Olimpijada u Pekingu 2008.

Уредник: ignja

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 16 Авг 2008, 10:50

Konačno prva od devet "projektovanih" medalja.
Milorad Čalić osvojio srebrnu na 100 m.
Očekivali smo više od strelaca, veslača, tenisera...
:sad: :sad: :sad: :sad:

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2553
Придружен: 01 Окт 2004, 16:25
Место: Underworld

Порукаод Anatema » 16 Авг 2008, 17:00

Srebro za Čavića, medalja za Srbiju

Srpski plivač Milorad Čavić osvojio je drugo mesto u finalnoj trci na Olimpijskim igrama u Pekingu. Amerikanac Majkl Felps dobio je sedmu zlatnu medalju na Igrama, pobedivši našeg plivača za jednu stotinku, rezultatom 50,58, što je novi olimpijski rekord.

Čavić je rezultatom 50,59 postavio novi evropski rekord. Bronza je pripala Endruu Loterstinu iz Australije. Čavić je tako osvojio prvu medalju za samostalnu Srbiju u istoriji Olimpijskih igara.

Čavić je posle odličnog starta Iana Krokera preuzeo vođstvo i vodio od dvadesetog metra do poslednjeg zaveslaja.

U samom finišu Felps je uspeo da ga sustigne i da, bar po onome što je zvanično objavljeno, dodirne cilj stotinku pre našeg asa, iako je televizijska slika pokazivala drugačije.

Felps je tako uspeo da izjednači skor Marka Špica, koji je u Minhenu 1972. godine osvojio sedam zlatnih medalja, a trka štafeta u nedelju može mu doneti i osmo zlatno odličje. Ukupno u karijeri Felps je osvojio 13 zlata. Amerikanac je svih šest do sada osvojenih medalja osvojio svetskim rekordima
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2553
Придружен: 01 Окт 2004, 16:25
Место: Underworld

Порукаод Anatema » 16 Авг 2008, 17:01

Novak došao do medalje!

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je bronzanu medalju u Pekingu! On je u borbi za treće mesto bio bolji od Amerikanca Džejmsa Blejka u dva seta, po setovima 6:3, 7:6, za oko sat i po igre.

Đoković je tako doneo Srbiji drugu medalju sa Igara u Pekingu, pošto je u subotu i Milorad Čavić osvojio srebro u konkurenciji 100 metara delfin.

Blejk je ponovio odličan nastup koji smo u petak videli i u polufinalnom meču između Amerikanca i Čileanca Fernanda Gonzalesa, ali je i Đoković ušao u meč izuzetno motivisan. Već na početku videlo se da poraz od Rafaela Nadala nije previše uticao na Srbina, koji je poprilično opušteno i bez pritiska ušao u meč. Obojica tenisera igrala su žustro i brzo, i samo jedan brejk i 25 minuta igre bili su dovoljni Đokoviću da pokaže zašto je u vrhu svetskog tenisa. Srpskog tenisera dobro su služili i servis i ritern, tako da je prvi set završen rezultatom 6:3.

U drugom setu Blejk je postao ozbiljnija pretnja, naročito u poenima sa igrom sa osnovne linije i dugim loptama. Novak je malo više i grešio, tako da brejka nije bilo, i oba tenisera igrala su relativno ujednačeno. Najbitniji potezi za Đokovića su svakako bili sporadični izlasci na mrežu, gde je uspevao da osvoji gotovo svaki poen, kao i ubitačna forhend paralela kojom bi izbacio Blejka sa terena. Blejk se borio da stigne do brejk prilike na Novakov servis, naročito u drugoj polovini seta, ali je Srbin ostao siguran u poenima na sopstveni servis, tako da Amerikanac nije ni dobio šansu da rezultat preokrene u svoju korist.

Na početku taj brejka Novak je imao dobru priliku da posle dugog poena napravi mini brejk, ali je forhend zakucao u mrežu. Do mini brejka je došlo pri rezultatu 4:4, kada Đoković odličnim napadom preuzima vođstvo, a posle auta Blejka dolazi i do dve meč lopte. Prvu je Blejk uspeo da spasi, ali spektakularnim vinerom Đoković stiže do konačnih 8:6 u taj brejku i prve teniske medalje u istoriji za Srbiju.
Слика

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:23

Stojić i Jagar pobedili u B finalu

Слика

Nikola Stojić i Goran Jagar zauzeli su sedmo mesto na Olimpijskim igrama u Pekingu, pošto su pobedili u B finalu. Srpski dvojac bez kormilara veslao je u vremenu od 6:49,12 minuta. Na prvom prolazu Stojić i Jagar bili su na trećoj poziciji, da bi u drugoj deonici preuzeli vođstvo, koje su čuvali do kraja.

