Olimpijada u Pekingu 2008.

Уредник: ignja

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2553
Придружен: 01 Окт 2004, 16:25
Место: Underworld

Порукаод Anatema » 12 Авг 2008, 15:09

Još jedan maler: Tipsarević predao Rokusu!

Janko Tipsarević završio je nastup na Olimpijskim igrama u Pekingu, pošto je u utorak ujutru predao meč drugog kola Belgijancu Olivijeu Rokusu.

On je u pokušaju da stigne jednu kratku loptu izvrnuo zglob desne noge, posle čega nije bio u stanju da nastavi meč.

Tipsarević je izgubio prvi set u taj-brejku - 6:7 (5:7) - a u drugom vodio rezultatom 3:2, kada je odlučio da zbog povrede odustane od dalje borbe.

Janko je posle sjajne igre i pobede nad Špancem Davidom Fererom u ponedeljak najavio juriš na medalju, međutim, izgleda da su povrede za srpske teniske reprezentativce u Pekingu kao sudbina.

Ana Ivanović u nedelju je objavila da se povlači sa turnira, dok je Jelena Janković teškom mukom savladala Karu Blek iz Zimbabvea i rekla da je pitanje hoće li uopšte izaći na meč sa Ukrajinkom Alonom Bondarenko...

Prema najnovijim informacijama iz Pekinga, Jelena je u međuvremenu išla na terapiju i oseća se bolje.

„Jelena je bila na terapijama do jedan sat ujutru i sada se ne dovodi u pitanje nastavak njenog učešća na olimpijskom turniru”, rekao je agenciji Beta selektor srpskog Fed kup tima Dejan Vraneš.

Za sada nema problema sa Novakom Đokovićem, koji bi od 11 časova trebalo da se sastane sa nemačkim teniserom Rajnerom Šitlerom, dok je nekoliko sati kasnije na rasporedu dubl sa Nenadom Zimonjićem protiv Čeha Dama i Viznera.
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 12 Авг 2008, 15:10

Debakl!

Hrvatska je deklasirala Srbiju u drugom kolu gupe B olimpijskog turnira u Pekingu - 11:8 (1:3, 4:1, 4:1, 2:3).

„Delfini” su prvu četvrtinu odigrali odlično, stekli prednost od dva gola, koju su mogli i da uvećaju, ali nisu, a onda su ih u nastavku „barakude” izujedale.

Od početka druge četvrtine u bazenu je postojao samo jedan tim - tim Ratka Rudića.

„Kockaste” je pokrenuo mladi Joković sa dva pogotka, kojima je doneo izjednačenje, zatim su Hrvati projektilom Baraća prešli u vođstvo, a kasnije su koristili svaku priliku da prednost uvećaju.

A imali su takve prilike. Značajno su popravili realizaciju igrača više. Iz takvih situacija su postigli šest od osam golova u drugoj i trećoj četvrtini kada su i prelomili rezultat i presudili pobednika.

Za razliku od njih, igrači Dejana Udovičića bili su nemoćni da u odbrani zaustave Jokovića, Baraća i „brkate” drugove, a u napadu i kada bi se izborili za šut, zaustavljao ih je okvir gola.

U trećoj četvrtini srpski vaterpolisti tri puta su pogodili prečku i jednom stativu.

U finišu utakmice su „delfini” sa tri uzastopna pogotka ublažili poraz.

Najzaslužniji za ubedljivi trijumf Hrvata bili su Joković i Barać sa po tri gola, dok se na drugoj strani Šapić četiri puta upisao u strelce (jednom iz peterca).

„Vatreni” su tako došli nadomak direktnog plasmana u polufinale, ukoliko posao u grupi B odrade prema očekivanjima i budu prvi, a Srbima predstoji da u duelu sa Amerikancima (četvrtak, 4,50) odluče o drugom mestu, koje vodi u četvrtfinale.

Srbija - Hrvatska 8:11 (3:1, 1:4, 1:4, 3:2)

SRBIJA: Šefik, Prlainović, Gocić, Udovičić 2, Savić, Pijetlović, Rađen, Filipović, Ćirić, Šapić 4, Vujasinović 1, Peković, Soro.

HRVATSKA: Vićan, Burić 1, Bušlje, Vrdoljak, Kunac, Joković 3, Smodlaka 2, Đogaš 1, Marković, Barać 3, Hinić 1, Bošković, Pavić.

Tabela: SAD i Hrvatska po 4, Srbija 2, Nemačka (-1), Kina (-1), Italija bez bodova.
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Odbojkaši izgubili i od Brazila

U drugom kolu B grupe Olimpijskog turnira za odbojkaše reprezentacija Brazila je u Pekingu savladala Srbiju sa 3:1 (25:27, 25:20, 25:17, 25:21). Srpski reprezentativci su u nedelju u prvom kolu poraženi i od Rusije rezultatom 3:1.

