SAPDV

Уредници: koen, vuk

Корисников грб
Čičikov
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 3751
Придружен: 19 Мар 2006, 23:10
Место: Parnas
Контакт:

Порукаод Čičikov » 29 Мај 2010, 11:36

Ostale predstave iz zvanične selekcije ovogodišnjeg SAPDV nisam gledao pa samim tim ne mogu ništa reći o njima, normalno iz mog ugla i ličnog doživljaja. Možda ima onih koji su ostale predstave gledali pa mogu o tome i pisati. :mah
"Artem non odit nisi ignarus."

Корисников грб
Čičikov
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Čičikov » 30 Мај 2010, 16:19

Strični žiri 48. SAPDV je odlučio da su tri najbolje predstave na ovogodišnjim susretima:

1. Словачко позориште ВХВ и Културни центар, Стара Пазова
Владимир Х. Владимиров: "КАД ЗАВИТЛАЈУ ПРОЛЕЋНИ ВИХОРИ"
Укупни дизајн и режија: Мирослав Бенка

2. Драмски студио "Луча" КУД-а "Крушчић", Крушчић
Слободан Петковић: "КОЧИЈЕ ЉУБАВИ"
Редитељ: Федор Попов

3. Камерна сцена "Мирослав Антић", Сента
Марио Варгас Љоса: "ЛЕПЕ ОЧИ, РУЖНЕ СЛИКЕ"
Редитељ: Бранко Вучетић

Ove tri predstave su u isto vreme izborile pravo učešća na Festivalu amaterskih pozorišta Srbije koji bi treba da se u junu mesecu održi u Kuli.

Корисников грб
Zvoncica
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 4271
Придружен: 19 Феб 2007, 16:07
Место: Nedodjija

Порукаод Zvoncica » 30 Мај 2010, 22:51

cicikov пише:Strični žiri 48. SAPDV je odlučio da su tri najbolje predstave na ovogodišnjim susretima:

3. Камерна сцена "Мирослав Антић", Сента
Марио Варгас Љоса: "ЛЕПЕ ОЧИ, РУЖНЕ СЛИКЕ"
Редитељ: Бранко Вучетић

Ove tri predstave su u isto vreme izborile pravo učešća na Festivalu amaterskih pozorišta Srbije koji bi treba da se u junu mesecu održi u Kuli.

:samp

Ranko
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 2
Придружен: 08 Јун 2010, 11:40

Порукаод Ranko » 08 Јун 2010, 14:33

Odgovor na rigidni, vulgarni i prepotentni deo komentara o VOFEMS-u koji je održan u Kruščiću od 4 do 6 juna

Iz pomenutog komentara nije teško iz jednog puta pogoditi da je Cickov „senćanski” lokal patriota i „neprikosnoveni” i „jedini” istinski pozorišni „mislilac”! Svi drugi osim njega i „njegovih” su „boranija” !!!
I nije problem dok „misliša” ostaje na terenu čistog estetsko-pozorišnog kritičkog stava. Problem je kada ta kvazi građanska „gromada” , upadne u sopstvena moralna posrnuća (neću napisati nešto ružnije da ne počnem ličiti na njega) i na jedan prepotentan i potcenjivački način počne govoriti o selu i seoskom.Konkretnom selu. Kruščiću.
Poštovani „građanine” Sente. Selo, seoski i seljaci su za svakog normalnog imenice i odrednice pozitivnih vrednosnih stavova. Ako vi imate problem sa poimanjem toga onda to nije problem sela, seoskog i časnih seljaka već vaš uvaženi „građanine”. A da Vam kažem : „seljaci” u smislu vašeg poimanja nisu određeni mestom prebivališta. „Seljačina” po vašoj definiciji ima svuda! Najviše u gradovima! U Senti bar toliko puta više nego u Kruščiću koliko je veća od njega po broju stanovnika.
Poštovani „građanine” bilo bi korektno da ostanemo na ocenjivanju pozorišno estetskih vrednosti, uz pokušaj primerene i nužne objektivnosti , bez obzira na zamku predrasuda sopstvene veličine kojoj smo svi pomalo podložni.
I morate progutati i neke istine. Da pored Sente još negde postoji pozorišni amaterizam.

