Mali princ adaptacija za pozorišnu predstavu?

Уредници: koen, vuk

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
wanderer
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 91
Придружен: 08 Авг 2007, 12:02
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mali princ adaptacija za pozorišnu predstavu?

Порукаод wanderer » 19 Јан 2014, 20:32

Pozdrav svima od povratnika Wanderer :mah

Pokušavam da nadjem adaptaciju Malog princa za pozorišnu predstavu, ali ne uspevam. Može li mi neko pomoći?

Obzirom da je ideja da se predstava radi na slovačkom jeziku, trenutno adaptiram knjigu, ali... dobro bi mi došle ideje ukoliko je neko već radio na srpskom ili engleskom.

Za sad sam pronašla samo adaptirani tekst pozorišta Patos, ali ideja naše predstave nije da bude baš toliko savremena (mada sve pohvale za ono što su ti mladi ljudi uradili :ok

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 518
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 21 Јан 2014, 16:06

Radio sam to ima 15 godina unazad, dramaturšku adaptaciju i režiju. Nemam više taj tekst. Mali Princ je većim delom u dijalozima, tako da nije nešto mnogo teško izvući ono što je interesantno za predstavu. U svakom slučaju, dobićeš fragmente, a stvar je režije kako ih ukopčati... :mah
Perpetuum labile