Navijanje - kultura, strast i divljaštvo

Уредник: ignja

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 385
Придружен: 01 Окт 2004, 11:04
Место: Srpska Crna Gora, Bar

Порукаод PRAVOslavko » 08 Нов 2005, 10:29

Anatema пише:Neznam...ali ja ipak to ne mogu da shvatim kao "ljubav prema klubu"

Tuca,nije odraz ljubavi nego mrznje,ljutnje....

Па, мржња је кад изгубимо...

Скоро никад (да ја знам) клуб који је побједио, није започео тучу... (јесте провоцирао, али није започео тучу)
Oni su sistem, instrukcija, dogma, korupcija, teror institucija, Represija ubija! Mafija - murija, država - hajdučija, a mi smo revolucija! To nije naša Srbija!

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 08 Нов 2005, 10:32

vuk пише:Нормално да ми је пало на памет да неког ко ме провоцира тучем, али онда укључим мозак и видим да то и није неопходно, да је то оно што он хоће и покушавам да ја њему дигнем шећер. А ако баш желиш да некога да тучеш узми па лупај главом о зид.

Па зашто мојом главом у зид, кад могу са његовом? Да хоћу да се повриједим, ушао бих у полицијску станицу и опсовао бих мајку Милу Ђукановићу... (да опрости његова мајка)
Oni su sistem, instrukcija, dogma, korupcija, teror institucija, Represija ubija! Mafija - murija, država - hajdučija, a mi smo revolucija! To nije naša Srbija!

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 08 Нов 2005, 13:22

И сам си све рекао. Шта је крива мајка што има сина идиота? Шта ти је крив противнички навијач, што твој тим није победио? Она ће бранити сина свим средствима и бити пристрасна и тебе држати будалом. Он ће бранити свој тим, ликовати и тебе провоцирати. Даља твоја рекција је твој проблем, твој начин размишљања, твој модус понашања.

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 08 Нов 2005, 13:41

Хулиганство је јединствен покрет...

Љубав према тиму је јача од било чега... И после 1000 батина, опет ћеш да волиш свој клуб... То је болест... То је вирус... То је нешто прелијепо...

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 08 Нов 2005, 18:02

Шта мислиш да ли треба више снаге да не одговориш на провокације или да се потучеш чим те неко изнервира? Чојство је бранити другога од себе.

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 09 Нов 2005, 16:29

vuk пише:Шта мислиш да ли треба више снаге да не одговориш на провокације или да се потучеш чим те неко изнервира? Чојство је бранити другога од себе.

Чојство је бранит своје идеале...

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 09 Нов 2005, 17:40

Prepravi ti Marka Miljanova...

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 09 Нов 2005, 18:30

Марко Миљанов је био ратник... Није он био тако велики писац да се на њега позивамо по том питању...

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 10 Нов 2005, 09:46

Паметна реч је паметна ма ко је изговорио.

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 10 Нов 2005, 10:30

Истина је то... Паметна је паметна, ко год је каже...
Али је и поред те паметне Марко Миљанов откинуо грдило турских глава... :roll:
Фино их је заштитио од себе...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 10 Нов 2005, 10:33

A tebi zao Turaka?
:lol: :lol: :lol:

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 10 Нов 2005, 10:55

И ми цигани имамо душу... :D

Није ми нешто прећерано Турака, јер су убијени на двобојима и у ратовима... (часно)
Такође ми није жао кад неко добије батине на текми (наравно, жао ми је кад неко погине), али кад се крљамо, крљамо се... Такође ми је жао и људи који не учествују у тучи, а добију батине... :roll:

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 10 Нов 2005, 13:02

PRAVOslavko пише:Истина је то... Паметна је паметна, ко год је каже...
Али је и поред те паметне Марко Миљанов откинуо грдило турских глава... :roll:
Фино их је заштитио од себе...

Не, ту је бранио себе од другога. То је јунаштво.

Корисников грб
PRAVOslavko
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод PRAVOslavko » 10 Нов 2005, 14:18

Па и у тучи браниш себе од другога... Неко те напада, а ти се браниш... Али ви тучу називате дивљаштвом, а убијање некога називате јунаштвом...

Па ђе је ту логика?

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 10 Нов 2005, 14:26

Ја сам био против насиља и туче на утакмицама, а за убијање још мање. Но, о томе не треба писати. Само сам ти објашњавао шта је чојство, а шта јунаштво. Требао би да то знаш, сходно томе да се тиме размећеш по форумима.