Osmi "Festival festivala"

Уредници: koen, vuk

ljuba miljkovic
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 242
Придружен: 07 Авг 2007, 15:25
Место: Srce Sumadije

Порукаод ljuba miljkovic » 12 Авг 2009, 08:45

koen пише:Verujem da je Ljuba sasvim slučajno ispustio da navede još jednu nagradu koju su dobili Crvenčani:

Za najbolju glumicu ovogodišnjeg Festivala festivala proglašena je Biljana Lesi koja je igrala naslovnu ulogu u komadu „Štefica Cvek u raljama života“.

Da, bilo je slučajno! Čestitke Biljani!

ljuba miljkovic
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljuba miljkovic » 12 Авг 2009, 09:05

INSOMNATIC пише:...I da ne zaboravim : vladavinu besčašća i nepravdu nanesenu Senćanima uopšte nisam spominjao. Kako će taj neviteški, prljavi potez objašnjavati budućim generacijama , neka ''selektori'' i fariseji SAS lupaju glavu. Ta skandalozna odluka kojom su pre svega oštetili publiku otkrila je koliko im je malo stalo do pozorišta, a koliko mnogo drže do svoje sujete i nadobudnosti. Sramota!

Možemo li malo detaljnije da pojasnimo ovu situaciju u vezi sa kolegama iz Sente.

Imamo li mogućnosti da dodjemo do nekakvih kriterijuma, propozicija, šta li... o izboru predstava za Trebinje?

Čija je odluka da Senta ne učestvuje? Kakva je bila tu uloga SAS-a?

Ko je farisej, sujetan, nadobudan... i čija je to sramota.

Mislim da je Vuk samo načeo priču, kolega Svrtko je dosta neodredjen...

Svrtko пише:A sto se tice neucesca Sente na Festivalu Festivala,odavno se zna da profesionalni glumci nemaju prava ucesca na amaterskoj smotri.

Svrtko пише:Kao sto neko vec rece u nekom od prethodnih postova,u pitanju je porpozicija festivala koja kaze da nije dozvoljeno ucesce profesionalnih glumaca na Festivalu Festivala... Zato mi je pomalo cudna sva ta halabuka koja se digla zbog neucesca Sente na festivalu.
(...)
PS i nemojte misliti da sam bezrezervni branilac Festivala Festivala,jer znam i tvrdim da u organizaciji istog postoji 1001 rupa koju treba zakrpiti ili u suprotnom,nek' sve ide u onu stvar...

Svrtko пише:Mater im lažljivu i vašljivu,ovdje se priča kako su Vas pozvali a niste mogli doći...pa stvarno užas...Pozdrav iz Trebinja od Halida Muslimovića :)

Hajde, kolega Svrtko, pošto nas već pozdravljaš iz Trebinja, pokušaj da pronadješ ta pravila i da ih okačiš ovde...

... da se ne bavimo spekulacijama!

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 12 Авг 2009, 13:40

Mislim da se dosta toga reklo o ovom slučaju. Ako treba daćemo i detaljnija objašnjenja, bar ona za koja mi znamo.

A kakav stav je zauzeo SAS po ovom pitanju, možete pročitati odve:

http://i28.tinypic.com/28rcig8.jpg

http://i27.tinypic.com/w8b0rb.jpg

http://i27.tinypic.com/nluetk.jpg

Naime, ovo su prva, druga i treća strana dopisa SAS-a organizatorima festivala u Trebinju. :wink:
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 316
Придружен: 16 Јан 2009, 17:25

Порукаод INSOMNATIC » 12 Авг 2009, 14:05

koen пише:Mislim da se dosta toga reklo o ovom slučaju. Ako treba daćemo i detaljnija objašnjenja, bar ona za koja mi znamo.