Sledeću utakmicu najbolji odbojkaši Srbije igraju u četvrtak 14. avgusta protiv Poljske.

Kao i u meču protiv Rusije, reprezentacija Srbije je dobro počela utakmicu i osvojila prvi set 27:25, ali je nakon toga Brazil zaigrao bolje i zasluženo pobedio.

U drugom setu rezultat je bio 25:20 za Brazil a u trećem 25:17. Poslednji set bio je najneizvesniji do pred kraj, kada je Brazilcima pošlo za rukom da se „odlepe” i stignu i do četiri meč lopte, od kojih drugu koriste, i postavljaju konačni rezultat 25:21.
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Čavić sjajan na 100m slobodno!

Milorad Čavić na impresivan način se plasirao u polufinale trke na 100 metara slobodnim stilom!

Najbolji srpski plivač zauzeo je drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, pri čemu je popravio nacionalni rekord za čak 99 stotinki.

Iako je plivao u osmoj stazi, rezervisanoj za autsajdere, stigao je na cilj za 48,15 sekundi, što je šesto vreme u svih devet grupa.

Prvi u Čavićevoj grupi bio je Kanađanin Brent Hejden (47,84), a iza njega su ostali aktuelni prvak sveta, Italijan Filipo Manjini, kao i Džejson Lezak, član šampionske štafete SAD 4x100 metara slobodno!

Bolja vremena imali su još svetski rekorder, Australijanac Imon Saliven, Šveđanin Štefan Nistrand, Holanđanin Piter Van den Hugenband i Francuz Alen Bernar.

Polufinalne trke na programu su u sredu od 4.03 časa ujutru po centralnoevropskom vremenu, odnosno 10.03 po lokalnom.
Слика

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30077
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 12 Авг 2008, 15:16

Anatema пише:Debakl!
Hrvatska je deklasirala Srbiju u drugom kolu gupe B olimpijskog turnira u Pekingu - 11:8 (1:3, 4:1, 4:1, 2:3).

Tesko pada poraz, (da ne idem u detalje zasto :shock: ), ali ne mora bas ovakva ostra ocena. Nisu to nasi vaterpolisti zasluzili.
Слика

Корисников грб
Anatema
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Anatema » 12 Авг 2008, 19:27

Slazem se....gledajuci sve ipak smo mi bolji od njih :-D
Слика

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 12 Авг 2008, 20:51

Ako gledamo šta su sve vaterpolisti učinili za Srbiju onda nisu zaslužili ovako oštru ocenu. Međutim, izgubiti od Hrvata, gde smo u svim elementima igre bolji od njih, znači samo jedno. Visoka forma vaterpolista je tempirana za evropsko prvenstvo gde su postigli maksimum i u finalu izgubili od Montenigersa zahvaljujući potkupljenim sudijama.
Isto se odnosi i za odbojkaše.
Ne bih da izigravam proroka, ali mislim da ćemo od ove dve ekipe popiti još gorkih pilula na Olimpijskim igrama.
Daj Bože da se varam.

:cool:
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Авг 2008, 11:33

Jasna Šekarić bez finala

Слика

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Jasna Šekarić nije uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara u disciplini malokalibarski pištolj 25 metara. Šekarićeva je u kvalifikacijama zauzela 21. poziciju, sa 578 krugova, 12 manje od vodeće Gundegmae Otrijade iz Mongolije, koja je rezultatom od 590 krugova izjednačila olimpijski rekord.

Najuspešnija srpska olimpijka zabeležila je 4 kruga manje od rezultata koji bi joj doneo plasman na osmu poziciju i mesto u finalu.

Posle prvog dela takmičenja, Jasna je bila na 34. poziciji, sa 285 krugova (96, 95, 94). U nastavku je uspela da smanji zaostatak za vodećim takmčarkama, hicima od 99, 98 i 96 krugova, što, ipak, nije bilo dovoljno za finale.

U istoj disciplini Šekarićeva je osvojila jednu od pet olimpijskih medalja, bronzu na Olimpijskim igrama u Seulu pre 20 godina. Ostale medalje osvojila je u disciplini vazdušni pištolj 10 metara, u kojoj je u nedelju u finalu zauzela šesto mesto.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Авг 2008, 11:34

Sedmo mesto Frisa nije neuspeh

Слика

Rvački reprezentativac Srbije Kristijan Fris osvojio je sedmo mesto u kategoriji do 55 kilograma na 29. Olimpijskim igrama. Fris je tokom takmičenja ostvario skor od dve pobede i dva poraza. Nastup u Pekingu, Fris je počeo pobedom protiv Ukrajinca Jurija Kovala, koga je savladao sa 3:1 (10:7) i bez većih problema je izborio plasman među 16 najboljih.U sledećem kolu Fris je, međutim, ubedljivo, bez ijednog osvojenog poena, poražen od Rusa Nazira Mankijeva sa 3:0 (10:0).

