ono sto malo koja drzava bi mogla i moze da podnese.
Nisam ljubitelj USA , od bombardovanja Srbije , ali to je nesto u cemu im se divim. Niko to ne bi mogao izdrzati toliko godina. Mislim da je Tramp u pravu i da ce uspjeti da ih spase.

Danas citam da nesto slicno stize iz Britanije ali je okrenuto protiv gradjana EU.
Ni to me ne cudi ni malo.
Bilo je samo pitanje vremena.

Nije RIm pao sto mu se padalo.
Civilizacija ga povukla na dno.
To pokusavaju da sprijece.
Mozda i uspiju ako nije kasno.

U Austriji od danas u svim institucijama zabranjene burke i svi klinci sto pokrivaju glavu zena.
Danas je pala i presuda trojici siledzija ( stigli ljetos kao izbjeglice ) koji su silovali djevojku na Prateru. Jedan je izjavio da on nije kriv. ( To je "samo" zena bila ).

Postoji jedan vers u jednoj od Molitvi a glasi :
" Sacuvaj me Boze najezde tudjinaca."
Koordinirano ,pregledano i vakcinisano da. Uz validne papire u kojima ljudi od 30.godina nemaju 16.godina itd. Regularno da , ali ovo sto se desavalo posljednjih par godina je uzas.Moji drugari su pred Bozic i po 14.h cekali na granicnim prelazima iz Hrvatske u Srbiju npr. a ove izbjeglice su u coporima prelazile granicu bez ikakvih pregleda.

Madjarska novinarka koja je podmetnula nogu covjeku sa djetetom je kaznjena. Samo su Rusi objavili pravi snimak i jedna stanica iz Istocne Njemacke. Cijela zapadna EU je cenzurisala taj snimak i izrezala dio u kome se ta grupa od 50. ljudi dere iz sve glasa : "Allah uekber ! ", a potom poput stampeda krece prema novinarki koja je iz straha izbacila nogu. Ta noga je obisla svijet ali usklici koji su joj prethodili su izrezani. Jedan od najjacih lobija na internetu je Isamski i to vec godinama. U mnogo zemalja su sva prevodilacka mjesta zaposjednuta od njih a prevodi su vise nego interesantni .

Ima jos mnogo toga ali , nazalost , istina je mnogo ruzna.

O ljubavi , sta reci ?!
Tog jutra kada sam mu bila blizu ustao je u 4h i 26. minuta.
Kada vidjeh , mislila sam da ce mi srce iskociti iz grudi.
Cesto to smijesno srce trci brze od mojih misli i bira svoj put samo.

P.s.

Liberalac me iznenadio ponovo. U to ime ispisacu jedan dogadjaj iz moje mladosti. Bilo jedno vrijeme u kom mi se on mnogo , mnogo dopadao. Taman je upisao fakultet a ja bejah u sanjalackom dobu s naredbom da pakujem prnje i dolazim u Austriju. ( Moja mama je neko ko se uzasavao Bosne i Hercegovine . Da nije u istoj rodjena mislim da bi je mrzila iz dna duse. ) Bili smo ,Andjeo mog djetinjstva , moj pokojni ujak Mirko i ja u Zaseljskim Krcevinama .On je tu u mladosti zasadio prekrasan vocnjak. Vocke su zbog ostrog planinskog vazduha bile sitne ali im je ukus ,cini mi se, bio najbolji na svijetu. Proljece rano . Isla sam sa njim i uzivala u orezivanju i kalemljenju. Pricali smo mnogo i salili se. U toku razgovora mu rekoh kako je liberalac sladak i kako mi se mnogo dopada. Rekoh i da je upisao fakultet. Moj ujak me pogledao upitno i dodao kako vjeruje da ce mu Sarajevo dobro doci . Mozda , rekao je tada , da i bude nesto od vas kada se slijedece ljeto sretnete.
Rekoh mu da grijesi i da liberalac ide u Zagreb da studira.
" Ruke dalje od njega ! Sto dalje to bolje ! Najbolje bi bilo da se vise nikada ni ne sretnete."
Ostah zaprepastena. Komunizam , Jugoslavija i pioniri. Djeca koja odrastaju zajedno. Nisam kontala sta mi zeli reci. Onda je uslijedilo :
" Katolik iz Bosne koji ide da studira u Zagreb a takav fakultet postoji u Sarajevu je nacionalista. Isti su ti i Srbi iz Bosne koji idu na studije u Beograd (na fakultete koji postoje i u Sarajevu ) ili Muslimani koji studiraju u Turskoj . Takvih se kloni. Jednog dana ce ti glumiti Bosance vece od svih a oni nisu ni B od Bosanca. To ti je , nacionalizam a jos cesce sovinizam upakovan u ljubak osmijeh svog na svome. Ako je tako liberalan kako ti mislis, zasto nije upisao fakultet u Beogradu ? Ili bar u Sarajevu ?! "
Nisam imala odgovor...

