Izdavaštvo, čitalaštvo... i još ponešto

Naša osećanja, dnevnici...
Корисников грб
Alan_a
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 7077
Придружен: 25 Феб 2006, 19:15
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод Alan_a » 24 Јул 2008, 19:04

:dada
bravo!
sviđa mi se kako izgleda knjiga.
totalno nebezvezno. :)===0
al' nekako obavezno..
:wink:
"... Savrsen dan da krenem 'nemam pojma kuda' i da budem 'nemam pojma gde' i da zavrsim 'nemam pojma kako'..."

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 27 Јул 2008, 15:12

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 30 Јул 2008, 15:46

I taman kad sam se registrovao na Facebook, i nakupio nešto prijatelja...
Ponešto naučio i tog programa...
Izbacili me.
Da znaju oni koji su ovde, zašto me iznenada nema...
:-D :-D :-D :-D :-D

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 04 Сеп 2008, 10:05

Svi koji pišu, imaju neki cilj.
Ja sam imao ogromnu želju da objavim knjigu pesama.
Posle svih peripetije, ostvario sam svoj cilj.
Još uvek mi sve deluje kao fatamorgana.

Слика

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод El » 04 Сеп 2008, 10:19

Čestitamo! :dada ^78^
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
CecaPolak
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 2620
Придружен: 11 Окт 2006, 21:19

Порукаод CecaPolak » 06 Сеп 2008, 13:13

NARAVNO DA TI CESTITAM OD SRCA :dada :dada :dada
Ne daj se ni zivotu, ni smrti...
ovaj te zanese, ona odnese,
nema veceg zadovoljstva nego
prevariti ih oboje...

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 677
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 30 Сеп 2008, 13:12

Ala ima u ovom gradu talentovanih mladića! :D Čestitam, Sky! :D

E, samo bih htela da prokomentarišem nešto što sam pročitala na prvim stranicama ove tvoje teme....
Kvalitet današnjih izdanja, i kad je u pitanju građa koja se plasira čitaocima, i kada je u pitanju kvalitet poveza, tiraž, daleko zaostaje za izdanjima koja su se pojavljivala predhodnih godina. Izgleda čudno, ali u većini slučajeva, bolje je kupiti polovnu knjigu - ima izgleda da će duže da ostane očuvana, a često puta je i sam prevod knjige dosta kvalitetniji. U periodu između 1930. i 1941. godine, čuveni izdavač Geca Kon, godišnje je snabdevao čitaoce sa više od dvesta naslova, dok je Prosveta u šezdesetim godinama, u proseku, izdavala po jedan naslov dnevno. Da li današnje izdavaštvo može da se pohvali tolikim brojem naslova, uzimajući u obzir i one knjige (ovde ne mogu da se složim sa jednom tvojom konstatacijom) za koje ne razumem ni zašto su štampane?
Imam utisak, možda zvučim malo paranoično, ali kao da se namerno ide ka tome da se ljudima onemogući da doću do kvalitetnih informacija. Pitam se zašto više nema prodavaca polovnih knjiga po ulicama, i zašto njihovo mesto zauzimaju tezge sa časopisima koji se ne razlikuju ni po čemu od onoga što možemo da vidimo na kutiji za ispiranje mozga. Zašto Kraljevo nema ni jednu knjižaru? Zašto se knjižare-antikvarnice masovno zatvaraju po Beogradu? Ne verujem da ljudi nemaju dovoljno para da kupe dobru knjigu....da ne govorim o tome po kojoj se ceni danas knjige prodaju, a neka od njih, bukvalno, može nekome da spase život.
Verovatno internet, na neki način, potiskuje potrebu za kupovinom i čitanjem knjiga. Ja, iskreno, nikad ne bih mogla da pročitam knjigu sa ekrana, čak i duže tekstove zaobilazim, umaraju me. Volim da držim knjigu u ruci, da osetim njen miris, da se zakašljem ako je puna prašine :-D, da dodirujem listove...ipak imogu jače da je osetim na taj način.
A to što dosta vremena provodim za kompjuterom, znam da je jedan od razloga što mnogo manje čitam nego ranije. :-D

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 30 Сеп 2008, 14:00

Apsolutno se slažem s tobom što se tiče knjiga, kompjutera, Interneta...
Ali ovo je tema koja zahteva veliku studiju.
Počev od Gece Kona, koji je bio jedan od retkih izdavača, pa do vremena u kojem živimo.
Po meni, "lepa književnost" (ako tako nešto postoji) je potisnuta kičerajem i šundom najgore vrste. Nije tu samo Internet, tu su i vokmeni, video spotovi, lake note koje tandrču po ceo dan, filmovi u kojima dominiraju pirotehnika i svakojaki efekti...
Duga priča, koju niko više nikada neće ispričati do kraja.
:-D :-D :-D

Корисников грб
ruke
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 677
Придружен: 11 Апр 2007, 23:41

Порукаод ruke » 30 Сеп 2008, 14:10

U pravu si. Duga je to priča... :-D
A ti nastavi da pomažeš na ovaj način, da joj, ako je to ikako moguće, malo promenimo tok... :-D :mah

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 07 Окт 2008, 12:11

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 16 Окт 2008, 19:48

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Окт 2008, 10:36

Ma ti si odličan pisac, kakvih ima.
Neki su čak dobili nagrade...
Za njih si ti čist nobelovac.
Samo piši...
Šta nam drugo preostaje?
:wink:

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 17 Окт 2008, 15:52

Sad si me podsetio na nekog ....i slatko sam se nasmejala ovom sto si sad napiso ...
Podeseti si me na moju profesorku hemije jednu jako strogu ali nikad zlu zenu...Kad sam ja upisivala hemiju jedna Ana inace vukovac i guzicar je rekla: " Haha sta si upisala pa dal si normalna pa ti ces tamo da propadnes ko mu*a kroz pocepane gace" Mene je to malo rastuzilo bacilo u bedak ali je Ana nesvesno otvorila moju lovnu sezonu na nju do penzije....
Posle par dana sretnem moju profesorku hemije laka joj zemlja sad je umrla ta divna zena je rekla:
" Bojana duso bas mi je jako drago da si upisala hemiju vrlo sam sretna i prijatno iznenadjena ...imas ti kliker za hemiju"...
Ta recenica me je drzala da se ne predam da idem u korak sa vukovcima karieristima i guzicarima raznih vrsta i boja...
Hvala i tebi sad Sky hvala ti puno ...lepo sam ja rekla da si ti jedan pozitivac sve i da ne mislis tako kao sto se ne bi mogla da zakunem da je i moja profesorka mislila to sta je rekla jer ja sam kod nje imala jedva 4 ali mi je dala podsterh za rad ulila volju i veru u moju zdravu seljacku snagu bez mnogo obzira i bez nekih lepih manira.....
Ljubi tebe tvoja drugarica......
^78^ ^78^ ^78^ ^78^

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 16 Нов 2008, 15:19

Mnogo glup osećaj kad poklonim knjigu nekom ko mi je, svojevremeno, rekao: "Nisam budala da čitam knjige. Nikad u životu ni jednu nisam pročitao".
Pa još kad vam je taj neko u bližem srodstvu. Tako se umiljato smeškamo jedan drugome, delimo "zajedničko zadovoljstvo"...
Eh, sav sam se raznežio...
:-D :-D :-D :-D

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 16 Нов 2008, 15:21

A da je poklonis meni? :wink: ^78^