Olimpijada 2008

Уредник: ignja

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2553
Придружен: 01 Окт 2004, 16:25
Место: Underworld
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Olimpijada 2008

Порукаод Anatema » 08 Авг 2008, 22:42

OI:Srbiji samo bod, 1:1 sa Australijom

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je u Šangaju nerešeno, 1:1 (0:0), sa Australijom u prvom kolu olimpijskog turnira.

Australija je povela pogotkom Zadkovića u 69. minutu, uprkos potpunoj dominaciji Srbije, a bod timu Miroslava Đukića doneo je Rajković, 10 minuta kasnije. U sledećem kolu, Srbija u nedelju igra sa Obalom Slonovače.

Srpski tim je dominirao tokom celog meča, u prvom poluvremenu skoro isključivo se igralo na polovini Australije, a ekipa Miroslava Đukića propustila je niz prilika. Najbolju je imao Zoran Tošić, kada je pogodio prečku u 38. minutu, udarcem sa ivice šesnaesterca, a igraču Partizana pripalo je još nekoliko odličnih prilika.

Već u 13. minutu, na odličnu aistenciju Tadića, koji ga je proigrao petom, Tošić je šutirao sa oko 8 metara, ali je blokiran. Usledile su šanse ponovo Tošića, u 23, pa Rajkovića, u 28. minutu, obe posle pokušaja iz daljine, ali je lopta završila pored gola.

Usledila je pomenuta prečka Tošića, a na drugoj strani, najbolju priliku za Australiju u prvih 45 minuta propustio je Špiranović, kada je posle solo-prodora šutirao ka golu Srbije sa oko 20 metara, ali je Stojković bez problema odbranio.

Posle velikog odmora, situacija je ostala nepromenjena, Srbija je nastavila da napada, dok su Australijanci čekali šansu iz kontranapada. Prvu ozbiljniju priliku u drugih 45 minuta imao je Fejsa, kada je ušao u šesnaesterac, ali zatim šutirao samo preko gola.

Uprkos inicijativi tima Srbije, Australija je bila ta koja je slavila prvi pogodak, u 69. minutu. Posle odličnog centaršuta po zemlji lopta je prošla kompletnu odbranu srpskog tima, uključujući i golmana Stojkovića, da bi je na drugoj stativi dočekao Zadković, koji je šalje u nebranjenu mrežu.

Brzo je Australija imala priliku za još jedan pogodak, ali je Celeski u 74. minutu propustio priliku da reši pitanje pobednika, kada je pogodio stativu, udarcem sa 15-ak metara.

Ipak, srpski tim brzo je uspeo da se oporavi od šoka. Samo 10 minuta nakon vodećeg pogotka Australijanaca Rajković je uspeo da izjednači, udarcem glavom sa oko 5 metara posle centaršuta Živkovića iz ugla.

Đukićev tim nastavio je da napada, ali je potpuni preokret izostao. Najbolju priliku do kraja propustio je Mrdaković, kada je, posle kornera, primio loptu na oko 8 metara, a zatim, nebranjen, šutirao loptu daleko iznad prečke. U nadoknadi vremena, Kačar je šutirao sa oko 18 metara, ali samo pravo u golmana.

Srpski tim ostao je tako bez 3 boda u meču koji su svi iz Đukićeve ekipe isticali kao najbitniji u borbi za plasman u četvrtfinale. U sledećem kolu, Srbija se sastaje sa Obalom Slonovače, u nedelju, takođe u Šangaju.
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 08 Авг 2008, 22:43

Janku najteže na startu, ide na Ferera

Žrebom su određeni parovi teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Pekingu, koji počinje 10. avgusta.

U ženskoj konkurenciji, Ana Ivanović će u prvom kolu igrati protiv 23-godišnje Ukrajinke Marije Koriceve, 53. igračice na WTA listi, sa kojom se nikada do sada nije sastajala.

Jelena Janković će na startu odmeriti snage sa 29-godišnjom Klarom Blek iz Zimbabvea, koja je tek 658. teniserka sveta. To će takođe biti prvi duel njih dve.

S obzirom na to da je Ana prvi, a Jelena drugi nosilac, Srpkinje se mogu sastati tek u finalu.

Kod muškaraca, Novaku Đokoviću će na putu ka medalji prva prepreka biti Robi Đinepri.

Amerikanac (26) je 59. na poslednjoj ATP listi i sva tri puta kada je izlazio na megdan najboljem srpskom teniseru, napuštao je teren pognute glave. Nijednom mu nije uzeo ni set.

Janko Tipsarević će imati ubedljivo najteži posao od svih srpskih predstavnika. Žreb mu je za protivnika u prvom kolu odredio Davida Ferera, 26-godišnjeg Španca, petog tenisera sveta, od koga je već dva puta gubio.

Obojica srpskih igrača nalaze se u gornjoj polovini žreba u kojoj je i prvi nosilac na turniru Švajcarac, Rodžer Federer.

