ptice \o/

Koliko ih volimo i koliko nam znače...

Уредник: Moderatori

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1244
Придружен: 04 Мар 2006, 11:14
Место: nigdina

Порукаод leklerk » 25 Нов 2006, 23:05

nashla sam ptichji pjev,
nije cvrle, ali shta vas briga, proverite i uzivajte
http://www.virtual-bird.com/soundscene1.htm
Слика

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод leklerk » 29 Нов 2006, 12:28

http://www.naturesongs.com/blgrsbk3.wav

ovo je snimka muzjaka plavog cheshljugara (Pheucticus melanocephalus)..[ovo je slobodan prijevod, jer se radi o ptici iz porodice kardinala karakteristichnoj za sjevernu ameriku..u literaturi ne nadjoh tacan nash naziv, stoga je tu latinsko ime] , varijacija pjesme odgovara onome shto nashi grdelini uzimaju kao jedan deo pesme

Слика
Слика
Слика

Корисников грб
Zorana
~ redovan clan ~
~ redovan clan ~
Поруке: 201
Придружен: 01 Јул 2006, 15:48

Порукаод Zorana » 29 Нов 2006, 14:45

Kako pticice,u ovim hladnim danima??? :-D

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод leklerk » 29 Нов 2006, 16:21

zamisli papige koje pokushavaju da pjevaju kao slavuji,
uz to se loze na patrizia buanneoa i pevaju pratece vokale uz njegovu "maledetta primavera" :)

imaju centralno grijanje i bash ih briga kako je vanka :)
Слика

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод leklerk » 29 Јан 2007, 21:08

e, ja moram da prilozim ovu dvojicu, malo su se osugavili,
mitarili su se toliko da sam komotno imala njihovog perja za desetak dream-catchera, evo vide im se flekice po stomaku, pilici nenormalni jos se zale da ih boli to silno opadanje

Mitarenje je specifična pojava kod ptica. Postoje razni oblici, no općenito je, da se perje potroši, odnosno s vremenom ošteti i povremeno treba biti obnovljeno. Većina ptica može letjeti i za vrijeme mitarenja.
Prema vrstama, postoje slijedeći oblici:

Neprekidno mitarenje: Neprekidno mitarenje tijekom cijele godine, kad se perje stalno, polagano, mijenja; (primjer: papige).

Potpuno mitarenje: Odvija se jednom godišnje, kad se mijenja svo perje; (primjer:pingvinke, domaća kokoš).

Djelomično mitarenje: Tako se naziva pojava mitarenja nekoliko puta godišnje. Dva put godišnje se kod velikog broja vrsta mijenja perje, zimsko i ljetno. Ali ima i češćeg mijenjanja perja.

Mitarenje je u pravilu ogromno opterećenje. Neke su ptice u tom razdoblju vrlo razdražljive
Слика

Корисников грб
ShugarBaby
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 49
Придружен: 29 Апр 2007, 23:55
Место: Beograd

Порукаод ShugarBaby » 02 Мај 2007, 00:11

Ja imam dve ninfe, Ziku i Zivadinku. Ziku imam vec dvanajst godina, da rikne ne znam kako bih. Ninfe su najneznije ptice, poljubci ceskanje(mazenje), Ziki je Zivadinka doletela prosle godine tako da je sad coek ozenjen :wink:

Корисников грб
leklerk
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод leklerk » 02 Мај 2007, 20:37

a nevjerovatno je kako su njezni jedan prema drugom.. [jedno prema drugom, da ne pomisli neko da su pederi] ..cheshkaju se i tiho zhubore i gvrkucu dok to rade :) divni su

Anny
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 4010
Придружен: 01 Авг 2008, 15:20
Место: ...

Порукаод Anny » 03 Авг 2008, 21:41

Baš su medeni... I ja imam ptičice i obožavam ih! Znaju da mi ulepšaju dan kako niko drugi ne ume :)===0 .
...