31.1.2017.

Lexington - Nema sanse...

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 02 Апр 2017, 23:52

Lijepi moj

Sky nas je napustio. Negdje na nebu pravi grad od snova.Ta vjest me nakon izlaska iz bolnice , prva sacekala.Proljece puno sunca je stiglo.Mart od kada upisuju vrijeme nije bio tako topao u gradu u kom zivim.Sve je pozurilo da otvori latice.Jagode u cvatu. Kajsija vec gubi behar a treshnja poput krune njeznim mirisom sve osvaja.Zemlja suva ,zedna i prashnjava.

Da je tata ziv, juce bi napunio 69.godina.
Za par dana mu je godisnjica.
Moje malo djete sutra slavi rodjendan.
Veliko djete ima novi posao.
Mali Andjeo jos malo pa godinu.
Bolje pola mene jos u punoj snazi.
Ja sam ,umanjila brzinu i vidno usporila.

Danas je bio svestenik .
Sve manje imam zelju da bilo sta dijelim sa bilo kim.Rijeci ,price ili pjesme ne trebaju citace.Niti zivot trazi posmatrace.Kako je sve prolazno i prazno kada postane nevazno.
Moj cvjetnjak me ispunjava .Imam nove ruze.
Svaki dan obilazim svaki kutak i posmatram sta je jos otvorilo svoje latice.
Dobih i novi Bozur. Roze je boje sa zutom sredinom.Raste...

U bolnici pod visokom temperaturom sam ga sanjala. Imao je malo duzu kosu , tamno plave pantalone.Nekakav prugast pamucni dzemper i neobicno ciste i bijele ruke.Prvi put , od kako ga sanjam , sam u njegovu ispruzenu desnu ruku spustila moju lijevu. Produzili smo zajedno ,srecni i nasmijani.

Slijedeci dan sam se probudila bez temperature.

Zivim i uzivam u tisini mog doma. Okruzena cvijecem i pticama. Drustvo mi prave puzevi , zmije i novi kucni ljubimac Mogli . Guster tj. jedna vrsta zasticenog.
Jos uvijek hranim ptice. Na kritiku da to sada vise nije potrebno odgovorih : " To je ista glupost kao i ona o mackama i misevima. Moze li macka svaki dan uhvatiti misa za rucak ? "

2.4.2017.

Slusam ; David Sylvian - Where's Your Gravity

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 03 Мај 2017, 22:07

Djurdjevak se okitio zvoncicima.Bozur nabubrio ,malo jace milovanje sunca i sirom ce otvoriti njezne roze latice.Ptica bezbroj. Mladuncad na sve strane.Mali Andjeo ,moj svijet, ce za par dana slaviti prvi rodjendan.

