Tragedije više nema? (J. Hristić)

Уредници: koen, vuk

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Корисников грб
Ledžer
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 19
Придружен: 07 Окт 2012, 12:25
Место: Subotica
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Tragedije više nema? (J. Hristić)

Порукаод Ledžer » 25 Окт 2013, 00:44

Ljubitelj sam antike i celokupnog starog veka, kao perioda u istoriji. Volim i srednji vek, a za mene lepota i uzvišenost istorije nestaje od kada je ispaljen prvi metak. Jedna od mojih omiljenih istorijskih ličnosti jeste, dobro poznati, kontraverzni Neron, rimski imperator "u narodu" poznat kao palikuća, materoubica i bolesnik, a ja bih ga prosto, neutralno, odredio: vladao od 54. godine nove ere do 68. Pisao sam maturski rad o njemu i njegovom životu, a sada planiram da napišem tragediju, a zatim i roman. Pokrećem ovu temu o tragediji, jer sam se upustio u istraživanje njenih beskonačnih tragova. Poslužio sam se kritikom Jovana Hristića pod naslovom "O tragediji". Zanimaju me vaša mišljenja o njegovom stavu, koji je izveo služeći se raznoraznim izvorima i iskustvom, da tragedija više ne postoji. Njeno mesto su popunile groteska, komička tragedija i melodrama. Zanima me mišljenje posetioca ovog foruma o toj kritici (ako je neko pročitao), kao i o samoj tragediji kao pozorišnom žanru, vrsti drame. Ako ima onih toliko voljnih, voleo bih da čujem komentare na ideju pisanja tragedije o Neronu.
Život je jedna obična šetnja. Ti biraš gde i kad ćeš da odmoriš.