"Bliskost"

Уредници: koen, vuk

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

"Bliskost"

Порукаод Zvoncica » 16 Мај 2010, 00:29

Слика
otvorena sam za komentare :wink:[/quote]
СликаСликаСлика

СликаСликаСлика

Слика

СликаСликаСлика

СликаСликаСликаСлика

СликаСлика

Слика

СликаСликаСлика

СликаСлика

СликаСликаСлика

СликаСлика

СликаСликаСлика

СликаСлика

sad cekam utiske ... ;)

Слика

Слика

Слика

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 16 Мај 2010, 00:36

Sinoć je na velikoj sceni pozorišta KPGT održana premijera predstave "Bliskost" pozorišta "Alisa".
Prva predstava nakon šest godina na toj velikoj sceni.
U popodnevnim satima, naravno, krenulo je loše da gore ne može biti.
DVD je otkazao poslušnost, moji najvažniji gosti definitivno su mi saopštili (neću biti patetićna pa ću pričati u množini) da nikako, iz prostih tehničkih, nekome čak banalnih razloga neće moći da dođu, nestao je snimak razgovora potrebnog za predstavu, nije imao ko da ode da doveze selektora, počela je i oluja .... hmmm.... ah, da i mikseta je u nekom momentu izgubila kontakt.
Umesto u 17h probu smo počeli u 19:20h.
Ja sam bacila pripremljenu, svoju,svečanu garderobu pomirena sa činjenicom da nikog mog na premijeri neće biti.
Proba katastrofa... do poslednje scene. Međutim, u poslednjoj sceni naježih se potpuno. Nikad uverljivija. Napolju grmi a scenom se prolama:
ALISA: Ali zašto si mene stavljao na probu?
DAN: Zato što sam jebeni idiot.
ALISA: E, pa, dosta mi je da volim idiota! Ti si mene ostavio.Izlazi.
DAN: Nemoj to da radiš, Alisa. Razgovaraj sa mnom.
ALISA: Razgovaram. Odjebi.
DAN: Izvini. Pogrešno si me shvatila. Nisam to mislio.
ALISA: Jesi.
DAN: Ja te volim.
ALISA: Gde?
DAN: Šta?
ALISA: Pokaži mi gde je tvoja ljubav. Ne vidim je, ne mogu da je dodirnem, ne mogu da je osetim, ne mogu da je čujem. Čujem neke reči, ali ne mogu ništa da uradim sa tim tvojim olako izgovorenim rečima. I zato... izvoli izlazi ili ću ja izaći, što, jebi ga, ne bi bilo u redu, jer ovo je u moju čast.
DAN: Molim te, saslušaj me.
ALISA: Što god rekao, kasno je ....

Nažalost... ovo su samo reči a doživljaj i scenu vam nikako ne mogu preneti.
Poče da odzvanja...nešto se tu čudesno dogodilo i preokrenulo naglavačke.
Čudan, neponovljiv osećaj..a sve onim gromom.
Bez reči su sišli sa scene, bez reči vratili svu rekvizitu i kostim na svoje mesto, bez reči seli i ćuteći upijali neponovljivost tog momenta.
Sedela sam neko vreme zureći u praznu, velelepnu scenu...ustala, obukla svoj frak i stavila svoj cilindar...pogledala se u ogledalo i uzdahnula, telefonirala, zadrhtala, prestala da mislim...samo osećala... predstava se budi...

21:45 - izašla sam u foaje - moj profesor koji gleda tenis, nekoliko kolega i nekoliko roditelja. Sve ukupno ni 20 ljudi.

