Kula, SAS i slično - 2009

Уредници: koen, vuk

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 06 Јул 2009, 08:19

INSOMNATIC пише:Koliko je važnih odluka palo u tim divnim klubovima; treba poštovati tu atmosferu u kojoj vas sa zidova gledaju izbledele fotografije vaše prošlosti. Za šankom ''neki novi klinci'', a u ramovima i na plakatima imena koje samo starosedeoci znaju. Između tih ramova i čašice razgovora za šankom, smesti se istorija jednog amaterskog pozorišta. Samo tako. Ko posle trećeg pića (ili desetog posta) ne shvati da je prolazan, nastavi da se batrga i troši reči na nepotrebnu galamu. A Tišina u pozorištu uvek ima veću težinu. Presudnu. Ništa lepše od glasne tišine , mirisa scene i senki sufita.

Hebote, od ovoga može da se rikne. :cry:
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 06 Јул 2009, 08:27

koen пише:
INSOMNATIC пише:Koliko je važnih odluka palo u tim divnim klubovima; treba poštovati tu atmosferu u kojoj vas sa zidova gledaju izbledele fotografije vaše prošlosti. Za šankom ''neki novi klinci'', a u ramovima i na plakatima imena koje samo starosedeoci znaju. Između tih ramova i čašice razgovora za šankom, smesti se istorija jednog amaterskog pozorišta. Samo tako. Ko posle trećeg pića (ili desetog posta) ne shvati da je prolazan, nastavi da se batrga i troši reči na nepotrebnu galamu. A Tišina u pozorištu uvek ima veću težinu. Presudnu. Ništa lepše od glasne tišine , mirisa scene i senki sufita.

Hebote, od ovoga može da se rikne. :cry:

hmmmm.... ja sam navikla na njegov stil. Koene, nemoj da plačeš :mah
Sva sreća te ne pijem

:wink:

Koene, hoćeš li ti više napisati te svoje utiske ? Na tribinama mašu zastavicama, zaboleše ih ruke :mah

Između tih ramova i čašice razgovora za šankom, smesti se istorija jednog amaterskog pozorišta.

Šta od čoveka napravi jedna popodnevna rekreacija :wink:

Super si ovo rekao...

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 316
Придружен: 16 Јан 2009, 17:25

Порукаод INSOMNATIC » 06 Јул 2009, 08:39

Kad odem negde u neku službenu posetu (a to je relativno često), posle nekog vremena tražim da mi pokažu prostoriju gde tehničari i pomoćno osoblje piju kafu, doručkuju, pauziraju, gde im je najprijatnije. E, tamo je duša te kuće, tamo je najprijatnije i najprirodnije. Svaka Kuća ima takvo mesto. Tu,najpre, svrate i gostujući glumci jer insinktivno osete gde je izvor pozitivne energije. Ko je bio, recimo, u palanačkom ili valjevskom klubu , zna na šta mislim. Na to pomislim uvek kad uđem u neko pozorište. Zato nema šanse da se posvađam s kolegama ili s glumcima-amaterima...

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 06 Јул 2009, 09:04

Zvoncica пише:
Koene, hoćeš li ti više napisati te svoje utiske ?

:ne :nocom
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 06 Јул 2009, 09:07

koen пише:
Zvoncica пише:

ŠtOoOooo ? :roll:

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод INSOMNATIC » 06 Јул 2009, 09:12

koen пише:
Zvoncica пише:

Gde je onaj smajli kad zviždi ceo stadion? :D

ljuba miljkovic
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 242
Придружен: 07 Авг 2007, 15:25
Место: Srce Sumadije

Порукаод ljuba miljkovic » 07 Јул 2009, 07:55

INSOMNATIC пише:Kad odem negde u neku službenu posetu (a to je relativno često), posle nekog vremena tražim da mi pokažu prostoriju gde tehničari i pomoćno osoblje piju kafu, doručkuju, pauziraju, gde im je najprijatnije. E, tamo je duša te kuće, tamo je najprijatnije i najprirodnije. Svaka Kuća ima takvo mesto. Tu,najpre, svrate i gostujući glumci jer insinktivno osete gde je izvor pozitivne energije. Ko je bio, recimo, u palanačkom ili valjevskom klubu , zna na šta mislim. Na to pomislim uvek kad uđem u neko pozorište. Zato nema šanse da se posvađam s kolegama ili s glumcima-amaterima...

Lepo i ono gore i ovo u vezi sa klubovima. Mada, sve manje ima onih koji osećaju taj šmek.

A kojim povodom ti ideš u službene posete?

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод INSOMNATIC » 07 Јул 2009, 08:17

Birokratija u kulturi. I to postoji, kao što znaš. Sastanci, savetovanja, studijske posete, prisustvovanje premijerama, a u novije vreme razne ''edukacije'', projekti, itd. Sve što načelnik ili pomoćnik stave na sto i posle čekaju gogoljevski izveštaj.

PS
Welcome back! :wink: Nisi išao sa tvojima u Kulu?

ljuba miljkovic
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljuba miljkovic » 07 Јул 2009, 13:09

Nisam išao u Kulu... Iz zdravstenih razloga teško se odlučujem na put kod ovakvih promena vremena.

