Nemački ovčar

Koliko ih volimo i koliko nam znače...

Уредник: Moderatori

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1366
Придружен: 20 Сеп 2008, 20:59

Порукаод Bojana B » 07 Окт 2008, 22:43

Volim zivotinje narocito pse ...zanima me i dresura pasa ali pre toga me licno zanima posto sam videla neke slike ovde na forumu da pitam Homo ludesa dali je na ovoj slici to isto njegov sin ovaj sa naocarima koji se nagnuo nad psa...Lep mu sincic nema sta ...mogu le da dobijem njegov broj telefona? pozdrav .... :mah :mah

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 885
Придружен: 05 Нов 2007, 01:02
Место: Mastricht-Brüssel
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 07 Окт 2008, 22:56

Bojana B пише:Volim zivotinje narocito pse ...zanima me i dresura pasa ali pre toga me licno zanima posto sam videla neke slike ovde na forumu da pitam Homo ludesa dali je na ovoj slici to isto njegov sin ovaj sa naocarima koji se nagnuo nad psa...Lep mu sincic nema sta ...mogu le da dobijem njegov broj telefona? pozdrav .... :mah :mah

Zdravo Bojana,vidim duso dva puta si isti post kliknula,zeza te valjda racunar.Ali dobro ovo ce Seker da izbrise bar jedan.Ovo na slikama nekima tu sto sam lepio je moja sadasnja devojka sa sarplanincom,ovo ostalo su fotografije sa kursa pasa i vodica koji sam radio do unazad 2 godine dana ovdje u Nl.Onaj mali pas njemacki ovcar je pas mog sina Elvisa koga sam mu kupio letos.
A broj telefona ako trebas dacu ti ja licno moj pa da popricamo u vezi tvoga psa i nacina kako da ga poducis osnovne radnje..

^78^ :D
Noc je kratko trajala,a nama je trebala najduza na svetu!

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 08 Окт 2008, 00:21

HVALA! Homo ludes fala misli da ti je ovo skroz dobra ideja da mi ti das tvoj telefon pa da se porazgovaramo o svemu i svacemu o dresuri pasa o vaspitanju dece i tako ...Ja sam za....I lepa ti ova devojka...bas sam htela da ti kazem da licimo.

Корисников грб
stojan popivoda
Šef podzemlja grada
Поруке: 4261
Придружен: 10 Апр 2006, 15:56

Порукаод stojan popivoda » 08 Окт 2008, 14:55

Homo ludens пише:A broj telefona ako trebas dacu ti ja licno moj pa da popricamo u vezi tvoga psa i nacina kako da ga poducis osnovne radnje..[/color]
^78^ :D

Jaoooo genije! Kako se samo toga nisam setio!? Kakva fora..... :cool:
U novoj 2009. godini Stojan Popivoda će prestati da postoji. Ako neko bude imao želju da kontaktira njegovog tvorca to može učiniti putem mejla:
dejan_kokoshkov@yahoo.com

Корисников грб
Bojana B
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~

Порукаод Bojana B » 08 Окт 2008, 19:01

A? Si video kako se to radi a? E moj Stojane sta ces ti sve da naucis pa covek se uci dok je ziv....Polako samo polako sve ces ti te cake ovde da sacladas pa kad te odavde pustimo u promet sve kucke su najebale .... ha ha ah salim se ... ha ha ha pozdrav ... :mah :mah

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 08 Окт 2008, 21:13

hehehehehehe...Stojane brate,nemojte vas dvoje, ti i Bojana da me zbunjujete i da temu o kojoj pisem ovim mladim momcima,usmerite na pricu u kafani..Ja sam se uozbiljio maksimalno i zelim poucno da ovdje nesto kazem i da svoje iskustvo o ovoj temi, prenesem na mlade ljude.
Pusa i tebi i Bojani,ali neka,nemojte stvarno..inace cu vam doci u Srbiju..
i da nastavim..

Miris....

Pisao sam u nekom predhodnom postu o osjetilima-culima kod pasa.Pa nastavljam jos nekoliko rijeci o ovom osjetilu.Osjetilo mirisa kod pasa je najrazvijenije culo,ali ne kod svih rasa isto razvijeno.Relativno najslabije je razvijeno kod hrtova,koji pri lovu skoro da ne upotrebljavaju ovo culo mirisa,samo vid.Cini mi se da je vrlo vazno znati taj odnos osjetila u poredjenju covjeka i psa.Ukratko receno,za psa je nos isto kao sto je za covjeka oko.Skoro nevjerovatno zvuci na primjer da pas osjeti miris kuhinjske soli razrijedjene vodom u odnosu 1:10.000 i druge mirise takodje,za covjeka tvari bez mirisa uopste.Covjek ima 5-7 miliona mirisnih celija,dok na primer pas posejeduje 220 miliona mirisnih celija.Glavni organ osjetila mirisa kod psa je njuska,koja je vecinom crno pigmentirana,vlazna,hladna i pokretljiva.Vlazi je sa strane nosna zlijezda,koja povecava aktivnost nosnih mirisnih celija.Tako mozemo zakljuciti da pas dozivljava,zaznaje i spoznava svoju okolinu uglavnom mirisom koji u njegovom pamcenju preovladava. :D :D