Dan ranije, srpski dvojac zauzeo je četvrto mesto u polufinalu, rezultatom 6:38,96 minuta.

Stojiću je sedmo mesto iz Pekinga do sada najslabiji plasman na Olimpijskim igrama, pošto je pre 8 godina u Sidneju, u paru sa Stegićem bio peti, a isti plasman imao je i pre 4 godine u Atini, u paru sa Višackim.

Stojić je posle B finala izjavio da žali zbog peha u polufinalnoj trci.

"Šteta što nam se to dogodilo. U Pekingu smo dobro veslali u sve tri trke i nedostajalo nam je malo sportske sreće. Uspeli smo da pronadjemo dovoljno motiva da danas dobro veslamo i na častan način završimo takmičenje", kazao je Stojić.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:24

Jevtićeva odustala, pobeda Rumunke

Слика

Olivera Jevtić nije uspela da završi maraton na Olimpijskim igrama u Pekingu. Srpska rekorderka je odustala na 23. kilometru, iako je tokom prvog dela trke bila u vodećoj grupi. Počela je da upada u krizu posle 15. kilometra i tokom sledećih osam je izgubila korak sa vodećim rivalkama. Na polovini trke imala je minut zaostatka, da bi par kilometara kasnije i odustala.

Pobednica maratona je Rumunka Konstantina Tomesku u vremenu od 2 sata, 26 minuta, 44 sekundi. 38-godišnja Rumunka prošla je kroz cilj 22 sekunde pre Katerine Nderebi iz Kenije (2:27,06), koja je u finišu izdržala napad Kineskinje Žu Čunhsiu (2:27,07) u borbi za srebro.

Tomesku je prva Evropljanka koja je pobedila u olimpijskom maratonu od 1992. godine. Tada je, na Igrama u Barseloni olimpijska šampionka bila Valentina Jegorova iz Zajednice nezavisnih država (ZND).

Naša atletičarka dobro je startovala i posle početnih pet kilometara uspela je da se probije na treće mesto. U vodećoj grupi srpska reprezentativka nalazila se sve do trenutka kada je počela da pada u krizu i da se bori sa bolovima, a na 15. kilometru je držala 19. poziciju.

Jevtić je, kako je trka odmicala, sve uočljivije gubila korak sa vodećim takmičarkama, a na prolaznom merenju na polovini staze bila je na 44. mestu.

Odluku da odustane Jevtić je donela nakon, kako je rekla, veoma jakih bolova na 23. kilometru trke, pošto ju je nekoliko puta pre toga odložila. Ona je posle trke izjavila da je dobro startovala, ali da je u jednom trenutku organizam počeo da joj otkazuje.

"Do 15 kilometra sve je bilo kao u bajci. Posle toga počela sam da osećam bolove u nogama, kuku, stomaku i morala sam da prekinem trku", kazala je najbolja srpska atletičarka.

Jevtić je naglasila da je očekivala da će trka imati sasvim drugačiji tok.

"Krivo mi je što Britanka Pola Retklif nije nametnula svoj tempo, pošto bi mi bilo lakše da je pratim. Ona to, međutim, nije učinila pa sam morala da trčim svoju trku i da sama odredjujem tempo", naglasila je naša reprezentativka.

Jevtić je podsetila da je tokom prošle godine imala dosta problema sa povredama i da ju je mučila gotovo čitava desna strana tela.

"Trenirala sam najbolje što mogu i želela sam da postignem dobar rezultat. Na prethodnim Igrama u Atini bila sam šesta, a sada sam pokušala da dam maksimum i ne mogu da objasnim šta se dogodilo", izjavila je evropska vicešampionka u maratonu.

Jevtić je kazala da se psihički veoma dobro pripremila za olimpijsku trku.