Jorgovan puni ,opojni i tamni je poput buketa cvijeca zabodenog u zemlju.
Irisi se otvaraju po bojama. Golubije plavi,smedji,bordo, zuti sa tamnim zilama,zuti sa svijetlim zilama, stopostotni zuti , zuti sa plavim zilama. Od niskih ,kao i svake godine cekam rozi-tamni ,svjetlo plavi se danas otvorio .Ljubicasti srednji ,odavno u punom cvatu.Slijede ostali...naizmjenicno. Ruze su u pupoljcima. Opekao ih dobro posljednji mraz. Tresnje je dobro otresao.Kajsija ,prezivjela i savrseno napreduje. Smokva bujna i nacickana plodovima.

Za sjecanje ,kradem snove i nizem ih na narukvicu od bakra.Zveckaju...

POSLEDNJA IGRA LEPTIRA - Grudi Balkanske :srce

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 25 Јун 2017, 23:36

Lijepi moj :)

Hladna planinska voda nakon koje potonem u toplu termalnu.Shuma okolo i ljepota bitisanja u kojoj tishinu narushava , samo pokadkad,babino malo pache , radosnim usklicima.
U posljedne vrijeme i pored tishine cijenim i uzivam, u jos vecoj i ljepsoj mirnoj oazi no sto je moja.

Moj cvjetnjak je krasan. Prvi sloj cvjetanja ruza je prosao. Oshishah i nadjubrih i sada se utrkuju koja ce vise i ljepse cvjetati.Osim njih , trenutno u cvatu visoki ljiljani.
Dobila sam i nove velike porijeklom iz Japana.

Cetiri mlade ruze ,od proljecnih oreznica su u cvatu.I posljednju stranu ,onu koja se ne vidi,iza kuce vec kitim ruzama.Imam i nove dvije . Toskana i Rubineta ,su tu da dodaju raskosi cvijetanja svoje nijanse.

Malo posla,malo odmora i tako u krug.
Toliko sam se smijala ljudima koji su citajuci sta pisem zabijali ruze u krompir i ,sto je najsmijesnije, ocekivali da iste odmah izrastu i cvjetaju. O , moj Boze !
Ljubav ,paznju i njegu iziskuje svaki zivi stvor i svaka biljka i cvjet , da bi uspjeli da se razviju i porastu do savrshenstva.

O ,ljubavi... Njezni prsti ,nemirne usne i zlacani cilibar. Muzika nota ,kao utjeha.
Neko se sprema,neko rasprema ...A oni sasvim treci,bivaju sve veci.

Kings Of Leon - Use Somebody

Juni / 2017.

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 15 Јул 2017, 12:25

Lijepi moj ;

Bitka za Sibir jos traje. To je ta opasna prijetnja cijelom svijetu. Resursi...I tata bi sine .
Sve vise sam ubijedjena da se zbog toga Rusija pokusava ocrniti i staviti na bilo koji stub srama. Moji Srbijanci i Srbi iz Republike Srpske umiru sve vise i sve mladji od raka.Nedavno nam je pokosila ta bolest mladog prijatelja.Korupcija i pljacka gdje god pogledas. Dok je zdravstvu i socijalnim ustanovama dozvoljeno da profitiraju , bice sve drugo samo ne to sto predstavljaju.Svako ima svoju mrvu srece na ovom svijetu. Moja je u vockama i cvjeckama .U tri krasna Andjela koji me prate. I knjige ! Tik uz moju stopu. Najtezi kofer odmora je onaj u kom je lektira.Malo sam pisala. Mnogo pjevala. Malo ljubila. Mnogo uzivala. I tako , dani se nizu...

-----------

Ljubav nema tajnu , tek iznenadjenje.
Sto se opet radja mimo svoga vakta.
Sve i kada nece da bude otjelotvorenje
Ispuni blazenstvom koje Bogu vraca...

-------------

Zar je trebalo ?

Caroban tren ovjekovjecen
Najgore srelo najbolje
Veliko okrznulo malo
Pametan zavolio.Eh ,budalo !

Ljubav svjetluca gde padne
Makar i na hrpi smeca
Neki je susret neizbijezan
Poneki , cista sreca

Sredina zlatna preovladava
Razum pod ruku ,jutro je novo
Budala kad voli gadno je
Zar je trebalo,,ovo ?