S obzirom da je Mankijev, koji je na kraju osvojio zlatnu medalju, nastavio da niže pobede, on je sa sobom u repesaž povukao i Frisa.

U prvom kolu repesaža 24. godišnji reprezentativac Srbije pobedio je, sa 3:1 (5:1) četiri godine mladjeg Uzbekistanca Ildara Hafizova, koji u
prvom kolu poražen od Mankijeva.

U sledećoj borbi u repesažu Fris je imao isuviše teškog provinika, trostrukog svetskog šampiona Iranca Hamida Sorjana, pa je izgubio sa 3:1 (6:1) i okončao san o olimpijskoj medalji.

Selekotr rvačke reprezentacje Milorad Dokmanac izjavio je da je zadovoljan sedmim mestom koje je osvojio Fris, ali da i dalje misli da naš takmičar poseduje kvalitet za olimpijsku medalju.

"Očekivali smo mnogo na ovom takmičenju. Posle poraza u osmini finala Fris je dobio drugu šansu, ali je u aktuelnom svetskom šampionu Irancu Sorjanu imao preteškog protivnika. Konkurencija je bila izuzetno jaka i ovo je, ipak, dobar rezultat", rekao je Dokmanac.

On je podsetio da je Fris ove sezone dugo vukao neugodnu povredu.

"Pred Olimpijske igre imao je dva pripremna perioda i nije imao ni jednu ozbiljnu proveru. Nakon sjajne prošle godine, kada je osvojio bronzana odličja na prvenstvima sveta i Evrope, danas mi je izgledao dosta istrošeno i to je sigurno posledica te povrede", zaključio je Dokmanac.

Drugi predstavnik Srbije u rvanju na Olimpijskim igrama Davor Štefanek u kategoriji do 60 kilograma takmičenje je završio već posle prve borbe i osvojio je ukupno 15. mesto u konkurenciji 20 takmičara.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Авг 2008, 11:34

Topići na naslovnoj strani magazina

Слика

Bračni par Biljana i Dragutin Topić predstavljeni su na naslovnoj strani magazina Olimpijskog sela u Pekingu. U opširnom intervjuu, Topići su govorili o utiscima o Olimpijskom selu, a predstavljene su i njihove sportske karijere. Autorima je, ipak, izuzetno zanimljiva bila priča o njihovom braku.

Topići su smešteni u istoj sobi, ali su, prema njihovim navodima, manje posvećeni jedno drugom, jer im je prioritet nastup na ovim Olimpijskim igrama.

Dragutin Topić će se takmičiti u skoku uvis, a Biljana Topić u troskoku.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Авг 2008, 11:35

Jevtić: "Samo da budem u prvih 10"

Слика

Srpska maratonka Olivera Jevtić izrazila je nadu da će olimpijsku trku u Pekingu uspeti da završi na "jednocifrenom" mestu. "Nadam se da ću biti zdrava i da ću završiti maraton u Pekingu. Dobar rezultat bi bio da na trci budem 'jednocifrena'. Htela sam da u Peking stignem što svežija i zato tek danas putujemo na Igre", rekla je Jevtićeva na konferenciji za novinare u Beogradu.

Jevtićeva je istakla da je sa svojim trenerom Slavkom Kuzmanovićem odlično obavila završne pripreme na Kopaoniku.

"Obavili smo odlične pripreme, ali ne znam kako će mi se telo ponašati na 25. ili 30. kilometru. Na Igrama u Atini sam već na 30 kilometru razmišljala o medalji, a onda sam imala bolove u stomaku i na kraju sam trku završila na šestom mestu", dodala je ona.

Trener Jevtićeve Slavko Kuzmanović izrazio je očekivanje da će srpska maratonka u Pekingu pobediti sebe, vremensku razliku i teške uslove.

"Trka počinje u dva sata po srednjeevropskom vremenu i ne znam kako će se njen organizam ponašati. Dobro smo obavili pripreme i sve prethodne trke koje je trčala su bile zalet za završne pripreme. Peking je nešto drugo, a mi nemamo dobro iskustvo sa trkama u Japanu i uopšte na istoku", rekao je Kuzmanović.

