Hm...Tekstovi za prijemni ispit za FDU...Preporucite...

Уредници: koen, vuk

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 316
Придружен: 16 Јан 2009, 17:25
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод INSOMNATIC » 12 Феб 2009, 07:31

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Порукаод INSOMNATIC » 12 Феб 2009, 20:42

Pošto vidim da si čvrsto rešen, evo još jednog ohrabrenja s moje strane. Poznato je da sve umetničke akademije ''bije glas'' da se u njih najčešće ulazi ''preko veze'', a sada i preko para, odnosno podmićivanja. Istina je da jeste značajno da te neko zapazi, ali videli smo da ni to poneki put nema uticaja (slučaj Marte Keler). Sada, kada postoje visoke , privatne, škole kada praktično možeš da kupiš upis (bez uvrede ili zadnje misli prema onima koji su završili takve škole) to podmićivanje malo gubi smisao i dokazivost.

Nas je u klasi bilo petnaest, a na godini, u svih osam grupa, nekih stotinak . Uopšte, Akademija je jedna prilično usko povezana porodica i svi smo se znali, pogotovo što kroz onaj jedan restoran svi prođu bar dvaput dnevno ili dve trećine ispita polažu zajedno sve do treće godine. Odgovorno tvrdim da se na prstima jedne ruke moglo izbrojati ko je tu ušao preko veze. Mislim, to ne može da se sakrije. Kod nas ih je , od nas petnaest, bilo dvoje i oni to nešto nisu ni krili. Kad te neko uzme preko veze, mora da te ''šlepuje'' do kraja školovanja, a to nikome ne prija.

Još jedno ohrabrenje, kad si već spomeno sjajnog čoveka, Vladu. Jedne godine primio je u klasu njih jedanest (to je ona klasa u kojoj su bili Vlada Savić i Bora Kandić). Ispostavilo se da ni jedan nije bio iz Beograda, pa je i ta verzija da Beograđani (kao najbliži izvoru) imaju najveće šanse. Izvesno vreme sam bio asistent mom profesoru pa sam se i na taj način uverio da veze nisu baš tako moćno sredstvo kao što se priča.

Šta je realno otežavajuća okolnost, s čim ti moraš zrelo i promišljeno da se suočiš i u čemu ti stvarno želim mnogo snage?
To je subjektivni osećaj profesora u odnosu na nekog kandidata i mesto tog kandidata u čitavoj grupi. Neki profesori vole da od svoje klase prave tim, pa po tu cenu, ponekad, odustanu od nekog ''drčnog'' i svojeglavog individualca. Ali, rekoh, to je stvarno subjektivna stvar profesora. Tvoj posao je da zanatski maksimalno dobro pripremiš sve zadatke i da zaboraviš priču kako profesori vole ''sirov, nedorađen materijal''. Svi vole da vide izvanredan materijal jer će imati manje posla oko toga. Eto, to su moja iskustva, nadam se da će ti poslužiti.

INSOMNATIC
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~

Порукаод INSOMNATIC » 12 Феб 2009, 21:30

Корисников грб
Sirano De Berzerak
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 9
Придружен: 23 Јун 2008, 02:46
Место: Nedodjija

Порукаод Sirano De Berzerak » 19 Мај 2009, 04:32

Klasu prima Bilja, to znam sigurno. Kapiram da si se neshto zbrkao. Vlada prima dogodine. Dodji na faks, poprichaj sa ljudima, mozes i sa njenim studentima, svi ti mogu dati savet, ali nema nikakvih pravila, moras naci ono sto tebi lezi. U principu, znam sigurno da je bitno i kako ces izaci na scenu i predstaviti se pre nego sto krenesh, profe chesto pricaju da je to vazno. Sprema li te neko ili radish sam?
Mrak je odsustvo svetlosti.

Theeya
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 30 Нов 2012, 23:32

Порукаод Theeya » 30 Нов 2012, 23:36

I jesi prosao? jel mozemo da cujemo utiske, posto i ja hocu da izadjem na prijemni? :D