Petrovdan ,2017.

Rolling Stones - Angie

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 11 Авг 2017, 20:48

Lijepi moj...

Juce je bio jedan od onih dana kada je najbolje ostati u krevetu vazdan.
Prvo sam dobila smjenu da mi se zavrti u glavi. Pola radnog vremena radim iz zdravstvenih razloga . Mislis da je to nekom vazno ?!
" Znate to se mora tako..."
Odgovorih da ja samo umrijeti moram.

Onda je malo djete sa Andjelom htjelo u setnju brodom. I na samo pomisao nelagoda me hvatala.Sreca ,zakasnili su. Brod je zahvatilo nevrijeme.

Nakon toga padale su kovanice s neba. Grad mi je tako izmlatio ruze da je to strasno.
Otvorila sam vrata ,pogledala i vratila se u krevet.

Nakon toga je Boba zavrsila u bolnici. Sin joj u nevremenu proklizao i ugruvao se dobro.

Shlag na svemu je pijana budala koja je udarila u auto moje sestre na semaforu.
To sto je novo auto slupano ,manje-vise. Stoka pijana ih je dobro ugruvala i sestra ima dva polomljena rebra.

Cijelu noc nisam spavala.Danas odradila krvnicku smjenu.
Zivot brale ,nema zayebancije.

Procitah interesantnu knjigu. Jos par ih spremno u putovaljci.
Odbrojavanje u toku.

Polako kontam sta je starost. To je konstantan umor koji ne jenjava. Bezvoljnost i operisanost od zelja.Isla sam u kupovinu kao i svake godine u ovo vrijeme.Par ljetnih stvarcica.Prvi put u zivotu uzeh redom gledajuci samo na broj. Strashno !!! Onda sam se postenu trgnula i kupila lijepu suknjicu.

O ljubavi...Neka Bog bude milostiv i dozvoli mu da zavoli.
Samo onaj ko voli raste do neba.

Coldplay - Fix You

p.s.
Moj tumor je porastao sa 2,2 x2,8 na 3,3 x 3,9 .
Ako nista drugo nije postigao sem bola koji mi priredjuje ,
naucio me je da zivim.

Zuti zutuju - Crveni putuju

11.8.2017.

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 30 Сеп 2017, 20:26

Lijepi moj ;

Moji prijatelji se poceli osipati...Prvo mi je umrla Sneza.Jos ne mogu da prihvatim cinjenicu da je nema. Odjednom. Bez najave ili bilo kakvog znaka. Izliv krvi u mozak. Tri dana vegetiranja i ljekar koji rece da je klinicki mrtva i da ce iskljuciti mashine. Drzala sam je za ruku,milovala i molila se Bogu. Par suza joj je skliznulo niz obraz.Da li me cula ,to ne znam...Milovala sam je i drzala za ruku sve dok joj nokti nisu pomodrili a tijelo dobilo neprirodnu hladnocu.

Njen rodni Leskovac je ogroman.Zaprepastila me razbacanost,losha obiljezenost.Policajac koji govori srpsli koji nisam razumjela.Moje lutanje i pokusaj da se izbacim u pravcu Beograda.Centar grada pun prelijepih starinskih kuca. Nazalost ,strashno oronulih.Greota sto tako lijepa zdanja propadaju.

Nikada nisam vidjela vece groblje.Dotuklo me to njihovo gradsko groblje na dva brda. Kada je covjek u rupi izmedju ta dva brdashceta ima osjecaj da je grob do groba gdje god pogleda.
Tuga do neba .
Ne znam nikog ko je zivio tako zdravim zivotom.Ona me uvela prije dvadeset i pet godina u prodavnicu zdrave hrane.Nije pila. Nije pushila. Nije uspjela napuniti ni pedeset godina.