Kuzmanović je zahvalio preduzeću Beogradski maraton na ispraćaju srpske maratonke.

Direktor preduzeća Beogradski maraton Dejan Nikolić poželeo je Oliveri Jevtić sreću i izrazio nadu da će ostvariri dobar rezultat u Pekingu.

Maratonska trka u ženskoj konkurenciji na programu je nedelju, 17. avgusta u dva sata po srednjeevropskom vremenu.

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 13 Авг 2008, 11:36

Đukić: "Argentina nije nepobediva"

Слика

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Miroslav Đukić ocenio je da je selekcija Argentine glavni favorit za osvajanje zlatne medalje, ali da ta ekipa nije nepobediva. "Argentinci nisu nepobedivi, sigurno je da su favoriti za osvajanje olimpijskog zlata. Tamo igraju fudbaleri koji igraju u najjačim klubovima i najboljim ligama", rekao je Đukić.

Đukić je istakao da će utakmica protiv Argentine biti dobra prilika da se vidi jačina srpske reprezentacije.

"Ovo će biti prava prilika da se odmerimo sa njima i vidimo gde se nalazimo u odnosu na njih", dodao je Đukić.

Reprezentacija Srbije u sredu u Šangaju od 13.45 igra treću utakmicu na olimpijskom fudbalskom turniru protiv Argentine.

U prvom kolu Srbija je zabeležila nerešen rezultat sa Australijom, 1:1, dok je u nedelju 10. avgusta, u drugom kolu izgubila od Obale Slonovače 4:2.

Корисников грб
Mustra
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 30077
Придружен: 26 Сеп 2005, 14:52
Контакт:

Порукаод Mustra » 13 Авг 2008, 18:51

Nije, ali za Srbiju jeste :roll:
Слика

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 14 Авг 2008, 13:23

Argentina - Srbija 2:0

Слика

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Argentine rezultatom 2:0, u trećem kolu olimpijskog turnira. Prvi gol za Argentince postigao je Lavesija iz penala u 13. minutu. Argentina je imala još dve prilike da sa bele tačke pogodi mrežu Srbije, ali je Vladimir Stojković odbranio oba penala Di Mariji, a u 84. minutu iz prekida pobedu od 2:0 Argentini donosi Buonanote. Srbija je pružila solidan otpor argentinskom timu, igrajući mnogo bolje nego protiv Obale Slonovače.

Prvih deset minuta utakmice proteklo je u dominaciji Argentinaca, koji su na teren izašli bez glavnih zvezda Mesija i Rikelmea. Oni su stvarali prilike na svaka dva minuta, ali su do vođstva stigli posle 13 minuta sa bele tačke, kada je Jovanović faulirao Di Mariju, a Esekijel Lavesi pogodio sa bele tačke.

Od tog trenutka srpski tim se oslobodio pritiska, napravio nekoliko prilika za gol, ali ih nije iskoristio. Timovi su bili ravnopravni sve do finiša, a podrška sa tribinama u potpunosti je bila na strani Đukićeve ekipe.

Bizarni omanski sudija Abdulah al Hilali poklonio je Argentini dve penal-šanse u 80. minutu. Najpre je umesto žutog kartona Akosti zbog očiglednog simuliranja sa 40 metara presudio da je Tomović načinio penal, a kada je Stojković odbranio prvi udarac Anhelu di Mariji, tražio je da se šut ponovi. Najbolji igrač i kapiten našeg olimpijskog tima ponovo je zaustavio udarac sa bele tačke igraču Benfike.

Odmah posle toga Stojković je odbranio još jedan opasan udarac rivala, ali je u 84. minutu bio nemoćan kod slobodnog udarca Dijega Buonanotea. U nadoknadi vremena Al Hilali je ponovo oštetio Srbiju, isključivši Duška Tošića zbog drugog žutog kartona, iako realno nije bilo ni faula.

Srbija je tako završila olimpijski turnir sa jednim bodom, dok Argentina ima sve tri pobede i nastavlja odbranu zlata.

Radnički stadion u Pekingu. Sudije: Al Hilali (Oman), Al Marzuki (Ujedinjeni Arapski Emirati), Al Gamdi (Saudijska Arabija).

Srbija: Stojković, Jovanović (od 43' Tomović), Kolarov, Rajković, Smiljanić, D.Tošić, Fejsa, Mrdaković, Živković (od 68' Gulan), Z.Tošić (od 85' Tadić).

Argentina: Romero, Zabaleta, Gago, Fazio, Sosa (od 68' Monson), Banega, Lavesi (od 73' Akosta), Di Marija, Pareha, Maskerano, Buonanote.