A kakav stav je zauzeo SAS po ovom pitanju, možete pročitati odve:

http://i28.tinypic.com/28rcig8.jpg

http://i27.tinypic.com/w8b0rb.jpg

http://i27.tinypic.com/nluetk.jpg

Naime, ovo su prva, druga i treća strana dopisa SAS-a organizatorima festivala u Trebinju. :wink:

Pridružujem se Koenovom lapidarnom komentaru. Zašto?
Svi ovi papiri (pisma, kriterijumi, itd) stigli su redovno i na našu pisarnicu i bio sam u prilici da ih pročitam, kad mi je to već profesionalna obaveza.
Mislim da će ovi skenovi biti sasvim dovoljni kao objašnjenje, ali samo za onaj vidljivi deo. No, pošto smo već videli da iz SAS stižu prikladno konstruisana pisma u tonu koji njima odgovora, treba se setiti da je Trebinje samo posledica. Ne treba zaboraviti sve dubioze koje su vezane i za Kulu. U atmosferi takve samovolje i improvizacije, sve je moguće, pa i da prilikom selekcije isplivaju svi mogući nepozorišni motivi.
PS
Nisu samo ovi papiri stigli. Stigao je i opšti (cirkularni) dopis - inicijativa SAS o promeni propozicija, statuta , sa molbom da amaterska pozorišta, domovi kulture, kudovi, itd, itd, daju svoje mišljenje. Samo to. Nigde obligacije SAS - šta će oni s tim mišljenjem raditi, da li će ideje i predlozi biti autorizovani, kako će biti iskorišćeni. Ostao je ružan ukus da neko neprofesionalno želi da kupi vreme i smiri strasti, Uostalom, ne kaže se uzalud ''matoro kuče ne uči se da laje''. Od ovakvog SAS promene možete očekivati tek kad se promene ljudi u njemu.

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 50
Придружен: 03 Јул 2009, 20:53
Место: u snovima

Порукаод marim ja » 12 Авг 2009, 19:49

Svrtko, molim te, ako možeš nekako da dođeš do Pravilnika o učešću na Festivalu Festivala. Meni bi mnogo značilo kada bih videla "crno na belo", a nemam ni jedan način da to saznam, osim rekla-kazala. Unapred ti hvala. Veliki pozdrav za tebe i Trebinje. Predivan grad :mah
"Na ovu zemlju sam svratio da ti namignem malo..."

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 12 Авг 2009, 22:07

Sigurna sam da je pravilnik NEVIDJEN :::%%%book

ljuba miljkovic
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljuba miljkovic » 13 Авг 2009, 14:32

koen пише:Mislim da se dosta toga reklo o ovom slučaju.

Ja, opet mislim da je tek sada, ovakvim "hoćeš kakiš – nećeš kakiš" stavovima sa prve dve strane dopisa SAS-a tek zamućeno...

Ako treba daćemo i detaljnija objašnjenja, bar ona za koja mi znamo.

Treba!!!

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 13 Авг 2009, 15:55

ljuba miljkovic пише:
Ako treba daćemo i detaljnija objašnjenja, bar ona za koja mi znamo.

Treba!!!

Treba :D

Корисников грб
wanderer
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 91
Придружен: 08 Авг 2007, 12:02

Порукаод wanderer » 14 Авг 2009, 12:51

vuk пише:
- Mađari iz Sente su hteli da igraju u Trebinju, ali ih je Trebinje odbilo zato što nije predstava na srpskom, isto tako su prošli i Šiđani jer je bila predstava na slovačkom, a amateri iz Stare Pazove su veći deo teksta morali prepravljati na srpski da bi mogli igrati u Trebinju inače dvo ili trojezičnu predstavu "Sabirni centar"

Ja se izvinjavam, a koji se jezik govori u Visokom , pomenutom u jednom od postova, ili u Podgorici i ostalim crnogorskim mestima?
Srpski?
Zvanično više ne.

Jako mi je žao što Senta nije bila u Trebinju. Baš iz postovanog razloga.

I od mene pozdrav za kolegu iz Trebinja.
Divan vam je grad.
Još divnija publika - nikad takvo nešto nismo doživeli da nam nakon predstave ljudi na ulici prilaze, čestitaju i skandiraju. Nema veće nagrade ni ocene.
A ljudi, toplota, dobrodošlica, srdačnost meštana najdivniji.
Ne dozvolite da zakulisne radnje Festivala pomute gorenavedeno. Grehota je.

ljuba miljkovic
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljuba miljkovic » 14 Авг 2009, 14:56

wanderer пише:I od mene pozdrav za kolegu iz Trebinja.
Divan vam je grad.
Još divnija publika - nikad takvo nešto nismo doživeli da nam nakon predstave ljudi na ulici prilaze, čestitaju i skandiraju. Nema veće nagrade ni ocene.