Vrativshi se sa njene sahrane ,Zokiju je pozlilo. Proshli ponedeljak smo ispratili i njega na vjecan pocinak.Za manje od pola godine troje bliskih, troje dragih.

Puno sam plakala.
Dobro cu proci ako uspijem izbjeci depresiju.
Ono sto me iznenadilo jeste da je troje ljudi u intenzivnoj ,sa izlivom krvi u mozak ,pilo slicne tablete tj. anti-depresiva. Upitala sam ljekara da li je moguce da je to prouzrokovalo izliv krvi u mozak. .Odgovorio je da , u svakom slucaju , povecava rizik.

Kao puz u svoju kucicu ,uvukoh se u ljushturu od kozhe.
Posao,moje cvjece i zlacani djecak . Danas se probudio a potom trazio da se mazi.Nasloni se na moje grudi ,jednom rucicom okrece privjesak na lancicu a drugu uvuce u kosu na potiljku.Prvi put danas ,dobih pusu koja puche na obrazu.Onda se nasmijao iz sveg glasa ,od srece , shto je uspio.

Sakupljali smo lishce ispod kajsije i treshnje. Nakon toga se bacio u hrpu i opet je rasturio.Zarazna i preliepa djecija radost.

Vlado Georgiev - Nisam kao on

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 05 Окт 2017, 23:15

DZENAN LONCAREVIC - SAMICA ZA TUGU

Lijepi moj ,

Volim jesen.Djete jeseni sam po rodjenju.Najljepshe doba godine .
Ima sunca , ne previse vec taman koliko treba.
Dovoljno je i kishe a nije tako hladna.
Boje me odushevljavaju i ocaravaju.
Milina...

Kamin,kuvano vino i dobra knjiga.
Toplina,zagrljaj i neuhvatljivo zrno ljubavi.

U subotu je mojoj Snezi cetrdeset dana.
U subotu su zadushnice.

Prije neki dan sam listala poruke i plakala ,opet.
Nema vishe njenih:
" Sneshko ,kako si ,bre, Snesko ?!"
" Dizh se ,babo jedna ! Da se nisi usudila da se razbolish !"
" Dusho moje dushe , kako si mi ? "
" Nemoj da te slucajno nadjem u krevetu u toj bolnici ."
" Izlazi bre ! Jacha si ti od tih sitnih zveckalica shto te zamajavaju. "
" Chekam te . Napravila sam sve shto volish."
" Vidimo se u crkvi."
" Obukla sam se u ruze kao ti "
" Kupila sam ti Svarovski ruzu. Chim sam je ugledala tebe sam vidjela."
" Veshtice ,gora si od magnetne rezonance."

I tako u nedogled. I tako posljednjih skoro trideset godina.

Juce sam bila sa njenim sinom . Sa mnogo ljubavi sam ga posmatrala kako radi svakodnevne stvari. Bila bi ponosna da ga je vidjela...,kao shto je i bila dok je zivjela .
Dogovorili smo se da rucamo zajedno slijedece nedelje.Nekako su mi se prelamale slike u glavi.Od bebe ,do divnog i veoma uspjesnog mladog momka.Posmatracu ga iz prikrajka dok sam ziva . To je poput zakletve .Mozda i jace. Jedan od njenih posljednjih pogleda upucenih mi i samo par rijeci tetoviranih u memoriji dok me ima

5.10.2017.

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 09 Окт 2017, 20:42

Joe Cocker - Naked Without You

Strast upozna zena kada poznaje svoje tijelo.Muskarac , kada ga okrzne iskra zenskog uzivanja...

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 18 Окт 2017, 10:12

Lijepi moj;

Juce pored jezera ,putem koji shumu razdvaja. Mali Andjeo je trckarao oko mene.Toplo kao u sred ljeta.Cijeli dan smo proveli zajedno. U autu smo slushali :* Razbole se lisica."
Kako je samo svijet lijep u bojama jeseni.