"Mentalno sam se pripremila za trku sa dosta bola i bila sam spremna na različita iskušenja. Medjutim, organizam nije izdržao i sada sam veoma razočarana, pošto sam mnogo očekivala od ove Olimpijade", zaključila je 31-godišnja atletičarka i još jednom ponovila da je imala veliku krizu i da nije mogla ni da stoji, a kamoli da nastavi da trči.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:24

Topić ostao bez finala

Слика

Srpski atleticar Dragutin Topić nije uspeo da se plasira u finale Olimpijskih igara u Pekingu u skoku u vis. On je zauzeo 17. mesto u kvalifiakcijama. Topić se takmičio u A grupi kvalifikacija u kojoj je zauzeo 11. mesto, a uspeo je da preskoči visinu od 2.25 metara. Na visini od 2,29 metara sva tri puta je rušio letvicu. Naš as propustio je visinu od 2,10, a narednu prepreku od 2,15 je savladao iz prvog pokušaja. Visine od 2,20 i 2,25 je preskakao iz drugog pokušaja i to ga je koštalo plasmana u finale.

Pošto su samo osmorica atletičara preskočili 2,29 metara, u finale su ušla i četvorica koja su, kao i Topić, preskočili 2,25, ali su imai manji broj pokušaja od našeg reprezentativca, koji je sa 37. godina bio najstariji učesnik takmičenja.

Ovo je bio peti Topićev nastup na Olimpijskim igrama. U Barseloni je bio deveti, u Atlanti je stao na korak od medalje i bio četvrti, dok je u Atini pre četiri godine bio deseti.

Prvo mesto u kvalifkacijama podelili su Česi Jaroslav Baba i Tomaš Janku, Brazilac Žase de Lima i Britanac Džermejn Mejson.

Finale u skoku u vis održaće se u utorak od 13.30.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:26

Odbojkašice nezadovoljne učinkom

Слика

Selektor ženska odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić, posle poraza od Rusije od 0:3, izjavio je da ga najviše brine to što njegova ekipa na Olimpijskim igrama u Pekingu igra sve lošije. "Trebalo je da posle dve relativno lake utakmice dižemo formu za četvrtfinale i pobedimo neku od poslednje tri ekipee, što nam ranije nije bilo strano. Međutim, definitivno se nešto dešava i mi igramo sve lošije", rekao je Terzić novinarima u Pekingu.

Srbija je posle uvodnih pobeda nad Kazahstanom i Alžirom, pretrpela ubedljive poraz od Brazila, Italije i Rusije.

"Možda nam je taj rani plasman u četvrtfinale oduzeo motivaciju, agresivnost u igri. Nismo više ista ekipa. Nadam se da će devojke u četvrtfinalu pokazati da nisu zaboravile da igraju odbojku i da će pružiti mnogo bolju partiju", kazao je Terzić.

Srbija će u četvrtfinalu, u utorak od četiri sata ujutru po srednjeevropskom vremenu, igrati sa Kubom, koja je u prvoj fazi takmičenja ostvarila maksimalan učinak od pet pobeda, bez poraza.

Слика

"To je što je. Nećemo gledati unazad. Idemo na sve ili ništa ili kao što kaže ona poslovica: 'ili si pukovnik ili pokojnik'. Nismo izgubile samopouzdanje, znamo da možemo bolje i znamo da ćemo u četvrtfinalu i biti bolje", ocenila je Jelena Nikolić.

"Dva dana pre četvrtfinala igrale smo vrlo bledo, a ne znamo razlog. Lako grešimo, gubimo poena i to na samom početku svakog seta, kada treba da smo opuštene. Moramo brzo da se saberemo i budemo svoje."

Tehničar Maja Ognjenović istakla je da je teši jedino činjenica da je Srbija loše počela i prošlogodišnje Evropsko prvenstvo na kome je osvojila srebrnu medalju.

"Tada smo izgubile od Slovačke, pobedile Belgiju sa 3:2. To me jedino teši, a sve na svetu bih dala da proradimo kada je najpotrebnije", rekla je Ognjenovićeva.

"Nada poslednja umire. Sa ovakvom igrom nemamo šta da tražimo protiv Kube. Moramo da stavimo srce na teren i vratimo naš prepoznatljivi duh", dodala je kapitenka Vesna Čitaković-Đurišić.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:27

Odbojkaši u četvrtfinalu sa SAD

Слика

Odbojkaška reprezentacija Srbija pobedila je selekciju Egipta, sa 3:0, po setovima 25:16, 25:13, 25:17 u poslednjem kolu Grupe B i tako se plasirala u četvrtfinale olimpijskog turnira. Srbija je zauzela četvrto mesto u grupi, pošto je takmičenje u grupi završila sa dve pobede i tri poraza. U sredu će naši reprezentativci igrati sa Sjedinjenim Američkim Državama za plasman u polufinale.

