Nastavi priču

Duhovno nadigravanje.

Уредник: Moderatori

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1544
Придружен: 19 Сеп 2008, 23:03
Место: U carstvu oblaka

Порукаод milei » 19 Нов 2008, 13:07

Premda ovo bejahu samo neznanceve reci, osinuta gruboscu i njegovom divljackom silom, oseti se opet ranjenom a grc joj prostruji iscrpljenim telom.
- Ne...ne idem nazad...ne mogu tamo! Ubio bi me! On mi nije nista....samo me pusti da te pratim! Nemam kuda...neces me ni primetiti...samo me pusti! - promuca usplahirena, nesigurna u ono sto govori.

Vilenjak
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 29
Придружен: 19 Нов 2008, 11:32

Порукаод Vilenjak » 27 Нов 2008, 13:27

Grubo je scepa za kosu i unese jos se u lice. Po prvi put je gledao u njene oci. Vlazne od suza, ocajne i tuzne, upise njegov pogled. Njegovim telom prostruja toplina, toplina koja je dolazila iz njenih ociju. Njegov stisak popusti, iz tela mu isceze i ono malo snage sto je ostalo u njemu. S bodezom oko pasa bio je razoruzan. Stajao je tu pred njom, drzao pramenje njene kose u svojoj gruboj saci i gubio snagu onako kako muskarac gubi tlo pod nogama pred zenom...

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 29 Нов 2008, 12:41

Uronjena u njegove zenice koje su je netremice posmatrale, poprimajuci pri tom mekocu i sjaj, ona malaksnu i opusti se u njegovim rukama naslonivsi glavu na njegove grudi koje su se ubrzano nadimale usled nemirnih otkucaja srca koje je skoro mogla cuti.

Vilenjak
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Vilenjak » 04 Дец 2008, 12:53

Djavo je stobom zeno, prozbori za sebe. Stotinu bi ljubila, stotinu bi pod noge bacila, al ni jednog ne bi volela. Djavo te doneo, on ce te i odneti.
Podji samnom i podeli nesrecu. Nemoj da se nadas, nemoj da mi verujes jer ja tebi ne verujem. Zver je u meni, sotona je kraj mene...

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 04 Дец 2008, 13:19

Počiniću sva zla ovoga sveta, samo da budeš srećna...

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 04 Дец 2008, 23:15

-Ne zudim za srecom...samo su mi potrebni mir i nada...Ne zelim zlo...samo mi podaj zastitu i cilj...Ne molim za ljubav...samo me ne guraj od sebe...Ko si ti sumorni, tuzni, ljuti covece?

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20436
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 05 Дец 2008, 13:04

Dok me ima, nije važno ko sam.
Važno počinje kad prestanem da postojim...
Sumorno i tužno je sve što se kreće u nepoznato - upoznajmo se!

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 05 Дец 2008, 13:14

Na njegove pomalo cudnovate reci, osvrnu se dodirom preko njegovih usana koje zaklopi njen nezni dlan ne dozvoljavajuci mu vise da govori. Znala je da on oseca da mu veruje... znala je i da ispod grubih pokreta i govora lezi ono za cim je uvek ceznula. Uhvati ga cvrsto za ruku i pogledom pokaza da krenu napred, dalje, ka necemu sto ih je oboje neodoljivo vuklo. Predosecala je da ih ocekuje nesto neobicno, veliko, strashno i u isti mah izuzetno vazno....Ipak, nije se bojala...

Vilenjak
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Vilenjak » 09 Дец 2008, 14:30

U smiraj dana dve su se senke u stopu pratile, umorne i zamisljene. On vise nije zurio, ona nije zaostajala. Nemo su marsirali ka selu sto se je prostiralo iza zabrana, tamo gde reka zavija podno brezuljka korunisanog seoskim grobljem.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 10 Дец 2008, 10:40

Nemost koraka i misli uznemiravali su glad i zedj koji su parali tela iscrpljena od visecasovnog hoda. Sada vec obamrli od napora usporise, nadajuci se da su blizu mesta gde bi mogli da zakonace i barem malo utole glad. Sunce je gutalo brdo u cijem je podnozju trebalo da se nalazi samo po prici znano selo. I zaista, popevsi se uz poprilicno strmi brezuljak, pod njihovim nogama se ukaza seoce utonulo u polumrak i tisinu koju su prekidali retki glasovi mestana.

Vilenjak
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Vilenjak » 11 Дец 2008, 13:25

Ubogi par je bauljao niz prasnjavi seoski put sto se provlacio pored nakrivljenih plotova i oronulih kuca. Dokone starice su gvirile kroz otvorene prozore uglavljene u napuke zidove s kojih je otpadao krec. Sede kose omotane izbledelim maramama su stidljivo provirivale izmedju saksija crvenih muskatli, vrteci glavom i prizivajuci Boga dok su gledale nestvarni prizor.

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 13 Дец 2008, 14:45

Pod teretom znatizeljnih pogleda ubrzase korak ne zeleci da privlace paznju. Bilo je potrebno samo pronaci seosku krcmu gde bi uzeli koricu hleba i krcag vina za okrepljenje. Naherena kao i sve ostale pokraj nje, u centru sela stajala je fenjerima osvetljena kuca iz koje je dopirala graja polupijanih glasova. Konji, mrsavi ali sa nadutim trbusima rzahu vezani, lupajuci kopitom o blatnjavu zemlju. Oni se pogledase a on joj ocima pokaza da ne ide dalje. Nakaslja se pa otvori vrata iza kojih se ukaza treperava svetlost, ljudi za stolovima i dim duvana koji ih je obavijao....

Vilenjak
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод Vilenjak » 17 Дец 2008, 11:42

Najednom galama utihnu. U treptaju oka sve je stalo. Cela kafana, sva pijana, zajapurena i od vina crvena lica piljila su u prizor na vratima krcme. On zastade, trze se i kao da se predomisljao i zeleo nazad, ali vec sledeceg trenutka hrabro kroci u ovu jazbinu seoskih raspikuca.

Корисников грб
dahlia
~ moderator ~
~ moderator ~
Поруке: 2876
Придружен: 11 Јул 2005, 13:44
Место: Sarajevo
Контакт:

Порукаод dahlia » 17 Дец 2008, 11:51

Zamor prestade i sve se oci okrenuse prema njemu. Stojeci na vratima,
djelovao je gotovo nestvarno u ovom svijetu dima, pohote, uskipjelog znoja i pijanih pogleda...
"San je ono što se želi, a život je buđenje."(Meša Selimović - "Tvrđava")
MOJA KNJIGA

Корисников грб
milei
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод milei » 17 Дец 2008, 12:31

Bejase stranac, mrk, iscrpljen, ocevidno trezan i s nekom namerom, sto bese dovoljan znak za zatisje i zainteresovanost.
Sporim ali cvrstim korakom ne gledajuci sa strane, pridje pultu iza koga je stajao trbusasti, brkati krcmar.
-Molio bih buteljku vina i hleba ukoliko ima- procedi kroz zube i dobaci dva novcica izvucena iz pojasa.
-Odmah- uzvrati mu debeljko posmatrajuci ga ispod obrva.