Neke moje misli o životu

Уредник: Moderatori

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 275
Придружен: 07 Мај 2008, 23:40
Место: Raska
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 30 Нов 2008, 16:14

-Prosto je neverovatno koliko se kod nas,pa i u svetu govori o ljubavi.Ali je još neverovatnije koliko ljubavi u svetu ima malo.Usta su nam puna ljubavi,lepih reči,dobrote,a šta je u srcu;pohlepa,interes,iskorišćavanje drugoga.Tužan je zaključak da se dobar deo čovečanstva pretvorio u licemere i to one najgore vrste.
Naše je samo ono što poklonimo drugima
Otac Mitrofan Hilandarac

Корисников грб
gresnica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3784
Придружен: 30 Окт 2007, 22:23
Место: cekam otacastva

Re: Neke moje misli o životu

Порукаод gresnica » 03 Дец 2008, 19:14

Rale пише:-Prosto je neverovatno koliko se kod nas,pa i u svetu govori o ljubavi.Ali je još neverovatnije koliko ljubavi u svetu ima malo.Usta su nam puna ljubavi,lepih reči,dobrote,a šta je u srcu;pohlepa,interes,iskorišćavanje drugoga.Tužan je zaključak da se dobar deo čovečanstva pretvorio u licemere i to one najgore vrste.

Рале, истину пишеш. Говорећи о Љубави, ми је, заправо, блатимо. Чак нисмо достојни ни да мислимо о њој, са оваквим мислима. Али јој зато свакако, на сам помен - попут детета, - увек требамо испружити руке; не да је узмемо, већ да она понесе нас.

stvoorr
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 13 Јун 2009, 00:05

Порукаод stvoorr » 15 Јун 2009, 00:02

Pravo zboris nema sta, danas je pojam uspesnosti povezan sa procentom necasnosti i debelog obraza. Ljubavi nigde, ni bratske, ni drugarske niti bilo koje druge, ako je i ima obavezno zavrsi nanekom stubu srama. Nebih da zvucvim vulgarno ali volim da kazem da smo u zemlji gde J_ _ _ U LUDI ZBUNJENE, samo sto mi se ponekad cini da smo mi zemlja zbunjenih ludaka, pa sad ko razume shvatice. Umesto ono malo sto nam ostalo da cuvamo i to polako gubimo, niti znamo da sacuvamo niti da se slozimo. Kazu da je bog dao Rusima da se iskupe kroz molitvu, Grcima kroz milosrdje i pomaganje drugima a Srbima kroz patnju i stradalnistvo. I pored svega nismo naucili lekciju, pa cete danas mnogo pre naci Hari Potera, Gospodare prstenova ili Tajne masonerije u nekoj knjizari nego sabrana dela Oca Nikolaja Velimirovica, a mnogo bi se vise naucilo i pozitivnog upilo iz par njegovih recenica negoli iz svih gore spomenutih knjiga zajedno. Decu u obdanistima zasipamo slikovnicama iz engleskog jezika, a mali broj u osnovnim skolama bira veronauku. Na vecini tv stanica pre cete naci bozicnu bajku, crtani o pokemonima(neka vrsta demona u japanskoj mitologiji) ili nesto slicno, a retko ili nikada pricu o Bozic Bati, Cvetima, Svetom Savi, Svetom Nikoli ili neki putopis po Srpskim manastirima. Ja toliko pa sad sta bude.

jinjan
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 445
Придружен: 21 Дец 2008, 22:57

Порукаод jinjan » 11 Мар 2010, 04:58

...Greška nije manja ako svi greše...
ili ti na srpskom...
džabe budali pričati...
ili...
pametan shvati nekad, budala nikad...

zelenooka
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 19
Придружен: 29 Апр 2008, 19:15
Место: Beograd

Порукаод zelenooka » 08 Апр 2010, 04:56

...Kažu, budućnost dolazi sutra ujutru ?!... Moze li se to promeniti... ?

zelenooka
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод zelenooka » 08 Апр 2010, 04:57

Privlači me prolazak kroz vreme !
Onda bi se odlaskom u prošlost ... mogla uništiti ovakva sadašnjost...... !

zelenooka
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод zelenooka » 08 Апр 2010, 05:00

S' vatrom se pune svi prostori ...sva polja u tamnoj izmaglici.
I jedno vreme , sve izgara, sve leti , poskakuje i propada ....sve se sveti u vatrenom zagrljaju ,
a onda , iznenada usidrimo sve svoje snove kao čamce , i ništa više nije kao što je bilo pre jer ...svako je po svom zakonu stvoren a svi smo mi ovde jednaki ali ........... prolazni.....!!

Корисников грб
ignja
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 6248
Придружен: 20 Мај 2010, 10:38
Место: tamo daleko

Порукаод ignja » 23 Мај 2010, 13:02

stvoorr пише:Pravo zboris nema sta, danas je pojam uspesnosti povezan sa procentom necasnosti i debelog obraza. Ljubavi nigde, ni bratske, ni drugarske niti bilo koje druge, ako je i ima obavezno zavrsi nanekom stubu srama. Nebih da zvucvim vulgarno ali volim da kazem da smo u zemlji gde J_ _ _ U LUDI ZBUNJENE, samo sto mi se ponekad cini da smo mi zemlja zbunjenih ludaka, pa sad ko razume shvatice. Umesto ono malo sto nam ostalo da cuvamo i to polako gubimo, niti znamo da sacuvamo niti da se slozimo. Kazu da je bog dao Rusima da se iskupe kroz molitvu, Grcima kroz milosrdje i pomaganje drugima a Srbima kroz patnju i stradalnistvo. I pored svega nismo naucili lekciju, pa cete danas mnogo pre naci Hari Potera, Gospodare prstenova ili Tajne masonerije u nekoj knjizari nego sabrana dela Oca Nikolaja Velimirovica, a mnogo bi se vise naucilo i pozitivnog upilo iz par njegovih recenica negoli iz svih gore spomenutih knjiga zajedno. Decu u obdanistima zasipamo slikovnicama iz engleskog jezika, a mali broj u osnovnim skolama bira veronauku. Na vecini tv stanica pre cete naci bozicnu bajku, crtani o pokemonima(neka vrsta demona u japanskoj mitologiji) ili nesto slicno, a retko ili nikada pricu o Bozic Bati, Cvetima, Svetom Savi, Svetom Nikoli ili neki putopis po Srpskim manastirima. Ja toliko pa sad sta bude.

O ovoj zemlji, a ti si je lepo i tačno opisao, ljubav (prema bližnjem) se smatra slabost. Pa sramota me je, kada se malo zamislim što živim u takvoj sredini. Preko 80 % posto populacije bavi se pričama šta je bilo na farmi, šta je Mika rekao Žiki..............................."mali ljudi ptičaju o ljudima, a veliki o idejama"
КUPUJEMO STVARI, KOJE NAM NE TREBAJU
SA PARAMA KOJE NEMAMO
S JEDNIM JEDINIM CILJEM
DA FASCINIRAMO LJUDE KOJE NE VOLIMO