Neke moje misli o životu

Уредник: Moderatori

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 275
Придружен: 07 Мај 2008, 23:40
Место: Raska
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 27 Нов 2008, 23:16

Naše je samo ono što poklonimo drugima
Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 28 Нов 2008, 00:20

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 28 Нов 2008, 00:50

U životu postoji ljubav i nasuprot njoj interes.I svi se kunemo u ljubav kao nešto sveto,što ona i jete,ali nažalost interes mnogo više puta pobeđuje ljubav.Tako je i u poslu,i u ljubavi muškarca i žene.Bolje reći u svim sferama života.I oduvek sam se u sebi pitao šta je to toliko jako u tom sopstvenom interesu,pa pobeđuje čak i ljubav.Kakav to nagon tera čovek,ženu,da trči za nekim prolaznim i kratkotrajnim stvarima u životu,koje ljubav stavljju u drugi plan. Dali smo toliko egoistična i sebična stvorenja mi ljudi.
Posebno me je to zanimalo u muško-ženskim odnosima.Kakve to niske strasti i porivi teraju čoveka da ostavi biće koje voli i koje mu je drago,zarad novca, karijere,i nekog uživanja kako vole da kažu.Dali može mlada devojka od 25.godina da voli starca od 60.godina.Mislim da nemože,a koliko danas imamo takvih veza.

Očigledno je da je zaista mali broj onih koji su spremni da iskreno vole,prezru taštinu ovog varljivog i lukavog sveta.Onih koji veruju u ljubav i spremni su da se odreknu svega zarad ljubavi.Ali to su po meni najbolji ljudi,i na kraju i najsrećniji. Sve prolazi i lepota i bogatstvo i zdravlje,ali ljubav je večna.

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 28 Нов 2008, 01:13

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 28 Нов 2008, 01:29

Postoji jedan broj ljudi koji mi kažu(a dali tako i misle neznam)da sam dobar čovek.Meni je zaista žao što ću te ljude razočarati.Ne zbog toga što ja neću želeti da budem dobar,već zasigurno zbog toga,što će ti ljudi vremenom menjati svoje mišljenje i vrednosti,a sasvim normalno menjaću se i ja.Tako da ću možda doći u situaciju da oni koji me sada hvale,za neku godinu počnu pričati o meni svašta.Zato nevolim kad mi ljudi leporeče i hvale me,više volim kad ljudi o meni govore i misle loše,jer tada znam da ih sigurno neću razočarati.

-Verovatno da u životu neću postati ono što ja želim i o čemu sanjarim,ali takođe je malo verovatno da ću biti i ono što bi drugi želeli da budem.Biću ono zašta me je Bog stvorio.

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 28 Нов 2008, 13:20

Postoji ne baš mali broj ljudi,koji zaista misle da njihove kokoške nose dvožučna jaja,pa ih zato duplo i cene,a obično ta njihova jaja su mućkovi.

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 28 Нов 2008, 13:54

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 28 Нов 2008, 22:32

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 28 Нов 2008, 23:00

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 29 Нов 2008, 00:59

-Najveća moja nesreća nije u tome što sam u sukobu sa ljudima,sa okolinom,sa stvarima koje me okružuju,najveća moja nesreća je u tome što sam u sukobu sam sa sobom.

-Dali sam bio toliko ludi zanesen u svojim mislima i idejama da me zaista niko i pored najboljih namera nije mogao shvatiti,ili nisam naišao na osobu koja bi stvarno želela da me shvati,koja bi mogla da me razume i shvati,s obzirom na složenost moje ličnosti.

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 29 Нов 2008, 01:14

-Nešto najgore za čoveka koji je svestan svojih gršaka i grehova u životu,i koji je rešio da se istinski pokaje i promeni svoj život,zapravo započne novi,stalno mu ponavljati grehe koje je počinio.To je novo breme za ionako načetu dušu.To je kao kad je rana gotova da zaraste,a neko joj neda.

-Da bi čovek počeo da razmišlja o cilju i smislu života,potrebno je da doživi neki jak udarac sudbine,nešto što će promeniti njegov život i pogled na svet koji je do tada imao.

-Da bi neko zaista bio čovek u pravom smislu te reči,potrebno je mnogo.Potrebno je pre svega proći u životu kroz razna iskušenja.Doživeti patnju,nevolje,duševni bol.Jer samo čovek koji zna šta je muka,nesreća,bol,patnja,uistinu može biti pravi čovek.A pravi čovek možete biti tek onda,kada ste u stanju da razumete i shvatite,ne samo srećne ljude,ili one koji imaju male probleme,već i one ljude koji su duboko nesrećni,koji pate,stradaju.

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 29 Нов 2008, 13:27

-Svi veliki ljudi;naučnici,filozofi,mislioci,duhovnici,pisci,muzičari,su tokom svog ovozemaljskog života,bili pravi mučenici i paćenici i od nikoga shvaćeni.Eto cena veličine i genijalnosti je ta da ti ljudi budu prezreni od sveta u kom žive,da ih svet i savremenici odbace.I zaista se tu potvrđuje ona činjenica,da oni koji su najviše dali svetu i čovečanstvu,budu odbačeni kao bezvredni i ništavni.Surove li istine.

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 29 Нов 2008, 13:43

-Da bi u starosti bili poštovani,očigledno je da u mladosti moramo da doživimo mnogo bola patnji,jer samo to dvoje čoveku donose dragoceno pozitivno iskustvo.Ako hoćemo lepu starost,onda u mladosti zaista moramo da pretrpimo mnoga iskušenja.Ako nam je mladost prošla uzalud,u beznačajnim stvarima,nemožemo i nemamo pravo da od starosti očekujemo blagodati,koje inače starost sama po sebi nosi.Naši stari su bili mudri pa su govorili onima koji mladost troše na beznačajne stvari"PITAĆE VAS STAROST GDE VAM JE BILA MLADOST".

-Sada živimo u vremenu kad se na stare ljude gleda sa prezirom,kao na neke osobe koje su suvišne u društvu,a kad bi bili malo samo pametniji i imali ljubavi u sebi mnogo bi mogli da naučimo od tih starih ljudi koji imaju bogato životno iskustvo i proživljavali su i lepe ,ali i ružne trenutke u životu. Ali nažalos mi smo narod ,koji je odbacio sve ono što je dobro i pozitivno i što je krasilo nas Srbe,i uputili smo se nekim novim putom,a da ni sami nemamo nikakvu predstavu šta nas zapravo čeka tamo.

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 29 Нов 2008, 14:40

Čini mi se da čoveku ,u ovom ovozemaljskom životu je retko šta potrebno u tako velikim količinama kao strpljenje.Zaista čovek mora da se nauči strpljenju,ukoliko želi da izbegne mnoge stvari koje nam mogu naneti mnogo štete i bola,a sasvim su nepotrebni.Zato naš narod i kaže STRPLJEN SPAŠEN.Zato naoružajmo se strpljenjem.Mada je to mnogo lakše reći nego zaista biti strpljiv.

Otac Mitrofan Hilandarac

Rale
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Контакт:

Neke moje misli o životu

Порукаод Rale » 29 Нов 2008, 14:47

-Postoje mnoge muke i nesreće na ovome svetu,mnogo boli i patnji,ali po meni,najnesrećniji je onaj čovek koji je živeo na zemlji a nije osetio šta je ljubav;onaj koji nikad nije voleo i koji nije bio voljen.

Otac Mitrofan Hilandarac

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable