Pravda za Garagić Denisa ~ kada?!?

Bez ustručavanja! Samo hrabro!

Уредници: nevenkagaragic, Moderatori

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1384
Придружен: 03 Нов 2008, 19:43
Место: Tuzla
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 11 Нов 2008, 20:36

Denis, moj mili sin, nije medju nama vise od tri godine, tacnije od 25.07.2005.godine.
Nikada se nije vratio kuci sa Interne klinike UKC-a Tuzla, na kojoj je proveo 3 dana prepusten sam sebi i svojoj teskoj bolesti, sa simptomima na koje lekari uopste nisu obracali paznju. A kardio simptomi ANEURIZME bili su SKOLSKI, to sam kasnije shvatila, ja - medicinski laik, citajuci o toj bolesti.

Ovo je prica o mom sinu i mojoj borbi za istinu i pravdu. Pocecu sa knjigom, dokumentarnom, koju sam sama sacinila 2006.godine, dala na stampanje, i podelila Denisovim prijateljima sirom sveta (BiH, Srbiji, Hrvatskoj, Austriji, Nemackoj, Svedskoj, Kanadi, Americi, Australiji). Da, imao je prijatelje sirom sveta.

Denis je bio jedna predivna dusa, inteligentan, kulturan i svestran mladi COVEK koji je od zivota ocekivao mnogo, a dobio tako malo.

Denis je jos uvek tu, s nama! Iako fizicki odsutan, uvek je u nasim mislima i uvek ce biti tu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7CZ4gWlZ07o[/youtube]
Слика
http://www.youtube.com/watch?v=7CZ4gWlZ07o

Denisov intervju na TV Tuzlanskog kantona avgusta 2000.godine, a povodom angazovanja (kao prevodilac i tehnicki koordinator) u projekta internacionalnog festivala Tuzla Wave u Tuzli, u organizaciji Medjunarodnog foruma solidarnosti «EMMAUS».
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:39, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 11 Нов 2008, 20:44

Knjiga o Denisu koju sam sacinila 2006.godine, godinu dana nakon Denisove smrti...

1. strana
Слика

2. strana
Слика

3. strana
Слика

4. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:43, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 11 Нов 2008, 20:50

5. strana
Слика

6. strana
Слика

7. strana
Слика

8. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:45, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 11 Нов 2008, 21:29

9. strana
Слика

10. strana
Слика

11. strana
Слика

12. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:48, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 11 Нов 2008, 21:39

13. strana
Слика

14. strana
Слика

15. strana
Слика

16. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:50, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 12 Нов 2008, 06:36

17. strana
Слика

18. strana
Слика

19. strana
Слика

20. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:52, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 12 Нов 2008, 06:41

21. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:53, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 12 Нов 2008, 22:39

22. strana
Слика

23. strana
Слика

24. strana
Слика

25. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:55, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 12 Нов 2008, 22:47

26. strana
Слика

27. strana
Слика

28. strana
Слика

29. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 19:57, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 13 Нов 2008, 23:32

Dana 20.09.2005.god.na protokol UKC-a predajemo zahtev za pokretanje istrage povodom smrti naseg sina Garagic Denisa, a vec sutradan, 21.09. dolazi NA DENISOVO IME racun za intervenciju dezurnih lekara na Internoj klinici 23.07.2005.god. oko 16h (ime im je Mario Krizic i Salih Azapagic). Nigde nema pisanog traga njihove "intervencije", a knjiga protokola je prepravljana – vidi se iz kopije koju posedujem).

Denisu daju inekcije za pritisak i vracaju ga kuci. Kasnije saznajemo da je taj dvojac "strucnjaka" vec to popodne odredio "svoju" dijagnozu, jer tu noc kad smo Denisa ponovo doneli u teskom stanju rekli su da "takvih" njima dolazi svaki dan troje-cetvero.

Dakle, nisu ni nameravali uvaziti i reagovati na reci doktora u Denisovoj pratnji da se radi o "teskom kardioloskom slucaju".

Zivim za dan kad ce njihov zlocin biti kaznjen.

30. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 20:04, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 13 Нов 2008, 23:40

Na nas zahtev od 20.09.2005.god. upucen UKC-u na ruke Mujkanović Nedretu, direktoru UKC-a Tuzla, 08.10.2005.god. stize odgovor, u potpisu medicinski direktor Kasim Muminhodzic.

I to je sve s njihove strane, osim saopstenja u "Dnevnom avazu" od 25.01.2006.god. na kojem smo insistirali (demant da se radi o drogi), sto kasnije sledi.

31. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 20:06, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 14 Нов 2008, 00:06

Samira Hasic, dezurna u nedelju 24.07.2005.god. ceo dan i noc, u ponedeljak ujutro 25.07.u 8 h u svom izvestaju preporucuje da se ukljuci psihijatar (zbog ovisnosti).

Istog dana u 12 h i 30 minuta Denis je preminuo.

32. strana
Слика

33. strana
Слика

34. strana
Слика

35. strana
Слика

Cudno je da sve anamneze nose datum 25.07.2005.god., kada je vec nastupila smrt. Ocito se radi o "friziranju".

Citiram deo iz zahteva klinici od 20.09.2005.god. :

"Ovo sve navodim jer me strašno boli, kao roditelja, da se u izvještajima preuzetim iz klinike pišu GRUBE NEISTINE, a posebno što se vidi u drugom dijelu teksta-izvještaja, za koji ja sumnjam da je naknadno dokucan, a to je da pacijent:

-negira teško disanje - ??? (o kojem to oni pacijentu pišu?)
-negira bol u grudnom košu - ??? (nemam komentara)
-ima dobar apetit - ??? (možda, ako se tako tretiraju one silne boce infuzije )
-ima dobar san - ??? (ko, ako misle na sebe-doktore, onda sigurno nije laž)
-nema temperaturu - ??? (ko je i kada mjerio?)
-ne puši duhan - ??? (rečeno im je da je puno pušio).

Zaključak se nameće sam po sebi : kad je sin preminuo okružen tolikim brojem medicinskog osoblja, onda su u trenu svi shvatili da su od samog početka totalno promašili dijagnozu, odnosno sve vrijeme išli u pograšnom pravcu u određivanju dijagnoze. S obzirom da smo podnijeli zahtjev za obdukciju i zahtjev za izuzimanje kompletne bolesničke dokumentacije, vjerovatno su sa gore navedenim negiranjima «štimali» izvještaje, kako bi im koliko-toliko išli u prilog kod dokazivanja krivnje za smrt pacijenta čije stanje ni u jednom trenutku nisu prihvatili ozbiljno, niti profesionalno. Zašto u izvještajima nigdje nije navedeno da je pacijent došao u pratnji doktora-specijaliste, zašto ne piše šta je doktor izjavio, pogotovo zašto se ne spominje da je kod kuće imao kliničku smrt? Važne činjenice se nigdje ne spominju, ali zato su izvještaji puni neistinitih navoda ."
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 20:13, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 15 Нов 2008, 22:46

36. strana
Слика

Otpusna lista od 25.07.2005.godine u kojoj stoji : boravak od 25.07. do 25.07.2008.godine??? Gde je moj sin bio od 23.07.?
NA PRIJEMU, u tzv. Dnevnoj bolnici!
Na otpusnoj listi pise DIJAGNOZA koja je utvrdjena obdukcijom, potvrdom smrti od 26.07.!!??

37. strana
Слика

38. strana
Слика

Na pismeni zahtev nas, Denisovih roditelja, izvrsena je obdukcija. Zasto smo je trazili?
Nisam mogla shvatiti da se moj sin, izuzetno inteligentan, drustven, otvoren, vrlo poverljiv i privrzen porodici, u 26-oj godini poceo drogirati. A lekari NISU ZNALI.
Tek kasnije smo saznali da su bili sokirani i zaprepasceni njegovom smrcu, jer su shvatili GRESKU u dijagnozi. A upravo taj dan, 25.07.2005.godine htedose ga poslati kuci jer "nije mu nista" kako su rekli.
Zalosno je da je moj sin, sa teskom kardioloskom bolescu, preminuo na GASTROLOSKOM odelenju. Neka je na cast klinici, njenim lekarima i rukovodstvu! Jedan kardiolog ove klinike rece (naravno u cetiri oka) za Denisov slucaj : "to je veliki samar nasoj dijagnostici".

39. strana
Слика

Слика

Insistirali smo da klinika JAVNO, sa Denisovom slikom, demantuje uzrok smrti koji se prepricavao od strane lekara, (diletanata koji nisu znali ili hteli utvrditi pravu dijagnozu). Ta prica o drogi je plasirana iz klinike, od strane njihovih zaposlenika.
Koliko se suprug s njima "ubedjivao" dovoljno govori podatak da je dobio SECER.

Iz samog teksta saopstenja vidi se da je isti veoma "pazljivo" srocen, kako bi udovoljili zahtevu roditelja, ali da klinici ne namaknu "omcu oko vrata" kako rece Kasim Muminhodzic, tadasnji medicinski direktor UKC-a.

Saopstenje je objavljeno je u "Dnevnom avazu" 25.01.2006.godine, tacno 6 meseci nakon Denisove smrti.
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 20:27, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 15 Нов 2008, 22:59

40. strana
Слика

41. strana
Слика

22.02.2007. godine u emisiji "Zabranjeni forum" TV Pink-a, tema je bila : "Da li verujete novinarima?". Posto sam cesto slusala na TV-u profesora Spahic Besima o raznim BH temama i veoma ga cenim, javila sam se u emisiju i pitala za njegovo komentar odbijanja novina da ovaj moj "IN MEMORIAM" bude objavljen? Rekla sam da pretpostavljam da bi objavili ZAHVALNICU, a eto optuzbu nece. Moram napomenuti da je tekst iz TZ dopisnistva faksom poslat po "blagoslov" glavnih iz Sarajeva, ali nije dobio prolaz.
Profesor je zaista bio opsiran, ukratko se svodi na sledece : u malim sredinama kao sto je Tuzla (i njegov rodni Travnik), gde se svi znaju, uvek postoje hadzije, ljudi od ugleda, koje svi stite, a pop, hodza, rabin, doktor, ucitelj – zakon je sta oni kazu. Mali, obicni covek koji nije u strukturi tesko moze da istera svoju pravdu.

Oko mog pitanja su se "sporjeckali" Sejad Luckin iz "Dnevnog avaza" i Suzana Mijatovic iz "Slobodne Bosne". Naime, Luckin je rekao da novinar odgovara za ono sto objavi, te da ne moze neko napisati sta hoce i traziti da se to objavi. Tada ga je "docekala" Mijatovic recima kako je "Avaz" nedavno objavio ostar demanti Mire Purivatre, e tu Luckin pokazuje koliko je dvolican odgovorom: pa sta, covek platio, mi objavili!?
E, urednice, urednice, pa i ja bih platila! Ocito su na delu dvostruki arsini. Nego, sto ne priznate da se bojite imena koje sam javno prozvala? Ja sam ih prozvala, ja cu odgovarati!

U pomenutoj emisiji jedna gospodja je rekla (kasnije sam saznala da se zove Tanja Topic, politicki analiticar): Denisov slucaj je mogao biti povod za jednu veliku istrazivacku pricu koja je mogla da istrazi pitanje u medicini, odnosno greske lekara i da se napravi sjajan istrazivacki tekst koji se moze primeniti na citav prostor BiH.
Ja sam ipak nasla nacin da objavim sta sam naumila, te sam pomenuti tekst uvrstila u knjigu koju sam pripremila svojim skromnim neprofesionalnim znanjem, te predala profesionalcima na stampanje. Knjiga ce ostati iza mene, iza nas, da svedoci o tragediji jednog mladog Tuzlaka, Garagic Denisa.

Ja nemam pravo spominjati ostale. Ima jos primera iz ove "poznate" klinike u Tuzli, pa cak i primera sa istim imenima lekara koji ponavljaju (nekaznjeno) greske!
Gde su oni koji imaju dokaze? Zasto cute?
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 20:35, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
nevenkagaragic
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Контакт:

Порукаод nevenkagaragic » 16 Нов 2008, 22:35

42. strana
Слика

43. strana
Слика

44. strana
Слика
Последње учитавање од nevenkagaragic дана 05 Нов 2015, 20:36, учитано 1 пут укупно.