Pa, dobro pomislih odoh da udahnem vazduh...kroz foaje, restoran, baštu, staklena vrata...kad ja tamo, a u mraku, ispred pozorišta ljudi...i to toliko ljudi da samo pristižu i više nemaju gde da stanu.
Šok!
Nakon pogleda na onih 20 ljudi u foajeu ne možete da zamislite kakav je šok ugledati oko 400 ljudi koji stoje ispred pozorišta
Povela sam ih unutra i počeo je prizor u foajeu...ulični prizor, megafon i predstava je polako uplovila u salu.
Deca su bila fenomenalna. Plovidba je bila sigurna i stabilna a usidrenje pouzdano.
Opravdali su svaki trenutak posvećenosti i pokazali kako dele jednaku ljubav, fanatizam i veru kao ja.
Mnogo im hvala.
Predstava, znatno teža, zahtevnija i komplikovanija od mojih dosadašnjih zaokružila se u jednu neverovatnu celinu napunjenu strašću, ljubavlju i posvećenošću.
Publika - neverovatna !
"Alisa" nikad nije imala publiku koja je bolje reagovala, podržavala, smejala se i plakala i na kraju toliko aplaudirala da smo ih jedva izbacili iz sale Poklon je trajao i trajao ... devet puta su izlazili i to je bio tako gromoglasan aplauz da se onaj grom prepao i pobegao u južnije krajeve.

A sad...ono čega sam se najviše bojala. Selektor !
Moja očekivanja su bila da će mi saopštiti kako je onako ili ovako
, ne tako pogodno i povoljno po nas i mene.
Potpuno sam promašila.
Naš selektor je bio ushićen ! Ja sam ga maltretirala da mi ukaže na greške a on je rekao dve tehničke sitnice napominjući kako je ovaj moj rad izuzetno različit od onoga što se od mene očekivalo, potpuno drugačijim, kompleksniji, komplikovaniji, Brhtovski i kako (s osmehom) je on znao da sam ja incidentan reditelj koji šokira svojom smelošću i drskošću da se uhvati u koštac sa temama od kojih svi beže a potpuno su aktuelne i goreće. Rekao je : budite spremni da će da ospu paljbu na vas zbog te smelosti i hrabrosti, ali budite spremni i na to da ću vas ja braniti jer je ovo potpuno opravdan dramaturški i rediteljski potez. Čitao sam tekst i iznenađen sam sa koliko hrabrosti ste se upustili u rizik i intervenisali. Ovaj rad ne može da se poredi sa dosadašnjem jer ste do sad uvek imali literaturu za saveznika a sad ste se usudili da se bavite stvarima u kojima se nedostatak talenta drugih reditelja ne bi mogao sakriti. Bravo !

Wow....ne mogu da verujem.

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 16 Мај 2010, 09:59

Slike odišu pozorišnom atmosferom. Sve čestitke! :mah

Корисников грб
Čičikov
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3751
Придружен: 19 Мар 2006, 23:10
Место: Parnas
Контакт:

Порукаод Čičikov » 16 Мај 2010, 17:23

Čestitam. Rodilo se valja ga ljuljati. :D :mah
"Artem non odit nisi ignarus."

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 16 Мај 2010, 23:39

vuk пише:Slike odišu pozorišnom atmosferom. Sve čestitke! :mah

Hvala.
Tako mi je žao što nisi mogao da učestvuješ u toj atmosferi...
:mah

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 17 Мај 2010, 00:47

Biće dana. ^78^

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 17 Мај 2010, 18:42

http://www.youtube.com/watch?v=r--8pzyyZPI

Da vam malo približim kako to izgleda :wink:
Ima li nekih utisaka ? :mah

Корисников грб
Čičikov
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Čičikov » 17 Мај 2010, 19:45

Marketinški si približila. Pravi utisak tek kad se predstava pogleda. :mah

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 17 Мај 2010, 19:49

cicikov пише:Marketinški si približila. Pravi utisak tek kad se predstava pogleda. :mah

Naravno :)
Pa, izvolite... Dobro nam došli :mah

Корисников грб
Čičikov
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Čičikov » 18 Мај 2010, 22:15

Zvoncica пише:
cicikov пише:Marketinški si približila. Pravi utisak tek kad se predstava pogleda. :mah

Naravno :)
Pa, izvolite... Dobro nam došli :mah

Čim se bude poklopilo slobodno vreme i vaša predstava. Vrlo rado. :mah