Federerov protivnik na startu olimpijskog takmičenja biće Rus Dmitrij Tursunov, dok će prvi rival Špancu Rafaelu Nadalu, koji će od ponedeljka preuzetu prvu poziciju na ATP listi, biti Italijan Potito Staraće.

Novak Đoković i Nenad Zimonjić igraće u prvom kolu u konkurenciji dublova protiv češkog para Pavel Vizner - Martin Dam.

Ukoliko se plasiraju u drugo kolo, protivnici Đokoviću i Zimonjiću biće uspešniji iz duela u kojem se sastaju Poljaci Mariuš Matkovski i Marsin Firstenberg i Kinezi Ju Hsinjuan i Ženg Šaohsuan.

Đoković i Zimonjić određeni su za druge nosioce.
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 08 Авг 2008, 22:43

Đoković: Očekujte medalje

Teniseri i teniserke privlače veliku pažnju javnosti u Pekingu, iako „beli sport” od kada je uvršten u krug olimpijskih, 1988. godine u Seulu, ne važi za najprestižniji na Igrama.

Tenis preti da se poravna sa atletikom, plivanjem, gimnastikom i košarkom. Jedan od onih, koji će se nadavati intervjua tokom boravka u Kini je i treći teniser sveta Novak Đoković.

On u Peking dolazi sa finalom Mastersa u Sinsinatiju, turnira na kojem je u polufinalu eliminisao budućeg Broja 1, Rafaela Nadala i prekinuo njegov niz od 32 meča bez poraza.

Taj trijumf, uprkos kasnijem porazu u finalu od Endija Mareja, podigao je Đokovićevo samopouzdanje.

„Naravno, više prija kada pobedite igrača iz prvih deset, prvih pet na svetu, naročito ako je to Nadal, koji se nalazio u neverovatnoj formi. Odigrao sam odličan meč sa njim u Sinsinatiju, što mi je podiglo samopouzdanje. Nema sumnje, mogu da ga pobedim”, izjavio je Đoković novinarima u Pekingu.

Iako teniski turnir na OI donosi bodove za ATP listu, to nije ono što motiviše Đokovića.

„Za mene je prava privilegija što mogu da budem učesnik Olimpijskih igara. Po mom mišljenju, Olimpijada je najveće takmičenje u sportu. Samo to što sam ovde sa najboljim atletama na svetu je uzbudljivo, samo po sebi”, opisao je Đoković.

Adaptacija na podlogu u Pekingu neće biti problem, jer je ona betonska, slična podlogama kakve su na tlu SAD, odakle su došli najbolji teniseri sveta.

„Stadion je ogroman, a teren me podseća na onaj sa US Opena. Mislim da bi to moglo da mi pomogne da se adaptiram vrlo brzo. Nadam se da ću biti u stanju da priredim dobar šou”, optimista je Beograđanin.

Pre Pekinga, Srbija nije imala gotovo nikakvih uspeha na OI, kada je tenis u pitanju. Sada, pored Đokovića, tu su još svetski Broj 1 i 2 na WTA listi, Ana Ivanović i Jelena Janković, jedna od najboljih dubl igrača na svetu Nenad Zimonjić, kao i Janko Tipsarević, igrač koji u svakom trenutku može da zablista i priredi seriju iznenađenja.

„Imamo najjači olimpijski tim ikada. Stoga, naravno, očekujemo da ćemo doneti medalju u Srbiju”, poručio je Đoković, koji će nastupiti i u singlu, i u dublu sa Zimonjićem.

„Ja sam treći igrač sveta i normalno je da ljudi u Srbiji očekuju da osvojim medalju. Imam velika očekivanja na Oilimpijskim igrama. Moram samo što bolje da se pripremim i naviknem na klimatske uslove, koji su ekstremni”, osvrnuo se on na visoke temperature i još veću vlažnost vazduha, uz već toliko pominjanu visoku zagađenost.

Teniseri će igrati na otvorenom, tako da će im vlaga i smog biti otežavajući faktori.

„Zagađenost vazduha je veoma visoka i nije lako igrati u takvim uslovima. Nadam se da ću biti spreman do starta turnira”, završava Đoković.

Teniski turnir počinje u nedelju, a Đoković se u prvom kolu sastaje sa Amerikancem Robijem Đineprijem.
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 08 Авг 2008, 22:44

Pa on dise tesko i u boljim uslovima :sad:

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 08 Авг 2008, 22:45

Ja se izvinjavam na upadu,ali Sky je već otvorio ovakvu temu danas.
Čini mi se... :-D
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30309
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 08 Авг 2008, 22:49

Juce :-D

Корисников грб
El
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 22921
Придружен: 08 Авг 2007, 08:19
Место: Pančevo

Порукаод El » 08 Авг 2008, 22:50

Ha,ha...Omaši ja za ceo dan! :-D
"Ne zanosi se. Promeniti nešto na muškarcu možeš samo ako nosi pelene" ...