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 09 Окт 2008, 21:38

I jos da i to napomenem za pse,cini mi se vaznim.Ovo za tebe Nemanja i Miku.
Ako drzite pse u kuci-stanu nemojte da ih kupate i samponirate niposto.Da bi im onaj pasiji miris ostranili,uzmite casu jabukovog sirceta i dodajte na to 2 l vode pa spuzvom natopljenom tim rastvorom istrljajte psa po cijelom tijelu i dlaci..I nece onda imati taj miris sigurno..Ovaj momak s pocetka je poceo lepo da pise o psima i nestao nesto...bas je interesantne pricice pisao iz ZOO vrta iz Beoograda i o iskustvima direktora tog ZOO vrta,koga ja vrlo cijenim.Osamdesetih godina sam pratio list Zov prirode koji je saradjivao sa mnogim zoo vrtovima i pisao o zivotinjama.
Sutra cu vam nastaviti da pisem o psima na moj nacin i iz mojih iskustava,a obradit cemo ostala osetila kod pasa...vid
..
:mah

mikakimmi
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 8
Придружен: 06 Окт 2008, 23:22

s

Порукаод mikakimmi » 10 Окт 2008, 11:19

ja nikako da stignem da uslikam mog malog vucka, textovi su stvarno zanimljivi

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 11 Окт 2008, 20:33

http://img352.imageshack.us/img352/2034/s7300524rj7.jpg
(slika preširoka)

poligon za obuku pasa...ali ovo je za opstu dresuru i sticanje kondicije kod radnih pasa..Ovo sam ja pravio prije tri godine za obuku dobermana,rotvajlera,njemackih ovcara,belgijskog i tih vecih rasa pasa..
.......o osjetilima pasa sam pisao zadnje,pa cu nastaviti,Miko tebi i Nemanji pozdrav posebno..nadam se ja da ce te vi meni ipak kad mognete nalepiti slike vasih pasa.

Psi su daltonisti i oni vide stvari samo u crnobeloj slici.Za orjentaciju oci kod pasa nemaju neku preovladajucu ulogu,kao na primer kod covjeka.Oko kod psa ima anatomsku gradju koja se takodje razlikuje od nase.Kod covjeka su oci napred usporedo,a kod psa su razdvojena i sa strane za otprilike 30 do 50°To sigurno povecava vidno polje,ali smanjuje elasticnost i ostrinu slike.Radi slabe prilagodljivosti ocnih leca pas je po prirodi dalekovidan.
Organ vida sastoji se od ocnog stakla,ocnog zivca i mozdanog centra za vid.
Neki pokusi su pokazali, da je ostrina vida kod pasa razlicita.Pas lako prepozna covjeka na razdaljini 585 m,a pokretljiva covjeka i sa 810 m.Od jedanaest njih oprobanih 2 psa su to dokazala.U grupi jednako obucenih ljudi,koji mirno stoje jedan od drugoga 3 do 5 m,pas brzo prepozna svog gazdu,pa cak i na 110 m. Pas prepozna covjeka po celoj njegovoj pojavi i tipicnom nacinju gibvanja,ne po odelu ili licu
.

Toliko veceras.. :D

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 22 Окт 2008, 23:43

pozdrav ovim mladim momcima,Nemanja tebi i Kiketu..U petak cu vam pisati o Nepotkupljivosti psa...to morate vec sada da vezbate...
Opisat cu vam lepo te metode rada i kako da dobijemo nepodmitljiva psa..

mikakimmi
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~

vv

Порукаод mikakimmi » 23 Окт 2008, 23:07

evo ja nisam imao bio net neko vreme pa sam sada doso.ja sliku odmah stavljam sutra.moj vucko je star tacno tri i po meseca i sada u subotu ga vodim na izlozbu.videcemo kako ce se pokazati.mene me zanima sada ja volim tako da ga izvedem da ga setam malo u okolinu ali nikako ne voli da bude na povodcu ide ide pa stane. onda sam ja naso taktiku da ga pustim i da trcim i on trci uz mene hehehe.
neki mi kazu da je jos rano za povodac pa ne znam sta vi mislite.
i od hrane mu dajem samo granule 4 puta dnevno i tablete kalcijuma i nekih vitamina.da li je to u redu?ne znam kolicinski da li se zasiti posto granule su mirekli da mu dajem 200 gr. na dan ukupno?

