Kula, SAS i slično - 2009

Уредници: koen, vuk

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 316
Придружен: 16 Јан 2009, 17:25

Kula, SAS i slično - 2009

Порукаод INSOMNATIC » 12 Јун 2009, 13:25

Zna li neko program, dešavanja, kalendar? Hoće li uopšte biti ove godine?

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 12 Јун 2009, 14:24

Navodno bi trebalo da počne 26.06. Da li će to stvarno biti, znaće se, kažu, ovog vikenda kada zaseda Savet festivala u Beogradu. :shock:
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод INSOMNATIC » 12 Јун 2009, 14:52

Zahvaljujem. Zna li se, bar okvirno, ko se plasirao?

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 12 Јун 2009, 16:00

Iz Vojvodine Kovin, Senta i Crvenka. :mah

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод INSOMNATIC » 12 Јун 2009, 16:07

Koje predstave su pripremili Vojvođani i ko ih je radio? Ajd malo opširnije, mora čovek sve na kašičicu i kleštima da izvlači :D

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 12 Јун 2009, 18:56

- Kovin je radio "Žorža Dandena" od Molijera. Režirao je Jovan Grujić, kažu da je dobra predstava i da je zasluženo prva u Vojvodini. Nisam je gledao, ali verujem s obzirom da je Jovan režirao.

- Druga je senćanska "Korešpodencija" od Pekića, a u režiji Dragana Ostojića iz Kikinde.

- Treća je "Štefica Cvek u raljama života" od Ugrešićke u dramatizaciji i režiji Milana Belegišanina, a iz Crvenke. Poznata komedija, duhovita, ali u osnovi priča o samoći, dobro urađena, ističe se, po meni Biljana u glavnoj ulozi. :mah

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод INSOMNATIC » 12 Јун 2009, 19:35

Hvala kolega. Interesantan izbor. Nisam, nažalost, bio u prilici da vidim te prestave, mada pratim po netu njihov put i uspehe. Nadam se da ćemo biti u prilici da ih vidimo na nekoj od beogradskih scena, pošto je Kula , kako vidim, neizvesna...

http://ksmiroslavantic.freeforums.org/index.php

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод vuk » 12 Јун 2009, 21:41

Ne znam. Videćemo. :D

Корисников грб
koen
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 2640
Придружен: 11 Сеп 2005, 21:51
Место: more tišine

Порукаод koen » 12 Јун 2009, 22:38

Senćane možete videti i na http://www.mikaantic.org.rs/
Tamo ima sve o predstavi.
Ponosan sam na sebe što, zbog vremena u kome živim, nisam postao gnjida.

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 14 Јун 2009, 09:54

Iz Beograda se plasirao Obrenovac i "Srpska drama".
Što se Kule tiče odložena je, navodno, zbog nedostatka novca.

Da se ja pitam, ja bih republičko takmičenje prebacila u Požarevac jer je prava sramota da se jedno ozbiljno, republičko takmičenje održava u zabiti kakva je Kula, koja sem toga što zabit, bez nekih naročitih turističkih (što da ne) atrakcija nema čak ni prigodnu scenu. Od svih scena koje sam videla Požarevac, posle JDP-a, ima ubedljivo najbolje,najprofesionalnije i najlepše pozorište (Dom kulture) sa najvišim tehničkim i estetičkim standardima.

Da ne pričamo o vešu koji se suši iza scene i nivou profesionalnosti u Kuli.
U kakvim uslovima i s kakvom motivacijom je održavano to republičko takmičenje čudi me da je i doguralo do 50 godina.
Da mi je da znam koji su to kriterijumi vodili onoga ko je republičko takmičenje amaterskih pozorište smestio baš u Kulu koja, meni lično nije prepoznatljiva ni po čemu, sem po Legiji :roll:

ALi...ja se ne pitam :an:

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 14 Јун 2009, 10:20

Ko se plasirao iz ostalih okruga ? :mah

oberon
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 11
Придружен: 02 Мар 2009, 20:34
Место: Jasa Tomic

Порукаод oberon » 14 Јун 2009, 12:52

Auuu! Oplete ti zvoncice po Kuli zestoko. Mora da nisi bas najbolje prolazila tamo... A Pozarevac...hm! Po cemu je ono, bese poznat... nesto ne mogu da se setim. A taj grad nije zabit, neee, uopste. Pozarevac je, tako reci VELEGRAD, u odnosu na Kulu. :D

Корисников грб
toki
~ vredan ucesnik ~
~ vredan ucesnik ~
Поруке: 516
Придружен: 18 Дец 2008, 17:56
Место: Onomad

Порукаод toki » 14 Јун 2009, 13:13

Koliko pratim.zadnjih par godina,bilo je prica hoce li u Kuli biti festivala ili ne,iz fin.razloga.A i daleko je od vecine gradova u Srbiji.Jednom sam bio,putovali celu noc.Bilo bi dobro da se festival odrzava negde u sredistu Srbije...zasto ne i Pozarevac,Valjevo,Sm.Palanka,Prijepolje(i ono ima scenu veliku skoro kao JDP)...u svim ovim mestima su nekad bili festivali,to su pravi pozorisni gradovi!

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 14 Јун 2009, 13:25

oberon пише:Auuu! Oplete ti zvoncice po Kuli zestoko. Mora da nisi bas najbolje prolazila tamo... A Pozarevac...hm! Po cemu je ono, bese poznat... nesto ne mogu da se setim. A taj grad nije zabit, neee, uopste. Pozarevac je, tako reci VELEGRAD, u odnosu na Kulu. :D

Ah, kakva je to čast da se neko registruje upravo iz razloga što je isprovociran čitanjem mojih postova.
:D
Uspeh je oživeti temu kao i podići republičko takmičenja iz pepela
Da li sam ja dobro prolazila "tamo"...hmmm.... Kad uzmem u obzir da grad u kom ja živim ima približan broj stanovnika kao čitava Vojvodina, a da je na, dotičnom republičkom takmičenju, ako se ne varam, odnos predstava 3/1 u korist Vojvodine, kažem ako se ne varam jer ne mogu da poverujem u logičnost te odluke, ja sam IZUZETNO zadovoljna činjenicom da sam se,čak, dva puta - vezano pojavila na tom Festivalu.

Vođena tom proporcijom donela sam mnoge bitne i korisne zaključke. :cool:

Da li sam ja "oplela" po Kuli je manje bitno od činjenice da je u pitanje doveden opstanak republičkog festivala i da je pomeren... za kraj meseca.

A Požarevac i Kula u profesionalnom, tehničkom, umetničkom, organizacionom, a i svakom drugom smislu se ne mogu porediti jer nisu ista kategorija.
To bi bilo isto kao porediti FK Šećeranac sa Partizanom.
Svidelo se to nekom ili ne - svako treba da se drži svoje lige.
I da je tako ne bi bila realnost da je čitav Festival pod znakom pitanja.

Oprostite ali pitanje po čemu je (u pozorišnom smislu) poznat Požarevac i kakve to ,npr. Festivale ima je već pitanje lične kulture :cool:
Последње учитавање од Zvoncica дана 14 Јун 2009, 13:39, учитано 1 пут укупно.

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~

Порукаод Zvoncica » 14 Јун 2009, 13:27

Zaboravih da dodam : mada... mislim da sve prave profesionalce baš briga da se bakću sa Savezom KUD-ova ... tako da verovatno džabe maštam o tom, zaista idealnom rešenju za republički festival.
Ljudi imaju svoje, izvanredne, festivale sa ili bez Kule :mah