U prvom setu reprezentacija Srbije igrala je sigurno i od početka je napravila prednost, od 4:1, 10:6, 16:11, koja joj je donela ubedljivu pobedu u prvom setu od 25:16.

Reprezentativci Egipta su na početku drugog seta zaigrali bolje, poveli sa 7:6, ali su odbojkaši Srbije uspeli da preokrenu rezultat na 9:7, zatim povedu sa 14:8 i drugi set reše u svoju korist sa ubedljivih 25:13.

Treći set je potvrdio dominaciju srpskih odbojkaša na današnjoj utakmici. Posle naizmenične razmene poena reprezentativci Srbije poveli su 9:7, zatim 18:13 i završili set rezultatom 25:17.

Utakmice četvrtfinala olimpijskog turnira igraju su u sredu od četiri sata po srednjeevropskom vremenu.

Gledalaca 6.000.

SRBIJA: Bojović 13, Bjelica 5, Janić, Petković, Samardžić, Grbić 1, Nikić 8, Gerić 1, Miljković 15, Starović 5, Podraščanin 4.

EGIPAT: Avad 2, Ahmed, Gabal, Abdelnaim, Ahmed, Alajbi, Abdulhasan 1, Jusef 2, Badavaj, Goma 2, El Nasr 6, Kader El Abdel.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:28

Odbojkašice izgubile od Rusije

Слика

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Rusije sa 0:3 (21:25, 16:25, 20:25) u poslednjem, petom kolu Grupe B na Olimpijskim igrama u Pekingu. Srbija je tako propustila priliku da grupnu fazu turnira završi na trećem mestu Grupe B, pa će u četvrtfinalu u utorak igrati sa Kubom, koja je u prvom krugu takmičenja zabeležila maksimalan učinak od pet pobeda, bez poraza.

Odbojkašice Srbije bi, da su pobedile, u četvrtfinalu igrale protiv SAD.

Konačan plasman na tabeli, ipak, potpuno je zaslužen, pošto srpske odbojkašice u duelima sa tri bolje rangirane ekipe u Grupi B, Brazilom, Italijom i Rusijom, nisu osvojile set.

Ruskinje su u svakom od tri seta brzo dolazile do manje ili više ubedljive prednosti i uspešno je čuvale do kraja.

Najviše problema srpska reprezentacija imala je sa odličnom odbranom Ruskinja.

Dvorana: Kapitol

Sudije: Sakaide (Japan), Zahorcova (Češka)

Srbija: Nikolić 13, Brakočević 16, Djerisilo 1, Krsmanović, Molnar, Vesović 7, Ognjenović 2, Čitaković-Đurišić 3, Simanić, Malagurski, Veljković 6, Ćebić (libero)

Rusija: Borodakova 1, Alimova 2, Fatejeva 4, Šaškova 15, Godina, Estes 12, Gamova 15, Šešenina 2, Kabešova (libero), Pasinkova, Merkulova 9, Akulova.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:29

Drugi poraz vaterpolista Srbije

Слика

Vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je od Italije, sa 13:12, u poslednjem kolu prve faze takmičenja olimpijskog turnira. Srpski tim, koji je u prošlom kolu protiv Kine obezbedio plasman u četvrtfinale, zauzeo je tako treće mesto u Grupi B sa učinkom od 3 pobede i 2 poraza. Italiji je ovo druga pobeda.

Srbiju je predvodio Aleksandar Šapić, sa tri pogotka, po dva su postigli Prlainović, Filipović i Vujasinović, a po jedan Udovičić, Ćirić i Peković. Najefikasniji na drugoj strani bio je Kalkatera, sa 3 gola.

Tim Dejana Udovičića će u četvrfinalu igrati protiv drugoplasirane ekipe iz Grupe A, što će najverovatnije biti Španija. Španci u Grupi A imaju bod više u odnosu na trećeplasiranu Crnu Goru i bolji učinak u međusobnim duelima.

Prvo poluvreme duela Srbije i Italije proteklo je u izjednačenoj igri, u kojoj su se nešto bolje ipak snašli Italijani i na odmor otišli sa vođstvom od 6:5.

Sredinom treće četvrtine, međutim, italijanski tim je uspeo da se odlepi, zahvaljujući lošoj igri Srbije u odbrani. Italijanska reprezentacija je u ovom periodu povela sa 11:7, ali je kapiten Vladimir Vujasinović sprečio rivala da na poslednji odmor ode sa još ubedljivijom prednošću.

U poslednjoj deonici Srbija je pogocima Filipa Filipovića i Aleksandra Šapića uspela da smanji na 10:11, ali su Italijani uzvratili i ponovo došli na "plus tri" (13:10).

Ekipa Dejana Udovičića u finišu utakmice opet je uspela da se približi rivalu (12:13), ali nije iskoristila još dve situacije sa igračem više za izjednačenje i osvajanje boda.

Srbija - Italija 12:13

Igrač više: Srbija 7/5, Italija 10/7.

SRBIJA: Šefik, Prlainović 2, Gocić, Udovičić 1, Savić, Pijetlović, Rađen, Filipović 2, Ćirić 1, Šapić 3, Vujasinović 2, Peković 1, Soro.

ITALIJA: Tempesti, Di Kostanco, Binki, Buonokore, Galo 1, Felugo 2, Manđante 1, Angelini 1, Bensivenga 2, Kalkatera 3, Sotani 2, Mistrandjelo 1, Violeti.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:30

Udovičić: "Delujemo umorno"

Слика

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Udovičić rekao je posle poraza od Italije (12:13) da ga zabrinjava što ekipa deluje umorno, psihički i fizički.

"Opet smo odigrali sa padovima u igri. Nikako da udjemo u neki naš ritam. Kad gledam snimke, izgledamo umorni i u pokretima i u glavi, što me više zabrinjava. Danas smo igrali jedino u poslednjoj četvrtini. Čak i one mečeve koje smo dobili nismo odigrali bog zna šta", rekao je Udovičić novinarima posle utakmice.

Reprezentacija Srbije još pre meča sa Italijom plasirala se u četvrtfinale, a Udovičić je naglasio da, ako nastavi sa ovakvim igrama, njegov tim nema šta da traži u borbi za medalje.

"Već par dana pokušavamo da izadjemo iz problema i ovog stanja, koje nije dobro. Moramo da razmišljamo prvo o sebi, a ne o protivniku. Ako se dignemo na naš nivo, postoji neka šansa, ali ako budemo igrali 'toplo-hladno', ostale ekipe će nas 'pojesti'", zaključio je Udovičić.

Kapiten Vlada Vujasinović rekao je da je ekipa imala potpuno pogrešan pristup utakmici sa Italijom.

"Sve se videlo, imali smo potpuno pogrešan prilaz. Možete malo da nas razumete, pošto još ne znamo na koga idemo, a na kraju je svejedno da li si drugi ili treći u grupi. Taman smo uhvatili neki ritam posle katastrofe protiv Hrvata, ali smo se sada vratili na početak. Ako vredimo, proći ćemo četvrtfinale", istakao je Vujasinović.

Vanja Udovičić kazao je da sa ovakvom igrom reprezentacija Srbije ne zaslužuje da se bori za medalju.

"Primiti 13 golova je nepodnošljivo. Sa ovakvom igrom i olako primljenim golovima, možda ne zaslužujemo borbu za medalju. Pod hitno moramo da upalimo sve alarme i da se dignemo iz ovog mrtvila. Moramo da se pogledamo u oči i izadjemo jači iz svega. Znamo šta donosi i šta oduzima četvrtfinale", zaključio je Udovičić.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 18 Авг 2008, 14:31

Nole: "Preživeo sam frustracije"

Слика

Srpski teniser Novak Djoković ponovio je da je vrlo zadovoljan zbog osvajanja bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu, posebno pošto je to uspeo da učini posle teškog poraza od Rafaela Nadala. "Možda Olimpijske igre podnosim nešto emotivnije od drugih sportista, drugih tenisera. Preživeo sam dosta frustracija što se moglo videti posle duela sa Nadalom, kada su emocije preovladale, nisam mogao da se suzdržim", rekao je Đoković novinarima u Pekingu.

Đoković je posle nesrećno promašenog smeča od Nadala izgubio u neizvesnom meču od tri seta u polufinalu , ali je već sledećeg dana smogao snage da u borbi za bronzanu medalju savlada Džejmsa Blejka.

