Nemački ovčar

Koliko ih volimo i koliko nam znače...

Уредник: Moderatori

Корисников грб
maxizez
~ clan ~
~ clan ~
Поруке: 10
Придружен: 22 Мај 2006, 22:04

Порукаод maxizez » 21 Мај 2007, 16:50

I meni je lepo da se čujem sa tobom, mislim čitamo se, hmmm.... valjda se tako kaže... pa kad se ne viđamo često, onda ovako....
A to gde sam.... ne pitaj... i sam pokušavam da nađem odgovor....

Aaaaaa, mislila si da neću primetiti (kanda si zaboravila titulu Šmerlok Homls)... gde mu rozlu ćasu turi.... A da je momčina, jeste...

Eto, tako... veliki pozdravvvvvvv tebi i čudnoušatom bati.... :mah

vucko-ni
~ pocetnik ~
~ pocetnik ~
Поруке: 1
Придружен: 13 Нов 2007, 02:04

Порукаод vucko-ni » 13 Нов 2007, 02:16

Nasa Rea puni za pet dana 3 mes i desno uvo je podigla ali levo je spusteno i u korenu meko :sad: .Sto se ticehrane i vitamina sve je dobijala kako treba.Plasi me da nije povredila levo uvo jer je mnogo nestasna i kad god se pojavimo skace na ogradu i to obicno levom stranom.Nismo je uzeli zbog izlozbi iako je dobrog porekla i veoma je napredna (ima oko 10kg,krupna,jake sape) ali nekako glupo izgleda sa ovim klempavim uvom i bila bi steta da tako i ostane.Da li neko zna-ima li jos nade da se to nekako ispravi? :?

Корисников грб
trebamisvakidan
~ pocasni gradjanin ~
~ pocasni gradjanin ~
Поруке: 1701
Придружен: 26 Мар 2006, 04:34
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод trebamisvakidan » 15 Нов 2007, 23:54

:-D ne sekiraj se.... moj meda je podigao uši, pa mu se jedno spustilo skroz a drugo do pola, sva su mu se deca smejala kada smo ga šetali....uši su mu bile na sve strane :D ...doći će to na svoje....mislim da je to kod mede bilo oko 6. meseca.... poljubac za nestašnu bebicu :mah
Kada bismo hteli biti samo srećni, to bismo lako postigli. Ali mi želimo biti srećniji od drugih, a to je uvek teško, jer smatramo druge srećnijima nego što jesu

nemanja7
~ clan ~
~ clan ~
Придружен: 17 Јул 2008, 18:15

Grizeeeeeeeee

Порукаод nemanja7 » 17 Јул 2008, 18:18

Imam Nemackog ovcara starog 2 meseca i 5 dana...i sve je ok sa njim sve je super samo ljudiiiiii grizeeeeeeeee...grize nas po kuci po nogama rukama prstima svi smo izgrebani....do kada ce to da traje ili kako to da sprecim

Корисников грб
Sky Seeker
~ administrator ~
~ administrator ~
Поруке: 20429
Придружен: 26 Сеп 2004, 23:50
Место: Beograd
Контакт:

Порукаод Sky Seeker » 17 Јул 2008, 18:34

Valjda zato što je Nemac, a oni su navikli da nas grizu.
Daj mu naše državljanstvo, možda će se smiriti...
:-D :-D :-D :-D

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Поруке: 885
Придружен: 05 Нов 2007, 01:02
Место: Mastricht-Brüssel
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 17 Јул 2008, 19:51

Nemanja proci ce ga u 6 do osmog meseca,nemojte ga samo tuci...Mnogo srece sa njim..
Noc je kratko trajala,a nama je trebala najduza na svetu!

nemanja7
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод nemanja7 » 17 Јул 2008, 20:07

e hvala vam puno znaci to je ok.

evo njegove slike...star je 2 meseca i crno crveni je...samo mi recite jos dali ce mu njuska rasti tj izduzivati..posto sam video sliku njegovog oca sa 5 meseci starosti i nema izduzenu njusku sa 5 meseci..

[img][img]http://img233.imageshack.us/img233/4960/14237743hr5.jpg[/img]
Слика[/img]

[img][img]http://img233.imageshack.us/img233/6727/37539207vf1.jpg[/img]
Слика[/img]

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 17 Јул 2008, 20:22

Nemanja,ja se dugo bavim obukom pasa kao vodis sluzbenih,i najvise sam radio sa njemackim ovcarima,cak sam dok sam ziveo na prostorima bivse Juge i sam odgajao mlade njemacke ovcare.I stoga pouzdano ti mogu reci da je ovaj tvoj svrca sasvim za tu dob dobro odrastao i da je zdrav.Ti maniri igre su prisutni kod sve stenadi svih rasa,vole da se igraju,on da ima bracu i sestre iz svog legla sa njima bi se igrao i razvijao neke instinkte koje ce kao oddrastao pas da koristi,npr., hijerharhija u coporu,dominacija..To on sad kroz igru sa vama pokusava da uspostavi neku nadmoc i tako to...ali on treba da uci vec neke osnovne stvari u ponasanju,kao npr, da nevrsi nuzdu u kuci,da ne grize kablove za struju,da je pec opasna i vrela da se moze opeci,da ne uzima hranu sa stola iz istog tanjira iz koga ti jedes i tako dalje,u ovoj igri u tom dobu treba ga posticati da radi aport kroz igru loptice ili rukavice,da se sa njom igra i da je cuva ko svoje vlasnistvo...Nemoj samo pribegavati metodi lincovanja niposto,nemoj ga tuci nicim da oseti da mu bol dolazi od onoga ko sa njim provodi najvise vremena...otprilike toliko...vrlo je vazan taj period da on ne postane raskalaseno stene,znaci kroz igru dajes mu neke smernice sta moze a sta ne sme...toliko Nemanja za sada.Jako je lep i njuska mu je proporcionalna u odnosu na telo,nista znaci extremno..On ce se razviti u vrlo lepog psa koga ako budes pravilno vaspitao i u poslusna psa.. :mah

nemanja7
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод nemanja7 » 17 Јул 2008, 22:17

hvala ti puno na odgovoru stvarno.....nisam ga tukao nikada niti mi pada na pamet to da radim...pokusavam da uvek kada uzme moju ruku ili nogu da grize da mu dam neku igracku....reci mi jos samo sta bi bilo najbolje da mu dam od igracaka ili nekih stvari da grize nesto sto mu odgovara...sve sto sam kupovao od igracaka je unistio ...

hvala puno jos jednom....

nemanja7
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод nemanja7 » 18 Јул 2008, 18:31

dali mi mozes reci samo jos nesto...dali smem da mu stavim ogrlicu sada...star je 2.5 meseca...ako ne kada bi trebao da mu stavim ogrlicu i kada povodac da bi poceo da ga setam..hvalaaaa

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 24 Јул 2008, 14:25

postovani mladi gospodine Nemanja,evo na odmoru sam u Sarajevu,pa sam usao malo na ovaj grad i zatekoh ovo pitanja od tebe.Ukratko cu ti napisati eka pravilaodgajanja u tom periodu mladog psa.Kupi mu za igranje onu tenisku lopticu ili koznu rkavicunie lose malo obikovano dvo,samo da nije tvrdo.Nemoj ga vezati i stavljati ogrlicu dok ne bude bar star 4 mesca.I pusti nek se samo igra.Evo cu ti nalepiti jedog mladog njemacko ovcara iz moje odgajivacnice a o njemu se brine bratic,od brata sin,mozda tvojih godina moma.Stene je staro mesec i 20 dana.Pozdrav ti u Srbiju,pozdrav svim ljubiteljima kucnih ljubimaca..Слика

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 24 Јул 2008, 14:31

Слика

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 24 Јул 2008, 14:40

Слика
izvini Nemanja na greskama u tipkanju tastatura me zeza na leptopu..

nemanja7
~ clan ~
~ clan ~

Порукаод nemanja7 » 24 Јул 2008, 18:45

e hvala ti ...neki su mi rekli da mogu da mu stavim ogrlicu i povodac ali po malo svaki dan...pa zato vas pitam ...hvala jos jednom..i veoma je lep pas..cudo kako vec ima podignute usi..moj je ovih dana tek podigao svoje...hvala puno..i ako znate mozda gde ima na internetu neki vodic za treniranje i obuku pasa da se downloaduje.

Корисников грб
Homo ludens
~ napredni clan ~
~ napredni clan ~
Контакт:

Порукаод Homo ludens » 14 Авг 2008, 21:43

http://www.dog-best.com/stranice/obuka.htm

Pozdrav Nemanja!
Ova stranica nije losa za dresuru.Pisi mi dokle si stigao sa tvojim mladim ovcarom i alepi nam sliku da vidimo kako izgleda sad i jeli sta odrastao.
Слика