Žuti kartoni: Živković, Z.Tošić, Gulan, Tomović, D.Tošić (Srbija), Lavezi, Banega, Pareha (Argentina). Crveni karton: D.Tošić (Srbija).

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 14 Авг 2008, 13:23

Đukić: "Kao za vreme Miloševića"

Слика

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Miroslav Đukić izjavio je da je nezadovoljan učinkom tima na Olimpijskim igrama u Pekingu. Srpski tim je u tri utakmice osvojio samo bod potiv Australije, dok je poražen od Obale slonovače, kao i od Argentine. Pošto su srpski reprezentativci od Argentine poraženi sa 2:0, Đukić je rekao da mu je najviše žao zbog propuštenih šansi na turniru, ali i zbog strukture nacionalnog saveza i uporedio je sebe sa žrtvama režima Slobodana Miloševića.

"Ja sam uvek zastupao interese FSS, a dolazimo u situaciju da me stavljaju na sajt Partizana kao najvećeg neprijatelja. To su radili i
u Miloševićevo vreme, obeležavali su žrtvu, koja je sutra nestajala. Da li smo mi normalni",
zapitao se Đukić u razgovoru sa novinarima posle poraza.

Đukić je ocenio da dobro radi svoj posao, a da su pojedini funkcioneri saveza povlačili poteze "iz senke".

"Dobro sam radio svoj posao, a da su ga i drugi dobro radili do ovoga ne bi došlo. Ti ljudi traju sto godina kod nas, oni će će me smeniti i dovesti nekog drugog. Povlačiće poteze iz senke, a ja ne želim nikom od njih da se povinujem. Svoj posao radim pošteno i nemam nikakav interes", istakao je Đukić.

Selektor Srbije zahvalio se svim igračima, koji su, kako je rekao sprečili brukanja zemlje.

"Zahvaljujem se igračima, koji su sve učinili. Oni su bili junaci. Postojala je velika šansa da budemo smešni i kao zemlja, da se ne pojavimo jer nemamo igrače. Ipak, ne smatram da treba da se negativna atmosfera prenese na A tim", objasnio je Đukić.

Selektor Srbije rekao je da je ušao u sukob sa predsednikom FSS Tomislavom Karadžićem zbog zahteva Partizana da se igrači tog tima vrate za utakmicu sa Fenerbahčeom.

"Došlo je do razmimoilaženja između mene i predsednika, koji je doneo odluku da se pusti Ljubomir Fejsa. Insistirao sam da niko ne može da ide i rekao sam to igračima, iako sam bio nemoćan, pošto je predsednik iznad mene. Igrači su rekli da ili svi idu ili svi ostaju", naveo je Đukić.

Đukić je dodao da se Karadžić pojavio na utakmici protiv Australije, a da je posle meča sa Obalom Slonovače napustio reprezentaciju, i da se u srpskom fudbalu ne znaju prioriteti.

"Treba već jednom izneti jedinstven stav. Nije Đukić problem, već mora da postoje prioriteti. Ne mogu da shvatim da nekom u savezu budu prioritet Crvena zvezda ili Partizan. Nikada nisam doživeo da nekoga puste na OI, pa da ga onda vrate kući. To postoji samo kod nas", rezignirano je rekao Đukić.

Selektor Srbije je kazao da je vreme da se "ne žmuri" na nepoštovanje pravila.

"Nisam mogao da verujem da ovako može da funkcioniše reprezentacija. Ja samo iznosim činjenice, ja ne mogu da žmurim. Već jednom u
Srbiji moramo da se naučimo funkcionisanju i poštovanju pravila. Ako hoćete u Evropsku uniju, morate po pravilima. Mi stalno mislimo da postoje neki okolni putevi i rupe. Dok god bude tako bude, imaćemo problema."

Selektor je zaključio da mu je na samom turniru najviše bilo žao zbog propuštenih šansi reprezentacije, naročito zbog remija protiv Australije.

''Žao mu je utakmice sa Australijom, trebalo je da pobedimo, i Argentina i Obala Slonovače su bolje ekipe od nas. Nisu svi bili glavama ovde, i neke druge stvari su uticale na našu igru. Moja odgovornost je ono sto se dešavalo na terenu, ovo nije alibi", rekao je Đukić posle meča.

Među igračima se istakao golman Vladimir Stojković, koji je uspeo da Anhelu Di Mariji odbrani ponovljeni penal, ali smatra da njegov učinak nije najbitniji utisak posle neslavnog završetka reprezentacije.

''Ne zanimaju me penali, sve je to lepo, ali smo izgubili i to mi je glavni utisak sa utakmice", kratko je prokomentarisao Stojković.