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 13 Нов 2008, 22:44

Izvinjavam se sto nisam odgovorio na vase pitanje vezano za ishranu mladog psa.Uglavnom vidm Mika kod tebe je njemacki ovcar vec porastao i jede svasta.Uglavnom nemoj mu davati kolace,puno tjestenina i cesto.Uskladi mu ishranu 2 x dnevno,ali da ima vode sveze uvek tu na domaku.Hrana koju treba psu davati je uglavnom meso,kalcijum,bjelancevine,a treba neki put to obogatiti i vitaminom B, B1,B2...zitaricama koje nisu bas sitno samljevene.Ja sam cak dodavao svojima mrkvu,persun...naravno u malim kolicinama..kao prilog mesu..Mleko je vrlo vazno da bar jednom sedmicno uzima u ishrani.
Posto vi verujem intezivno setate svoje pse i vezbate ih,nosite sa siobom sitne komadice slanine u kesici u dzepu i dajite im kad vam radnju dobro odradi pas.
Nemojte im previse davati nikakvu hranu,moze da se pas zasiti i onda mu je tesko udovoljiti prohtjevu za hranom,postaje izbirljiv..

Javite mi se tu sa slikama da vidim koliki su narasli vasi njemacki ovcari!
i obojici od srca pozdrav!

mikakimmi
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~

cc

Порукаод mikakimmi » 17 Нов 2008, 21:56

evo ja bas gledam da li vas ima na forumu, gledam svaki dan i bas mi je drago sto ste se javili.ja ne umem sliku da stavim. evo ako mozete videti sliku ovde http://www.facebook.com/home.php?ref=ho ... =535428041.
pas lepo raste ali ja meso slabo koristim u njegovo ishrani. ja koristim granuliranu hranui tri puta dnevno dajem psu od 4 meseca koje je napunio 7 dana ovog meseca. ja sam mog vucka naucio da da sapu i da sedne. naso sam dosta sajtova sa metodama dresure ali bih voleo da mi vi kazete sta sada da radim s njim.[/url]

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Re: cc

Порукаод Homo ludens » 18 Нов 2008, 20:32

mikakimmi пише:evo ja bas gledam da li vas ima na forumu, gledam svaki dan i bas mi je drago sto ste se javili.ja ne umem sliku da stavim. evo ako mozete videti sliku ovde http://www.facebook.com/home.php?ref=ho ... =535428041.
pas lepo raste ali ja meso slabo koristim u njegovo ishrani. ja koristim granuliranu hranui tri puta dnevno dajem psu od 4 meseca koje je napunio 7 dana ovog meseca. ja sam mog vucka naucio da da sapu i da sedne. naso sam dosta sajtova sa metodama dresure ali bih voleo da mi vi kazete sta sada da radim s njim.[/url]

Miko zdravo,..ovaj facebook link ne mogu otvoriti,jer samo regrstrovani clanovi mogu gledati zajednicka data.Ali ja verujem da je tvoj mladi opas zdrav,lep i da ga ucis svaki dan po nesto.
To sto ti pruza sapu kao pozdrav lepo je,i to da sedne na komandu"sedi".Mlad je on jos i nemoj samo preterati ni sa jednom vezbom koju ga ucis,a pisao sam vam gore za vezbu "Aport"..donosenje,to je jedna od najvazniji koje trebas da ga ucis.Donosenje bacenog drvenog ili koznog predmeta.Ozivljavaj ga kotrljajuci ako ne pokazuje volju da ga uzme i ide da donese.Ima onih teniskih loptica,te su zgodne za uzrast tog tvog psa,pa njih koristi i ne bacaj u pocetku daleko od sebe.Isto tako kad mu taj predmet zelis uzeti iz usta,nek sledi komanda "Daj" propracena nagradom ...das mu nesto sto voli da pojede.
Mika, ovdje imas kako se slike postavljaju,pise Ka3an moderator u jednom topicu podrobno,pa to pogledaj i oprobaj da nam koju nalepis.Snatizeljan sam,kako vam sada psi izgledaju i koliki su?
Pozdrav vam!

mikakimmi
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~

slika

Порукаод mikakimmi » 18 Нов 2008, 21:03

[img]IMG]http://i428.photobucket.com/albums/qq5/mikakimmi/DSC09430.jpg[/img][/img]