Bacila sam se na knjige.Za kratko vrijeme slozih par procitanih .Sasvim drugacije i iz razlicitih podneblja.
Dan ce se pamtiti po ubijenoj Maltezanki. Novinarka koju je raznijela bomba.Kao , ne zna se ko stoji iza toga. Takvu bombu moze kupiti ko pozeli u samousluzi.Avionom zbog kontrola nije mogla doci. Brodom , da ! Kao od shale. Stoka gladna ,pohlepna i nezasita.Prokletim korumpiranim politicarima i da svijet poklonite bilo bi malo.Ali kako gamad istrijebiti ?! Tjeshim samu sebe da to nisu ljudi no klonirana govna...

Blizi se 48. nijansi zivota. Malo me neshto shtrecne lijevo,malo desno.Dok aspirin pomaze sve je u najboljem redu. Nadam se samo da necu opet doci u situaciju da popijem deset odjednom.

Cekam da rashladi da bih ruze popakovala za zimu. Ove godine sam ih zapustila . Vrijeme mi kroz prste kliizi. Puno sam radila . Prioritet preshao na moju malu ljubav ,tako da su ruze malo ispashtale. Nedavno kada sam otkidala iscvale ,moja ljubav malena , je ishlao pored mene i otkidao sve shto je mogao dohvatiti. Presretan sto mi pomaze. Nisam imala srce nishta reci.Zasad zna da je RUZA draga i da moze boc-boc.

Muz i ja smo sve vishe i sve ceshce sami.Sin ima svoje drushtvo i svoj svijet. Cerka svoju porodicu. Nas dvoje ,neshto malo drushtva i jedno-drugo.Nemam volje da izlazim .Van dvorishta samo ono shto se mora. Nemam volje ni da putujem. Nigdje ,ama bash nigdje mi se ne ide. U Srbiji shok za shokom. Prvo su ljetos u Poljani u po bijela dana uletjeli Jacinim roditeljima u kucu. Vele ,cigani iz Nisha. Prebili ljude u zelji da ih opljackaju .Zenu docekali kod plastenika . Muza u shtali kada je krenuo da nahrani stoku.Ona je zavrshila na VMA on u Pozarevackoj bolnici. Lopovi koji zeni zbog par stotina eura razbijaju glavu na devet mjesta.
Nakon toga u Porodinu ubishe penzonerku zbog novca.Poskidali kamere sa kuce i ubili zenu.U takvom svijetu i vremenu zivimo.Kao u vrijeme rata u Bosni mi rodnoj. Ljudi ce morati izlaziti na nocne straze i stvoriti kasabe -drzave da bi se odbranili.

U Ausriji izabrashe Kurca i njegovu partiju. Sasvim ok lik. Vjerujem u njega i njegov pravac ali..imam neshto protiv politicara koji nemaju djecu. Mislim da onaj koji treba da oblikuje svijet za moju djecu treba da ima i svoju.

O ljubavi : " Tvoje je samo to shto dash..." Sunce u lice ,vjetar u ledja. Poljubac u potiljak.

Oliver Dragojevic - Sto to bjese ljubav

Корисников грб
Shushu
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Shushu » 12 Јан 2018, 19:56

Zivot mi se ubrzao ,najljepše moje. Trepnem , proletjela sedmica - dvije ili mjesec. Mali Andjeo je već veliki dječak. Volimo se i učimo svakog dana nešto novo. Danas smo bili kod frizera . Veselje za veseljem , put za putem , posao i svakodnevica. Mnogo sam štrikala , po malo čitala . Bozić prošao uz najblize. Hvala Bogu u periodu sreće već duze vrijeme. Jedna mala Sosa - Dorotea ( 3.godine ) , mi je uljepšala prošlu nedelju. Nakon što je ušla u dnevnu sobu i vidjela jelku , stavivši ruke na bokove reče mi :“ A što je tvoja jelka tako debela ? „ Nasmijala je cijelu druzinu. U porodici se rodilo još par dječaka. Radost ! U Novu godinu ušetah razigrana i raspjevana...