E, ovo je ONO Trebinje!!! :D

Ja sam, nekih godina bio u vojsci u Bileći... pa, kada se setim da su moji igrali ili će da igraju u Trebinju, sručim im na papir gomilu psovki, stavim u flašu i pošaljem niz jezero, jer Trebišnjice, koja je izvirala kod moje kasarne, u to vreme više nije bilo.

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 518
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 14 Авг 2009, 21:23

ljuba miljkovic пише:
wanderer пише:I od mene pozdrav za kolegu iz Trebinja.
Divan vam je grad.

E, ovo je ONO Trebinje!!! :D

Ja sam, nekih godina bio u vojsci u Bileći... pa, kada se setim da su moji igrali ili će da igraju u Trebinju, sručim im na papir gomilu psovki, stavim u flašu i pošaljem niz jezero, jer Trebišnjice, koja je izvirala kod moje kasarne, u to vreme više nije bilo.

A mi smo,kad nestane leda,vezivali flasu kanapom i buc u Trebisnjicu!Ladjenje...

Svrtko
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 12
Придружен: 01 Авг 2008, 09:48
Место: Trebinje

Порукаод Svrtko » 31 Авг 2009, 12:02

Evo,satrah se ali ne nađoh nigdje pravilnik festivala,bar ne u elektronskoj formi...Sjećam se da svake godine u prvom biltenu,ima pravilnik i propozicije Festivala,pa ću probati negdje da to nađem...Svjestan sam ja da ima dosta neodređenosti i,slobodno se može reći,nebuloza,ali borimo se i mi sa njima,i izborićemo se,ZNAM!
Sve će se doznati...
Pozdrav iz sparnog Trebinja!
Ali nije to jos gotovo,nije dovoljno sve propalo...nemam za cim da tugujem,ovdje se samo luduje i ako odem otici cu zauvijek...

ljuba miljkovic
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljuba miljkovic » 31 Авг 2009, 14:37

Hajde, satiri se još malo... pa da završimo ovu muku!

Ti si, ipak, najbliži izvoru informacija.

:D

rus
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 16 Мај 2010, 20:00

Порукаод rus » 16 Мај 2010, 20:14

toki, na kom si to medjurepublickom takmicenju pratio kolasinsko amatersko pozoriste?
jer ja sam clan tog pozorista i znam da smo nas nekolicina ljudi to pozriste osnovali 13. maja 2004. godine.
jednom smo se pojavili u trebinju 2006. godine sa predstavom ,,banovic strahinja" 2006. godine, i tad smo dobili 1 zlatnu masku i 2 nagrade.
drugi put smo se pojavili 2009. godine sa ,,odvratnom dramom" kad smo osvojili 2 zlatne maske.
u kolasinu je prije 15-tak godina postojalo amatersko pozoriste, s kojim nemamo nikakve veze...

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 518
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 17 Мај 2010, 15:03

rus пише:toki, na kom si to medjurepublickom takmicenju pratio kolasinsko amatersko pozoriste?
jer ja sam clan tog pozorista i znam da smo nas nekolicina ljudi to pozriste osnovali 13. maja 2004. godine.
jednom smo se pojavili u trebinju 2006. godine sa predstavom ,,banovic strahinja" 2006. godine, i tad smo dobili 1 zlatnu masku i 2 nagrade.
drugi put smo se pojavili 2009. godine sa ,,odvratnom dramom" kad smo osvojili 2 zlatne maske.
u kolasinu je prije 15-tak godina postojalo amatersko pozoriste, s kojim nemamo nikakve veze...

Rusu sam odgovorio u pp. Žao mi je ako je bilo nesporazuma, tu smo da pišemo šta mislimo iskreno, bez uvreda, naravno. A mislim da nisam prekoračio nivo pristojnosti. Pozdrav za Kolašince i puno uspeha u radu u koji oni ulažu mnogo ljubavi! :mah :mah :mah :mah :mah
Perpetuum labile