"Bilo je jako teško, samo ja znam kako sam se oporavio posle tog poraza. Na spavanje sam otišao u četiri sata ujutro, a već oko šest ili sedam popodne igrao sam za treće mesto. Uspeh više za mene je to što sam uspeo da na teren izađem uzdignute glave", istakao je Đoković.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 19 Авг 2008, 14:07

Karakašević ubedljiv na startu

Слика

Reprezentativac Srbije Aleksandar Karakašević plasirao se u drugu rundu olimpijskog turnira u Pekingu. On je na startu pobedio reprezentativca Turske Džema Zenga rezultatom 4:1, po setovima 11:8, 13:11, 11:7, 9:11, 11:1. U drugoj rundi rival našeg reprezentativca biže Šveđanin Jergen Peršon. Taj meč igra se u sredu od 8 časova po našem vremenu.

Pobednik meča Karakašević – Peršon igraće u šesnaestini finala sa Jukom Čeungom iz Hong Konga, devetim nosiocem olimpijskog turnira.

Do pobede protiv Ženga, Kineza koji je pre dve i po godine trenirao sa našim igračima, pokušavajući da dobije pasoš i pravo da igra za srpsku reprezentaciju, Karakašević je došao vrlo lako, posle samo 27 minuta igre.

Naš stonoteniser je od početka nametnuo svoj ritam igre, ali se pri kraju prvog seta opustio i dozvolio protivniku da izjednači na 8:8. Međutim, brzo se uozbiljio i uspeo da dobije uvodni set.

U drugom periodu igre 33. godišnji Beogradjanin uspeo je da spase set loptu, a jedinu krizu imao je u četvrtom setu, koji je predstavnik Turske uspeo da dobije.

U poslednjem setu Karakašević je deklasirao Ženga i dozovilo mu da "otkine" samo jedan poen.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 19 Авг 2008, 14:07

Tatjana Jelača bez rezultata

Слика

Srpska atletičarka Tatjana Jelača nije uspela da se plasira u finale bacanja koplja na Olimpijskim igrama u Pekingu. U tri serije kvalifikacija Jelača ja napravila tri prestupa, pa je u konkurenciji 54 bacačice ostala jedna od samo dve bez zabeleženog rezultata. Osam atletičarki prebacilo je normu za finale od 61,50 metara, a najslabiji rezultat od onih koje će se boriti za medalju bio je 60,13, koliko je bacila Letonka Sinta Ozolina. Finale u ženskom bacanju koplja zakazano je za četvrtak u 13.20 po našem vremenu.

Jelača, koja je u Pekingu napunila 18 godina, otišla je na Olimpijske igre sa ličnim rekordom 58,77, postavljenim na juniorskom prvenstvu sveta u Bidgošću, gde je osvojila bronzu.

Taj skor doneo bi joj plasman na osamnaesto mesto u kvalifikacijama.

Daleko najbolje u kvalifikacijama bile su Barbora Spotakova iz Češke i Nemica Kristina Obergfol, obe preko 67 i po metara, tri i po metra dalje od najbliže rivalke.

Podbacile su Slovenka Martinka Ratej i Ukrajinke Vira Rebrik i Tetjana Ljakovič, koje su po rezultatima bile kandidati za finale.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 19 Авг 2008, 14:08

Ivana Španović bez finala

Слика

Srpska ateltičarka Ivana Španović nije uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara u disciplini skok udalj. Svetska juniorska šampionka preskočila je 6 metara i 30 centimetara, 45 centimetara manje od norme za finale. Španovićeva je bila 16. u svojoj grupi, a 31. u ukupnom plasmanu kvalifikacija za skok udalj. Finale ženskog skoka udalj zakazano je za petak od 13.20 po našem vremenu.

Pošto su normu preskočile samo tri atletičarke, u finale su otišle skakačice sa rezultatom 6,61 ili boljim od toga.

Upravo toliko je Španovićeva skočila na Svetskom juniorskom prvenstvu u Bidgošću, kada je osvojila zlatnu medalju.

Ovog puta je naša atletičarka, inače najmlađa od 42 učesnice takmičenja, prestupila u prve dve serije, pa je jedini rezultat zabeležila u trećoj seriji.

Po ličnom rekordu (6,65) Ivana Španović delila je četrnaesto i petnaesto mesto u grupi, a 31. i 32. mesto na spisku svih učesnica.

Među iznenađenjima dana su loši rezultati Portugalke Naide Gomeš, sa 7,12 prvog favorita grupe A, kao i Karin Melis, čijih je 6,93 treći rezultat ove sezone u istoj grupi. Iskusna Tatjana Kotova iz Rusije (njenih 7,42 najbolji rezultat od sve 42 takmičarke) i Konsepsion Montanjer iz Španije (6,89 ove sezone) takođe su potpuno podbacile.