Me’ovi polako idu u aut. Zato retko i igram.

A ovo u vezi sa tvojom "birokratijom", načelnik ili pomoćnik su, pretpostavljam, u nekom ministarstvu?

P.S. Ako tražim mnogo, idi na pp. U stvari, izvini... ne moraš uopšte da mi odgovoriš. :)

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 07 Јул 2009, 13:17

ljuba miljkovic пише:
A ovo u vezi sa tvojom "birokratijom", načelnik ili pomoćnik su, pretpostavljam, u nekom ministarstvu?

P.S. Ako tražim mnogo, idi na pp. U stvari, izvini... ne moraš uopšte da mi odgovoriš. :)

Rekreativac, ne zoveš se ti džabe INSOMNATIC , jel ? :mah

Корисников грб
Imhotep
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1513
Придружен: 09 Јул 2007, 22:14
Место: Staza sudbine

Порукаод Imhotep » 07 Јул 2009, 13:20

Nije čovek rekreativac nego reke-ativac... СликаСликаСлика :mah :mah :mah

Корисников грб
marim ja
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 50
Придружен: 03 Јул 2009, 20:53
Место: u snovima

Порукаод marim ja » 07 Јул 2009, 14:27

[quote="INSOMNATIC"]Birokratija u kulturi. I to postoji, kao što znaš. Sastanci, savetovanja, studijske posete, prisustvovanje premijerama, a u novije vreme razne ''edukacije'', projekti, itd. Sve što načelnik ili pomoćnik stave na sto i posle čekaju gogoljevski izveštaj

Birokratiju u kulturi ne volEm, al' kažu da je neophodna. Na sastancima ti ne zavidim; savetovanja - zavisi ko te savetuje ili koga savetuješ; studijske posete - mož' da bude interesantno, a i ne mora, ali ti na prisustvovanju premijera baš zavidim.Blago tebi. Spojiš lepo i korisno.
"Na ovu zemlju sam svratio da ti namignem malo..."

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод INSOMNATIC » 07 Јул 2009, 14:44

marim ja пише:
INSOMNATIC пише:Birokratija u kulturi. I to postoji, kao što znaš. Sastanci, savetovanja, studijske posete, prisustvovanje premijerama, a u novije vreme razne ''edukacije'', projekti, itd. Sve što načelnik ili pomoćnik stave na sto i posle čekaju gogoljevski izveštaj

Birokratiju u kulturi ne volEm, al' kažu da je neophodna. Na sastancima ti ne zavidim; savetovanja - zavisi ko te savetuje ili koga savetuješ; studijske posete - mož' da bude interesantno, a i ne mora, ali ti na prisustvovanju premijera baš zavidim.Blago tebi. Spojiš lepo i korisno.

Eto, to je i Ljubi odgovor. Sve zavisi od čoveka. Ako umeš da spojiš lepo s korisnim, i cepanje karata pred bioskopom ti može biti zanimljivo.

Ljubo, naš načelnik je ''mlada garda'', tako da često obilazi sajtove i vreba da li kršimo ''sukob interesa''. Dešavalo se da poneko izlane nešto o projektima (oko love je uvek najveća frka). Uđeš ujutru, a kolege umesto novina uz kaficu prelistavaju forume. Samo čuješ kuckanje tastatura i skajp...Idila... :D

Корисников грб
Čičikov
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3774
Придружен: 19 Мар 2006, 23:10
Место: Parnas
Контакт:

Порукаод Čičikov » 07 Јул 2009, 21:10

Festival je dosao i prosao. Bilo bi jako dobro kada bi nam neko, ko je festival pratio, napisao sta je ovogodisnji festival u kvalitativnom smislu doneo. Da li je to mozda izbor tekstova po kojima su predstave radjene, rediteljska promisljanja iliti vidjenja, mozda glumacke kreacije ili sve to zajedno. Mozda ovo nije pikantno, kao sto su pitanja sta se desavalo oko festivala, ali je sa aspekta amaterskog pozorisnog stvaralastva mnogo korisnije. Bar ja tako mislim. :mah
"Artem non odit nisi ignarus."

ljuba miljkovic
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод ljuba miljkovic » 07 Јул 2009, 21:48

Zvoncica пише:
ljuba miljkovic пише:

Rekreativac, ne zoveš se ti džabe INSOMNATIC , jel ? :mah

Kome se ti obraćaš! Hajde, saberi se najpre, pa citiraj!

INSOMNATIC пише:Ljubo, naš načelnik je ''mlada garda'', tako da često obilazi sajtove i vreba da li kršimo ''sukob interesa''. Dešavalo se da poneko izlane nešto o projektima (oko love je uvek najveća frka). Uđeš ujutru, a kolege umesto novina uz kaficu prelistavaju forume. Samo čuješ kuckanje tastatura i skajp...Idila... :D

Ma, u redu je čoveče, gde ćeš u sukobe, pogotovo u ove od "interesa"! ;)