Pozdravlja Vas Kruščićanin s kojim ste sedeli, pili i pričali nešto drugo!

Корисников грб
Čičikov
~ administrator ~
~ administrator ~
Контакт:

Порукаод Čičikov » 08 Јун 2010, 16:15

Hvala na pozdravima. Poštovani Ranko, možda je moj komentar rigidan ja lično smatram da nije ali dopuštam slobodu da ga neko i tako može doživeti. Međutim, ono što nikako ne stoji jeste konstatacija koju ste izrekli a to je da je isti vulgaran i prepotentan. Drugo. Vaša kvalifikacija da je potpisnik redova "senćanin" je potpuno netačna. Moja malenkost nema veze u ovom slučaju ni sa Sentom ni sa senćanima. Pre nego što ste izrekli takvu kvalifikaciju trebali ste prethodno dobro da razmislite. Ovako dugujete jedno veliko izvinjenje ljudima iz Sente. Ako vas je na tu Vašu, pogrešnu kvalifikaciju ponukala opaska izneta u mom postu o kvalitetu organizovanja VOFEMS-a u Senti onda Vam moram reći da je ona napisana kao primer dobre, prave organizacije festivala, jer sam i sam tada bio učesnik na tom festivalu. U tom i samo u tom kontekstu je spomenuta Senta. Što se tiče Vaše dalje razrade pojma selo, seljak, seljaštvo...ona govori o Vašem odnosu spram tog pojma. Na kraju uz moje dužno poštovanje kompletan moj post u vezi završenog 19. VOFEMS-a, se bazira na kako rekoste razradi pozorišno-estetskih vrednosti. Nisam govorio o predstavama već o organizaciji festivala polazeći da se radi o pozorišnom festivalu koji mora zadovoljiti estetske kriterijume. Festival čine ljudi.
Svako normalan će pozdraviti razvoj pozorišnog amaterizma, gde god da se on odvija, tako da završetak Vašeg posta ne treba ni komentarisati jer to pitanje nije niko ni otvarao. U svakom slučaju želim vam svako dobro i puno uspeha.

Корисников грб
vuk
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 6424
Придружен: 11 Сеп 2005, 12:53
Место: nigdina

Порукаод vuk » 08 Јун 2010, 16:40

Baš si pogodio, moj Ranko, iz jednog puta. Interesantno je da si odmah pomislio na nas.

Ranko
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 2
Придружен: 08 Јун 2010, 11:40

Порукаод Ranko » 08 Јун 2010, 18:38

Izvinjavam se senćanima i Senti ! Iskreno ! Upravo sam saznao da gospodin "CICIKOV" ( R.Z.) nije iz Sente! Bio sam, i to godinama, ubeđen da jeste! Još jednom veliko izvinjenje što sam mislio da je ON senćanin.
Ispunio sam i vašu sugestiju uvaženi "građanine " da se izvinim senćanima ! Ta vaša sugestija jasno govori da su moje konstatcije o vašim ponižavajućim i "sprdačkim" stavovima o selu, koje uzgred nemaju nikave veze sa pozorištem, tačne.
Nemam grižu savesti i neznam zašto bi je kruščićani trebali imati ! Uz dužno poštovanje svima i Kruščić, i ako SELO, sa 2000 stanovnika ima zasluga za razvoj kvalitetnog pozorišnog amaterizma u Vojvodini. S poštovanjem

oberon
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 11
Придружен: 02 Мар 2009, 20:34
Место: Jasa Tomic

Порукаод oberon » 09 Јун 2010, 13:35

Nije Cicikov, nego Čičikov. :joj: