Reprezentacija

Naša i svetska...

Уредник: ignja

Корисников грб
ignja
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 6360
Придружен: 20 Мај 2010, 10:38
Место: tamo daleko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод ignja » 17 Авг 2014, 11:47

Đorđević: Snažna i timska košarka
Selektor Srbije Aleksandar Đorđević rekao je posle pobede nad Argentinom za da će agresivna odbrana i timska igra biti glavno oružje ekipe na SP.
Слика
"Pristup igri, koji polazi iz odbrane je naše najjače oružje koje moramo, ne da dovedemo do perfekcije, već da težimo ka tome. Od početka smo dobro ušli u meč, odgovorili snažnom i timskom košarkom, što je rezultiralo vetrom u leđa koji nas je vodio do kraja utakmice", rekao je Đorđević.

"Orlovi" su savladali "Gaučose" sa 82:67 u beogradskoj Kombank areni, a Sale Nacionale je dodao da mu se ne sviđa veliki broj grešaka i da će na tome raditi do početka SP.

"Bilo je i grešaka, ima nekoliko stvari koje moramo da popravimo, pojedinci moraju da se uklope u sistem igre, bez individualnih akcija. Donekle ih razumem jer svako traži najbolju partiju. Moramo da spustimo zahteve i ne težimo perfektnu utakmicu. To će doći kada bude bilo potrebno, sada je važno da kroz igru u odbrani i za tim pronađu svoje mesto u timu. Na taj način tim ide napred", rekao je Đorđević.

Selektor je objasnio da zbog čega nije u igru uvodio kapitena Nenada Krstića.

"Krstić je u Beogradu odradio sa nama nekoliko treninga i moramo da budemo pažljivi s njim. Ovo nije bila utakmica za njega zbog snage brzine protivnika i u ovom trenutku on nije u formi za ovakav tempo košarke", naveo je Đorđević.
КUPUJEMO STVARI, KOJE NAM NE TREBAJU
SA PARAMA KOJE NEMAMO
S JEDNIM JEDINIM CILJEM
DA FASCINIRAMO LJUDE KOJE NE VOLIMO

Корисников грб
ignja
~ moderator ~
~ moderator ~
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод ignja » 18 Авг 2014, 10:38

Gledajući pripremne utakmice naše reprezentacije pred svetsko prvenstvo, generalno gledajući ja sam zadovoljan igrom naše reprezentacije i onim što selektor hoće od igrača. Danas u košarci trener je jako bitan. Pre je osnov košarkaške igre bio razraditi igru da se postigne koš više od protivnika, i u tome su igrači na terenu najčešće sami svojom lucidnošću birali puteve ka tom cilju.
Danas se košarka igra po principu primiti koš manje od protivnika. Danas trener na tabli crta šta će da se igra, crta kretanja igrača i sl. Što ser Vinston Čerčil reče, više vredi jedan lav koji predvodi vojsku magaraca, od vojske lavova koje predvodi magarac.
Danas svaki trener bira pre svega tim, pa se često desi da u 12. Ne uđu neki igrači individualno kvalitetniji od izabranih.Zato me jako zanima koga će selektor izabrati za put u Španiju.
Od tri povređena igraća, čiji se oporavak čeka za Krstića tvrdim da nam je 100% potreban. Ostala dvojica takođe, ali spremni, jer njihove zamene su prikazali dobre igre.
Pozitivno me je iznenadio Jović, čijoj igri u napadu ni najžešći kritičari ne mogu naći ni jednu primedbu. Takođe i Simonović , Birčević.........kažem biće vrlo zanimljivo videti Saletov izbor.
Po meni na poziciji 1. Sve zavisi od spremnosti Teodosića
Na poziciji 2. Siguran je Bogdanović
Na 3. Bjelica
4. su me sve zadovoljile, čekam da čujem Saletov izbor
Kao centri figuriraju Krstić i Raduljica
Po meni onaj koji nije odgovorio postavljenim zahtevima je Micov, i kad bih se ja pitao za njega bih jedino bio siguran.

SA PARAMA KOJE NEMAMO

S JEDNIM JEDINIM CILJEM

Корисников грб
ignja
~ moderator ~
~ moderator ~

Порукаод ignja » 21 Авг 2014, 23:49

Srbija se mučila sa Novim Zelandom

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Novi Zeland u Vršcu sa 83:79, u pretposlednjoj proveri pred Mundobasket u Španiji.
Слика
Ekipa Aleksandra Đorđevića će i poslednji meč pred put na Svetsko prvenstvo odigrati protiv iste selekcije u nedelju u hali Pionir.

Najvažnija stvar sa utakmice u Vršcu je povratak Miloša Teodosića na parket posle povrede zgloba. On je odigrao 20 minuta uz učinak od 6 poena i 3 asistencije.

Miroslav Raduljica je bio dominantna figura ovog meča sa 21 poenom, 4 skoka i 9 iznuđenih prekršaja. Bogdan Bogdanović dodao je 16 (4-6 za tri), Nemanja Bjelica imao je 8, a Raško Katić 7 poena. Na drugoj strani, Vebster je ubacio 18, a Peni i Vukona po 12 poena.

SA PARAMA KOJE NEMAMO

S JEDNIM JEDINIM CILJEM

Корисников грб
ignja
~ moderator ~
~ moderator ~

Порукаод ignja » 27 Авг 2014, 10:20

Nalazim se trenutno tamo gde mi je internet veza loša, tako da dok ovo pišem ne znam koji je igrač otpao sa spiska potencijalnih putnika za SP u Španiji.
Mislim da onaj incident Micov je napravio svesno,revoltiran zbog trenutnesituacije jer je predosetio da bi on mogao biti jedan od prekobrojnih jer je Sale od njega tražio da igra ono što on inače ne igra, primoran na to zbog povrede Nedovića. Iznerviran Micov je onako reagovao, i bi šta bi.
Mislim da prekobrojnog treba tražiti na poziciji 1. Ili. 4ili5. M i s l i m da će se Sale odlučiti za rez na4.ili 5. Da bi to mogao da bude Mitrović ili Katić.
Napominjem da je to moje skromno mišljenje,jer ja sam samo jedan od onih koji prate ovaj sport, da imam neko veće znanje bio bi selektor, a ne ovo što sam.
Danas sam pročitao da mi je predosećaj bio dobar

SA PARAMA KOJE NEMAMO

S JEDNIM JEDINIM CILJEM